Osvezivaci prostorija

pedja28

Obećava
Poruka
65
Pozdrav!
Kakva iskustva imate sa ovim danasnjim novotarijama po pitanju osvezavanja prostorija u kucama? Toliko toga ima da vise ne znam za sta da se uhvatim.. Kad god odem u neki od hipermarketa to je da padnes na doope koliko i cega ima. I sta je po vama najefikasnije? Ja strasno volim da mi prostorije mirisu, pogotovo kupatilo. Plus sto imamo kucnog ljubimca koji se ponekad moze i osetiti i to bih voleo nekako da neutralisem..E cime? Cime zamirisati prostorije a da se to lepo oseti na duzi period? Ona cuda sto idu u struju ili onaj 'psh, psh' sto prsti na svakih nekoliko minuta? Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu..mislim da bi to sljakalo odlicno ali nema da se kupi..
 
..ja nisam pristalica osvezivacha..narochito tih koji se rasprshuju u vidu aerosola..
..mislim da su to jaki alergeni za osetljivije osobe..

..moj recept je higijena, chesto pranje zavesa kojima se doda omekshivach chiji vam se miris dopada,
u kupatilu je sasvim dovoljan onaj osvezivach za sholju,
u ostalim prostorijama leti cvece, a zimi mirisne svece povremeno..
 
Jao, moja komsinica ima taj osvjezivac koji oslobadja miris svakih par minuta. Em me iritira kada svako malo cujem to pshh em me ugusi. Vjetrim svaki dan prostorije, cesto perem zavjesem i dodajem im omeksivac. Tepihe usisavam usisivacem na vodu u koji isto dodam omeksivac i super!
 
Higijena je na nivou, naravno..ali ponekad ne mogu da odolim da ne kupim nesto od tih miriscica jer su mi super! Da, ti psh psh umeju da dave, pogotovo ako miris ne odgovara..mada kakav god je miris to sve gusi..mada mi u kuci nemamo problema sa tim u vidu aerosola..
 
imam i koristimo u kući, a ja koristim air wick i u firmi ( :
najlepši je crveno vino u cimet, kojeg nema dugo u prodaji...
što se tiče raspršivača mirisa na tajming, to držimo u antreu. znači, nije klasično predsoblje i nema prirodnu ventilaciju....
 
imam i koristimo u kući, a ja koristim air wick i u firmi ( :
najlepši je crveno vino u cimet, kojeg nema dugo u prodaji...
što se tiče raspršivača mirisa na tajming, to držimo u antreu. znači, nije klasično predsoblje i nema prirodnu ventilaciju....

e pa to je aktuelno uglavnom oko Bozica:lol:
al tek sto je lepo kad krene prodaja kuvanog vina po Bozicnim marketima, ceo grad prelepo mirise, ohne rasprsivaca:lol:
 
Evo eksperta za osvjezivace prostora:manikir:

Probala sam sve sto je na trzistu i napokon dosla do onog pravog!Te prskace pss, psss prskace odmah izbacila iz kuce jer me dave, guse, one obicne aparatice na struju isto tako i ostala vjerna zauvik FEBREZU!
Ne znam ima li ih u Srbiji, ako ne, docice sigurno i jedino oni mogu osvjezit prostor bas kako treba, znaci da mi nista ne prska pod nos, da mi trosi struju, a ne osjeca se...itd.
Malo su skuplji, npr ako obicni aparatic sa mirisom kosta 4$ ovaj je 10, ali traje mjesec i pol i ne treba ih 10-15 po kuci vec mozda dva na cijelu kuci i sve mirise.
Necete pogrijesiti ako kupite bilo koji febreze prozvod jer stvarno vrijede!

E i da ne zaboravim; ti mirisi za klimu, dzaba bacene pare, bar ove sto sam ja kupovala, a nakupovala sam ih se ;)
 
Poslednja izmena:
Meni su raspršivači jezivi, ali koristim one lampe sa uljem. Ne znam da li su ta ulja zaista zdrava kao što se kaže, ali mi se sviđa što je to nekako drevno... koristim eukaliptus, litsea cubeba (miriše kao limun) i neke četinare... i vrlo je efektno... eliminiše posledice - pušačkih - žurki, a bogami pozitivno utiče i na raspoloženje...
 
Evo eksperta za osvjezivace prostora:manikir:

Probala sam sve sto je na trzistu i napokon dosla do onog pravog!Te prskace pss, psss prskace odmah izbacila iz kuce jer me dave, guse, one obicne aparatice na struju isto tako i ostala vjerna zauvik FEBREZU!
Ne znam ima li ih u Srbiji, ako ne, docice sigurno i jedino oni mogu osvjezit prostor bas kako treba, znaci da mi nista ne prska pod nos, da mi trosi struju, a ne osjeca se...itd.
Malo su skuplji, npr ako obicni aparatic sa mirisom kosta 4$ ovaj je 10, ali traje mjesec i pol i ne treba ih 10-15 po kuci vec mozda dva na cijelu kuci i sve mirise.
Necete pogrijesiti ako kupite bilo koji febreze prozvod jer stvarno vrijede!

E i da ne zaboravim; ti mirisi za klimu, dzaba bacene pare, bar ove sto sam ja kupovala, a nakupovala sam ih se ;)


Ne znam vise sta nemamo po kuci od te sasave hemije,pa i taj pss koji me bas nervira.
Sta ti je to febreza,kako izgleda?
Kod mene toga ima sigurno ali ja se u te stvari uopste ne razumem.
 
Pozdrav!
Kakva iskustva imate sa ovim danasnjim novotarijama po pitanju osvezavanja prostorija u kucama? Toliko toga ima da vise ne znam za sta da se uhvatim.. Kad god odem u neki od hipermarketa to je da padnes na doope koliko i cega ima. I sta je po vama najefikasnije? Ja strasno volim da mi prostorije mirisu, pogotovo kupatilo. Plus sto imamo kucnog ljubimca koji se ponekad moze i osetiti i to bih voleo nekako da neutralisem..E cime? Cime zamirisati prostorije a da se to lepo oseti na duzi period? Ona cuda sto idu u struju ili onaj 'psh, psh' sto prsti na svakih nekoliko minuta? Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu..mislim da bi to sljakalo odlicno ali nema da se kupi..


Naftalin jedini radi 100% ali sumnjam da ti je to izbor.
Vremenom ljudi naviknu na blaze mirise u okolini (priroda stvari) pa se tako i tebi cini da mozes da "maskiras" mirise koji drugim ljudima nisu deo okoline.
Zamisli da ti je maskiranje mirisa zivotinja isto kao dezodorans na 3 dana znojav pod-pazuh...
Nista nije tako efikasno kao redovno provetravanje.
 
Ne znam vise sta nemamo po kuci od te sasave hemije,pa i taj pss koji me bas nervira.
Sta ti je to febreza,kako izgleda?
Kod mene toga ima sigurno ali ja se u te stvari uopste ne razumem.
Ne znam kako ide sa ovim firumom i linkovima, ne zelim krsiti pravila i staviti oficijalni link firme.Izgooglaj "febreze" a evo jedna slika http://pics.drugstore.com/prodimg/164941/200.jpg
100% ali sumnjam da ti je to izbor.
Vremenom ljudi naviknu na blaze mirise u okolini (priroda stvari) pa se tako i tebi cini da mozes da "maskiras" mirise koji drugim ljudima nisu deo okoline.
Zamisli da ti je maskiranje mirisa zivotinja isto kao dezodorans na 3 dana znojav pod-pazuh...
Nista nije tako efikasno kao redovno provetravanje.

Slazem se za provjetravanje, naftalin ne bi stavila u kucu ni pod koju cjenu, meni ne da smrdi, vec zaudara:eek:
 
ja volim onaj ambi pur - pomorandza i borovina
malo je zeznut kad se napanji na najjace, ali kad ga narihtas na keca recimo, onda je odlican

i vidjala sam po inostranstvu flasice sa stapicima umocenima u tu neku mirisljavu tecnost, i sve sto treba da radis je da s vremena na vreme okreces stapice i mirisu stvarno fenomenalno
 
Ja ih sve obozavam..oni psh psh su ok, mada umeju da dave malo ali opet isti problem - prsne, padne na pod i gotovo. Ako nisi tog momenta prosao pored aparata ili bio u sobi ti posle kada udjes pojma nemas da imas bilo kakav miris u sobi. A punjenje je preskupo..tako da ne znam..
Pristalica sam onih indijskih stapica ali sto umeju da budu jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..posle 5min gorenja to je da se udavis...
 
Pa uzmi ova esencijalna ulja, to možeš da doziraš - ako u vodu staviš samo par kapi, miris je slabiji, a možeš i da dodaš više... postoji jako mnogo mirisa, i svi su prirodni :) Imamo u porodici bolesnika - pluća- i njemu taj eukaliptus baš pomaže...
 
i vidjala sam po inostranstvu flasice sa stapicima umocenima u tu neku mirisljavu tecnost, i sve sto treba da radis je da s vremena na vreme okreces stapice i mirisu stvarno fenomenalno
Jesi probala ti ovo kad kazes da je fenomenalno ili ti to zbog izgleda?
Ako si probala reci mi ako znas marku firme posto sam se i tog nakupovala i nista ne valja, ne mirise. Sad trenutno imam kao malu vazanicu sa cvjeticem u njoj i 10-ak stapica i uljem pored kreveta, na kantunalu u spavacoj sobi, ama bas nista se ne osjeca, a ispod nosa mi kad legnem.
 
Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu

moj majstor za klima uređaje se zgražava nad tim osveživačima; pukla je bila ona cevčica za odvod iz spoljne jedinice i zvali smo ga da promeni i sad, kad je već bio tu, da proveri sve...i kaže da nema odvratnijeg smrada od tih osveživača za klima uređaje..čak i onaj filter koji ide, navodno, preko četkica je leglo zaraze i nićemu ne služi osim da skuplja đubre, a kamoli osveživač...kad skida osveživače, kaže da smrde na najgori javni wc.... nije to baš pametno držati, al na volju korsinika.....





vino- cimet... :sad2: pa šta sad, da nakupujem 10 komada oko božica...al stvarno mnogo lepo mUriše ( :
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!
Kakva iskustva imate sa ovim danasnjim novotarijama po pitanju osvezavanja prostorija u kucama? Toliko toga ima da vise ne znam za sta da se uhvatim.. Kad god odem u neki od hipermarketa to je da padnes na doope koliko i cega ima. I sta je po vama najefikasnije? Ja strasno volim da mi prostorije mirisu, pogotovo kupatilo. Plus sto imamo kucnog ljubimca koji se ponekad moze i osetiti i to bih voleo nekako da neutralisem..E cime? Cime zamirisati prostorije a da se to lepo oseti na duzi period? Ona cuda sto idu u struju ili onaj 'psh, psh' sto prsti na svakih nekoliko minuta? Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu..mislim da bi to sljakalo odlicno ali nema da se kupi..

sve ove novotaraji sa ozvezivacima tipa automatsko rasprsivanje na svaih pola sata ili u spreju i sl ja s prezirom gledam...gomila hemikalija koje treba da udisem :thumbdown:

oni indijski stapicu guse vazduh, otezaju ga, mene boli glava od njih, ti probaj mozda ti ne smeta, ali jako malo to koristi
meni jedino sto prija ponekad su aromaticne kapi koje se u kombinaciji sa vodom nakapaju u one posudice pa ispod njih ide sveca i to isparava, ali i to ponekad u malim kolicinima

sto se wca tice dovoljan je osvezivac za wc solju

redovno provetravaj prostorije, usisavaj, bacaj pepo iz piklsi, kupaj ljubimca i sl i ne bi trebalo da imas problema


e sad naravno stvar izbora, ako ti se udisu one hemikalije ti udri :lol:
 
Naftalin jedini radi 100% ali sumnjam da ti je to izbor.
Vremenom ljudi naviknu na blaze mirise u okolini (priroda stvari) pa se tako i tebi cini da mozes da "maskiras" mirise koji drugim ljudima nisu deo okoline.
Zamisli da ti je maskiranje mirisa zivotinja isto kao dezodorans na 3 dana znojav pod-pazuh...
Nista nije tako efikasno kao redovno provetravanje.

taman me podseti - lavanda, ima istu funkciju a mnogo je lepse ;)
 
Ja ih sve obozavam..oni psh psh su ok, mada umeju da dave malo ali opet isti problem - prsne, padne na pod i gotovo. Ako nisi tog momenta prosao pored aparata ili bio u sobi ti posle kada udjes pojma nemas da imas bilo kakav miris u sobi. A punjenje je preskupo..tako da ne znam..
Pristalica sam onih indijskih stapica ali sto umeju da budu jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..posle 5min gorenja to je da se udavis...

ja jednom kupim vanilu te stapice jao ljudi moji ceo dan sam drzala promaju da bi mogla da prezivim, onda sam ih pobacala a neke dala drugarici koja to koristi i ne smeta joj...kako kome znaci
 

Back
Top