Šta to znači samoća?

mozes da si sam i u gomili ljudi...to je prava samoca..

a mozes i da sedis stvarno sam a da se ne osecas usamljeno...
(ovim ne mislim na podstanare u glavi...pre na neko osecanje...pripadanja?)
 
Samoca!
Samoca je jedan osecaj koji plasi,ubija i razara.
samoca je kada si okruzen nepoznatim ljudima,koji negovore tvoj jezik,koji nerazumeju tvoj nacin zivota i koji nisu onakvi kakvi ti odgovaraju.
Samoca je kada provedes godine u nekoj zemlji odvojen od svih ali u mislima sa njima.I kada se vratis oni te se vise i nesecaju.
Samoca je kada kao dete budes uskracen roditeljske ljubavi-jer su poginuli kada si jos nesvesan njihove bliskosti bio.
Samoca je kada si imao nekog koga si voleo sa kim si lezao i ujmutru se budio.A tog nekog vise nema.
Samoca je bolest koja stvara melanholiju utopiju.
i najgore od svega je kada covek zavoli istu i pocne da uziva u njoj.
U mom slucaju je sve to sammoca.
Nije covek samo sam ako nema nikog u blizini.Moze biti sam u svojim idejama neshvacen od drugih.Mozda zato sto je glup,mozda samo zato sto je drugaciji.Ali uglavnom zato sto je pametniji.
Ali kakva god bila samoca je osecaj koji se nemoze dugo izdrzati.
Ona ubija slama i razara.
 
krvolok:
jagodica:
littlefoot:
Ispade na kraju da je čovek sam ako nema partnera.

Jel to istina?

sta znachi 'sam'....? ma sam si bre uvek, samo ti je s nekim zabavnije a s nekim manje zabavno a s nekim imash zajednicu da se chuvate od ostalih lopova.a neko oce da te bije


A sa nekim se možeš uortačiti, pa otvoriti kiosk za prodaju piva i PLJESKAVICA !!!! :lol:



Taman da čuvate stražu na smenu, sa bocom plina :wink: :D
 
Bustura:
Samoca!
Samoca je jedan osecaj koji plasi,ubija i razara.
samoca je kada si okruzen nepoznatim ljudima,koji negovore tvoj jezik,koji nerazumeju tvoj nacin zivota i koji nisu onakvi kakvi ti odgovaraju.
Samoca je kada provedes godine u nekoj zemlji odvojen od svih ali u mislima sa njima.I kada se vratis oni te se vise i nesecaju.
Samoca je kada kao dete budes uskracen roditeljske ljubavi-jer su poginuli kada si jos nesvesan njihove bliskosti bio.
Samoca je kada si imao nekog koga si voleo sa kim si lezao i ujmutru se budio.A tog nekog vise nema.
Samoca je bolest koja stvara melanholiju utopiju.
i najgore od svega je kada covek zavoli istu i pocne da uziva u njoj.
U mom slucaju je sve to sammoca.
Nije covek samo sam ako nema nikog u blizini.Moze biti sam u svojim idejama neshvacen od drugih.Mozda zato sto je glup,mozda samo zato sto je drugaciji.Ali uglavnom zato sto je pametniji.
Ali kakva god bila samoca je osecaj koji se nemoze dugo izdrzati.
Ona ubija slama i razara.


Ova vrsta samoće jeste tužna, ali ona ne mora uvek biti takva.
Ponekad sam sama, a srecna :wink:
 
Nije covek samo sam ako nema nikog u blizini.
moze imati i partnera pa opet biti sam.
moze spavati sa nekim u istom krevetu i opet biti sam
samoca je nesto sto te izjeda iznutra,stanje duha i uma,a ne fizicka samoca.kad nema nikog oko mene,to je jos najlepse,onda znam da sam stvarno sam.
 
Koliko puta si ljubila stranca i bila kao ptica kraj covjeka,koji ne leti do tvojih visina i nezna tajnu skruvenu u tebi
Ti si u tjelu punom zelja sa usnama zednim iznenadjenja i nikog nema tko je tvoj i ova zemlja se ne zove dom
Raduj se neznam kad i neznam gdje icicemo istom stranom ulice i vjeruj mi duso srescemo se u svjetu tajni mi nismo sami...
toliko od mene
 

Back
Top