Zasto se vernici plase

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.596
virusa h1n1?
Ako veruju u boga, kojeg god iz siroke lepeze bogova:D, onda ne bi trebalo da se plase ni za sebe, ni za svoje bliznje. Naime, ako zakace grip mogu da:
1. ozdrave
2.umru, ali u tom slucaju ce otici u raj ili neko slicno mesto u koje veruju

Zasto se vernici plase smrti, ako ih ceka raj i vecni zivot? Zasto se plase bilo koje bolesti? Zar ona nije dar od boga?

Sa moje tacke gledista vernici ne bi trebali da se plase ni smrti, ni bolesti.
 
virusa h1n1?
Ako veruju u boga, kojeg god iz siroke lepeze bogova:D, onda ne bi trebalo da se plase ni za sebe, ni za svoje bliznje. Naime, ako zakace grip mogu da:
1. ozdrave
2.umru, ali u tom slucaju ce otici u raj ili neko slicno mesto u koje veruju

Zasto se vernici plase smrti, ako ih ceka raj i vecni zivot? Zasto se plase bilo koje bolesti? Zar ona nije dar od boga?

Sa moje tacke gledista vernici ne bi trebali da se plase ni smrti, ni bolesti.

ja ne znam zašto se iko plaši svinjskog gripa, i smrti uopšte... jer je smrt neizbežna.... ne vidim razlog da se iko plaši toga
 
virusa h1n1?
Ako veruju u boga, kojeg god iz siroke lepeze bogova:D, onda ne bi trebalo da se plase ni za sebe, ni za svoje bliznje. Naime, ako zakace grip mogu da:
1. ozdrave
2.umru, ali u tom slucaju ce otici u raj ili neko slicno mesto u koje veruju

Zasto se vernici plase smrti, ako ih ceka raj i vecni zivot? Zasto se plase bilo koje bolesti? Zar ona nije dar od boga?

Sa moje tacke gledista vernici ne bi trebali da se plase ni smrti, ni bolesti.

Tuku se da ti objasne.
 
ja ne znam zašto se iko plaši svinjskog gripa, i smrti uopšte... jer je smrt neizbežna.... ne vidim razlog da se iko plaši toga

Можда зато што је неизбежна.Можда зато што не знамо шта следи после.Можда зато што је овај живот леп, па не желе његов крај.Зато се сви плаше смрти...
 
А зашто на црквама има громобрана?

Meni je sasvim razumljivo da je u pitanju isti razlog. :D

Les Paul:
ja ne znam zašto se iko plaši svinjskog gripa, i smrti uopšte... jer je smrt neizbežna.... ne vidim razlog da se iko plaši toga


Nemoj mi reci da se vernici ne plase smrti- strah vristi iz njih. To je i osnovno pitanje bilo, virus sam ubacila radi razonode. :lol: Mada ima i vernika koji se plase ovog h1n1. A bolest je boziji dar kao sto rekoh, kao sto smatraju.........:lol:

Eleleth:
Tuku se da ti objasne.

Vidim :zcepanje:
 
Можда зато што је неизбежна.Можда зато што не знамо шта следи после.Можда зато што је овај живот леп, па не желе његов крај.Зато се сви плаше смрти...

Da ovaj zivot jeste lep, ali vernike ceka nesto jos lepse posle smrti. Ako su tako sigurni u postojanje boga, zivota posle smrti i nagrada koje ce dobiti za uzorno ponasanje na Zemlji i koje ce jos pri tom biti predivne, onda je logicno da se ne plase. A ipak se plase.
 
Da ovaj zivot jeste lep, ali vernike ceka nesto jos lepse posle smrti. Ako su tako sigurni u postojanje boga, zivota posle smrti i nagrada koje ce dobiti za uzorno ponasanje na Zemlji i koje ce jos pri tom biti predivne, onda je logicno da se ne plase. A ipak se plase.

Зато што њихово веровање почива на стакленим ногама.Веруј ми ни они нису сигурни у рај или пакао.Чак ни слепо веровање демагогији цркве и читање црквених књига није довољно да разбије страх од смрти.
 
virusa h1n1?
Ako veruju u boga, kojeg god iz siroke lepeze bogova:D, onda ne bi trebalo da se plase ni za sebe, ni za svoje bliznje. Naime, ako zakace grip mogu da:
1. ozdrave
2.umru, ali u tom slucaju ce otici u raj ili neko slicno mesto u koje veruju

Zasto se vernici plase smrti, ako ih ceka raj i vecni zivot? Zasto se plase bilo koje bolesti? Zar ona nije dar od boga?

Sa moje tacke gledista vernici ne bi trebali da se plase ni smrti, ni bolesti.

Ovaj... veoma veliki broj religija smatra da je smrt nešto normalno i prirodno. :think:



Nemoj mi reci da se vernici ne plase smrti- strah vristi iz njih. To je i osnovno pitanje bilo, virus sam ubacila radi razonode. :lol: Mada ima i vernika koji se plase ovog h1n1. A bolest je boziji dar kao sto rekoh, kao sto smatraju.........:lol:

:eek:
Ovaj... ja kao slovenski pagan, dakle vernik, mogu da ti garantujem da to ceo ovaj pasus nije tačan, kako za mene, tako i za druge slovenske pagane, dakle vernike, koje poznajem.



Da ovaj zivot jeste lep, ali vernike ceka nesto jos lepse posle smrti. Ako su tako sigurni u postojanje boga, zivota posle smrti i nagrada koje ce dobiti za uzorno ponasanje na Zemlji i koje ce jos pri tom biti predivne, onda je logicno da se ne plase. A ipak se plase.

:eek:
OK, sada sam definitivno zbunjen. Ovo nema nikakve veze sa slovenskom religijom. :dontunderstand:
 
луталица:
Зато што њихово веровање почива на стакленим ногама.Веруј ми ни они нису сигурни у рај или пакао.Чак ни слепо веровање демагогији цркве и читање црквених књига није довољно да разбије страх од смрти.

Pretpostavljam da je tako, a to je i razlog zasto skoro nijedan vernik ne bi smeo da odgovori na ovo pitanje.

Caliburn:
Ovaj... veoma veliki broj religija smatra da je smrt nešto normalno i prirodno. :think:


Mozda u teoriji, ali u praksi ne. Sa druge strane postoje verski fanatici, koji se zrtvuju za ono u sta veruju, ali ne bi ih nazivali fanaticima da je to sto rade nesto prirodno. Ne bi se ceo svet zgrazavao nad time sto pojedine islamske organizacije obucavaju decu da bi kasnije dala zivot za verska ubedjenja.
Prosecnom verniku je smrt nesto neprirodno, da nije ne bi osmislili nagradu u vidu vecnog zivota (hriscani npr.) ili 72 device u raju ili nekom obliku raja(muslimani).
Osim toga zasto ljudi zale kada im neko blizak umre, zar ne bi trebalo da budu srecni, jer im je draga osoba na boljem mestu. Ako zale zbog sopstvenog gubitka, onoga sto su imali u toj osobi (sto je cesto slucaj posmatrano sa psiholoske tacke) onda je to sebicnost, pa ta osoba je na boljem i srecnijem mestu.
Naravno uvek postoji verovatnoca da draga osoba nije bas zasluzila bolje mesto.:lol:


Caliburn:
:eek:
Ovaj... ja kao slovenski pagan, dakle vernik, mogu da ti garantujem da to ceo ovaj pasus nije tačan, kako za mene, tako i za druge slovenske pagane, dakle vernike, koje poznajem.

Dobro, barem se oglasio neki vernik i odgovorio.

Caliburn:
:eek:
OK, sada sam definitivno zbunjen. Ovo nema nikakve veze sa slovenskom religijom. :dontunderstand:

Ups, malo sam skrenula ka monoteistickim religijama..........nekako su mi najbliskije.
A gde idete vi slovenski pagani posle smrti? Reinkarnacija, pakao, nesto trece?
 
Sumnjam da ce se neko od vernika namerno zaraziti, cuvaju oni svoje doope. :lol:

Idem sada............pa ako je neki vernik zainteresovan da mi kaze zasto se drzi ovozemaljskog zivota ko pijan plota, kada ga cekaju predivne stvari nakon smrti........?

Za pocetak,suprotno Pravoslavnoj Veri bi bilo "sam se zaraziti" jer bi bilo protivno onome"Ne kushaj Boga svog" pa je idiotska i "prozivka"(kao i obicno:bye:)
odgovor na drugo pitanje je iz dva dela:ne znam da li sam se uopste spasao(okajao svoje grehe pred Bogom) pa zato i "ne zurim" da to "proverim" i/ili ne znam za bliznje moje kako su i dokle stigli u spasenju duse svoje(i da li ja mogu tu nesto da pomognem jos uvek ili ne,(verovano ne-zbog zluradih;)) pa se brinem za njih................:neutral:...nije meni problem kako ja to dozivljavam i shvatam...problem mi je kako nevernicima(vama gospodo koji se stvarno plasite) objasniti to isto....:hvala:
 
Poslednja izmena:
Za pocetak,suprotno Pravoslavnoj Veri bi bilo "sam se zaraziti" jer bi bilo protivno onome"Ne kushaj Boga svog" pa je idiotska i "prozivka"(kao i obicno:bye:)
odgovor na drugo pitanje je iz dva dela:ne znam da li sam se uopste spasao(okajao svoje grehe pred Bogom) pa zato i "ne zurim" da to "proverim" i/ili ne znam za bliznje moje kako su i dokle stigli u spasenju duse svoje(i da li ja mogu tu nesto da pomognem jos uvek ili ne,(verovano ne-zbog zluradih;)) pa se brinem za njih................:neutral:...nije meni problem kako ja to dozivljavam i shvatam...problem mi je kako nevernicima(vama gospodo koji se stvarno plasite) objasniti to isto....:hvala:

Meni je jasno... sve je jasno... smrt doživljavate kao kraj iskušenjima i namirivanje računa.
Problem je svođenje bilansa (mada mi nije jasno da li se radi na godišnjem, ili celokupnom - životnom nivou)... efektivno namirivanje računa nije problem, vidim... ali nikako nisi siguran da li si još uvek pod kreditom. Važi i za najbliže.
Znači, ne bi valjalo da vas iznenadi neki zaostatak iz prethodnog perioda... jer dugovanja uvek ima.

Ako te "zluradi" sprečavaju da pomogneš, to bi značilo da samo tražiš opravdanje.
Šta ti znači ovo: prozivka? Ni bold mi nije najjasniji.
I odakle ti da se "nevernici" plaše?

Zasto se vernici plase smrti, ako ih ceka raj i vecni zivot? Zasto se plase bilo koje bolesti? Zar ona nije dar od boga?

Ne plaše se smrti, plaše se Boga. :neutral:
 
Ups, malo sam skrenula ka monoteistickim religijama..........nekako su mi najbliskije.

Najbliskije? :lol:
Jesi li sigurna da si upotrebila adekvatnu reč? ;)



A gde idete vi slovenski pagani posle smrti? Reinkarnacija, pakao, nesto trece?

Nigde ne idemo. :lol:
Smatramo da je svet živih samo podskup mnogo šireg (širi u smislu opštosti) sveta u kome obitavaju i pokojnici, a i taj svet je deo još šireg sveta.
Dakle, samo prelazimo iz podskupa u nadskup. :cool:
Kao kruženje materije u prirodi.
Čitava ujdurma oko kulta mrtvih to veoma lepo pokazuje. :)
Pošto znamo da će se naši potomci brinuti o nama, onda nema razloga da se plažimo smrti.
Sa druge strane na život gledamo kao na dragoceni dar i trudimo se da svaki trenutak bude ispunjen.
Da sumiram, ne plašimo se smrti, cenimo život.



Ne plaše se smrti, plaše se Boga. :neutral:

:think:
Da, svakako da ima i toga u avramskim religijama.
 
Meni je jasno... sve je jasno... smrt doživljavate kao kraj iskušenjima i namirivanje računa.
Problem je svođenje bilansa (mada mi nije jasno da li se radi na godišnjem, ili celokupnom - životnom nivou)... efektivno namirivanje računa nije problem, vidim... ali nikako nisi siguran da li si još uvek pod kreditom. Važi i za najbliže.
Znači, ne bi valjalo da vas iznenadi neki zaostatak iz prethodnog perioda... jer dugovanja uvek ima.

Ako te "zluradi" sprečavaju da pomogneš, to bi značilo da samo tražiš opravdanje.
Šta ti znači ovo: prozivka? Ni bold mi nije najjasniji.
I odakle ti da se "nevernici" plaše?



Ne plašim se smrti, plašim se svojih grehova pred Bogom i njihove cene posle smrti..to je jos jedan razlog zasto ne" trcim" da se zarazim nekim virusima(uz "ne kusaj Boga svog") samo da bi Zozonce i slicni bili "zadovoljni stepenom moje vere";)(p.s.o toj se prozivki radi u mom postu na koji si odgovorila)..ovi nevernici koje znam su vec svi isli da stanu u red da sto pre dobiju "spasonosne vakcine" a uzrokovali su ovih dana i nestasicu maski za lice u apotekama i limuna na pijacama:whistling:
 

Back
Top