Osvezivaci prostorija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Osvezivaci prostorija

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Podrazumevano Osvezivaci prostorija

Pozdrav!
    Kakva iskustva imate sa ovim danasnjim novotarijama po pitanju osvezavanja prostorija u kucama? Toliko toga ima da vise ne znam za sta da se uhvatim.. Kad god odem u neki od hipermarketa to je da padnes na doope koliko i cega ima. I sta je po vama najefikasnije? Ja strasno volim da mi prostorije mirisu, pogotovo kupatilo. Plus sto imamo kucnog ljubimca koji se ponekad moze i osetiti i to bih voleo nekako da neutralisem..E cime? Cime zamirisati prostorije a da se to lepo oseti na duzi period? Ona cuda sto idu u struju ili onaj 'psh, psh' sto prsti na svakih nekoliko minuta? Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu..mislim da bi to sljakalo odlicno ali nema da se kupi..

Zaslužan član november child (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1585

Podrazumevano Re: Osvezivaci prostorija

..ja nisam pristalica osvezivacha..narochito tih koji se rasprshuju u vidu aerosola..
    ..mislim da su to jaki alergeni za osetljivije osobe..

..moj recept je higijena, chesto pranje zavesa kojima se doda omekshivach chiji vam se miris dopada,
    u kupatilu je sasvim dovoljan onaj osvezivach za sholju,
    u ostalim prostorijama leti cvece, a zimi mirisne svece povremeno..
    ..think again...

Aktivan član mladamama (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    31

Jao, moja komsinica ima taj osvjezivac koji oslobadja miris svakih par minuta. Em me iritira kada svako malo cujem to pshh em me ugusi. Vjetrim svaki dan prostorije, cesto perem zavjesem i dodajem im omeksivac. Tepihe usisavam usisivacem na vodu u koji isto dodam omeksivac i super!

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Higijena je na nivou, naravno..ali ponekad ne mogu da odolim da ne kupim nesto od tih miriscica jer su mi super! Da, ti psh psh umeju da dave, pogotovo ako miris ne odgovara..mada kakav god je miris to sve gusi..mada mi u kuci nemamo problema sa tim u vidu aerosola..

Legenda
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam i koristimo u kući, a ja koristim air wick i u firmi ( :
    najlepši je crveno vino u cimet, kojeg nema dugo u prodaji...
    što se tiče raspršivača mirisa na tajming, to držimo u antreu. znači, nije klasično predsoblje i nema prirodnu ventilaciju....

Zaslužan član Neistrazena (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    220

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    što se tiče raspršivača mirisa na tajming, to držimo u antreu. znači, nije klasično predsoblje i nema prirodnu ventilaciju....
    Vino i cimet (ima u DM-u svake zime oko N. godine...!)

Domaćin winx vila (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4164

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    e pa to je aktuelno uglavnom oko Bozica
    al tek sto je lepo kad krene prodaja kuvanog vina po Bozicnim marketima, ceo grad prelepo mirise, ohne rasprsivaca

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    67

Evo eksperta za osvjezivace prostora

Probala sam sve sto je na trzistu i napokon dosla do onog pravog!Te prskace pss, psss prskace odmah izbacila iz kuce jer me dave, guse, one obicne aparatice na struju isto tako i ostala vjerna zauvik FEBREZU!
    Ne znam ima li ih u Srbiji, ako ne, docice sigurno i jedino oni mogu osvjezit prostor bas kako treba, znaci da mi nista ne prska pod nos, da mi trosi struju, a ne osjeca se...itd.
    Malo su skuplji, npr ako obicni aparatic sa mirisom kosta 4$ ovaj je 10, ali traje mjesec i pol i ne treba ih 10-15 po kuci vec mozda dva na cijelu kuci i sve mirise.
    Necete pogrijesiti ako kupite bilo koji febreze prozvod jer stvarno vrijede!

E i da ne zaboravim; ti mirisi za klimu, dzaba bacene pare, bar ove sto sam ja kupovala, a nakupovala sam ih se
    Poslednji put ažurirao/la fjaka : 30.10.2009. u 02:06

Elita
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Meni su raspršivači jezivi, ali koristim one lampe sa uljem. Ne znam da li su ta ulja zaista zdrava kao što se kaže, ali mi se sviđa što je to nekako drevno... koristim eukaliptus, litsea cubeba (miriše kao limun) i neke četinare... i vrlo je efektno... eliminiše posledice - pušačkih - žurki, a bogami pozitivno utiče i na raspoloženje...

Starosedelac Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1634

Imam neke sprejeve... ali ih ne volim... a te pšš pšš nisam uzimala... nešto su mi bzvz...
    Meni kuća uvek miriše na veš...

Jedino što volim to su sveće sa nekom blagom aromom... toga imam, pa ponekad upalim...
    Iskustvo je najbolja skola, samo je skolarina vrlo skupa...

Legenda
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    599

Citat Original postavio fjaka Pogledaj poruku
    Evo eksperta za osvjezivace prostora

Probala sam sve sto je na trzistu i napokon dosla do onog pravog!Te prskace pss, psss prskace odmah izbacila iz kuce jer me dave, guse, one obicne aparatice na struju isto tako i ostala vjerna zauvik FEBREZU!
    Ne znam ima li ih u Srbiji, ako ne, docice sigurno i jedino oni mogu osvjezit prostor bas kako treba, znaci da mi nista ne prska pod nos, da mi trosi struju, a ne osjeca se...itd.
    Malo su skuplji, npr ako obicni aparatic sa mirisom kosta 4$ ovaj je 10, ali traje mjesec i pol i ne treba ih 10-15 po kuci vec mozda dva na cijelu kuci i sve mirise.
    Necete pogrijesiti ako kupite bilo koji febreze prozvod jer stvarno vrijede!

E i da ne zaboravim; ti mirisi za klimu, dzaba bacene pare, bar ove sto sam ja kupovala, a nakupovala sam ih se

Ne znam vise sta nemamo po kuci od te sasave hemije,pa i taj pss koji me bas nervira.
    Sta ti je to febreza,kako izgleda?
    Kod mene toga ima sigurno ali ja se u te stvari uopste ne razumem.

Primećen član White Rabbit (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio pedja28 Pogledaj poruku
    Pozdrav!
    Kakva iskustva imate sa ovim danasnjim novotarijama po pitanju osvezavanja prostorija u kucama? Toliko toga ima da vise ne znam za sta da se uhvatim.. Kad god odem u neki od hipermarketa to je da padnes na doope koliko i cega ima. I sta je po vama najefikasnije? Ja strasno volim da mi prostorije mirisu, pogotovo kupatilo. Plus sto imamo kucnog ljubimca koji se ponekad moze i osetiti i to bih voleo nekako da neutralisem..E cime? Cime zamirisati prostorije a da se to lepo oseti na duzi period? Ona cuda sto idu u struju ili onaj 'psh, psh' sto prsti na svakih nekoliko minuta? Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu..mislim da bi to sljakalo odlicno ali nema da se kupi..

Naftalin jedini radi 100% ali sumnjam da ti je to izbor.
    Vremenom ljudi naviknu na blaze mirise u okolini (priroda stvari) pa se tako i tebi cini da mozes da "maskiras" mirise koji drugim ljudima nisu deo okoline.
    Zamisli da ti je maskiranje mirisa zivotinja isto kao dezodorans na 3 dana znojav pod-pazuh...
    Nista nije tako efikasno kao redovno provetravanje.
    Coitus non circum, coruscantes disci per convexa caeli volantes - esse!

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio Mirko_212 Pogledaj poruku
    Ne znam vise sta nemamo po kuci od te sasave hemije,pa i taj pss koji me bas nervira.
    Sta ti je to febreza,kako izgleda?
    Kod mene toga ima sigurno ali ja se u te stvari uopste ne razumem.
    Ne znam kako ide sa ovim firumom i linkovima, ne zelim krsiti pravila i staviti oficijalni link firme.Izgooglaj "febreze" a evo jedna slika http://pics.drugstore.com/prodimg/164941/200.jpg
    Citat Original postavio White Rabbit Pogledaj poruku
    100% ali sumnjam da ti je to izbor.
    Vremenom ljudi naviknu na blaze mirise u okolini (priroda stvari) pa se tako i tebi cini da mozes da "maskiras" mirise koji drugim ljudima nisu deo okoline.
    Zamisli da ti je maskiranje mirisa zivotinja isto kao dezodorans na 3 dana znojav pod-pazuh...
    Slazem se za provjetravanje, naftalin ne bi stavila u kucu ni pod koju cjenu, meni ne da smrdi, vec zaudara

Elita mirabel (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    94

ja volim onaj ambi pur - pomorandza i borovina
    malo je zeznut kad se napanji na najjace, ali kad ga narihtas na keca recimo, onda je odlican

i vidjala sam po inostranstvu flasice sa stapicima umocenima u tu neku mirisljavu tecnost, i sve sto treba da radis je da s vremena na vreme okreces stapice i mirisu stvarno fenomenalno
    zabranjujem...sve one zamke vase podlosti
    zabranjujem .... da dodir zavisti i bolesti bude KRAJ

Obećava
    Učlanjen
    08.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Ja ih sve obozavam..oni psh psh su ok, mada umeju da dave malo ali opet isti problem - prsne, padne na pod i gotovo. Ako nisi tog momenta prosao pored aparata ili bio u sobi ti posle kada udjes pojma nemas da imas bilo kakav miris u sobi. A punjenje je preskupo..tako da ne znam..
    Pristalica sam onih indijskih stapica ali sto umeju da budu jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..posle 5min gorenja to je da se udavis...

Elita
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa uzmi ova esencijalna ulja, to možeš da doziraš - ako u vodu staviš samo par kapi, miris je slabiji, a možeš i da dodaš više... postoji jako mnogo mirisa, i svi su prirodni Imamo u porodici bolesnika - pluća- i njemu taj eukaliptus baš pomaže...

Legenda
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2439

Gde se to kupuje?

Elita
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

verovatno u nekoj nju-ejdž radnji
    evo nasumice sa neta: http://www.nebeski-dar.hr/index.php?...d=15&Itemid=29

Domaćin fjaka (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio mirabel Pogledaj poruku
    i vidjala sam po inostranstvu flasice sa stapicima umocenima u tu neku mirisljavu tecnost, i sve sto treba da radis je da s vremena na vreme okreces stapice i mirisu stvarno fenomenalno
    Jesi probala ti ovo kad kazes da je fenomenalno ili ti to zbog izgleda?
    Ako si probala reci mi ako znas marku firme posto sam se i tog nakupovala i nista ne valja, ne mirise. Sad trenutno imam kao malu vazanicu sa cvjeticem u njoj i 10-ak stapica i uljem pored kreveta, na kantunalu u spavacoj sobi, ama bas nista se ne osjeca, a ispod nosa mi kad legnem.

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    110

Stvarno, gde nabavljate esencijalna ulja?

Legenda
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne mogu vise nigde da nadjem onaj miris sto ide u klimu
    moj majstor za klima uređaje se zgražava nad tim osveživačima; pukla je bila ona cevčica za odvod iz spoljne jedinice i zvali smo ga da promeni i sad, kad je već bio tu, da proveri sve...i kaže da nema odvratnijeg smrada od tih osveživača za klima uređaje..čak i onaj filter koji ide, navodno, preko četkica je leglo zaraze i nićemu ne služi osim da skuplja đubre, a kamoli osveživač...kad skida osveživače, kaže da smrde na najgori javni wc.... nije to baš pametno držati, al na volju korsinika.....

vino- cimet... pa šta sad, da nakupujem 10 komada oko božica...al stvarno mnogo lepo mUriše ( :
    Poslednji put ažurirao/la gost 10000 : 31.10.2009. u 11:30

Starosedelac Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    620

Pozdrav!
    sve ove novotaraji sa ozvezivacima tipa automatsko rasprsivanje na svaih pola sata ili u spreju i sl ja s prezirom gledam...gomila hemikalija koje treba da udisem

oni indijski stapicu guse vazduh, otezaju ga, mene boli glava od njih, ti probaj mozda ti ne smeta, ali jako malo to koristi
    meni jedino sto prija ponekad su aromaticne kapi koje se u kombinaciji sa vodom nakapaju u one posudice pa ispod njih ide sveca i to isparava, ali i to ponekad u malim kolicinima

sto se wca tice dovoljan je osvezivac za wc solju

redovno provetravaj prostorije, usisavaj, bacaj pepo iz piklsi, kupaj ljubimca i sl i ne bi trebalo da imas problema

e sad naravno stvar izbora, ako ti se udisu one hemikalije ti udri
    Samo su dve stvari beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam bas siguran.
    Ajnstajn

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    620

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    Meni su raspršivači jezivi, ali koristim one lampe sa uljem. Ne znam da li su ta ulja zaista zdrava kao što se kaže, ali mi se sviđa što je to nekako drevno... koristim eukaliptus, litsea cubeba (miriše kao limun) i neke četinare... i vrlo je efektno... eliminiše posledice - pušačkih - žurki, a bogami pozitivno utiče i na raspoloženje...
    Samo su dve stvari beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam bas siguran.
    Ajnstajn

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    620

Citat Original postavio White Rabbit Pogledaj poruku
    Naftalin jedini radi 100% ali sumnjam da ti je to izbor.
    taman me podseti - lavanda, ima istu funkciju a mnogo je lepse
    Ajnstajn

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    620

Ja ih sve obozavam..oni psh psh su ok, mada umeju da dave malo ali opet isti problem - prsne, padne na pod i gotovo. Ako nisi tog momenta prosao pored aparata ili bio u sobi ti posle kada udjes pojma nemas da imas bilo kakav miris u sobi. A punjenje je preskupo..tako da ne znam..
    Pristalica sam onih indijskih stapica ali sto umeju da budu jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..posle 5min gorenja to je da se udavis...
    ja jednom kupim vanilu te stapice jao ljudi moji ceo dan sam drzala promaju da bi mogla da prezivim, onda sam ih pobacala a neke dala drugarici koja to koristi i ne smeta joj...kako kome znaci
    Ajnstajn

Slične teme

1. Prostorija za svirku i akustika
    Autor Maron u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.09.2008., 12:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •