Bush Pilot

Valjda ljudi znaju sta rade, ali zasto ne koriste helikoptere ? Malo su sporiji, mnogo vise ponesu, slecu ( ako uopste moraju ) sa mnogo manje rizika ?
Rezon je smanjiti rizik, a povecati produktivnost. Vreme za misiju je vise manje isto..
 
Odrzvanje i eksploatacija helikoptera je skupa.
It isn't easy to get hired to fly in Alaska for several reasons, primarily insurance. The typical flight times required by the companies that insure commercial operators are typically 2-3 times higher than equivalent positions in the "lower 48". While you can get an air taxi job elsewhere with as little as 500 hours, in Alaska 1,000 to 1,500 hours is a typical minimum requirement. Also, if you don't have at least some "Alaska Time" when you apply, many companies won't even talk to you. It's a Catch 22: you can't get a job without Alaska experience, but you can't get that experience without a job.
www.bush-planes.com
 
Poslednja izmena:
Da odrzavanje je skupo, ali jedan helikopter ponese koliko i 10 tih avioncica, znaci uposljava i 10 puta manje pilota ( i dnevnica ) ne zahteva neku uredjenu pistu i sl.
Onda nesto razmisljam, to bi bilo tako kad bi neka ozbiljna kompanija organizovala posao, a ovako se regrutuju piloti-avanturisti sa sopstvenim avionom, pa ga ti sam odrzavaj, rizikuj zivot itd. a bilo koji doprinos i odgovornost firme sveden na teorijsku nulu. Al' sam i ja blesav - kapitalizam !
 
Da odrzavanje je skupo, ali jedan helikopter ponese koliko i 10 tih avioncica, znaci uposljava i 10 puta manje pilota ( i dnevnica ) ne zahteva neku uredjenu pistu i sl.
Onda nesto razmisljam, to bi bilo tako kad bi neka ozbiljna kompanija organizovala posao, a ovako se regrutuju piloti-avanturisti sa sopstvenim avionom, pa ga ti sam odrzavaj, rizikuj zivot itd. a bilo koji doprinos i odgovornost firme sveden na teorijsku nulu. Al' sam i ja blesav - kapitalizam !

Nisu to Jatovi piloti i avioni da zahtevaju posebne uslove.
 
Verovatno helikopter ne odgovara jer losije podnosi lose vreme,a i kako sam razumeo moraju da prelecu planine,a helikopter ima svoje granice kad je u pitanju visina,vise goriva trosi sto se penje na vecu visinu.
 
Беше и руси имају сличан фазон за снабдевање исто тако неприступачних места по Русији. Питам се које авионе користе. Мислим, Ан-2 је један од њих сигурно, али вероватно није једини.
 

Back
Top