Save our planet

AleX

Ističe se
Poruka
2.501
Da li primećujete promene oko vas?

Ja da. Kada nema oblaka na nebu, ono nije kristalno čisto, ima neki sivi sloj.

Sa sprata moje škole mogu da vidim ceo Beograd. Izgleda žalosno kad vidim tu maglu gasovu.

Čini mi se da je ranije bilo mnogo više smeća po ulicama. Sada ga ima manje.
Uvek ima seljaka koji prljaju okolinu. Moj drug je olako samo ispustio veoma primetnu foliju od čipsa pored klupe.

Za razliku od njega, drugarica je stavila to u sporedan čep i odložila posle u kantu za smeće.

Samo jednu planetu imamo. Pošto nismo dovoljno pametni da se usprostavimo vlastima jer ne žele da koriste energiju koja ne zagađuje prirodu (tada bi se sistem vrednosti u svetu poremetilo. Zamislite da neko sutra kaže da zlato više ne vredi. Šta će onda oni koji imaju tonu zlata? Ili kada bi se to reklo za naftu...), onda treba da održavamo ono što imamo i da ne povređujemo više.

U inostranstvu nije dozvoljeno prati kola u dvorištu jer sapunica zagađuje zemljište.
Zato postoje praonice kola.

Kako vi gledate na to?
 
A jel tebi škola na Genex kuli?

I ja sam se jutros vozio u Wagenu, pa pošto računam da to vozilo voze seljaci, ja sam elegantno otvorio prozor, bacio djubre kroz isti i baš me bilo briga, ja sam seljak iz Wagena. :D

I mojne sa tim forama "na zapadu ovo na zapadu ono", važi brate mi smo Srbija, i na zapadu je sve skuplje nego kod nas, a i plate su im veće, tako da je lako tupiti o zapadu, a kada bi zapadni sistem vrednosti i zakona kopirali ovde na ovu postojeću neizmenjenu osnovu pobegli biste svi u Bangladeš.
 
brate,nije problem u bacanju djubreta u ucionici ili na ulici,problem jeste zagadjivanje prirode,ne urbane sredine........zatim vode,vazduha.....
imam ja predlog-mnogo ostvarljiviji......
save our pdf.......i ako zelis da pomognes akciju,oslobodi isti svog prisustva................:cool::lol:
 
primetila sam da napolju dim od automobila vise smrdi nego ranije,vise se ne moze osetiti svezina u vazduhu osim ako nisi u blizini neke sume,parka..Mnogo je automobila,kamiona,gradovi su se dosta prosirili zgrade,putevi...dok se u zelenilo i parkove ne ulaze.Napravila bih u svakom gradu zaobilaznice koje bih ogradila redom drveca i tako na neki nacin odvojila od grada po kojim bi se kretali kamioni,u samom gradu vise zelenila,fontana,parkova,da svako naselje ima svoj veliki park sa igralistima za decu,stazama za trcanje,setnju...kao i savremne staze za bicikle i promovisanje bicikla kao prevoznog sredstva
 
primetila sam da napolju dim od automobila vise smrdi nego ranije,vise se ne moze osetiti svezina u vazduhu osim ako nisi u blizini neke sume,parka..Mnogo je automobila,kamiona,gradovi su se dosta prosirili zgrade,putevi...dok se u zelenilo i parkove ne ulaze.Napravila bih u svakom gradu zaobilaznice koje bih ogradila redom drveca i tako na neki nacin odvojila od grada po kojim bi se kretali kamioni,u samom gradu vise zelenila,fontana,parkova,da svako naselje ima svoj veliki park sa igralistima za decu,stazama za trcanje,setnju...kao i savremne staze za bicikle i promovisanje bicikla kao prevoznog sredstva

Upravo tako je na zapadu.

Alex drvi o glupostima
nece se okolina sachuvati tako shto ce neko prestati da baca chips po ulici
mnogo vece stvari na globalnom nivou shebavaju okolinu

Ti jednu kesu, drugi forumaš baci drugu i tako se napravi deponija.
 
primetila sam da napolju dim od automobila vise smrdi nego ranije
Inače to nije do vozila nego do atmosferskog pritiska, ne smrdi dim od automobila više, nego je pritisak veći i slabije je provetravanje nego u drugim periodima u toku godina.
Ajd još sad neko da kaže kako kad je baš hladno napolju iz auspuha izlazi beo dim i zagadjuje okolinu, pa da ga streljam. :bye:
 
911s [SK];11602585:
A jel tebi škola na Genex kuli?

I ja sam se jutros vozio u Wagenu, pa pošto računam da to vozilo voze seljaci, ja sam elegantno otvorio prozor, bacio djubre kroz isti i baš me bilo briga, ja sam seljak iz Wagena. :D

I mojne sa tim forama "na zapadu ovo na zapadu ono", važi brate mi smo Srbija, i na zapadu je sve skuplje nego kod nas, a i plate su im veće, tako da je lako tupiti o zapadu, a kada bi zapadni sistem vrednosti i zakona kopirali ovde na ovu postojeću neizmenjenu osnovu pobegli biste svi u Bangladeš.

Treba da činimo sve što možemo da bismo postali primer, a ne da za primer uzimamo bilo koga sem nas.

Takvim odgovorom nećemo nikad postići ono što je zapad, i treba da te je sramota da tako nešto napišeš.

Ti kao moderator da promovišeš bacanje smeća?! Stvarno je žalosno.
 
Alex drvi o glupostima
nece se okolina sachuvati tako shto ce neko prestati da baca chips po ulici
mnogo vece stvari na globalnom nivou shebavaju okolinu

Алекс први пут не ''дрви о глупостима''.
Додуше, истина је да небацање смећа по улицама неће омогућити да небо делује ''кристално чисто''(:lol:), али, брате мили, зар морамо да живимо у смећу?
Мислим, зар је толико тешко флашу или кесицу понети до прве канте?:neutral:
 
pa pre bi trebali da gledamo kako da unapredimo space tehnologiju..pa da nadjemo novu nego sto se ovde mracimo sa ovim temamam....
a i realno....ne je.be planetu deponija...nego fabrike i ostala globalno zagadjivacka sra.nja.......msm deponija se da izbaciti u svemir....a ozonski omotac je tesko povratiti.......
Postani fizicar...otkri kako da brzo prelazimo svetlosne godine i spasao si nas kao rasu...je.bes ti to sran.je sa kesom od cipsa i zapadom....
 
Takvim odgovorom nećemo nikad postići ono što je zapad, i treba da te je sramota da tako nešto napišeš.

Ti kao moderator da promovišeš bacanje smeća?! Stvarno je žalosno.

Ne, ovo nije ekologija, ovo su klasične srpske fore, "vid ga komšija mamicu mu ***** pere novu Mečku, uh što bih ja njemu zabranio da pere auto, ko što je na zapadu, da plaća perionicu, a ja siroma idem prevozom".
A to od jutros sam uradio namerno da zayebavam ortaka, inače vodim računa o tome.
 
Monomax, nije tako jednostavno.

Ne mogu da se setim koliko košta, ali je veoma skupo preneti litar vode u vasionu.

Mislim da je ipak nama lakše da se sredimo nego da tražimo drugu planetu.
 
911s [SK];11602871:
Ne, ovo nije ekologija, ovo su klasične srpske fore, "vid ga komšija mamicu mu ***** pere novu Mečku, uh što bih ja njemu zabranio da pere auto, ko što je na zapadu, da plaća perionicu, a ja siroma idem prevozom".
A to od jutros sam uradio namerno da zayebavam ortaka, inače vodim računa o tome.

Nema izgovora.
 
Inače bih postavljaču teme predložio da se malo bavi načinima na koji bi se naš standard mogao podići na nivo std-a na zapadu, ostalo će doći samo, a ovako me podseća na našu distribuciju kad kaže "mi imamo najmanje cene struje u okruženju, moramo da poskupimo struju", a u prevodu svi seru a niko ništa ne radi.
 
Monomax, nije tako jednostavno.

Ne mogu da se setim koliko košta, ali je veoma skupo preneti litar vode u vasionu.

Mislim da je ipak nama lakše da se sredimo nego da tražimo drugu planetu.

e al pazi.....aj da unapredimo tu tehnologiju pa da nam bude jeftinije da prenesemo........

msm uz ozbiljna ulaganja u tu oblast(msm ni sad nisu mala ali u odnosu na potrebe koje imamo mizerna) cena prenosa moze znacajno opasti....................
 
pa pre bi trebali da gledamo kako da unapredimo space tehnologiju..pa da nadjemo novu nego sto se ovde mracimo sa ovim temamam....

:neutral:
Јест', све треба да урадимо, осим да покушамо да променимо неке своје навике.
Па чак и да се селимо на неку другу планету.
 
pa pre bi trebali da gledamo kako da unapredimo space tehnologiju..pa da nadjemo novu
Postani fizicar...otkri kako da brzo prelazimo svetlosne godine i spasao si nas kao rasu...je.bes ti to sran.je sa kesom od cipsa i zapadom....

Lepo si se to setio :mrgreen: Jos si ga lepse izreko
Kao da je lako da se unapredi spejs tehnologija i postane fizicar ko dlanom o dlan.
I cak i da se unapredi za sto posto, mi necemo da imamo sredstva da spejs tehnologiju eksploatisemo do te mere da nam ona razresi svemirske misterije i spasi nas kao rasu, sta god si teo time a nam kazes. I tako ce da bude jos dugo. Ali SF filmovi su lepa stvar. I ja ih volim, znas to.
 

Back
Top