Alisa u zemlji cuda....

just S.

Iskusan
Poruka
5.433
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"
 
Poslednja izmena:
Ne verujem nikome...Mnogo se puta desilo da su lagali,predstavljali se onakvim kakvim nisu..Pre verujem svom unutrasnjem glasu...I nije me prevario do sada...Uvek,ali uvek kada u vezi nekoga imam osecaj da muti nesto ispadne tako...:zper:
 
Зашто бих безггранично веровала било коме?
И у чему тачно да верујем?
Но, ја имам врло позитивно искуство са мушкарцима, можда и нисам компетентна.
Али, ником не верујем безгранично, осим једној особи. :heart: (а није мушко)
 
Vrlo često se dešava da se muškarci, a i žene naravno, u javnosti prikazuju onakvim kakvim nisu da bi se dopali, da bi ispunili očekivanja... Naravno da druga strana takve stvari u zaljubljenosti, pa i kasnije u vezi ne vidi, ili prosto ne želi da vidi. Često je mnogo lakše onima koji nisu emotivno upetljani da vide i shvate, što ne znači da će u svojim vezama biti pametniji.
U principu verujem muškarcima, dok se ne dokaže suprotno, tj dok svojim očima ne vidim i ne uverim se u potpunosti da nešto nije u redu. Nije bilo baš zemljotresa, tj trenutnih osvešćivanja, ali se dešavalo da posle, hladne glave kažem u sebi "Pa, dobro šta mi bi da volim ovo???":)
 
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

To je deo odrastanja ili sazrevanja, sve zavisi u koliko godina pocnes da, takoreci, otvaras oci. Moj savet je da u isto vreme ti ne pokusavas da nekoj drugarici pomazes oko saznanja, jer mi iskustvo govori da ce vrlo mali broj njih znati to da ceni. Ljudi uglavnom (pa i zene) veruju u ono sto zele, pa i kada im cinjenice govore drukcije. Koliko muskarcu ili bilo kome verujem zavisi od mnogo toga. Ljudi su suvise slozeni da bih mogla da olako nesto napisem. Mada konstatujem da muskarci uglavnom jasno stavljaju do znanja i ko su i sta su i sta zele, onim zenama koje to zele da vide....toliko :)
 
Pa sad nije da zelim neke filozofske rasprave ali ja nikad nisam verovala da postoji apsolutna istina, pa samim tim nisam mogla verovati da je neko govori ili da nekom trebam bezgranicno verovati. Ovo se prvenstvaeno odnosi na stvari koje neko obecava ili planira za buducnost ali nista manje nesigurno nije i ne moze biti ni ono sto neko oseca i o cemu govori a odnosi se na sadasnjost. Nesto ce biti izostavljeno ili izokrenuto iz neznanja, nesto iz nepaznje nesto iz ljudske navike i potrebe da ulepsava ili kod nekih da senzacionalise i jos bezbroj razloga.
O onoj namernoj lazi, smisljenjoj i izgovorenoj u cilju neke koristi necu govoriti jer sam se zaista retko s tim sretala.
 
Ne, vrlo sam nepopverljiva i na 'oprezu'.Momcima retko ili nekad ne verujem, iako to nepoverenje zadrzavam za sebe ;)
Obicno mi kazu da ne mogu ziveti u teoriji zavere :roll: Zahvaljujuci istoj sam odmah na pocetku saznala nesto ako je imalo sta da se sazna.
Ali kod mene je vise.. Koga zmija ujede i gustera se boji ;) Jednom sam dozvolila sebi luksuz da me informacija tolliko potrese da se srusio ceo moj svet.. Vise ne ;) Sto se muskaraca tice.. Od tada sam oprezna do maximuma.. :neutral:
 
Ja ne verujem ni rodjenoj majci, a kamoli nekom muskarcu ili drugarici ... Znam da je to lose, ali verujem da imam pokrice za takav odnos prema ljudima:(

U stvari, ne verujem ni sebi, koliko puta sam nesto rekla da ce biti tako i onda uradim suprotno ...

Moja logika je: "Svi su krivi dok se ne dokaze suprotno" :zcepanje: ali nisam u fazonu da nadrndano cimam ljude, spijuniram i to, samo sam na velikom oprezu i analiziram sve sto mi svako kaze i uvek mislim da za to postoji motiv ...

Tako da me niko do sad nije iznenadio:)

I nekako mi je poverenje izlizano u ovim vremenima, svi se rukovode iskljucivo sopstvenim interesima (mada ne poricem da postoji prava ljubav u jednom trenutku)
 
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

Ja verujem muskom rodu:heart:. Ne samo deklarativno vec im zaista verujem. Naravno da su me lagali, cak mislim i da me je jedan varao, pokusavali da me promene, nesto ne pamtim svadje jer je mene tesko naterati na njih ali sigurno je i njih bilo. Zato i jesu postali bivsi... Svakako kada postanu bivsi zavisi od tvojih emocija koliko ces dugo ostati:eek: i koliko ce ti vremena biti potrebno da krenes dalje. Nakon jednog decka i izgubljenog poverenja sam bila oko dve godine sama i mogu ti reci da se uopste ne kajem. Skoncentrises se na ispite, ucenje jezika, putovanja, prijatelje....i onda kada upoznas nekog novog ti, potpuno zalecena od prosle veze, mozes ponovo da ulozis i ocekujes kompletno poverenje.

Veze koje se baziraju na sumnji, hvatanju za rec, gledanju ispod oka nemaju nikakvog smisla. Valjda bi veza trebalo da bude prijatan dodatak zivotu a ne razlog da postanem Mata Hari. Da li ce te onda i taj novi razocarati, verovatno hoce jer se na tome veze zasnivaju, onaj ko te ne razocara ostaces sa njim, to ce biti taj jedan jedini.

Ne znam da li si gledala film "Zemlja senki" sa Antoni Hopkinsom, elem kada mu supruga umre Debra Vinger, on kaze "...u zivotu covek moze da odabere sigurnost ili ljubav. Ukoliko je odabrao ljubav njoj sledi patnja, sto je ta ljubav jaca onda je i patnja duza i ostavlja dublji trag..."
 
uopste ne razmisljam na taj nacin.....jesam optimista i ne mislim o ljudima lose te im dam sansu...ali, mozak mi stalno radi i snima svaku situaciju.....nema opustanja sa nikim....razocarenje jedva da i osecam, jednostavno nekoga otpisem i stavljam ga u box koji zasluzuje po mojim merilima......naravno, ovom stavu su prethodila teska razocarenja koja su se pokazala vrlo losa po mene te sam morala da promenim pristup i da se ne unosim u ljude toliko......
 
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

Верујем, зашто да не? :)
Додуше, не знам шта то значи ''безгранично'', али верујем док год немам основа за за то да променим мишљење....
Значи, ако осећам да је нешто истина - то и прихватам као истину. Не оптерећујем се размишљањем о томе. Десило се пар пута да су се неке ствари касније показале другачијима, али шта сад. То је све живот.
Немам намеру да живот проведем у оклопу и сумњама због страха од повређености.
 
Poslednja izmena:
Šta znam, nisam ozbiljno razmišljala o ovome do sad:confused:

Imala sam jedan šok kad sam saznala da me najbolja drugarica godinama laže u vezi s nekim stvarima i to me je jako razočaralo, ali sa momcima mi se nije desilo ništa tako dramatično. Da li su oni bolje skrivali, ili su bili iskreni, ne znam. ;)
 
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

Ne znam da li bezgranicno vjerujem i sebi... nekada kazem ili uradim nesto sto i mene samu iznenadi, dozvolim sebi da se ne obuzdam...
Vjerujem onima koje upoznam dobro... pa cak i od njih mogu doci iznenadjenja, ali ne vjerujem u to da se moze naci nesto zaprepascujuce iz proslosti, kao ni da ce me namjerno povrijediti... mozda se i to moze desiti, ali se ne pripremam za to, ako se desi, ok, preboljece se, ali ne razmisljam unaprijed o tome, jer bi mi to nanijielo sjenku na ljubav.
Volim i vjerujem, pa sta bude, bice!
 
Niti verujem bezgracno niti sam od onih koji nikome ne veruju..Negde sam izmedju :lol:
Verujem ali sa nekom blagom rezervom..
Ova rezerva je produkt bas bezgranicnog poverenja koje sam nekad imala u pojedine ljude
a onda shvatila da se nikome ne moze bezgracno verovati, ponekad ni samome sebi.

Mnogo puta sam se razocarala, ali najvise od strane moje nekada najbolje drugarice
kad sam shvatila da me je lagala oko nekih gluposti (+krila i sl. stvari)..:roll:

Sto se muskaraca tice nijedan me nije toliko razocarao jer nijednom nisam bezgranicno verovala :lol:
osim jednom ali on je sad pored mene :heart:
 
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

ne verujem nikome bezgranicno, pa ni sebi, te samim tim ovakva vrsta iznenadjenja nije ni moguca...uvek imam malu zadrsku...verujem da o svim ljudima koje znamo, postoje skrivene stvari koje bi nas "oborile s' nogu" da ih saznamo, samo je pitanje koliki cemo biti licemeri, ili koliko posteni, tolerantni, otvoreni da te stvari prihvatimo...i, koliko mozemo da predjemo preko toga sto nismo znali do tada, ili preko cinjenice da ih nismo znali do tada...to mozda nekada vise i zaboli, ta razocaranost, koliko u tog nekog sto nam nije reako/rekla, toliko i u sebe, koliko to nesto nismo videli/znali/osetli...
 
mene vishe iznenadi kad nesto zaista ispadne kao sto pricaju... ali i onda imam dozu sumnje

mada se nekad od toga umorim

a ima tih dragih likova pishe mu na celu muvator ali je nekako drag. mozes s njim da se zezash ali bolje mu ne pozajmljuj stvari i slichno. ovo je nekako otprilike. a svi smo mi ponekad nepouzdani

mene je malo lepa brena razocarala tamo krajem 80tih kad je snimila hit sa grupom alisa. pominjala je ruzh i namazane usne.

mada i mene cesto sumnjicavo gledaju pa se i ne petljam vise ni sa kim
 
Poslednja izmena:
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

Ja sam jos uvek naivna, mada je super sto sam malo blize realnosti nego pre nekoliko godina.
Ne mogu da kazem da sam uvek verovala do besvesti - bila sam oprezna ali sam se dosta puta prevarila u proceni. Sad shvatam da nemam sta da verujem ili ne verujem - ljudi ce uvek raditi ono sto rade bez obzira na poverenje. Naucila sam da u obzir uzmem mnogo faktora kad krenem da procenjujem i ne ide mi lose...sad otprilike znam sta od koga mogu da ocekujem i sve se manje iznenadjujem

A kako se nositi sa tim - pa prvo si :eek: pa si :evil: pa si :mrgreen: i na kraju :cool:
za to treba malo vremena ali je sve mnogo lakse kad se prevazidje prvobitni sok
 
Drage moje...:) ili mozda bolje :(
Koliko zapravo vjerujete muskarcima? Jeste li se nasle u situaciji da ste nekome vjerovale, bezgranicno vjerovale, a onda ste saznale sokantne istine..cinjenice?
Kako ste se nosile s tim? Kako se nositi s tim?
Ja sam vam trenutno kao gore pomenuti lik... Samo sto su ova cuda poput zemljotresa... Maloprije umalo ne padoh sa stolice :roll:
I primjeri su dobrodosli.. Vasi, vasih poznanica, drugarica..

"Draga, pa zar vise vjerujes svojim ocima nego meni..?"

Postoji granica....samo ne opterecujem se time....jednostavno vjerujem dok vjerujem :lol:
Iskreno malo me nerviraju osobe(koje znam)....breee njima svaki dan pocinje pitanjem....npr "gdje je bio sinoc"...."da li me vara"....i tome slicno......vrlo cesto cujem o neosnovanom nepoverenju.....mislim cemu vode takve misli???....Skodi samo sebi....:confused:...mnogi lijepi trenuci propusteni zbog sumnje....sto dovodi do tenzije....zatim prepucavanja i svadje.....
I sta dobijam time,sta mi znaci da nemam povjerenja....pa shvatim "aha bila sam u pravu".....bas nista....nit' sam u nekoj prednosti...izigrano povjerenje uvijek boli....bez obzira koji je stepen povjerenja bio....
 
Ja sam jos uvek naivna, mada je super sto sam malo blize realnosti nego pre nekoliko godina.
Ne mogu da kazem da sam uvek verovala do besvesti - bila sam oprezna ali sam se dosta puta prevarila u proceni. Sad shvatam da nemam sta da verujem ili ne verujem - ljudi ce uvek raditi ono sto rade bez obzira na poverenje. Naucila sam da u obzir uzmem mnogo faktora kad krenem da procenjujem i ne ide mi lose...sad otprilike znam sta od koga mogu da ocekujem i sve se manje iznenadjujem

A kako se nositi sa tim - pa prvo si :eek: pa si :evil: pa si :mrgreen: i na kraju :cool:
za to treba malo vremena ali je sve mnogo lakse kad se prevazidje prvobitni sok

Samo cu se potpisati :cool:
 

Back
Top