"Sve sto ti mozes - ja mogu bolje, Najdzel!"

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
Scena iz "Bitter Moon" (Gorki mesec)...
Fabula je malo komplikovana za prepricavanje i za one koji nisu gledali film, da samo ispricam opno sto je bitno.
Elem na nekom krstarenju, ozenjeni Najdzel se zagledao u ribu, zenu invalida, trza li trza..

i za novu godinu eto scene:


well, ako ste odgledali ovo, hajmo ovako kolege majstori..
aj da ostavimo predrasude na stranu, nasa iskustva i nasa saznanja o zenama, hocu da mi kazete da je ovo sto ste odgledali - mocno.

i jos mnogo toga.

zena je yebana tajna.
i nije ni cudo, lepota je uvek tajna, ona se ne pojmi vec samo posmatra sa uzivanjem.

a i divljenjem.

Women's Power!

pokloni se i potcini

serve and protect the beauty!

...To need a woman
You've got to know
How the strong get weak
And the rich get poor...


jednom onaj rece - svaka cigla koju vidis, sve sto vidis oko sebe je tu zato sto je muskarac to tako postavio.
ali brate, postavio je tu da tu obitava lepota, tajna - zena.

sluzi i stiti, to je nas poziv, makar za danas

:cmok:

a sutra po starom
 
да "лепота" као мамац, а шта се иза тога крије ...

Сви смо различити, ако неко има ресурса и психичких и новчаних да се добар део живота надмудрује и емотивно троши у томе, да би добио сумњиву награду у виду "потомства", а и за то потомство потребан је новац, ја рецимо немам. То што имам радије би искористио за своје задовољство ,односно квалитативно усавршавање

Погрешно је гледати на животне клишее од пре 30-40 година као да је то примењиво данас јер није, све се променило. Ја то схватам и зато ћу се сада више тога одрећи да смањим своју и туђу несрећу у будућности. А "жене", нека их са онима који су довољно лакомислени или довољно богати па могу да им зачепе уста новцем односно стварима које иду уз новац сваки пут кад полуде
 
da, i ove dve završe u krevetu...je l tako bilo?? preslatka je emanuel senje, pogotovu na početku filma..
mislim da se sreću u busu ili tako nešto...i, onda je, na kraju filma ovaj skot upropasti....polanski i ljubavni filmovi ( : sećam se i ćurke za dan zahvalnosti, mora da sam gledao '93 film...

u celom filmu i tom ljubavnom odnosu je fora što on ne može da podnese toliku količinu lepote i ljubavi i onda gazi, uništava... on se ne divi lepoti, on je mrzi jer ne može da joj odgovori...tipičan slabić...
 
jednom onaj rece - svaka cigla koju vidis, sve sto vidis oko sebe je tu zato sto je muskarac to tako postavio.
ali brate, postavio je tu da tu obitava lepota, tajna - zena.

sluzi i stiti, to je nas poziv, makar za danas
Zbog ovakvih priča niko od nas neće biti srećan, ni muškarci ni žene.
Muškarci će se osećati povređenim što ih tek jedna "lepota" u hiljadu vidi i hoće, a žene će uvek patiti zato što su "lepota" i trofej na neko vreme, ne žene, ne ljudi.
 
Zbog ovakvih priča niko od nas neće biti srećan, ni muškarci ni žene.
Muškarci će se osećati povređenim što ih tek jedna "lepota" u hiljadu vidi i hoće, a žene će uvek patiti zato što su "lepota" i trofej na neko vreme, ne žene, ne ljudi.

Dovoljna je jedna lepota u milijardu milijarda (to mu dodje 10 na 18-ti stepen :) ). Ako sam povredjen zbog toga, to je sujeta. I nema veze sa bilo cime, muskarac treba da nauci da je kontrolise. Briga me za sujetu, glupa geneticka greska u razvoju ljudske rase..

A zasto mislis da je biti lepa nesto sto te iskljucuje da budes zena, covek ? I zasto mislis da su lepota i trofej sinonimi? Naravno da se ne misli na fizicku lepotu, vec lepotu bica, celokupnog bica... Pa sta i ako traje kratko? Zar mislis da ce vas pravi muskarac smatrati manje lepim ako se rastanete ?
 
Da li je zaista bitno koliko sam "pravom muškarcu" lepa, ako smo se već rastali?

Pa nije bitno za vas ljubavni odnos, ali ne sastoji ti se ceo zivot od tog ljubavnog odnosa, i od ljudi koje svaki dan fizicki sreces. Taj 'pravi' ce zauvek postati deo tvog identiteta, osoba koja je bitnije obelezila tvoj identitet od 10000 drugih koje vidjas svaki dan, pa sve i da ga ne vidis nikad vise, on ce to ostati. Kada rusis sve zidove posle rastanka, rusis i deo sebe.
 
Ne sastoji se život ni od sujete. Lepota? Žene su lepe i za njih je podignuta civilizacija?
Kao žena kad pospremi sto posle ručka i izabere novi stolnjak, koji će da se slaže sa tek ubranom ružom i njenom bojom. I stane i divi joj se... a ruža vene, jer ništa drugo u životu nema od toga da stoji tu i bude lepa i pije vodu dok se potpuno ne osuši. I niko nikada ne pita ružu da li voli tu ženu i da li možda želi da je i ona ruža, pa da može da dođe kod nje da je vidi kad god hoće i koliko god hoće, dok joj ne dosadi, ili dok ona ne uvene.
 
Ne sastoji se život ni od sujete. Lepota? Žene su lepe i za njih je podignuta civilizacija?
Kao žena kad pospremi sto posle ručka i izabere novi stolnjak, koji će da se slaže sa tek ubranom ružom i njenom bojom. I stane i divi joj se... a ruža vene, jer ništa drugo u životu nema od toga da stoji tu i bude lepa i pije vodu dok se potpuno ne osuši. I niko nikada ne pita ružu da li voli tu ženu i da li možda želi da je i ona ruža, pa da može da dođe kod nje da je vidi kad god hoće i koliko god hoće, dok joj ne dosadi, ili dok ona ne uvene.

Lepota po meni nije pasivan pojam, vec zivi pojam koji je uvek u pokretu. Zena jeste lepa, i to nikako ne znaci da je smisao lepote biti pasivni objekat kome se subjekt (muskarac) divi. Lepota je nemoguca bez slobode. I lepo je nesto sto moze samo da bira da li ce da bude ruza, stolnjak, asov, brasno, testo, ptica, tigar. Ako nema slobode, moze se govoriti samo o okovanoj lepoti koja ne ispunjava svoj puni potencija, nikako o pravoj lepoti.
 
Poslednja izmena:
Ali lepota je tako nebitna... to bih da ti kažem.
I samo malo ispunjava dan, i nadahnjuje, i možda ponekog čoveka i inspiriše... i žene vide lepotu. U muškarcu, u drugim ženama, u cvetu..... ali ih ona ne čini srećnim. I sloboda nije nužno sreća.
Zato mi je NESPOJIVO reći muškarac - žena - lepota - civilizacija... blabla.....

Muškarac i žena.

Ovo ostalo su sitnice. I njena lepota, unutrašnja ili spoljašnja, i njegova, i sve što su napravili i smislili, i sve što su uradili poješće vreme i nikada se više neće vratiti, nestaće, u prah će se pretvoriti, a taj prah u prah praha, dok ne budemo, uz sve ćelije mozga, nesposobni da sve to vidimo, ikada više, ikada...
Ali dok su mogli, činili su sve. Jedno zbog drugog. Ne zbog sebe, svog osećanja u blizini ovog drugog, već baš zbog nje, njega, zbog svega što su videli jedno u drugom i prihvatili.

I to je tako retko. A zamisli svet koji bi počivao na tome, ne na inspiraciji lepotom, ili kakvom suludom takmičenju u osvajanju i širenju gena?
 
Ali lepota je tako nebitna... to bih da ti kažem.
I samo malo ispunjava dan, i nadahnjuje, i možda ponekog čoveka i inspiriše... i žene vide lepotu. U muškarcu, u drugim ženama, u cvetu..... ali ih ona ne čini srećnim. I sloboda nije nužno sreća.
Zato mi je NESPOJIVO reći muškarac - žena - lepota - civilizacija... blabla.....

Muškarac i žena.

Ovo ostalo su sitnice. I njena lepota, unutrašnja ili spoljašnja, i njegova, i sve što su napravili i smislili, i sve što su uradili poješće vreme i nikada se više neće vratiti, nestaće, u prah će se pretvoriti, a taj prah u prah praha, dok ne budemo, uz sve ćelije mozga, nesposobni da sve to vidimo, ikada više, ikada...
Ali dok su mogli, činili su sve. Jedno zbog drugog. Ne zbog sebe, svog osećanja u blizini ovog drugog, već baš zbog nje, njega, zbog svega što su videli jedno u drugom i prihvatili.

I to je tako retko. A zamisli svet koji bi počivao na tome, ne na inspiraciji lepotom, ili kakvom suludom takmičenju u osvajanju i širenju gena?

Pa dobro, sad bas moras da do detalja razlazes romanticne predstave, bas si surovi realista :mrgreen: Tako isto je i sa radjanom dece onda, i ona ce jednog dana da budu prah, i kroz 1000 godina niko nece znati da je tvoje dete i postojalo, pa sta to ima veze. To ne znaci da tvoje dete nije bilo jedan od srafofa ljudske civilizacije.
I civilizacija je nastala na razumu, ali njena svrha je da obezbedi muskarcu i zeni da taj njihov odnos bude bolji veci i lepsi. Ne stvaraju se civilizacije zbog zena (i muskaraca, hajde da ne bude da se opet ne iznerviras sto ste samo objekti ;) ), ali bi bez njihove lepote bile besmislene. Bez tog emotivnog i racionalnog odnosa (lepota se uocava i razumom, ne samo emocijama) , civilizacija i nije civilizacija.

A slazem se da sreca ne zavisi samo od slobode i lepote, ali prava sreca je nemoguca bez ta dva pojma.

Lexa, jesi li ti surovi racionalista iz principa, ili si samo razocarana u ljubav? :)
 
Zar ti je ovaj post delovao racionalno? Pa još surovo racionalno...

Ne sviđa mi se posmatranje žene u poeziji, slikarstvu i sl. kao objekta, jedan bivši forumaš koga s vremena na vreme sretnem i ima zbir pametnih izjava, ima slične reči za sebe. "Volim sve žene ovog sveta i prepun sam ljubavi"..... ali on kompenzuje nasilje i užas koji je video i doživeo na taj način, pa se bar nadam i tešim da to nije realnost.

Jer ja sad ne znam šta da radim. A sve što pišemo i mislimo, lično je. I isprepletano pre željama nego čistim razumom, a bilo bi stvarno lepo da se čovek odalji pa da može da vidi makar tuđu situaciju bez projekcija. I onda ovde kažu kako ono što nisam iskusila ne treba da komentarišem, a upravo suprotno je.....

Mada ima ljudi, vidim, koji jednostavno ne odustaju. I ima jedan momćić od 22, 23 godine, najbolji frajer na mestu na kom sam nešto malo radila skoro, al' nosi burmu :) i devojke ga pitaju - što tako mlad, a on kaže: našao sam je i nisam hteo da je ispustim.

Našao je nju, baš nju. Ne sličnu onome što želi, ne ispunjenje njegovih očekivanja, već nju. I zavoleo je takvu kakva je, i znao je da je mora zadržati. I da jedino ona i smrt mogu da odluče da sve to prestane, jer on neće, a okolnosti nikada neće biti dovoljne.
 
Zar ti je ovaj post delovao racionalno? Pa još surovo racionalno...

U postu dajes neka jako racionalna objasnjenja, ali ti sama meni delujes kao jako emotivna osoba (I delujes mi kao neko ko ne voli da drugi iznose misljenja o njemu na forumu, tako da od tebe ocekujem da iskritikujes ovu recenicu:) )

Slazem se za gledanje zene kao lepi objekat, rekao sam da to po meni nije prava lepota.

A ono sto nisi iskusila mozes da komentarises, upravo tome sluzi razum...

A tebi je taj momcic pozitivan primer, ili malo pogubljeni primer ? Ali budi iskrena ?
 
Diskutabilno.

Ali on deluje prilično sigurno u ono što govori. Deluje kao da zna šta ga čini srećnim.

Mnogi ljudi koji će ti reći da su srećni ne poseduju ni deseti deo njegove staloženosti.

Da li mozemo da varamo sebe kada mislimo da smo srecni? Mozemo npr. da se varamo ako mislimo da volimo nekog, ali ne znam da li to isto vazi za srecu...off-topic
 
Ne znam. A ako postoje, to su ljudi koji imaju problem sa sobom.
Videli su na njoj nejednake nokte i odlučili da ipak nije tako savršena kao što bi želeli, pa zaustavili ono što su mogli da osete.
Sve je to stočna pijaca.

Naravno da je to problem, ali takvi ljudi postoje...

Voleti lepo, ne znaci voleti savrsenstvo... Savrsenstvo me cak i ne privlaci, a i ne znam kako bih definisao savrsenstvo. Ali uvek imas svakakve vrste ljudi...
 
Nah, pojavio se jedan broj ljudi koji vrlo otvoreno tvrde kako "vole sve žene" i "žele da im podare svu ljubav ovog sveta" doživljavajući sebe, valjda, kao neke Don Žuane... i gledam ono što sam najpre citirala i koliko me je podsetilo na to...
A kakva je to budalaština i kakva igra sa ženama, objektima, ako su baš zaista veliki zavodnici, tim gore... ako nisu onda je to jako tužno... po njih. Onda nisu Don Žuani nego onaj lik iz filma... što ga glumi Džoni Dep.

Ako je bes prema njima prisutan iz ovog ili onog razloga, verovatno bi bilo najbolje predstaviti ga pravim imenom, a ne pakovati ga u ljubav. "Ljubav prema tim uzvišenim bićima" gde se uzvišena bića stavljaju u paralelu sa nekim kineskim buketom veštačkog cveća. Ne nečim, dakle, zaista lepim, ali nečim čemu je svrha da bude lepo, i drugu nema.
U tom pogledu, žena kao inkubator još ima i sasvim uzvišen poziv i smisao postojanja.
 

Back
Top