Posni sitni kolaci

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
drage kolege..nisam pregledala ceo pdf..pa nisam sigurna da li ima..a pretpostavljam da ima tema koje se odnose na posna jela
volela bih ako imate recepata za sitne posne kolace...ja ih imam dosta...i postvaicu ih...al necu da se rasplinjujem ako tema vec postoji...onda cu na toj temi pisati...do tad...ako nema.....punite receptima:cmok2::heart:
 
dosta mojih recepata za sitne kolace su posni..neke sam pisala u temi sitni kolaci..moze tamo da se naglasi koji je postan mada meni licno nije problem ni da ih iskopiram ovde, ako tema ostane :)
 
Grozd

200g ratluka
200g mlevenog keksa
3 kasike vode

cokolada, crna

Keks preliti vodom i sjediniti u kompaktnu masu sa ratlukom i od toga napraviti deset stapica debljine cigarete. Cokoladu rastopiti, pa staviti na tacnu cetiri stapica, politi cokoladu preko i izmedju nijh, te ih malo spojiti rukom, pa preko staviti tri stapica i prekocokladu politi i malo izmedju, dva idu onda dva stapica i cokolada, pa na kraju jedan stapic i sve preliti cokoladom. Kada s esteggne okrenuti kolac i politi cokoladom, onu stranu koja je bila na tacni naslonjena i ostaviti da se stegne, bar jedan dan do secenja.


Kuglice

tegla slatkog od dunja, rendanih ili od smokava
mleveni keks
seckani orasi
rendana kora limuna ili narandze

Voce iz slatkog ocediti u djerdjefu, ako su dunje ostaviti ih takve, a ako su smokve samleti ih, pa sve umesiti sa keksom u kompaktnu masu i dodati malo seckanih oraha i renadanu koru limuma ili narandze. Oblikovati kuglice i uvaljati ih u keks ili orahe.
Koliko je potrebno keksa zavisi od toga koliko ocedite voce.

Grilijaz korpice

250g secera
250g seckanih oraha
250g margarina, a za masne kolace putera
250g cokolade

Ustopiti secer u karamel, dodati orahe, izmesati i sipati u pouljen metalni sud. Ovu masu usitniti u avanu, ja ga nemam, pa stavim u kesu i na dasci za meso, izlupam cekicem za meso. Otopiti margarin i cokoladu i dodati usitnjeni karamel i puniti papirne kopice. Od ove mase izadje oko 60 korpica.
 
e super su probacu
evo jedan lak recept

cokoladne korpice

treba 200 grama cokolade za kuvanje secera koliko ko voli slatko, pola margarina i slatko od sumskih jagoda ili bilo koje drugo slatko koje ima male plodove kupine maline itd

cokolada i margarin i secer se otope i dobro izmesaju
ta smesa se sipa u korpice i u svaku korpicu se stavi iz slatkog po jedna jagoda.....kad se stegne i ohladi ..moze da se jede...izuzetno lako a ukusno
 
e super su probacu
evo jedan lak recept

cokoladne korpice

treba 200 grama cokolade za kuvanje secera koliko ko voli slatko, pola margarina i slatko od sumskih jagoda ili bilo koje drugo slatko koje ima male plodove kupine maline itd

cokolada i margarin i secer se otope i dobro izmesaju
ta smesa se sipa u korpice i u svaku korpicu se stavi iz slatkog po jedna jagoda.....kad se stegne i ohladi ..moze da se jede...izuzetno lako a ukusno

Ovo i ja pravim samo ne dodajem secer i umesto jagoda koristim visnje
 

Back
Top