A ko zna sta je menadzer u gastronomiji?!?

  • Začetnik teme slucajni prolaznik...
  • Datum pokretanja
slucajni prolaznik...:
da vas vidim sad...pratim vas vec neko vreme...dosta toga znate...pa ako mozete resite mi ovo...
sta radi menadzer u gastronomiji...ko je on...gde radi...??? :roll:
Najverovatnije svira đoci! Po jezi koju osećam mora da se ta disciplina izučava na znamenitom Univerzitetu "Janićije& Danica Kitić". Pitam se kako su ljudi preživeli sve ove vekove i razvijali kulinarstvo bez tih MENADŽERA KULINARSTVA. Dobaci bolje neki dobar recept ili zavrni rukave i napravi nešto po našim. Ovde se bavimo ozbiljnim stvarima. 8)
 
jagodica:
shta radi obican menadzer?
e pa pre nisu ni trebali menadzeri a sada trebaju
mozda je to shef sale
A zašto to DANAS trebaju menadžeri umesto šefova sala koji su odlično radili svoj posao? Ili možda bombastije zvuči. Ionako smo jezik unakazili stranim izrazima, samo nam još trebaju MENADŽERI KULINARSTVA. Ne primaj se na gluposti Jagodice, drž` se dobrih recepata. :lol:
 
jagodica:
shta radi obican menadzer?
e pa pre nisu ni trebali menadzeri a sada trebaju
mozda je to shef sale
Pa, obican menadzer je osoba odgovorna za usmeravanje napora radi ostvarenja ciljeva organizacije. Menadzment bi, u tom slucaju, bio znanje koje, prakticno primenjeno, stvara dodatnu vrednost za kupca/potrosaca. Primenjuje se u procesu planiranja, organizovanja, vodjenja i kontrole, sa ciljem ostvarenja efikasnosti i efektivnosti poslovanja bilo koje organizacije.
Nije bas direktan citat iz strucne literature, ali je prilicno blizu... :? nadam se...
 
Espanol:
jagodica:
shta radi obican menadzer?
e pa pre nisu ni trebali menadzeri a sada trebaju
mozda je to shef sale
A zašto to DANAS trebaju menadžeri umesto šefova sala koji su odlično radili svoj posao? Ili možda bombastije zvuči. Ionako smo jezik unakazili stranim izrazima, samo nam još trebaju MENADŽERI KULINARSTVA. Ne primaj se na gluposti Jagodice, drž` se dobrih recepata. :lol:
Ne trebaju. Sef sale je sef sale, a menadzer je menadzer...to sto u ovim sredinama malo ko poznaje razliku, ne znaci da treba ta dva pojma poistovetiti...
 
Ma ne zezam se, treba sledece godine da upisem fax i pronasla sam da postoji taj smer u novom sadu a cini mi se i u BG-u, e, a posto ja obozavam kulinarstvo i sve vezano za njega interesuje me samo sta se tacno radi posle toga...posto ja nemam bas tacnu pretstavu o tome...toliko...ako znate recite mi :roll:
 
tirionelf:
jagodica:
shta radi obican menadzer?
e pa pre nisu ni trebali menadzeri a sada trebaju
mozda je to shef sale
Pa, obican menadzer je osoba odgovorna za usmeravanje napora radi ostvarenja ciljeva organizacije. Menadzment bi, u tom slucaju, bio znanje koje, prakticno primenjeno, stvara dodatnu vrednost za kupca/potrosaca. Primenjuje se u procesu planiranja, organizovanja, vodjenja i kontrole, sa ciljem ostvarenja efikasnosti i efektivnosti poslovanja bilo koje organizacije.
Nije bas direktan citat iz strucne literature, ali je prilicno blizu... :? nadam se...

jaooo...a da to prevedesh ;)
sta on radi...organizuje. ali organizuje SHTA? restoran? direktor restorana? kako mu izgleda radni dan
 
jagodica:
cekaj bre.. umetnici imaju svoje menadzere koji im nalaze tezge i slozices se da je to ok ;) znaci da li je to menadzer za kuvara, nalazi mu tezge iposlove
hihih..ok sta je direktor restorana
Narode, prizovite se pameti i bacite se na recepte. Kakvi menadžeri gastronomije, kakvi bakrači...Od kad je sveta i veka restorani rade po sledećem principu: Dobro mesto i prijatan ambijent + mrak od kuvara. Dalje radi najbolji marketing na svetu "radio Mileva". Onaj ko je svratio i razbio se od klope sutra je rekao bar petorici, a ovi isto tako. Tamo gde se dobro jede uvek je puno k`o šibica bez menadžera i sličnih savremenih gluposti. Sad svi na radne zadatke (kulinarske) i ne dangubite sa budalaštinama Univerziteta tipa "Kitich brothers" i sličnih lopina. :lol:
 
Smer se nalazi na prirodno matematickom fakultetu u Novom Sadu i mogu vam reci da su ispiti jako zanimljivi na primer: vegeterijanska kuhinja, pica sa geografskim poreklom, istorija kulinarstva...i mnogo drugih...
A ja mislim mada nisam sigurna...da posle toga posao ti je da vodis restorane...tj. ako neko zeli da ima restoran a nema pojma o vedjenju restorana lepo unajmi tebe i ti budes zaduzen za nabavku opremljanje kontrolu radnika i tako...valjda je to u pitanju...
 
jagodica:
tirionelf:
jagodica:
shta radi obican menadzer?
e pa pre nisu ni trebali menadzeri a sada trebaju
mozda je to shef sale
Pa, obican menadzer je osoba odgovorna za usmeravanje napora radi ostvarenja ciljeva organizacije. Menadzment bi, u tom slucaju, bio znanje koje, prakticno primenjeno, stvara dodatnu vrednost za kupca/potrosaca. Primenjuje se u procesu planiranja, organizovanja, vodjenja i kontrole, sa ciljem ostvarenja efikasnosti i efektivnosti poslovanja bilo koje organizacije.
Nije bas direktan citat iz strucne literature, ali je prilicno blizu... :? nadam se...

jaooo...a da to prevedesh ;)
sta on radi...organizuje. ali organizuje SHTA? restoran? direktor restorana? kako mu izgleda radni dan
Ma, nema se sta prevoditi...organizuje bilo koju vrstu organizacije :wink: (restoran, galeriju, muzej, robnu kucu, izdavacku kucu, fabriku traktora, homoseksualni lobi na Cetinju...bilo sta...). Za neke postoje dalje specijalizacije (kao recimo ta gastro varijacija), a za neke nije potrebna...
A drirektor restorana...nemam pojma... :?
 

Back
Top