Pomoc pri izboru laptopa

the_

Početnik
Poruka
2
Dakle, kupujem novi komp, i mislim da sam resio da to bude lap, a ne desk.
Prva dilema mi je da li da pristanem na ekran od 15,6'' ili da pucam na 17''?
Komp ce mi pre svega sluziti za internet, multimediju, slabo za igrice, ali i sve vise za rad u AutoCADu, ArchiCADu i slicnim programima (zbog toga i mislim da ne bih smeo da uzimam 15'').
Ostale karakteristike koje mislim da bi mi odgovarale su procesor npr neki intel cor2duo oko 2ghz, minimum 2 gb ram-a, hard > 200gb, naravno wlan, mrezna karta, dobro bi bilo obican modem, kamera i mikrofon ne mora..
Sledeca dilema da li da jurim neku odredjenu marku? Koliko sam cuo, izbegavati HP, juriti Toshibu, Asus.. Mada ipak mislim da to i ne znaci previse.
Komp bih kupovao u Bgd, cena 40-50k din, + - koja hiljada.
Znaci prvo bih zamolio za pomoc oko velicine ekrana, a onda i sugestije i predlozi u vezi svega ostalog. Hvala unapred.
 
Trebalo bi da uzmem za sestru laptop ali ne znam koji da izaberem. U pitanju su:

1) Acer eME626-202G25Mi
AMD Athlon 64, 15,6'', HDD 250GB, RAM 2GB, DVD RW

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=4685


2) Asus Notebook K50IJ-SX072L
Intel CoreDuo 1,8 GHz, 3GB SDR, 320GB HDD, 15,6'', LAN,WAN, webcam, citac kartica, Altec Lansing zvucnici

http://www.itsvet.com/proizvod/asus...vdrw-15.6-wxga-linux/comp_comp_laptop/20/3415



3) MSI Notebook CR500
Intel Celeron 2,2 GHz, 4 GB DDR II, webcam, 320GB HDD, 15,4'' WXGA, LAN, WLAN, DVD RW, GeForce 8200

http://www.itsvet.com/proizvod/msi-...gb-15.6-wxga-freedos/comp_comp_laptop/24/3359


4) Dell Vostro 1015
Intel Celeron 900 2,2 GHz, 2 GB DDR II, webcam, 250 GB HDD, 8x DVD RW, 15,6'' WXGA 1366x768 WLED, LAN, WLAN, bluetooth, gma 4500mhd

http://www.itsvet.com/proizvod/dell...drw-15.6-wxga-linux/comp_comp_laptop/177/3426


Koji bi ste mi preporucili?
Nisu bitne toliko preformanse koliko mi je bitno da bude pouzdan.
 
Cene ovoga sto si ovde naveo su otprilike oko 40.000 din... Zar ne...

Ako bi trebalo da biram izmedju ova cetiri modela, ja bih izabrao 3) MSI Notebook CR500...

Medjutim, ako si spreman da das par hiljada vise, po mom misljenju bolji su sledeci modeli...

1. Toshiba Satellite L300D-14S - 43.000 din.

* Proizvođač : Toshiba
* Težina : 2.0kg - 2.5kg
* Ekran : 15.4"
* Procesor : AMD Athlon X2 DualCore QL-62 (2.0 GHz)
* Memorija : 2GB
* HDD : 160GB
* Grafička kartica : ATI Radeon 3200
* Ostalo : 3x USB
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : ExpressCard slot
* Ostalo : LAN
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : Vista Home Premium
* Garancija : 24 Meseca

2. DELL Inspiron 1545 DC black - 45.000 din.

* Proizvođač : DELL
* Težina : 2.6kg - 3.0kg
* Ekran : 15.6"
* Procesor : Intel Pentium DualCoreT4200 (2.00 GHz)
* Memorija : 2GB
* HDD : 320GB
* Grafička kartica : X4500
* Ostalo : 3x USB
* Ostalo : Bluetooth
* Ostalo : Card Reader
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : ExpressCard slot
* Ostalo : LAN
* Ostalo : VGA
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : LINUX
* Garancija : 36 Meseci

3. ACER Aspire 5738ZG-434G32Mn - 45.000 din.

* Proizvođač : Acer
* Težina : 2.6kg - 3.0kg
* Ekran : 15.6"
* Procesor : Intel Pentium DualCoreT4300 (2.16 GHz)
* Memorija : 4 GB
* HDD : 320GB
* Grafička kartica : ATI Mobility Radeon HD4570 512mb
* Ostalo : 4x USB
* Ostalo : Bluetooth
* Ostalo : Card Reader
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : Gigabit LAN
* Ostalo : HDMI
* Ostalo : numeric keypad
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : Nema operativni sistem
* Garancija : 12 Meseci

4. ACER Aspire 7715Z-433G32Mn - 44.000 din.

* Proizvođač : Acer
* Težina : 3.1kg i više
* Ekran : 17.3"
* Procesor : Intel Pentium DualCoreT4300 (2.16 GHz)
* Memorija : 3GB
* HDD : 320GB
* Grafička kartica : Intel GMA 4500M
* Ostalo : 2x USB
* Ostalo : Card Reader
* Ostalo : DVD/RW
* Ostalo : LAN
* Ostalo : numeric keypad
* Ostalo : Web Camera
* Ostalo : WLAN
* Operativni sistem : Nema operativni sistem
* Garancija : 12 Meseci
 
Onda je to druga stvar...

Ja sam se dvoumio izmedju MSI i DELL... Performanse su na strani MSI-a, ali je zato pouzdanost na strani DELL-a...

DELL bi trebao da ima i garanciju od 36 meseci... Dok MSI daje 24...

hvala na savetu. Videcu da odem do Rode (Merkatora) da vidim koliko daju garanciju. Ipak je to najvaznije sobzirom da racunar koristi za office, net i sl., tako da ne mora da bude jak.
 
Da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde.....
prilicno sam neupucen u kompjutere,tako da nemojte se smejati ako su glupa pitanja :)

Imam laptop ali bukvalno ga koristim kao komp, znaci nonstop mi je ukljucen u struju,retko ga iznosim...

E sad, da li on moze da bude ceo dan ukljucen i da radi? Mislim kao komp neki sto ni ne iskljucuju.... da nece da mu nesto pregori, ne znam da li je i laptop predvidjen za takav rad?

i koliko cesto treba da koristim bateriju da bi ona ostala funkcionalna,da se ne isprazni skroz?

da budem jasan da li je u redu da jednom u dva-tri meseca napunim bateriju i onda koristim laptop na bateriju dok se ne isprazni.....i tako je odrzavam "u formi" :)

Unapred zahvalan :)
 
Ja moj koristim na isti nacin... Radi mi po ceo dan, nekad i noc... I ne pada mi na pamet da ga svakih dva sata ukljucujem u struju i iskljucujem iz struje... Uvek je ukljucen... A ponekad kada sam u putu ili negde odem baterija mi i dalje drzi preko dva sata...
 
Aha,znaci moze tako,super, hvala :) a nisam ga ni ja iskljucivao iz struje nego sam a gasio samo:) a sad skidam nesto preko torenta pa mi upaljen vec 12-13 sati pa reko da proverim..... a koliko cesto koristis bateriju? ja bas retko, ako mi je trebala 2 puta za vise od godinu dana....
 
На твом месту, Toshibu или MSI у том ценовном досегу, једини дају 2 године гаранције за све моделе. И ASUS, даје 2 године за неке моделе
 
kupujem novi laptop.Posle gledanja svih mogucih kombinacija, Imam sad samo jednu nedoumicu. da li da uzmem: HP compaq presario CQ71-420EM ili HP Pavilion DV6-2120EM. oba su oko 60.000,00 koliko i imam na raspolaganju. Pa ima li neko nekakve pomoci pri odabiru ???? Ako ima neku drugu ideju za 60.000 neka iznese, dok jos nisam otisao u soping ^^^
 

Back
Top