Rock 'n' Roll,Heavy Metal,Punk,Blues u filmovima

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Jel znate neke filmove o Rock 'n' Rollu,Heavy Metalu,Punk-u,Blues-u ili neke filmove u kojima je glavna prica nesto drugo a da se opet moze reci da je muzicki film tj da u filmu muzika igra znacajnu ulogu


Moji omiljeni filmovi

Detroit Rock city (vezano za clanove benda Kiss)
Rock Star (kultni film)
Crossroads (bluzerski film sa cuvenim Steve Vai-em)
School of Rock

Pisite ako se setite jos necega,po mogucnosti i o cemu se radi ako vas ne mrzi
 
Jel to bese kad se pravi neki koncert u avionu,jel tako nesto???Aj objasni malo blize ili prekopiraj sa neta plot

Hahaha, to je dokumentarac o Iron Maiden-u... Nije koncert o avionu, vec oni imaju svoj avion ED FORCE ONE sa kojim putuju po svetu..

Evo nesto kratko...

‘Iron Maiden:Flight 666’ je dugometražni dokumentarac o turneji “Somewhere Back In Time Worl Tour ” iz Februara i Marta 2008. koja se smatra jednom od najambicioznijih u istoriji roka. Film verodostojno prikazuje najuspešniji svetski rock bend s naglaskom na često vrlo duhovitu stranu haotičnog sveta na turneji po svetskim stadionima. Oko Zemlje za samo 45 dana, u posebno dizajniranom Boingu 757 kojim je upravljao frontmen grupe Bruce Dickinson, sa kompletnom scenografijom, bend je rasprodao 23 arene u Aziji, Australiji i Americi. Svirali su u 13 zemalja, između ostalih zaustavili su se i u Azerbajdžanu i Papua Novoj Gvineji po gorivo, te su ukupno proputovali 70,000 kilometara. Pritom ih je gledalo oko pola miliona obožavatelja. Sve to bilo je moguće jedino pomoću njihovog vlastitog „letećeg tepiha“ koji im je omogućio neograničeno putovanje kao i prevoz kompletne opreme i scenografije. Avion su nazvali ED FORCE ONE. Flight 666 vodi vas iza pozornice, ali i na pozornicu sa slavnim bendom koji je po prvi put filmskoj ekipi dozvolio takav vid snimanja. Kao rezultat, nastali su najspektakularniji kadrovi benda uživo ikad do sada objavljeni. Ako želite saznati kako je to biti deo najpustolovnije turneje u istoriji roka, ovaj film ne smete propustiti. Film donosi ludilo obožavatelja na stadionima od Mumbaija do Santjaga, Los Anđelesa i Sidneja, putovanja, barove, mesta gde je boravio bend i pristup apsolutno svim zonama! Producenti filma su nagrađivani Scot McFadyen i Sam Dunn (Banger Productions, Toronto). Film je snimljen u HD rezoluciji s vrhunskim 5.1 surround zvukom za koji je zaslužan producent benda Kevin "Caveman" Shirley. Menadžer grupe Rod Smallwood je prokomentarisao: "Ovaj film je svedočanstvo jedne izuzetne turneje. Svako ko ga pogleda na velikom platnu imaće osećaj kao da je deo našeg spektakularnog putovanja".


:worth::worth::worth::worth:
 

rockw.gif
 
Ponovicu svoj uvodni post,ne citate tema nije Movie soundtrack vec Rok u filmovima,filmovi o rok muzici

Jel znate neke filmove o Rock 'n' Rollu,Heavy Metalu,Punk-u,Blues-u ili neke filmove u kojima je glavna prica nesto drugo a da se opet moze reci da je muzicki film tj da u filmu muzika igra znacajnu ulogu


Moji omiljeni filmovi

Detroit Rock city (vezano za clanove benda Kiss)
Rock Star (kultni film)
Crossroads (bluzerski film sa cuvenim Steve Vai-em)
School of Rock

Pisite ako se setite jos necega,po mogucnosti i o cemu se radi ako vas ne mrzi
 
Tenacious D : The Pick of Destiny


Dva propala rokera hoce da nadju legendarnu trzalicu sudbina,koja onog ko je drzi cini najboljim gitaristom.Nju su imali Angus,Randy Rhoads,Van Halen...Film mi je omiljeni,ovo sam ukratko opisao,ima tu jos mnogo,mnogo,mnogo... :D


Evo scene sa samog pocetka filma :






I jos nesto :

Sta blenes ?z:p
 
Jel znate neke filmove o Rock 'n' Rollu,Heavy Metalu,Punk-u,Blues-u ili neke filmove u kojima je glavna prica nesto drugo a da se opet moze reci da je muzicki film tj da u filmu muzika igra znacajnu ulogu


Moji omiljeni filmovi

Detroit Rock city (vezano za clanove benda Kiss)
Rock Star (kultni film)
Crossroads (bluzerski film sa cuvenim Steve Vai-em)
School of Rock

Pisite ako se setite jos necega,po mogucnosti i o cemu se radi ako vas ne mrzi

I'm not there - film o Bob Dylanu (reziser Todd Haynes)
24 Hour party People - fil o mancesterskoj muzickoj sceni, izmedju ostalog Joy Division, New order......
Buena vista social club (reziser Wim Wenders) dokumentarac o istoimenom kubanskom bendu
Controle o Ianu Curtisu/Joy Division
 

Back
Top