Najveca drzava u SAD?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Izvinite zna li neko koja je najveca Sjedinjena Americka drzava?Hvala vam unaprijed na ljubaznom odgovoru.Izvinite sto postavljam temu na politika jer je najmasovnija pa zato cete mi valjda brzo poslati odgovor.
 
Dvoumim se koja je najveca drzava u SADu poslije Aljaske?Tezas i California su dosta veliki ali ne umem da procjenim.Dosli gosti kod mene pa zapocesmo pricu o tome koja je najveca drzava u SADu sada nas intersuje koja je druga i treca drzava u SADu poslije Aljaske.
 
Dvoumim se koja je najveca drzava u SADu poslije Aljaske?Tezas i California su dosta veliki ali ne umem da procjenim.Dosli gosti kod mene pa zapocesmo pricu o tome koja je najveca drzava u SADu sada nas intersuje koja je druga i treca drzava u SADu poslije Aljaske.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_and_territories_by_area
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._states_and_territories_by_population

Evo sluzbenih izvora, pa sad komentarisite do sutra :mrgreen:

Pozdrav!
 

Hvala vam puno na raspolozivim podacima sada vec znam da je Texas druga po velicini drzava u SADu i da unesem ovu temu u politici, da bi mnogo znacilo Americi da u njoj nema separatista koji bi trazili legitimno vracanje Texasa u sastav drzave Meksiko jer nekada je Texas bio sastavnio dio Meksika.Da li ce doci vrijeme kada ce se u Americi poceti potezati pitanja kao sto su Texas ili New Mexico?
Sada definitivno ova tema ne moze biti premestena jer se radi o politici.
 
Meksiko je defintivino na gubutku bio poslije rata sa Amerikom kada su izgubili znacajne teritorije a to je bilo negdje oko 1841 ili 1844 godine.Zao mi je sto je Meksiko izgubio te teritorije tako da je i California bila u sastavu Meksika.
Da li ima izgleda da se u SADu potegne pitanje otcjepljenja SAD drzava po principima narodnog samoopredijeljenja i da se Texas izjasni da ce se otcjepiti i pripojiti Meksiku koji mozete vidjeti hara dobrim telenovelama.
 
Izvinite zna li neko koja je najveca Sjedinjena Americka drzava?Hvala vam unaprijed na ljubaznom odgovoru.Izvinite sto postavljam temu na politika jer je najmasovnija pa zato cete mi valjda brzo poslati odgovor.

Texsas... On je velicine ukrajine, a ima jedan dobar vic za texsasane, koji vaze sa ljude ''podignutog nosa''

Kada je dolazio kineski predsednik u posetu Americi, i otisao da vidi texsas, onda se Guverner texasa obratio svojim gradjanima sledecim recima...
''kada ovde sutra dodje izaslanik kine,ako bude poceo da prica da je kina veca od texsasa, pustite ga, ipak je on ovde gost'' ...
 
U toku rata 1841 Amerikanci su silovali mnoge senjorite Meksikanke i pocinili mnoge zlocine.Svaki put kad bi se meksiko rijsio da vrati izgiubljene teritorije Meksiko bi im se opet za neki pedalj smanjivao i tako su rekli neki poeticari Meksiko ratuje sa SAD a sve je manji i manji i suzava se a sve nam je blizi SAD.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top