Vakcinacija dece, da ili ne?!

Coffee time!

Obećava
Poruka
83
Roditelji smo dvomesecne bebe u 'velikoj' dilemi.
Naime, do sledeceg kontrolnog pedijatrijskog pregleda (za nekih 7 dana) treba donesemo odluku da li ce nase dete dobiti vakcinu protiv Rota virusa (virusi koji izazivaju stomacne probleme).

O toj vakcini znam malo, toliko da je proizvod novijeg datuma, da stiti od pojedinih vrsta stomacnih virusnih infekcija, da se daje u dve doze i da prvu treba da dobije beba do sestog meseca zivota i da stiti dete do druge godine zivota.

Misljenja ljudi oko nas su jako podeljena. Od onih koji su striktno protiv uz objasnjenje da je to jos jedan od nacina farmaceutske indrustije da dodje do novca, do onih koji je preporucuju, pod parolom kad vecina vakcinise svoju decu onda cemo i mi.

Molimo sve one koji imaju znanje ili iskustvo vezano za naslov teme da nam svojim savetom pomognu da donesemo odluku.
 
hmmmm....prilično škakljiva tema, ali ja ću iz vlastitog iskustva reći:
dobrih par mjeseci pred kraj trudnoće sam provela istraživajući tematiku cjepiva - "za i protiv" i na kraju ostala užasno frustrirana jer su moje krajnje spoznaje bile poražavajuće i kontra ustaljenih vjerovanja većine roditelja - koji su u suštini bili nimalo , ili malo, ali pristrano informirani_
na kraju, u bolnici nakon poroda, grčevito sam pristala na prvo cjepivo (budala)- sinčić mi je bio izuzetno dobrog zdravlja, nikakve komplikacije, odličan oporavak - par sati nakon cjepiva dobio je povišenu temperaturu i upalu pupka pa smo morali ostati još 3 dana u bolnici jer su ga kljukali antibioticima. osjećala sam se užasno_
kada je na red došla sljedeća vakcina, otišla sam u dom zdravlja potpisati da odbijam vakcinacije do daljnjeg. sreća je što sam rodila i živim u bosni , gdje su zakoni za razliku od hrvatske ipak demokratskiji pa sam imala izbora (iako bih, da sam ostala u rh, svim snagama pokušala ostvariti svoje temeljno ljudsko pravo - pravo izbora_)..
mislim da je cjepljenje savršena propaganda - radi se o ogromnoj količini novca - ali to i nebi bilo toliko strašno da nije u pitanju ozbiljan "ruski rulet" što se tiče posljedica cjepiva...pouzdana cjepiva ne postoje, jer jednostavno nije prošlo dovoljno vremena da se određeno cjepivo potvrdi kao sigurno u praksi - iako, sada već možda i je : sve je više stranica na internetu posvećeno ovoj problematici i svi vrište o besmislu cjepljenja_u današnja vremena kada je svijest o higijeni na nivou , kao i zadovoljavajući kriteriji i mogućnosti prehrane jedne prosječne obitelji, ispada da je riskantnije cjepiti se nego ne_
čak i kada se uzme u obzir da ogroman broj cjepljenih ipak oboli od iste bolesti, a da ne govorim o samom načinu - pri tome mislim na ubrizgavanje genetskog materijala drugih vrsta (bubrezi majmuna, kokošji fetusi, pa i ljudski pobačeni fetusi - iako oni ne spadaju u drugu vrstu ;)) na način da u potpunosti zaobiđu prirodne barijere koje imaju glavnu (i logičnu) ulogu u postizanju imuniteta na određene viruse.../kroz usta, nos, preko kože, otvorene POVRŠNE rane, a ne direktno u krvotok...po svoj logici, to je i više nego strašan atak na ljudski organizam - da ne pominjem koliko je neprirodan....kada se sve to zbroji i oduzme, normalno je i logično da će doći do nekih komplikacija - blažih ili težih - što je također nezanemarivo moguće (pogotovo kada su naša vlastita djeca u pitanju)....ima tu još puno caka, ali ovo je forum a ne mjesto za moj maratonski post, pa ću skratit priču...svakako savjetujem da DOBRO i OBJEKTIVNO proučite tematiku, a poznavanje engleskog jezika bi i više nego pomoglo , jer se u ex-yu krugovima o tome piše/čita tek tu i tamo po forumima i to prilično skromno i sramežljivo_

evo poneki link:

http://vactruth.com/
http://www.vaccinationeducation.com/
http://thinktwice.com/
http://www.autism.com/
http://www.jabs.org.uk/
Sretno (svima) i srdačan pozdrav (bez zamjerki) :heart:
 
Hvala 'monsung' na odgovoru i prosledjenim linkovima.
U nasem slucaju radi se o vakcini protiv nekih vrsta stomacnih virusa i nije obavezna nego je 'preporucljiva', pa sami roditelji odlucujemo zelimo li da vakcinisemo dete ili ne.
Doduse, danas se prva obavezna vakcina dobija tek u trecem mesecu starosti.
 
Roditelji smo dvomesecne bebe u 'velikoj' dilemi.
Naime, do sledeceg kontrolnog pedijatrijskog pregleda (za nekih 7 dana) treba donesemo odluku da li ce nase dete dobiti vakcinu protiv Rota virusa (virusi koji izazivaju stomacne probleme).

O toj vakcini znam malo, toliko da je proizvod novijeg datuma, da stiti od pojedinih vrsta stomacnih virusnih infekcija, da se daje u dve doze i da prvu treba da dobije beba do sestog meseca zivota i da stiti dete do druge godine zivota.
coffe,
jeste, vakcina je novijeg datuma, ali već je ušla u obavezan kalendar imunizacije u mnogim zemljama
nebitno
lično smatram da je u Srbiji ova vakcina nepotrebna
imaš dosta i o rotavirusima i o samoj vakcini na netu, prevešću par činjenica za one koji možda ne znaju engleski

dakle, rotavirusi su uzročnici dijareje koja je često praćena povraćanjem, groznicom i dehidratacijom, uglavnom kod beba i male dece
u SAD, rotavirusi su krivi za 20 - 60 smrti godišnje
u zemljama u razvoju dovode do smrti više od pola miliona dece mlađe od 5 godina godišnje
daje se u tri doze

sve tri doze ovde u Srbiji koštaju između 150 i 200 evra
opet, ovo je samo moj stav: onima koji vakcinu sebi mogu da priušte ona nije ni potrebna i obrnuto
ipak, odluka je samo vaša

elem, prve obavezne vakcine se daju već na rođenju, u porodilištu (BCG i hep B)

http://www.roditeljportal.com/korisne-tabele/kalendar-vakcinacije.htm
 
na kraju, u bolnici nakon poroda, grčevito sam pristala na prvo cjepivo (budala)- sinčić mi je bio izuzetno dobrog zdravlja, nikakve komplikacije, odličan oporavak - par sati nakon cjepiva dobio je povišenu temperaturu i upalu pupka pa smo morali ostati još 3 dana u bolnici jer su ga kljukali antibioticima. osjećala sam se užasno_

А у каквој је вези вакцина коју је примио са упалом пупка? Да ли су ти то лекари рекли, или си ти то сама довела у везу?
 
do onih koji je preporucuju, pod parolom kad vecina vakcinise svoju decu onda cemo i mi.

Ти који тако резонују су идиоти, значи треба поступити супротно од њих. То је скоро сасвим сигурно специфично за неке делове Африке и Азије, а не за европске земље (бар јо док се клима потпуно не измени)

Може се закључити да је то сасвим беспотребно и потенцијално опасно. А за ове идиоте код којима су и основни мисаони процеси и могућност интернета непознаница и који се понашају као животиње у стаду може се само рећи : јадна њихова деца
 
Poslednja izmena:
Ти који тако резонују су идиоти, значи треба поступити супротно од њих. То је скоро сасвим сигурно специфично за неке делове Африке и Азије, а не за европске земље (бар јо док се клима потпуно не измени)

Може се закључити да је то сасвим беспотребно и потенцијално опасно. А за ове идиоте код којима су и основни мисаони процеси и могућност интернета непознаница и који се понашају као животиње у стаду може се само рећи : јадна њихова деца

:eek:
Могућности интернета, кажеш???
Џаба се онолики људи убише студирајући медицину и фармацију, спознавање могућности интернета је оно што нас чини компетентнима у области медицине и фармације????
:eek:

Сматраш ли идиотима и оне родитеље који допуштају да њихова деца примају антибиотике, инјекције и друге лекове, јер је становиште званичне медицине да се тим лековима лече одређене болести, или, пошто сваки од њих има и своје евентуалне негативне последице и нуспојаве, препушташ своју јадну децу Богу, судбини и интеренту, да не би испало да си само део стада?
 
ajde ovako..
cemu sluzi vakcina?...zastita protiv bolesti?..ok a sta je bolest?...napor naseg tela da se oslobodi stetnih i neorganskih materija koje smo uneli u sebe i da popravi nacinjenu stetu....znaci ne postoji lek za bilo koju bolest,posto su i lekovi neorganski.... telo mora i protiv njih da se bori ... telo treba podzati u tim naporima...
1 cist vazduh,danju i nocu
2 cista voda za pice
3 pravilna ishrana (75% voce 20% povrce i 5% orasi...)
4 kretanje ,svakodnevna fizicka aktivnost...
5 konzumiranje sunca...svakodnevno izaci malo na sunce...bez:cool:
6.odmaranje u miru i tisini
7.lubav i harmonija sa svojim bliznjim
...ako ovako zivite,NIKAD ne mozete dobiti neku bolest,a vakcine su nararavno apsurd....evo ima ovde koliko vidim dosta lekara,znam da ce neki po "zadatku" braniti lekove i vakcine....medjutim cinjenice su sasvim drugacije...
...decu ne treba vakcinisati....vec od malih nogu ih treba hraniti samo vocem....ok mozda pomalo prokuvanog mesa,a u nikakavom slucaju skrobom(hleb,peciva,krompir,riza...)i niposto kravljim mlekom i mlecnim proizvodima...onda vam dete nece NIKAD dobiti kijavicu,a kamo li neku drugu bolest...jer SVE bolesti nastaju uglavnom zbog nepravilne ishrane....jadna deca,od malih nogu pocnemo da ih kljukamo skrobom i kravljim mlekom(koje je hrana za tele)...nije cudo sto odmah dobiju alergije i ospice...prirodna reakcija na stetne materije...jos ako ih vakcinisemo...skroz naopako...
 
Сматраш ли идиотима и оне родитеље који допуштају да њихова деца примају антибиотике, инјекције и друге лекове, јер је становиште званичне медицине да се тим лековима лече одређене болести, или, пошто сваки од њих има и своје евентуалне негативне последице и нуспојаве, препушташ своју јадну децу Богу, судбини и интеренту, да не би испало да си само део стада?

Погрешно изведен закључак! Становиште званичне медицине ( протоколи и Медисин бејсд он евиденс ) не помињу лечење вирусних инфекција путем антибиотика, што наши педијатри редовно чине! И то, штавише, не антибиотицима првог избора, већ најскупљим антибиотицима најновије генерације...:eek:
Паметан човек треба да има резерве и према интернету и према лекарима; једино не треба да има резерве према логичном расуђивању.
Још само да измисле вакцину против пуњења памперс пелена, где би нам крај био?:hahaha:
А и уштедело би се ( новац је најважнији, фикен нежељена дејства):dash:
 
....virusi i bacili,nisu nasi neprijatelji,oni nam pomazu u ciscenju organizma..dakle pretvaraju stetne i neorganske,nalagerovane materije u gnoj...belancevinski otpad i skrob koje nase telo ne moze da preradi...a inekcije i slicno,sluze da ubiju upravo nase prijatelje koji nam pomazu i izlecenju!...telo treba podrzati na drugi nacin...u teznji da ozdravi...
 
А у каквој је вези вакцина коју је примио са упалом пупка? Да ли су ти то лекари рекли, или си ти то сама довела у везу?

...nisu mi rekli...rekao mi je zdrav razum - ili logika.. ako je dijete po rođenju zdravi za 10, provede 3 dana među ostalim bebama i ne dobije ni žuticu, ni osip ni išta drugo, odlično napreduje, a nakon inekcije cjepiva dobije povišenu temperaturu i upalu koja se vidno manifestira na pupku (koji je doslovno pozelenio), šta se drugo može zaključiti??
_osim toga, osoblje koje je radilo u toj bolnici (u Travniku) je bilo toliko hladno i neljubazno da praktično nije bilo moguće razgovarati s njima o ičemu)_

Pozdrav!
 
elem, prve obavezne vakcine se daju već na rođenju, u porodilištu (BCG i hep B)

http://www.roditeljportal.com/korisne-tabele/kalendar-vakcinacije.htm


U zemlji u kojoj mi zivimo prva obavezna vakcina daje se tek u trecem mesecu starosti. BCG i hep B se vise ne daju izuzev u slucaju da je neko iz porodice ili u blizoj okolini preboleo neku od bolesti protiv koje vakcina stiti.
Jos u porodilisti podpisujemo dokument u kojem navodimo da li smo bili u kontaktu sa nakom od bolesti u poslednjih, ne znam tacno koliko vremena, ne mogu da se setim.
 
:eek:
Могућности интернета, кажеш???
Џаба се онолики људи убише студирајући медицину и фармацију, спознавање могућности интернета је оно што нас чини компетентнима у области медицине и фармације????
:eek:

Сматраш ли идиотима и оне родитеље који допуштају да њихова деца примају антибиотике, инјекције и друге лекове, јер је становиште званичне медицине да се тим лековима лече одређене болести, или, пошто сваки од њих има и своје евентуалне негативне последице и нуспојаве, препушташ своју јадну децу Богу, судбини и интеренту, да не би испало да си само део стада?

...svakako da je vređanje ružno i netaktično, ali mislim da bi ljudi uistinu trebali objektivno ISTRAŽITI informacije - pod time mislim, bez predrasuda i prema internetu - nije baš sve tako crno - bijelo, iako bi željeli jer bi stvari bile jednostavnije_primjerice, postoje osobe iz ljekarske i farmaceutske prakse koje su svjesno i odgovorno obznanile svoja mišljenja i studije o štetnosti vakcina - isto tako postoje ljekari i specijalisti koji ne evoluiraju u svojoj struci i prave fundamentalne greške...pametnog čovjeka ne čini završen fakultet već mogućnost i želja za konstantim istraživanjem,promišljanjem,napredovanjem....u što se ubraja i određena doza samokritike koja je istovremeno otvorenost prema novim idejama i rušenju ustaljenih vjerovanja (u medicinskoj struci, često i papagajski naučenih)_ često je napredovanju na žalost, prepreka sam ego osobe koja ima pedigre ili doktorat iz 41-ve i misli da je cijelom svijetu mozak popila, dok se s druge strane na globalnom nivou svakodnevno dešavaju istraživanja i previranja...mora se znati da nisu svi "ljudi iz struke" istomišljenici pa se opet vraćam na činjenicu da ne misle baš svi ljekari pozitivno o vakcinama...svakako, internet je dobar utoliko što ako si čovjek da vremena i volje, može objektivno istražiti problematiku (u ovom slučaju vakcina) jer ponuđene informacije nisu samo od neke babe sere iz kruševca, nego ima i legitimnih studija i tekstova (sa provjerljivim referencama) koje su posljedicom politike, novca ili "jače ruke" stavljene pod tepih podalje od očiju mentalno inertne javnosti_

pozdrav!
 
Погрешно изведен закључак! Становиште званичне медицине ( протоколи и Медисин бејсд он евиденс ) не помињу лечење вирусних инфекција путем антибиотика, што наши педијатри редовно чине! И то, штавише, не антибиотицима првог избора, већ најскупљим антибиотицима најновије генерације...:eek:
Паметан човек треба да има резерве и према интернету и према лекарима; једино не треба да има резерве према логичном расуђивању.
Још само да измисле вакцину против пуњења памперс пелена, где би нам крај био?:hahaha:
А и уштедело би се ( новац је најважнији, фикен нежељена дејства):dash:

...da nisi pogriješio? - virusi i antibiotici??? niđe veze....što bi rekli ovdje u bosni:dash:

antibiotici djeluju samo na bakterije (iako je i to zasebna biblijska tema ....skoro pa vic(crni)....igrajmo se boga, nek bakterije mutiraju, nema veze ...hehehe:whistling:)
 
Погрешно изведен закључак! Становиште званичне медицине ( протоколи и Медисин бејсд он евиденс ) не помињу лечење вирусних инфекција путем антибиотика, што наши педијатри редовно чине! И то, штавише, не антибиотицима првог избора, већ најскупљим антибиотицима најновије генерације...:eek:
Паметан човек треба да има резерве и према интернету и према лекарима; једино не треба да има резерве према логичном расуђивању.
Још само да измисле вакцину против пуњења памперс пелена, где би нам крај био?:hahaha:
А и уштедело би се ( новац је најважнији, фикен нежељена дејства):dash:

А где си ти прочитао да сам ја спомињала антибиотике као лекове против вирусних инфекција? :think:
 

Back
Top