Šakom o sto

Poruka
20.421
jer vam je dosta svega ...
jer necete da trpite vise nikog...
jer je upravo pala kap koja je prelila času ...
jer i vi imate šaku za lupati o sto ...

Koliki vam je prag tolerancije pre nego puknete šakom o sto ?
Koliko izdrzite, tolerisete, cutite dok ne kazete - DOSTA JE ! ????
Bilo kome il bilo cemu sto vas mori, ugnjetava , tišti ...

I kad pukne sto ...šta onda ???
 
"Mozes sa mnom kako hoces-ali ne i dokle hoces"

Kada i ovo predje,onda stvarno ne valja...Prsnem,ali sam `ladovina-uz to kazem sta imam,a onda se doticna osoba nervira zbog `ladovine,i zbog nacina na koji joj je nesto receno.
 
jer vam je dosta svega ...
jer necete da trpite vise nikog...
jer je upravo pala kap koja je prelila času ...
jer i vi imate šaku za lupati o sto ...

Koliki vam je prag tolerancije pre nego puknete šakom o sto ?
Koliko izdrzite, tolerisete, cutite dok ne kazete - DOSTA JE ! ????
Bilo kome il bilo cemu sto vas mori, ugnjetava , tišti ...

I kad pukne sto ...šta onda ???

Kad mi pukne film... i postane mi dosta svih i svega... ja ućutim i radim...
Nikog ništa ne pitam, odgovaram sa da i ne...
I bole me za sve...
Radim šta hoću i mogu...
 
Koliki vam je prag tolerancije pre nego puknete šakom o sto ?
Koliko izdrzite, tolerisete, cutite dok ne kazete - DOSTA JE ! ????
Bilo kome il bilo cemu sto vas mori, ugnjetava , tišti ...

I kad pukne sto ...šta onda ???

Visok mi je prag trpljenja, a ne tolerancije.
Dugo mogu da ćutim, ali kad kažem DOSTA.... to je hirurški rez i nema povratka.
Ne valja mi to, ali ja tako funkcionišem.
 
Paaa, npr dete nece da skuplja igracke - pokupis ih, sklonis i tih igracaka od tad neeemaaa (onda ih izvadis posle par meseci pa se odusevi "novim" igrackama)
Muz pojede pola tepsije pite ne pitajuci se sta ce da jedu njegov brat, zena, dete i zena koja je dosla da cisti - jednom slucajno ne spremis dovoljno, pa kazes, joj, izvini, bilo je toliko ukusno, da smo sve pojeli
I tako
 
ponekad se gadim sama sebi koliko gundjam...i kad gadjenje dostigne maximum krecem da vristim...

jer tiho gundjanje niko ne cuje

a onda....zavisi koliko je jaka eksplozija - ili budem etiketirana kao luda, ili kao vecno nezadovoljna, u retkim slucajevima uspem da privucem paznju na ono sto govorim a ne samo na ton. tri dana je super i onda jovo nanovo...
 
Kako kad. Ako se naljutim na ukućane, svađam se, derem, vičem, plačem i sl ali to dođe i prođe relativno brzo. Isto važi i za prijatelje.

Međutim, sa nekim ljudima sam prestala da komuniciram i presekla sve veze jer više nisam mogla da ih trpim. Ugl mislim na neke koleginice sa ranijih poslova i sa faxa koje su me samo iskorišćavale zbog raznih stvari. Sa takvim nisam fina,prvo počnem da ih ignorišem, onda kažem šta imam i zašto mi smetaju i prekidam dalje odnose.
 
Neke rezove i ja preispitujem ,ali samo neke jer shvatim da mi ponekad nedostaju.(nekadašnje drugarice i jedan drug/bivši momak). Kažem sebi- da su ti odnosi bili dobri, ne bih prekidala i ostajem pri svom.
 
Jel vam suze pomazu il odmazu kad secete ???
Meni pomazu.
Isplacem se i zavrsila sam.
Ne placem cesto ...mozda jednom u godinu dana , al kad zaplacem....to je kraj.
I to sad vec skoro svi znaju....u mojoj okolini vazi pravilo...ned'o ti bog da Mirka zaplace ....isto ko da si umro ...

Nisam dugo , a mogla bi :)
 
Jel vam suze pomazu il odmazu kad secete ???
Meni pomazu.
Isplacem se i zavrsila sam.
Ne placem cesto ...mozda jednom u godinu dana , al kad zaplacem....to je kraj.
I to sad vec skoro svi znaju....u mojoj okolini vazi pravilo...ned'o ti bog da Mirka zaplace ....isto ko da si umro ...

Nisam dugo , a mogla bi :)

vis' nisam ni ja dugo...bojim se da asko pocnem necu moci da stanem...pa udaram na veselje koje polako prelazi u otrovan sarkazam

moguce je da bi pomoglo malo razdvajanje od psihopatogene situacije - vikend ili sl.
 
Kad puknem to je u nekim slučajevima kraj ....

Tolerantna sam jako .... umem da praštam ... da pravdam .... da razumem .... ali kad puknem onda sam jako ljuta i jako besna i u stanju sam svašta da kažem ...... Kad me čovek dovede do tog stadijuma onda obično takvom svadjom prestaje svaki kontakt izmedju nas - jer ja više ne mogu da trpim takvu osobu u svojoj blizini, jer ta osoba više ne zaslužuje da joj ja budem prijatelj, devojka ili šta već.....
 
jer vam je dosta svega ...
jer necete da trpite vise nikog...
jer je upravo pala kap koja je prelila času ...
jer i vi imate šaku za lupati o sto ...

Koliki vam je prag tolerancije pre nego puknete šakom o sto ?
Koliko izdrzite, tolerisete, cutite dok ne kazete - DOSTA JE ! ????
Bilo kome il bilo cemu sto vas mori, ugnjetava , tišti ...

I kad pukne sto ...šta onda ???

Moj prag tolerancije je variabilan, i zavisi od situacije na tržištu. A situacija na tržištu je trenutno loša, pa sam srećna što imam sto, i ne pada mi na pamet da lupam :)

(a i inače jesam tolerantna, i ne lupam, samo se spakujem i odem kad ne mogu više - i ne ostavljaam nered za sobom, nego sve pod konac).
 
Poslednja izmena:
jer vam je dosta svega ...
jer necete da trpite vise nikog...
jer je upravo pala kap koja je prelila času ...
jer i vi imate šaku za lupati o sto ...

Koliki vam je prag tolerancije pre nego puknete šakom o sto ?
Koliko izdrzite, tolerisete, cutite dok ne kazete - DOSTA JE ! ????
Bilo kome il bilo cemu sto vas mori, ugnjetava , tišti ...

I kad pukne sto ...šta onda ???

e, nema toga kod...mua...
ja tu i tamo....zvocam, dok me je briga...
u momentu kad me vise nije briga ne zvocam...ne lupam ni sakom, ni potpeticom...
nemam vremena jerbo se pakiram...:manikir:
 
Lupam samo ako ima smisla i ako mislim da ne postoji drugi nacin da se nesto promeni. Ako planiram da prekidam svaki kontakt sa nekim, mi smo onda davno prevazisli lupanje sakom o sto.

Mislim da je najefikasnije to da stvarno odlucis da ne moze vise tako a ne da blefiras. Meni pomaze da zamislim svoj zivot bez "problema" - a ako covek koji ga izaziva bas insistira da bude problem, sta ja tu mogu. :neutral: Postoji ceo svet van tog konflikta i nece mi nesto tako odredjivati zivot. Eto tako se otprilike postavim i stvarno pali.
 

Back
Top