Malo nesrecno mace

Concertina

Zainteresovan član
Poruka
102
Evo ovako drugari,
ja sam vec postovala oglas ovde za ovo isto mace pre otprilike mesec i po dana "Malo tigrasto mace trazi dom" i neko iz Indjije se javio da ga udomi. Transportovali smo ga iz Beograda do Indjije misleci da smo mu pronasli novu porodicu i onda krecu komplikacije. Devojka koja ga je uzela nije mogla da ga zadrzi pa ga je dala drugarici jednoj pa drugoj pa trecoj i na kraju me zvala da ga uzmem nazad sto sam odmah i uradila. Nesrecnik se vratio sa isecenim brkovima. Rekla mi je kako su mu sami poispadali a lepo se vidi da mu je neko makazicama sekao brcice. Ajde de to ce mu izrasti. To isto vece kad sam ga vratila kuci odmah sam zvala veterinara da ga pregleda posto je nekako cudno hodao. Vet je rekao da je verovatno imao upalu uveta i da mu je poremecen malo centar za koordinaciju. On je jedno veselo mace, jurca za lopticom, skace...ali malo onako seprtljasto.
Da ne duzim vise, meni treba neko ko bi njega uzeo i STVARNO se brinuo o njemu. Ja ga na nesrecu ne mogu zadrzati jer vec imam 2 odrasle macke i zivim u stanu. Isto tako malo mace ne mogu da prepustim nemilici i uradicu sve da mu pomognem!
Ako neko zeli ovo slatko mace moze da me pozove u bilo koje doba dana i noci na 064/1831859. Maca je decak stara oko 3 meseca naviknuta na pesak i izuzetno posebna. On je inace i bio jedini u leglu. Imam svog veta tako da bi novom vlasniku pomogla u svakom smislu samo da malisa pronadje novu porodicu.
Hvala
Neke slike moze videti ovde https://www.facebook.com/group.php?gid=151192701484&v=photos&ref=ts
 
Koji su to skotovi od ljudi sekli macki brkove!? Macki su brkovi strahovito vazni za odrzavanje ravnoteze i za zdravlje uopste! Iskreno da ti kazem ja bi joj nalupala samare da mi vrati mace u takvom stanju :poludeo:
Najverovatnije da je seprtljasto, kao sto kazes, zbog isecenih brkova, dobra stvar je da ce se vratiti u normalu kada mu ponovo izrastu. Nadam se da ces ga sledeci put udomiti kod nekog normalnog. Prosledicu slike i pricu.
 
To za secenje brkova sam imala prilike da vidim kad sam jednom udomitelju udomila 2 maceta. S obzirom da je u pitanju seoska sredina, pretpostavljam da je u pitanju bila neka fiks ideja :eek:. Pitala sam sta je sa brkovima - sami otpali od neke misteriozne bolesti...:aha:. Naravno da nisam poverovala, a znam koliko su mackama vazni brkovi.

Sve sto mogu jeste da tvoju poruku prosledim dalje jer i sama vec imam mace. Ako se desi da ga ne udomis, samo da znas da je do 3 macke u stanu izvodljivo opsluzivati, ako si spremna na to. To je, po meni, neka gornja granica da sve bude ok i sa njima i sa vama koji zivite sa macama.
 
Hvala vam sto cete proslediti ovo dalje :) Zadrzala bih ja njega bez sumnje da nemam problema sa jednim mojoj macorom koji ga ne trpi. Ovaj drugi je super igra se sa njim i nemam problema, ali stariji ga stalno bije pa onda moram da ih razdvajam po sobama. Ako zatvorim najstarijeg on se dere i ne prestaje sve dok ga ne pustim. U stanu mi je haos a ja kao na ringispilu :D Zatvaraj jednog pustaj drugog.
To za secenje brkova kazu da je babska fora, kao kad im odseces brkove onda su mirniji. Verovatno je ta "ljubiteljka zivotinja" mislila da je mace suvise nestasno pa je priupitala svoju babu sta da radi a baba joj rekla da odma uzme makaze u ruke. Strasno!
Vazno je da je malisa sad siguran kod mene sve dok se ne javi neko normalan ko bi ga voleo isto kao ja (ili lomim ruke i noge :rotf:)
 
Evo novih slika :)

9qwf7m.jpg


212st8k.jpg
 
Ne mora da znači da je maci neko namerno sekao brkove.
Dok je moj Meda 6 meseci skitao za mačkama i njemu su se brkovi često lomili. Valjda postanu krti od stresa i loše hrane, a tvoj mačkić je baš imao mnogo problema.
 
...Zadrzala bih ja njega bez sumnje da nemam problema sa jednim mojoj macorom koji ga ne trpi. Ovaj drugi je super igra se sa njim i nemam problema, ali stariji ga stalno bije pa onda moram da ih razdvajam po sobama. Ako zatvorim najstarijeg on se dere i ne prestaje sve dok ga ne pustim. U stanu mi je haos a ja kao na ringispilu :D Zatvaraj jednog pustaj drugog. ...

Prosla sam kroz slicno. Sada smo ok uz manje oscilacije u ponasanju, ali se svi volimo :zaljubljena:.
 
Evo ovako drugari,
ja sam vec postovala oglas ovde za ovo isto mace pre otprilike mesec i po dana "Malo tigrasto mace trazi dom" i neko iz Indjije se javio da ga udomi. Transportovali smo ga iz Beograda do Indjije misleci da smo mu pronasli novu porodicu i onda krecu komplikacije. Devojka koja ga je uzela nije mogla da ga zadrzi pa ga je dala drugarici jednoj pa drugoj pa trecoj i na kraju me zvala da ga uzmem nazad sto sam odmah i uradila.

svaka cast na snalazljivosti!
kako si uspela da nadjes udomitelja indijca?
preko nekog drustva ili sama?
zar u indiji nema macaka ? trebaju im nase? super!
je l' to bila prodaja? radila si to zbog zarade ? koliko si u plusu?
kako si obezbedila sve papire, novac za transport i td?
kako si uspela da vratis mace kad udomljenje nije uspelo?
ajde budi drug, daj nam odgovore i savete preko koga da se organizujemo za udomljavanja van srb.
neko ti je verovatno pomogao a to bi i nama dobro doslo.
ti si popila pedalu, nazalost i macor, ali mozda ce neko od nas biti bolje srece.
drzim fige za udomljenje ovde.
svaka cast na trudu!
 
svaka cast na snalazljivosti!
kako si uspela da nadjes udomitelja indijca?
preko nekog drustva ili sama?
zar u indiji nema macaka ? trebaju im nase? super!
je l' to bila prodaja? radila si to zbog zarade ? koliko si u plusu?
kako si obezbedila sve papire, novac za transport i td?
kako si uspela da vratis mace kad udomljenje nije uspelo?
ajde budi drug, daj nam odgovore i savete preko koga da se organizujemo za udomljavanja van srb.
neko ti je verovatno pomogao a to bi i nama dobro doslo.
ti si popila pedalu, nazalost i macor, ali mozda ce neko od nas biti bolje srece.
drzim fige za udomljenje ovde.
svaka cast na trudu!

:hahaha:
Razumem i sarkazam i cinizam... ali ovo je traljavo odrađeno. :lol:
 
svaka cast na snalazljivosti!
kako si uspela da nadjes udomitelja indijca?
preko nekog drustva ili sama?
zar u indiji nema macaka ? trebaju im nase? super!
je l' to bila prodaja? radila si to zbog zarade ? koliko si u plusu?
kako si obezbedila sve papire, novac za transport i td?
kako si uspela da vratis mace kad udomljenje nije uspelo?
ajde budi drug, daj nam odgovore i savete preko koga da se organizujemo za udomljavanja van srb.
neko ti je verovatno pomogao a to bi i nama dobro doslo.
ti si popila pedalu, nazalost i macor, ali mozda ce neko od nas biti bolje srece.
drzim fige za udomljenje ovde.
svaka cast na trudu!

Nauci da citas.
Jel ima puno ovakvih nadrkanih na krstarici?
 
Mace je stvarno divno :heart:.

Kako se uopste neko iz Indije zainteresovao za mace iz Beograda ?

Kako si uspela da ga transportujes cak tamo, proveris kako je i vratis nazad :roll: ? To stvarno nije bilo lako... :neutral:

Da opet ne bude zabune nije INDIJA nego INDJIJA :D Mozda je moja greska sto nisam stavila slovo Dj. Tastatura me zeza.
Znaci nije INDIJA nego INDjIJA (grad u Vojvodini, Republika Srbija) :)
 
Evo ovako drugari,
ja sam vec postovala oglas ovde za ovo isto mace pre otprilike mesec i po dana "Malo tigrasto mace trazi dom" i neko iz Indjije se javio da ga udomi. Transportovali smo ga iz Beograda do Indjije misleci da smo mu pronasli novu porodicu i onda krecu komplikacije. Devojka koja ga je uzela nije mogla da ga zadrzi pa ga je dala drugarici jednoj pa drugoj pa trecoj i na kraju me zvala da ga uzmem nazad sto sam odmah i uradila[/QUOTE

Da opet ne bude zabune nije INDIJA nego INDJIJA Mozda je moja greska sto nisam stavila slovo Dj. Tastatura me zeza.
Znaci nije INDIJA nego INDjIJA (grad u Vojvodini, Republika Srbija)

Concertina, ne brigaj, za funkcionalno pismene osobe zabune nije bilo :lol:

Mace je kao secer :) Sigurna sam da ces ga brzo udomiti!
 
Da opet ne bude zabune nije INDIJA nego INDJIJA :D Mozda je moja greska sto nisam stavila slovo Dj. Tastatura me zeza.
Znaci nije INDIJA nego INDjIJA (grad u Vojvodini, Republika Srbija) :)

Bila sam zapanjena kad sam pogresno procitala ne grad vec drzavu :lol:, al' desavaju se i gore greske :lol:. Svakako je dobro da su ga vratili nazad, kad ga vec nisu hteli.

Moje zuto mace je tako vraceno (ostalo je kod mene, iako nije bila namera) jer je ispalo da se porodica koja ga je htela nije medjusobno dogovorila i usaglasila da li je zaista zele ili ne. Bilo je ili da ga uzmem nazad ili da ga izbace van. Znaci, nije kome je namenjeno, vec kome je sudjeno...:roll:

Izvini jos jednom zbog pogresno procitanog mesta :rumenko::zcepanje:.
 

Back
Top