Brak & rutina

"I'am worn out with dreams;
A weather-worn, marble triton
Among the streams;
And all day long I look
Upon this lady's beauty
As though I had found in a book
A pictured beauty,
Pleased to have filled the eyes
Or the discerning ears,
Delighted to be but wise,
For men improve with the years;
And yet, and yet,
Is this my dream, or the truth?
O would that we had met
When I had my burning youth!
But I grow old among dreams,
A weather-worn, marble triton
Among the streams.."
 
Jedan moj ortak je posle par meseci braka izjavio: "Kakav bre sex u braku? Meni je kad legnem sa ženom u krevet isto k'o da sam legao s bratom od strica!":hahaha:
Ja se ne slažem s njim, niti mi je loš sex u braku, ali mi dodje ponekad, iako vrlo retko - ne više od dvaput dnevno, da vidim neku ribu pa pomislim kako bih je rado...:per:
 
da, ali mi pare zarađujemo i nekog volimo u realnom životu, dakle ne u idealnim okolnostima

nigde nisam ni rekao da je realno = surovo

Nisi, ali mi se cinilo da si previse razdvojio i udaljio realno i idealno. Niti je idealno toliko nedostizno (malo se spuste kriteriji i blizu smo!), niti realno mora toliko biti u suprotnosti sa idealnim. Pa ideal nije brak bez svadje niti brak bez rutine. Ideal je znati se "svadjati" i "miriti", ideal je znati razbiti rutinu.

ma nije ovde naglasak na braku, nego na potencijalnoj rutini u braku.
otkud mi znamo u šta ćemo da se pretvorimo posle xy godina braka.
možda nam se brak svede na preduzeće.

Mozda..... Ja vjerujem da je najvazniji razgovor. Kad nestane komunikacije, nista u tom braku (vezi) nema smisla.
 
Poslednja izmena:
U braku je najvaznije postovanje partnera sa svim njegovim vrlinama i manama.U rutinu se lako moze preci ali to onda znaci da postoje dublji problemi u toj vezi.
 
E yebiga.... kakvi dublji problemi?
U neki oblik rutine se pre ili kasnije mora preci.
Bar ja ne poznajem nijedan par koji posle par godina nije usao u neki oblik rutine, posebno ako oboje rade i dobili su dete.
Jedno je udaljavanje partnera i hladjenje odnosa, drugo je rutina koja je skoro neminovna u modernom nacinu zivota. Iz rutine se iskace ponekad, ali se zaista ne moze ziveti kao u hipi komuni niti pak kao da je brak marketinska agencija u kojoj smo placeni da svakog dana budemo kreativni.
 
Koliko ima istine u izreci da ništa nije gore nego tuđe pare brojati i svoju ženu jebati?

za one koji ne veruju u ljubav drugi deo pitanja je, verovatno i nazalost, istina.
ali nek odgovaraju na to muskarci koji su u braku.
a prvi deo pitanja..hm...zasto bi iko brojao tudje pare, sem ako nije blagajnik/bankar/radnik u posti/postar a takvi su verovatno vremenom oguglali na negativne emocije prilikom brojanja tudjih para , osim mozda ako su velike svote u pitanju?
zavist je najgora ljudska osobina kao i pohlepa a tvoje pitanje direktno provocira propitivanje istih.
 
Trudim se da svoj brak ucinim zanimljivim raznim,malim stvarima i jedina stvar koje se plasim je rutina.Nisam mislila da treba da se ponasamo kao u komuni i isto tako nisam mislila na povremenu rutinu.Poznajem toliko bracnih parova koji svaki dan provode po nekom ustaljenom pravilu.Zene su nezadovoljne,muzevi takodje.Odatle proizilaze problemi u komunikaciji,osecanjima i svemu ostalom sto cini zajednicu muskarca i zene.
Koliko se potrudis da ti zivot bude zanimljiv,toliko ce i biti.
 

Back
Top