Urasli nokti!! POMOĆ!!

motorheadsd

Ističe se
Poruka
2.689
Vec duže vreme imam problem sa uraslim noktom na palcu stopala! Urasta sa obe strane! Da li postoji neki preparat ili metoda za lecenje koju bi ste mi preporucili! Zbog posla trenutno nisam u mogucnosti da idem na hirusku intervenciju a to je jedino trajno resenje! Molim vas za pomoc, svaka sugestija je dobrodosla!
 
Pa, viđao sam da se reklamiraju nekakve kapi za urasle nokte, mada nisam siguran koliko je to delotvorno. A, ako ti to ne pomogne, plašim se da je skalpel jedini lek. Samo, onda se pripremi na nekoliko dana bolovanja. I, vrlo važno, što pre odeš, bolovanje kraće traje.
 
Nikada nisam znao sta je pedikir a sta manikir, ali ako radis sam obrati paznju sa cime saces. Najbolja su ti ona "klesta" za nokte.
Postupak . Potopis noge u vodu i sacekas malo da ti nokti omeksaju
Zatim nokat seces ravno ( nikako prema mestu urastanja ) zatim na sredini nokta urezes sa klestima " V " ( samo pazljivo ne sme da bude duboko ) U priboru za nokte imas " cistac "
sa njim lagano podignes ivicu nokta i tu stavis malu kuglicu vate natopljenu jodom (povidon )
To ce biti malo bolno, ali ponovi isti postupak dok nokat ne pocne pravilno da raste.
Posle ga redovno pravilno seci...to je to...
 
Rp/
Ako nije strašno možeš pokušati da napraviš sam protezu od vate Protezu uguraj izmedju donje pločice nokta i mesa prsta u predelu gde nokat urasta u meso. Ako nije problem učvrsti protezicu flasterom, menjaj je svako veče, nosi stalno.
Ako to ne pomogne obrati se hirurgu
pozz
 
ne secam se bas,cini mi se jedno 3-4 meseca,mozda i vise
na drugoj nozi sam sam operisao:mrgreen: jedno desetak puta
naravoucenije,sto ranije to bolje,i da ti insistiras na tome,kod specijaliste

ja sam posmatrao svoju operaciju,nije nista strasno

Vec sam operisao nokat na desnoj nozi! Znam da nije nista strasno i hirurg je to ekstra uradio tako da se vise nece vracati. Nego sada nemam vremena za tako nesto i pokusavam da malo prolongiram operaciju.
 
Vec duže vreme imam problem sa uraslim noktom na palcu stopala! Urasta sa obe strane! Da li postoji neki preparat ili metoda za lecenje koju bi ste mi preporucili! Zbog posla trenutno nisam u mogucnosti da idem na hirusku intervenciju a to je jedino trajno resenje! Molim vas za pomoc, svaka sugestija je dobrodosla!

:pKAKO DA NE,UVEK POSTOJI REŠENJE ,PRVO NOKTI SE NA NOGAMA SEKU UVEK RAVNO,a ako je već došlo do urastanja,onda postoje prirodni preparati koji mogu da pomognu.Izgnjeći bokvicu i namaži medom i previj preko palca,ostavi tako preko noći,ako možeš ponovi to nekoliko puta i svaki put blago očisti nakupinu ispod nokta-jeste bolno ali jedino tako možeš urasli nokat da izbaciš napolje a postoje i preparati koji pomažu.Ne znam odakle si no možda da se javiš lično.
 
:pKAKO DA NE,UVEK POSTOJI REŠENJE ,PRVO NOKTI SE NA NOGAMA SEKU UVEK RAVNO,a ako je već došlo do urastanja,onda postoje prirodni preparati koji mogu da pomognu.Izgnjeći bokvicu i namaži medom i previj preko palca,ostavi tako preko noći,ako možeš ponovi to nekoliko puta i svaki put blago očisti nakupinu ispod nokta-jeste bolno ali jedino tako možeš urasli nokat da izbaciš napolje a postoje i preparati koji pomažu.Ne znam odakle si no možda da se javiš lično.

Iz Bg-a sam! Sta ti je to bukvica? Objasni malo bolje! Jel je delotvorno to. Nokat je vec urastao i to vucem vec od proleca. Povremeno ga sa makazama odsecem sa strane i i scupam urasli deo ali to je samo privremeno resenje jer se nokat stalno vraca u prvobitni polozaj! Koj preparat mi preporucujes??
 
Meni je hirurg sekao nokat, ali su problemi tek onda nastali zato sto je nokat kasnije kako je nanovo rastao stalno ponovo isao u meso.:dash:Resenje sam nasla kod pedikira-isla sam kod nje dugi niz meseci sve dok mi mladi nokat nije narastao a i drugi na drugoj nozi mi je sanirala a isto je bio za hirurga.Dobar pedikir,to je pravo resenje,po meni.
 
Dragi Motorheadsd

moras se javiti hitno strucnom medicinskom pedikiru specijalisti. Takvih ima troje vrhunskih u Beogradu. Mislim i ja sam imala velikih problema i samo mi je strucnjak pomogao , molim te dok ti ne sanira strucnjak ne igraj se sam pedikira, ja sam tako dogurala do operacije, i sada idem samo iskljucivo 1 mesecno pedikiru i nemam vise problema
 
Od aprila me je mucio nokat na palcu desne noge. Malo jedna strana, malo druga.. Sve je bilo podnosljivo dok sam mogla u papucicama i sandalicama, ali dosla je jesen.. Sve sam isprobala, ali ovaj put vise ni pedikir, ni razni preparati, ni moj "rucni rad" vise nije pomagao.

Nije bilo infekcije, jednostavno su vrhovi obe strane bili duboko u mesu.
Hirurga sam izbegavala, ali sam na kraju shvatila da ne moze vecno tako..

Cula sam za operaciju laserom. Raspitala sam se i posle konsultacija sa lekarom otisla.

Hocu da kazem da sam jako prijatno iznenadjena. Jedino sto sam osetila je dok sam primala anesteziju, ali to je milovanje naspram patnji koje sam trpela mesecima.

Posle toga je sve apsolutno bezbolno. Narednih 5 sati nista nisam osetila. Popila sam samo jedan Brufen pre spavanja, i sutra isto tako. Prezadovoljna sam! Da sam znala da ce tako biti, ne bih trpela sve ove mesece.

Lekar mi je delimicno odstranio obe strane nokta. Nije bilo krvi, nije bilo bola, cak ni posle anestezije. Mogla sam odmah da hodam.
Jednio sto nisam mogla to je da navucem cipelu, jer mi je zavoj smetao. Rana bude skoro potpuno suva posle 7 dana. Operacija kosta oko 75 evra obostrano skidanje jednog nokta, a jedna strana je oko 60 evra..

Ima u vecim gradovima tih klinika za plasticnu hirurgiju koje imaju lasere, i sve pruzaju ovu uslugu. Klasicna hirurska intervencija je bolna, ali i to se da preziveti.. Samo, oporavak je dug, i previjanja su bolna..


Ne plasi se, stvarno nije nista strasno. :ok:

Eto, nikada do sada nisam ni slovo napisala ni na jednom forumu, ali znam kakvo je ovo velika muka, i zelim da ovo moje iskustvo podelim sa svima onima koji imaju ovaj problem.
Nadam se da sam ovim nekome pomogla.
 
Posto sam profesionalac, pedikir i radim na problemima(medicinsi pedikir) hteo bi samo malo da pojasnim neke stvari i time pomognem neupucenima.Urastanje nokta ili noktiju je prvo genetika pa onda redom zadebljali nokti,uska obuca,mehanicke povrede i nepravilan hod(karakteristican za trudnice), Kod uraslog nokta ako je u pitanju neka veca "krivina" nema spasa ako se ne odsece i izvadi deo nokta koji pravi proces,ispijanjem antibiotika postize se to da prst nece da "bikne" ali posle ispijanja antibiotika (i tome dodje kraj) proces se ponavlja.Nokte treba seci ravno ali ako su pravilni(jos nisam sreo nekog ko nema neki nepravilan nokat a radim 14 godina na problemima) ukoliko se savijaju i uvijaju onda se prvo resava problem pa sece ravno,kod manjih urastanja pomaze secenje ravno ali to su jako retki slucajevi.Secenje uraslog nokta vrsi se skalpelom(ja radim drugom metodom) pa je bolno i krvavo pa zato mnogi imaju strah od takvih intervencija(vatice koje se guraju izmedju nokta i tkiva nemoguce je kod ozbiljnih problema a idealna su podloga za gljivice koje nagrizaku nokat)Kao i u svakom poslu postoji majstor i kasapin pa ne treba suditi nesto na osnovu drugih pedikira.Osnova ove price je da ne treba cekati da se nokat upali vec odmah ici prvo kod dobrog pedikira u krajnjem slucaju kod hirurga(sa laserom nemam iskustva niko mi nije dosao ko je imao intervanciju laserom da ga pitam za iskustvo).Pravilnim odrzavanjem-secenjem uraslog nokta dobija se to da se tkivo podigne i vremenom nokat ne ide tako okomito.U velikoj vecini slucajeva problem se ponavlja (znam ljude koji su operisali po 3 i vise puta urasle nokte).Posto sam nov na forumu ako nekog bude interesovalo stavicu i slike primera.
 
Posto sam profesionalac, pedikir i radim na problemima(medicinsi pedikir) hteo bi samo malo da pojasnim neke stvari i time pomognem neupucenima.Urastanje nokta ili noktiju je prvo genetika pa onda redom zadebljali nokti,uska obuca,mehanicke povrede i nepravilan hod(karakteristican za trudnice), Kod uraslog nokta ako je u pitanju neka veca "krivina" nema spasa ako se ne odsece i izvadi deo nokta koji pravi proces,ispijanjem antibiotika postize se to da prst nece da "bikne" ali posle ispijanja antibiotika (i tome dodje kraj) proces se ponavlja.Nokte treba seci ravno ali ako su pravilni(jos nisam sreo nekog ko nema neki nepravilan nokat a radim 14 godina na problemima) ukoliko se savijaju i uvijaju onda se prvo resava problem pa sece ravno,kod manjih urastanja pomaze secenje ravno ali to su jako retki slucajevi.Secenje uraslog nokta vrsi se skalpelom(ja radim drugom metodom) pa je bolno i krvavo pa zato mnogi imaju strah od takvih intervencija(vatice koje se guraju izmedju nokta i tkiva nemoguce je kod ozbiljnih problema a idealna su podloga za gljivice koje nagrizaku nokat)Kao i u svakom poslu postoji majstor i kasapin pa ne treba suditi nesto na osnovu drugih pedikira.Osnova ove price je da ne treba cekati da se nokat upali vec odmah ici prvo kod dobrog pedikira u krajnjem slucaju kod hirurga(sa laserom nemam iskustva niko mi nije dosao ko je imao intervanciju laserom da ga pitam za iskustvo).Pravilnim odrzavanjem-secenjem uraslog nokta dobija se to da se tkivo podigne i vremenom nokat ne ide tako okomito.U velikoj vecini slucajeva problem se ponavlja (znam ljude koji su operisali po 3 i vise puta urasle nokte).Posto sam nov na forumu ako nekog bude interesovalo stavicu i slike primera.

Cao Ganco!
Procitala sam tvoju poruku, i evo, ja imam iskustva sa leserkom operacijom. Mogu samo da kazem da je sjajna stvar, jer nisam patila ni minuta, i bila sam pokretna odmah. Sutra sam redovno isla na posao i mogla sam da vozim, jedino sto sam imala zavoj 10-12 dana. Rado cu ti odgovoriti na neko pitanje ako imas.
Meni bi trebali tvoji saveti, pa eto, ako mozes napisi neki savet za nekoga kome izrastaju nove ivice nokta na noznom palcu.
Pozdrav! :bye:
 
Ovako stoje stvari sto se tice lasera interesuje me kao profesionalca kako se resava problem nokta koji se zavija malte ne u spiralu kako iseci ili vec sta uraditi kada izmedju krivina se nalazi tkivo kako to resiti kada to tamo u nekoj dubini treba osloboditi otseci deo nokta,Kod manjih urastanja ja sa specijalnim canglama udjem izmedju tkiva i nokta i odsecem deo koji urasra bukvalno za sekund,Ovakva intervencija je najmanje bolna ali je bitno da pacijent oseca nogu(pod anestezijom to ne moze)jet ako postoji nesto sto mu smeta a desava se da mala trunka hoce da smeta-bode. Interesuje me i posle intervencije laserom kakvo je tkivo a kakav je nokat.Kod klasicnih operacija tj vadjenja nokta uvek postoji mogucnost da pri rastu nokat udari u tkivo i pravi problem jer je obicno nokat nareckan i zato treba odrzavati noktnu plocu da nesto ne kaci a imao sam dosta pacijenata koji su mislili da su operacijom sve resili.Tuzna vest je da se problem vraca pre ili kasnije u vecini slucajeva jer popustaju kosti,cukalj radi svoje,prst naleze na drugi i td.I mene slobodno pitajte ja cu da odgovorim jer imam dosta prakse pocevsi od urastanja i zadebljanja nokta preko kurjih ociju i zadebljanja koze ali ovde nije to tema, ako nekog interesuje imam i slika pa i to mogu da prilozim.
 
Vec duže vreme imam problem sa uraslim noktom na palcu stopala! Urasta sa obe strane! Da li postoji neki preparat ili metoda za lecenje koju bi ste mi preporucili! Zbog posla trenutno nisam u mogucnosti da idem na hirusku intervenciju a to je jedino trajno resenje! Molim vas za pomoc, svaka sugestija je dobrodosla!

Obloga sa antibiotikom - pentraxilom(izvadis iz kapsule na zavoj pa na prst ).Pre toga ocistis hidrogenom i jodom.To je za bol.

Operacija je neophodna.
3 dana posle operacije moze da se hoda tako da nije strasno.
 
Dr.Delic je u pravu, zadnja opcija je uvek hirurg, ne treba cekati jer moze da se iskonplikuje, ipak bi ja licno prvo otisao kod dobrog pedikira jer sam licno imao slucajeve koje su uputili na operaciju a sredjeno je bez toga.Ovo sto pisem mogu ljudi da potvrde i lako se to proveri, naravno nisu svi prosli bez operacije,za 14 godina rada na problemima poslao sam 4(cetiri) pacijenta kod hirurga jedan je zavrsio kod "plasticara".Nikada ne sumnjam u tudje zvanje i znanje svako radi ono sto misli da treba ali ipak neki problemi se mogu resiti bez drasticnih metoda.
 
Ovako stoje stvari sto se tice lasera interesuje me kao profesionalca kako se resava problem nokta koji se zavija malte ne u spiralu kako iseci ili vec sta uraditi kada izmedju krivina se nalazi tkivo kako to resiti kada to tamo u nekoj dubini treba osloboditi otseci deo nokta,Kod manjih urastanja ja sa specijalnim canglama udjem izmedju tkiva i nokta i odsecem deo koji urasra bukvalno za sekund,Ovakva intervencija je najmanje bolna ali je bitno da pacijent oseca nogu(pod anestezijom to ne moze)jet ako postoji nesto sto mu smeta a desava se da mala trunka hoce da smeta-bode. Interesuje me i posle intervencije laserom kakvo je tkivo a kakav je nokat.Kod klasicnih operacija tj vadjenja nokta uvek postoji mogucnost da pri rastu nokat udari u tkivo i pravi problem jer je obicno nokat nareckan i zato treba odrzavati noktnu plocu da nesto ne kaci a imao sam dosta pacijenata koji su mislili da su operacijom sve resili.Tuzna vest je da se problem vraca pre ili kasnije u vecini slucajeva jer popustaju kosti,cukalj radi svoje,prst naleze na drugi i td.I mene slobodno pitajte ja cu da odgovorim jer imam dosta prakse pocevsi od urastanja i zadebljanja nokta preko kurjih ociju i zadebljanja koze ali ovde nije to tema, ako nekog interesuje imam i slika pa i to mogu da prilozim.
Odgovore na pitanja koja si postavio ja ne mogu da ti dam, jer nisam lekar. Za laser intervenciju laserom sam cula od kolege. Kada sam razgovarala sa dr koji mi je to radio, dan pre intervencije, rekao mi je da cu nasmejana otici kuci, i da cu i sutra biti nasmejana. Naravno da mu nisam verovala, ali ipak je bilo tako (srecom).
Pre intervencije mi je pokazao fotografije noktiju mojih "sapatnika". Medju tim fotografijama je bilo i tih, sto spominjes sa noktima koji rastu spiralno.. Znaci da i to uspesno resavaju.
Ja mislim da nema velike razlike izmedju klasicnog hirurskog zahvata i ovog lasereskog. Pre intervencije dobila sam lokanu anesteziju u palac. Trazila sam da gledam, jer mi jos gore kad ne vidim.. Kada je pocela anestezija da deluje, doktor mi je nekim makazama-klestima mehanicki odstranio obe strane nokta, i iscupako zajedno sa korenom.Sa jedne strane oko 6mm, a sa druge oko 4mm od vidljivog dela nokatne ploce. Naravno sa uraslim i ostalim delom je to malo sire.
E sad, jedina razlika je u tome sto posle secenja i cupanja, on laserom sprzi tkivo koje ostane ogoljeno posle cupanja nokta.
Tako se zatvore svi krvni sudovi, i sprze nervni zavrseci, kao i mikrobi, pa je mogucnost infekcije manja.. Pa onda predje na drugu stranu, i to je to. Ista procedura je kad se iscupa i ceo nokat. Ovako poluzatvorena rana skracuje vreme oporavka, nema kopci i savova. Bude samo kao kada ogulis kozu pa rosi limfa iz rane.
Zavoj sam nosila oko 12-13 dana. Sada mi je 18. dan i mogu normalno da nosim obucu bez ikakvi problema. Medjutim mene brinu dve stvari:
1. Pre intervencije oko nokta (sa strane i kod korena) bio je venac koze tamnije boje. Dr mi je rekao da je to verovatno od dugotrajnog nabijanja, jer sam se od aprila mucila sa tim noktom. Ipak, sada je rana zarasla, a koza nije posvetlela.. Napominjem da nisam imala neku jaku infekciju, nemam je ni sada, pa me zanima sta bi to moglo biti?
2. Kako se rana osusila, na mestima gde me je bockao spic nokta koji sam ja formirala pogrsenim secenjem ponovo mi stoji zadebljanja koza.. Izgleda kao zanoktica ili nesto slicno.. Sta bi trebalo da radim sa tim?
Nadam se da ce mi neko dati odgovor na ova pitanja.
Volela bih da nekako smanjim mogucnost ponovnog urastanja (mada sam svesna da nije problem samo u secenju ili cipelama). Prsti su mi pravilnog oblika, ne preklapaju se, i nemam cukljeve. Mislim da je problem sto su mi palcevi pomalo "krofnasti", odnosno mesnati, posebno uz bocne ivice.
 
Nisam znao postupak rada sa laserom a izgleda da je sustina ista,sece se tkivo i nokat makazama jedino sto se lasetom odstrane tako da kazem :necistoce" ali sve jedno tkivo se povredjuje, na mestima gde je seceno mora da se tkivo zadebljava i gde se bori sa nekim i procesom se ljusti koza peruta i td.Misljenja sam da su to drasticne mere, moj nacin rada je da specijalnim canglama udjem izmedju nokta i tkiva i to odsecem ili sitnim secenjem jako malih povrsina isecem sve sto je neophodno time nema povredjivanja tkiva i mnogo je bezbolnije samim tim oporavak je mnooogo brzi.
1. oce ko procesa secenja na samom rubu da ostane tamnija koza jer je taj deo bio najugrozeniji i u vecini slucajeva treba duze vreme da se smiri to tkivo.
2.kada se noktna ploca naslanja na tkivo ili malo ulazi izbacuje neki deo tkiva koji je izlozen udarima ili nekom vrstom trenja pa se stvara zadebljanje.
 
Dr.Delic je u pravu, zadnja opcija je uvek hirurg, ne treba cekati jer moze da se iskonplikuje, ipak bi ja licno prvo otisao kod dobrog pedikira jer sam licno imao slucajeve koje su uputili na operaciju a sredjeno je bez toga.Ovo sto pisem mogu ljudi da potvrde i lako se to proveri, naravno nisu svi prosli bez operacije,za 14 godina rada na problemima poslao sam 4(cetiri) pacijenta kod hirurga jedan je zavrsio kod "plasticara".Nikada ne sumnjam u tudje zvanje i znanje svako radi ono sto misli da treba ali ipak neki problemi se mogu resiti bez drasticnih metoda.

Da npr meni je pred operaciju palca na nozi tip od 100 kg stao na prst.:)
 

Back
Top