BESPLATNE MASTER STUDIJE - kako i za koga?

vukdavid

Početnik
Poruka
2
Zdravo svima,

zanima me koje kategorije zavrsenih studenata mogu ostvariti pravo na besplatni master? Ako je neko upucen, molim Vas, neka mi detaljno odgovori, jer bih hteo da upisem master koji mi je preskup pa proucavam sve opcije.
Inace, zavrsio sam fakultet drustvenih nauka, a upisao bih master na drugom fakultetu, pa me zanima da li postoji neka opcija finansijske pomoci od strane drzave/fakulteta, ili sve sami placamo?

Hvala unapred, svaka informacija je dobrodosla, jer me na fakultetu setaju od sluzbe do sluzbe i potpuno su nezainteresovani.

Pozdrav

Vuk
 
ne postoji nijedan besplatni master, ni na tvom ni na nekom drugom fakultetu. pravilo je jednostavno: master nije basplatan. to što to neće da ti kažu na fakultetu je zato što su neprofesionalni i ne rade svoj posao a nema ko da ih kazni pa ih zabole. i to je skandal i koristim sveku priliku da to podvučem i uživo i onlajn.
postoji stipendija vlade, pogledaj na sajtu ministarstva omladine i sporta, ali ne znam još da li je konkurs aktivan (pogledaj fond za mlade talente). uslovi su uglavnom godine i prosek, ne znam tacno za ovaj konkrean slucaj, te proveri. oni navodno stipendiraju najbolje studente, pa se raspitaj.
za drustvene nauke je u srbiji pa gotovo nemoguće naći stipendiju. zavisi i koju si društvenu nauku završio if i may ask. možda neka firma može da ti pomogne sponzorstvom, pa ti npr. vratiš tako što ćeš neko vreme raditi za dž itd...
najlakše je ako imaš tzv. vezu pošto se tako apsolutno sve radi u srbiji. ili ako imaš da nešto prodaš pa da investiraš u svoje obrazovanje
ako si zainteresovan, ja bih vrlo rado preporučila da ideš preko, ako te to uopšte zanima, jer su naši fakulteti loši zato što je gradivo zastarelo i prenatrpano, zato što su profesori ego-manijaci i nepristupačni studentima i zato što je previše studenata, što automatski smanjuje kvalitet rada.
dakle ako te zanima inostranstvo, preporučujem ti razne programe razmene ili tzv. gostovanja, jer je u suprotnom teško naći novac
šta god te još zanima a da mogu da pomognem, reci
pozdrav!
 
Hvala Jelizaveta!
U potpunosti se slazem sa tobom... nazalost! Shvatio sam odavno da je bilo kakav pokusaj da ne iskesiras lovu, iako imas sve predispozicije, u ovom slucaju nemoguc!
Ja sam zavrsio Filoloski, a upisao bih master na Politickim naukama ili cak na Ekonomskom... jos jedan primer koliko se moja diploma i ono sto sam stekao na maticnom fakultetu vrednuje pa moram da bezim od uzaludnosti kao djavo od krsta.
Zivela zemljica Srbija i mi sto dalje od nje....

Puno pozdrava za tebe
Vuk
 
nema na čemu, pozdrav za kolegu!
podržavam te u ideji da upišeš master na nekom drugom faxu i mislim da su ti opcije super! možda jos uzmi u razmatranje fon, ako ti interesovanja idu u tom smeru, jer mislim da je to jedini fax kod nas na kome studiranje liči na nešto.
Ja sam odustala od mastera na filološkom zato što master na mom smeru podrazumeva da se napiše rad od 15 strana koji profesor NE PROČITA i samo upiše ocenu. dakle je l možete da verujete? profesori ne samo što ne čitaju nego ti kažu da nemaju vremena da čitaju ono što si napisao. da li može više ponižavajuće da bude??? i uopšte čitava ta farsa sa tim diplomirani-master, jednako, nejednako!
bolje ići u Bugarsku i Rumuniju, majke mi!
poz
 

Back
Top