Za vracanje kredita svako od nas ce morati da zaradi za vlast 1300 evra godisnje!!!!!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.392
Dugovi: Mnogo nam, a hoćemo još!
30. oktobar 2009. | Piše: Ivana Radmilac Đurđić | Izvor: Ekonom:east
Svaki od oko dva miliona zaposlenih u Srbiji moraće godišnje za državu da zaradi 1.300 evra da bi ona uspela da plati kamate i dospeli deo glavnice svog duga.


Takva računica proizlazi iz činjenice da će Srbija u narednom periodu morati godišnje da plaća oko dve milijarde evra za otplatu redovnih rata kredita ugovorenih do početka 2009, rečeno je Ekonom:eastu u Ministarstvu finansija.

A tek u poslednjih godinu dana su se „otvorile“ međunarodne finansijske institucije i dva od četiri nam stuba oslonca spoljne politike. Tako će sa ruskih 660 miliona i kineskih 200 miliona evra ukupan javni dug tokom ove godine narasti za skoro tri milijarde evra.

„Još se, međutim, ne zna kada će i koliko novca po osnovu tih novih kredita biti povučeno, a bez toga ne može se izračunati ni koliko će Srbija morati da vraća godišnje“, kaže Zoran Ćirović, pomoćnik ministra finansija za Ekonom:east. Pošto će novac kad tad stići, po Ekonom:east-ovoj računici javni dug ovim narasta još za oko 30 odsto, pa će godišnje za njegovu otplatu morati da se obezbedi i do 2,6 milijardi evra.

„Ko da zaradi 1.300 evra za vraćanje duga? Čijeg duga?“, pita Saša Radović, radnik u obezbeđenju. „Čime se onda hvale svaki dan kad te pare neće moći da vrate. Kao kad bih se ja hvalio da mi je komšija dao pod kamatu 200 evra da platim račun u kafani. I srećan sam što će možda i brat da mi da još 300 da zakrpim krov na kući. Isto pod kamatu. Da mi je neki brat, poklonio bi mi. A posao mi je „klimav“. Kad dođe vreme da im vratim ja ću da se češem po glavi, a oni će u najboljem slučaju da me prebiju“, objašnjava za Ekonom:east Radović kako u stvarnom životu izgleda zaduživanje bez pokrića.

http://www.b92.net/biz/fokus/analiza.php?yyyy=2009&mm=10&nav_id=389760

-----------------------------

Eto vam ga vas Tadic demokrate i njegova politika. Zbog Tadicevske promasene stetocinske politike svaki od nas gradjana koji radimo morace godisnje da izdvaja po 1300 evra za vracanje duga kojeg je napravio Tadic njegova vlast i tadicevci. To je da vas napomenem u proseku vise 4 mesecna dohodka godisnje.

Strasno :evil:

Al tako ti i treba narode. Kako si glasao tako i dobijas. A sobzirom da vas/nas Tadic dodatno zaduzuje uskoro ce cifra da poraste na preko 2000 evra duga godisnje po zaposlenom. I tako narednih 50 godina....

Znaci svakog od nas pojedinacno Tadiceva vlast kosta najmanje 1300 evra godisnje. Toliko ce nam se otimati samo za vracanje do sada uzetih kredita u narednih najmanje 20 godina :evil:
 
A evo kako ce vam naplacivati tih 1300 evra godisnje. izmedju ostalog placacete POREZ NA NEKRETNINU KOJA NE POSTOJI :hahaha: :rotf:

Takođe, svi koji imaju dotrajale kućerke na atraktivnim lokacijama državi će plaćati porez na osnovu stepena moguće izgrađenosti. Tako je svuda u svetu. „Sve će to uticati na tržišnu vrednost od koje se počinje u obračunu. Naime, poreska osnovica biće računata na osnovu površine imovine, zone, stepena dozvoljene izgrađenosti i komunalne opremljenosti”, objašnjava sagovornik Blica.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2009&mm=10&dd=28&nav_id=389212

Al najjace im je opravdanje - TAKO JE SVUDA U SVETU z:D :hahaha:

Znaci ako imate kucu na tipa Vracaru od 80 kvadrata , dotrajalu , novim porezom ce da vam naplacuju porez kao da imate tu vilu od 500 kvadrata prema porezu na osnovu "stepena moguce izgradjenosti" jer vi imate placa i povrsine da napravite vilu od 500 kvadrata, sad sto imate tu kucerak od 80 kvadrata, vlast boli uvo ima da platite porez ko da imate vilu od 500 :hahaha:
 
kad se zapitate sledeci put zasto lose zivite , setite se da je to i zato sto ce vam tadic uzeti iz dzepa 13.000 evra u sledecih 10 godina najmanje za vracanje duga kojeg vi niste napravili i para koje vi niste potrosili z:D

Je' 1.300 ili 13.000E godisnje?


U svakom slucaju, i unuci treba da vracaju te pare, ali "jedan zivot imamo":cool::roll:
 
Не знам ко ће да враћа демократске еуропске кредите,али ја сигурно нећу.Мислим да би враћање дугова требало адресирати на чланове ДС-а и осталих партија које су икада биле у власти, а узеле и један цент кредита.

Чланови нека враћају...То су њихови дугови.

Биће овде сукоба с ЕУ властима.Нема друге...
 

Back
Top