Hipotireoza????

Afroo

Zaslužan član
Poruka
111.205
Molim da mi malo objasnite, o čemu se radi, kako se leči....:eek:

Moji simptomi su bili dobijanje na težini bez obzira što nisam jela
više nego obično..naprotiv...uspela sam polako da skidam te ne
željene kilograme...ali užasno mi se spava....nervozna sam kao
pas....kosa mi više opada nego inače..a nokti se baš listaju...:(
 
Molim da mi malo objasnite, o čemu se radi, kako se leči....:eek:

Moji simptomi su bili dobijanje na težini bez obzira što nisam jela
više nego obično..naprotiv...uspela sam polako da skidam te ne
željene kilograme...ali užasno mi se spava....nervozna sam kao
pas....kosa mi više opada nego inače..a nokti se baš listaju...:(

Jel ti je postavljena dijagnoza koja je u naslovu teme?..
 
...vrlo verovatno...TSH je povišen...
referentne vrednosti :
TSH ( 0.40-4.0) , Anti TPO ( 0.0-10.0), Tireoglobulinska antitela (0.0-70.0), total T4 (55-165) FT3 (1.4-4.2)
TSH je povišen. Može biti i sasvim malo povišen, ali su sniženi ukupni T4 ili slobodni T4 (FT4) u serumu. Ponekad je nivo TSH normalan ili snižen, ali su znatno niski T3 i T4. U početku bolesti, hipotireoza može da liči na starenje, depresiju, Alchajmerovu ili Parkinsonovu bolest. Kada su prisutni otoci, bolest može ličiti na nefrotski sindrom, uremiju, tešku srčanu insuficijenciju ili pernicioznu anemiju. Kod nefrotskog sindroma hormoni štitne žlezde mogu biti poremećeni, ali je TSH normalan i žlezda je normalne veličine.
Hipotireoza se leči tireoidnim hormonima. Najbolje je da se koriste preparati sa T4 hormonom (tiroksin- Eutirox)
 
E, vidi meni stalno otiču noge...tečnost izbacijem normalno, čak
po meni više nego što unesem..ali su mi i dalje zglobovi na nogama
natečeni....baš mnogo...ne pomaže čak i ono standardno, podići
noge na neki jastuk..pa to prođe...ne, probala sam i neke gelove,
ništa...:(

Memorija me služi...tu još nemam nikakvih promena, mada me
zezaju deca, da im po 5x pričam jedno isto....:eek:
 
...vrlo verovatno...TSH je povišen...
referentne vrednosti :
TSH ( 0.40-4.0) , Anti TPO ( 0.0-10.0), Tireoglobulinska antitela (0.0-70.0), total T4 (55-165) FT3 (1.4-4.2)
TSH je povišen. Može biti i sasvim malo povišen, ali su sniženi ukupni T4 ili slobodni T4 (FT4) u serumu. Ponekad je nivo TSH normalan ili snižen, ali su znatno niski T3 i T4. U početku bolesti, hipotireoza može da liči na starenje, depresiju, Alchajmerovu ili Parkinsonovu bolest. Kada su prisutni otoci, bolest može ličiti na nefrotski sindrom, uremiju, tešku srčanu insuficijenciju ili pernicioznu anemiju. Kod nefrotskog sindroma hormoni štitne žlezde mogu biti poremećeni, ali je TSH normalan i žlezda je normalne veličine.
Hipotireoza se leči tireoidnim hormonima. Najbolje je da se koriste preparati sa T4 hormonom (tiroksin- Eutirox)


...došla sam dovde..samo još treba da nađem lekara na Kliničkom, i da dobijem
terapiju, nadam se uspešnu......:confused:
 
Mene zanima kakva su vaša iskustva sa lekarima i lekovima za štitnu??
Kako se vi osećate?
Ja nemam snage, teško dišem, znojim se mnogo, otičem što jeste po vrućini
nekako normalno, ali ne ovoliko. Imam poremećaj sna, anemiju, holesterol je
poludeo:mrgreen:
 
...jedino mi se međ svim ovim simtomima nervoza nikako ne uklapa u kliničku sliku...No, da bi postavili dijagnozu hipotireoze mora da daš krv na T3,T4,TSH, f T4, fTSH...



e pa kod mene se nervoza uklapala itekako, i to sa uznemirenjem... a sto je zdruzeno vrlo neprijatno
pogotovo ako je prisutno bez konkretnih razloga vec kao posledica ove grozne bolesti !!!!!

.
 
...vrlo verovatno...TSH je povišen...
referentne vrednosti :
TSH ( 0.40-4.0) , Anti TPO ( 0.0-10.0), Tireoglobulinska antitela (0.0-70.0), total T4 (55-165) FT3 (1.4-4.2)
TSH je povišen. Može biti i sasvim malo povišen, ali su sniženi ukupni T4 ili slobodni T4 (FT4) u serumu. Ponekad je nivo TSH normalan ili snižen, ali su znatno niski T3 i T4. U početku bolesti, hipotireoza može da liči na starenje, depresiju, Alchajmerovu ili Parkinsonovu bolest. Kada su prisutni otoci, bolest može ličiti na nefrotski sindrom, uremiju, tešku srčanu insuficijenciju ili pernicioznu anemiju. Kod nefrotskog sindroma hormoni štitne žlezde mogu biti poremećeni, ali je TSH normalan i žlezda je normalne veličine.
Hipotireoza se leči tireoidnim hormonima. Najbolje je da se koriste preparati sa T4 hormonom (tiroksin- Eutirox)


...evo opet ja sa pitanjima u vezi štitne žlezde...pa bi molila nekog ko je upućen u
to da mi odgovori ako zna i može....

....danas sam radila eho štitne žlezde i u nalazu stoji ovako:

Levi lobus vel.27x22mm sa nodusom vel. 7x4mm hom.i pravilan
Istumus b.o.
Desni lobus vel. 26x18mm. sa nodusom 8x6mm hom. i pravilan
Štitna žlezda cel.pravila i hom.

TSH-6.63....referentna vrednost 0.27-4.64

Lekar koji mi je radio UZ štitne, smatra da ne treba da dobijam nikakvu terapiju
za to, navodno nije alarmantno, mada sam ja školski primer svih smetnji koje
sam pročitala da prouzrokuje štitna žlezda. Savetuje da uradim test opterećenja
za srce, jer smatra da je sve to usled slabljenja rada srca. Meni nije teško da
uzmem uput i odradim i taj pregled, ali me zanima mišljenje još nekog lekara,
da li da insistiram na terapiji za štitnu (ja laički mislim da što pre počnem da je
uzimam pre će mi i biti bolje)..ili da čekam da se "uvećam" za još 10kg, i da
se TSH još poveća, pa tek onda da mi daju terapiju???

Da li neko ima iskustvo sa tim, bila bi vam jako zahvalna, kada biste mi napisali
neka svoja iskustva:hvala:
 
ja je imam od rodjenja
zlezda mi je pod korenom jezika i nije imala mesta da poraste koliko treba,pa luci manje nego sto je potrebno,ali na svu srecu,radi kako treba i luci uvek isto...tako da kontrolisem jednom godisnje(osim sad u trudnoci,posto je potreba za hormonom mnogo veca nego obicno)

terapija je naravno hormon tiroksin i kolicina zavisi od rezultata.

znas sta,ti lepo idi kod drugog doce
ako imas tegobe,nemoj se zezati
doza leka moze da se podesi koliko treba,to nije problem
bolje i da pijes 25 mg nego da nagrabusis
zdravlje se ne cuva kada se izgubi :)
 
ja je imam od rodjenja
zlezda mi je pod korenom jezika i nije imala mesta da poraste koliko treba,pa luci manje nego sto je potrebno,ali na svu srecu,radi kako treba i luci uvek isto...tako da kontrolisem jednom godisnje(osim sad u trudnoci,posto je potreba za hormonom mnogo veca nego obicno)

terapija je naravno hormon tiroksin i kolicina zavisi od rezultata.

znas sta,ti lepo idi kod drugog doce
ako imas tegobe,nemoj se zezati
doza leka moze da se podesi koliko treba,to nije problem
bolje i da pijes 25 mg nego da nagrabusis
zdravlje se ne cuva kada se izgubi :)

jod je dobar za stitnu
jedi namirnice koje sadrze jod
on stimulise stitnjacu da luci :)

i boravak na moru je takodje dobar :)
meni su lekari savetovali da svake godine idem na more ako mogu



...hvala puno na savetu, upravo se spremam da idem na Klinički pa ćemo videti šta
oni kažu, meni je cilj da što pre dođem do terapije, da bar malo odahnem..mada me
brinu ti čvorići sa obe strane...oni mogu da budu zeznuti, mogu da rastu i pređu u
nešto gore:mrgreen:

...što se mora tiče to znam, ali :think: (pa živela sam tamo toliko godina):dash:
 
Hipotireoza, ili usporena funkcija štitnjače je tiha epidemija, kako kažu mnogi doktori medicine. Ljudi mogu patiti godinama od simptoma jer naš konvencionalni medicinski sistem često ne zna kako postupiti ili liječiti jer su simptomi neučestali ili nejasni i često ne postoji tableta za oboljele. Što je još gore, u većini slučajeva, hipotireoza nije ukorijenjena u problem štitne žlijezde.
 
Hipotireoza, ili usporena funkcija štitnjače je tiha epidemija, kako kažu mnogi doktori medicine. Ljudi mogu patiti godinama od simptoma jer naš konvencionalni medicinski sistem često ne zna kako postupiti ili liječiti jer su simptomi neučestali ili nejasni i često ne postoji tableta za oboljele. Što je još gore, u većini slučajeva, hipotireoza nije ukorijenjena u problem štitne žlijezde.

Mozes li ovo da pojasnis......
Ja sam na slucajan nacin otkrila da je imam.I pod terapijom sam.Kako dolazi do gubitka hormona stine zlijezde jer ni bolji ljekari u privatnim ordinacijama nista ne znaju.
Kako nasi preci nisu imali ovaj problem a nisu dodatno unosili jod u organizam.A terapija alternativom ne daje rezultate.Kazu da moze doci do potpunog kolapsa svih zivotnih funkcija....
Moze biti da je to duboko psiholoski problem.Kao da dusa ne zeli da zivi,a tijelo hoce da sprovodi svoje zakone....
Molim te napisi ako znas nesto vise.....
Unaprijed zahvaljujem......
 
Hipotireoza, ili usporena funkcija štitnjače je tiha epidemija, kako kažu mnogi doktori medicine. Ljudi mogu patiti godinama od simptoma jer naš konvencionalni medicinski sistem često ne zna kako postupiti ili liječiti jer su simptomi neučestali ili nejasni i često ne postoji tableta za oboljele. Što je još gore, u većini slučajeva, hipotireoza nije ukorijenjena u problem štitne žlijezde.

Hipotireoza, ili usporena funkcija štitnjače je tiha epidemija, kako kažu mnogi doktori medicine.

Koji su to mnogi lekari medicine?

Ljudi mogu patiti godinama od simptoma jer naš konvencionalni medicinski sistem često ne zna kako postupiti ili liječiti jer su simptomi neučestali ili nejasni

Mogu, ali se uvek pre ili kasnije otkrije. Sta vise, veoma brzo i lako to otkrivaju lekari, kada prvi put posumnjaju da je osoba depresivna, distimicna ili se zali na preveliko gojenje, pa se razmisljaju da li da daju uput za psihijatra, mozda se radi i o hipohondrijazi, ali eto ipak pre svega da provere tu stitastu zlezdu odnosno njene hormone + TSH.

i često ne postoji tableta za oboljele.

Skroz netacno. Tablete postoje.

Što je još gore, u većini slučajeva, hipotireoza nije ukorijenjena u problem štitne žlijezde.

Nego gde je ukorenjena? U bubregu mozda? Dakle, naravno da jeste problem u stitastoj zlezdi, jer se radi o nepravilnom lucenju tiroidnim hormonima, a UZROK moze biti ovakav ili onakav, najcesce AUTOIMUNE PRIRODE, te se radi o autoimunom zapaljenskom procesu (Hasimoto tireoiditis, ili pak Grejvs-Bazedovljeva bolest).

Nadam se da neces nastaviti da pises kako bi bolesnim ljudima prodavao ili ih navodio na "cudesna izlecenja", jer tako svi vi pocinjete, dodjete, ispisete netacne stvari, OBAVEZNO POPLJUJETE LEKOVE, KONVENCIONALNU NAUCNO ZASNOVANU MEDICINU I SVE STRUCNJAKE, i onda imate "iskrcen slobodan put" za uvaljivanje svakojakih alternativnih gluposti.

Vecito ono - svi strucnjaci sveta, najveci umovi, lekari, nauka, naucnici, nemaju resenje, ali zato imam ja, tamo neki niko i nista. Mesijanski sindrom, sta reci.

- - - - - - - - - -

P.s. edit:
https://forum.krstarica.com/entry.p...-tjelesne-mirise-ispucale-pete-i-gubitak-kose
Ah, bio sam izgleda u pravu - Jos jedan "alternativac". Kako vas citam lepo, dovoljno je samo 2-3 recenice da napisete.

Izvor tvog bloga : "Alternativan zivot m" ? Ne znam da li ides i kod "alternativnog mehanicara, kada ti se auto pokvari, da ti "prirodno popravi kola cajevima i travkama ili placebom" ili zaista treba neka nauka i tehnologija?

Pretpostavljam da verujes i "alternativnoj nauci i alternativnim istinama", koliko god to kontradiktorno i oksimoronski zvucalo.

- - - - - - - - - -

Mozes li ovo da pojasnis......
Ja sam na slucajan nacin otkrila da je imam.I pod terapijom sam.Kako dolazi do gubitka hormona stine zlijezde jer ni bolji ljekari u privatnim ordinacijama nista ne znaju.
Kako nasi preci nisu imali ovaj problem a nisu dodatno unosili jod u organizam.A terapija alternativom ne daje rezultate.Kazu da moze doci do potpunog kolapsa svih zivotnih funkcija....
Moze biti da je to duboko psiholoski problem.Kao da dusa ne zeli da zivi,a tijelo hoce da sprovodi svoje zakone....
Molim te napisi ako znas nesto vise.....
Unaprijed zahvaljujem......

Nasi preci jesu imali taj problem kao i sve druge. I ziveli su plafon 50 godina a priroda je uzimala 6 od tvoje 10oro dece npr....
Pusti te fraze prirodnjastva i sl, to su sve naturalisticke logicke greske, NIJE PRIRODA IDEALNA, NISU OVI PRE NAS NISTA BOLJE ZIVELI I BILI BOGOVI, NITI SU BILI BESMRTNI I PREVISE ZDRAVI.

Danas se zivi najbolje i najduzi je zivotni vek.

I naravno da TERAPIJA ALTERNATIVOM NE DAJE REZULTATE, jer "alternativa" NE POSTOJI, ona ne deluje jace od PLACEBO EFEKTA, znaci NE DELUJE UOPSTE, niti je NAUCNO ZASNOVANA, niti MOZE DA POMOGNE.

Sta vise, DOKAZANO JE DA NE DELUJE.

Medicina naucna TRENUTNO nije svemoguca ali je bar DOKAZANO DA RADI, DA POMAZE I DA JE NENORMALNO PRODUZILA ZIVOT COVEKU I DA MNOGI KOJI BI TREBALO DA SU MRTVI NISU, I PRODUZUJU I DALJE SVOJ DNK.

Savete za svoje zdr stanje trazi od kvalifikovanih strucnjaka za koje znas da se nisu zaposlili preko veze a ne od anonimusa, alternativaca po forumima, ciji je cilj da samo ZARADE NA BOLESNIM LJUDIMA, jer je bolestan covek naivan i psihicki sugestibilan veoma, veoma, i cak bi i Milana Tarota zvao samo da mu bude bolje, i ako njih 10 kazu da im pomogao Milan Tarot, koliko god da znaju da je to nebuloza, pre ili kasnije ce ga i oni pozvati.
 
Zdravo. Citam tekstove po internetu i sve kako sam ja shvatila ovu bolest jeste da je autoimuna, da telo ne prepoznaje stitnu zlezdu kao svoje vec kao strani organ. Napada hormone koje luci antitelima. Ja pijem eutiroks 50 mg. VI? Ali to je to. Pijem hormone koje mi organizam jede. Ovo je hronicno i neizlecivo.
Je li moze da upropasti nesto ako se redovno piju hormoni?

Imam i kvrzicu. Je l i ona dozivotna?

Nesto sam razmisljala, ako je recimo imuni sistem jak onda bolje unistava stitnu :D
Ako upadne neka bakterija a on bude zauzet stitnom ta bakterija moze da me rasturi :D
Sto se hrane tice, koliko vidim, suprotstavljena su dva misljenja a to je JOD i neJOD. Ne znam kome da verujem. Imam ja poverenja u nauku pre svega, ali su malo da kazemo i neodgovorni. Jedino sto moze je da se kaze ah kako je sudjeno. Medicina nije svemoguca. Bla bla :)
A rak? Postoji opasnost?
 
Poslednja izmena:
Ja pijem eut 75 i razmišljam da pređem na prirodni hormon. Porazgovaraću sa dr o toj varijanti, mada verujem da će reći da to nije potrebno...međutim brojna su svedočenja ljudi da im je i te kako pomoglo. Pijem i dosta suplemenata, Se, Zn, D i B vitamin, kalcijum E, A i tako. Za sad nemam nikakve smetnje....Što se tiče joda, pila sam lugolov rastvor, ali sam to prestala, ne znam da li mi je pomagao ili odmagao.
Postoji i ceo režim ishrane, time bi se ozbiljno trebalo pozabaviti
 
Zdravo. Citam tekstove po internetu i sve kako sam ja shvatila ovu bolest jeste da je autoimuna, da telo ne prepoznaje stitnu zlezdu kao svoje vec kao strani organ. Napada hormone koje luci antitelima. Ja pijem eutiroks 50 mg. VI? Ali to je to. Pijem hormone koje mi organizam jede. Ovo je hronicno i neizlecivo.
Je li moze da upropasti nesto ako se redovno piju hormoni?

Imam i kvrzicu. Je l i ona dozivotna?

Nesto sam razmisljala, ako je recimo imuni sistem jak onda bolje unistava stitnu :D
Ako upadne neka bakterija a on bude zauzet stitnom ta bakterija moze da me rasturi :D
Sto se hrane tice, koliko vidim, suprotstavljena su dva misljenja a to je JOD i neJOD. Ne znam kome da verujem. Imam ja poverenja u nauku pre svega, ali su malo da kazemo i neodgovorni. Jedino sto moze je da se kaze ah kako je sudjeno. Medicina nije svemoguca. Bla bla :)
A rak? Postoji opasnost?

Може само да се упропасти организам ако се не пију хормони редовно, у случају који наводиш. :)

Логика на тему имуног система, штитне и бактерија ти није баш адекватна. Имунитет је добар само ако је у равнотежи са целокупним организмом. Чим напада организам, значи да у неком сегменту има грешку. Да ли је та грешка доживотна или пролазна, мораћеш сама на томе да порадиш да би схватила.
Дакле, не брини због бактерија. ;)

Чворићи нису опасни али морају да се контролишу.

Рак штитне жлезде, како који. Постоје форме које су лако излечиве и оне које имају фаталан исход. Али о томе не треба да размишљаш.
 

Back
Top