omiljeni koktel

gost 151384

Elita
Poruka
22.756
da li ste otkrile koji je to Vash omiljeni koktel
ja sam lutala...svidjao mi se campari djus...pa Dunav....ali kad sam probala Mojito..shvatila sam da je to to..moj omiljeni koktel

Mojito koktel recept i zanimljivosti
Jedna od zanimljivosti vezano za Mojito coctail jest da ovaj koktel bio najdraži Ernestu Hemingwayu. Mojito koktel je izmišljen u La Bodeguita del Medio u Havani, na Kubi, gdje ih je naravno slavni Hemingway i pio. Brigitte Bardot, Nat King Cole, Jimmy Durante, Erroll Flynn su samo neke od slavnih osoba kojima je Mojito bio najdraži koktel.
sastojci:
kasikica zutog secera
6 svježih listova mente
60 ml juica od limete
20 ml običnog sirupa
59 ml laganog ruma
Limunov prašak
lomljeni led i soda voda
Mojito_IB_03-16365-1-2.jpg



koji je vas omiljeni koktel i obavezno sliku i recept:D...ziveli
 
Nisam testirala nesto pretjerano puno koktela i cesce uzimam bezalkoholne ali evo npr. jedan koji mi pada na pamet je Sex on thr beach

Sex on the beach popularni koktel - sastojci, recept
Jedan od najpoularnijih ljetnih koktela
sastojci:
2 cl Matrioshka Lux
1.5 cl Amade ChocOrange
1 cl Monin Vanille
4 cl Caraibos Orange Juice
2 cl Fresh Cream
Upute za mješanje Daiquiri koktela

Sex on the beach je koktel koji se radi od votke, breskvi, šnapsa, narančinog soka i soka od brusnica.

Službeni je koktel međunarodne barmenske asocijacije. Sastojke pomješamo u shakeru sa ledom i serviramo u visokoj čaši.

Svidja mi se jer preovladava sok od narandze i bas osvjezava a vodka se pretjerano i ne osjeti bar koliko se ja sjecam.



A najodvratniji koktel mi je Pina Colada jer ne podnosim rum i sve ja nekako preslatko prosto mi je bilo muka.
 
Pinja Kolada (španski: Piña Colada) je sladak koktel, baziran na rumu.
Pinja Kolada

Sadrži rum i sokove od kokosa i ananasa pomešanih sa samlevenim ledom. Kao i mnogi popularni kokteli, Pinja Kolada ima varijacije čiji recepti su prilično jednostavni.

Či Či je identičan Pinja Koladi, jedino što se koristi votka umesto ruma.
200px-Pi%C3%B1a_Colada.jpg
 
da li ste otkrile koji je to Vash omiljeni koktel
ja sam lutala...svidjao mi se campari djus...pa Dunav....ali kad sam probala Mojito..shvatila sam da je to to..moj omiljeni koktel

Mojito koktel recept i zanimljivosti
Jedna od zanimljivosti vezano za Mojito coctail jest da ovaj koktel bio najdraži Ernestu Hemingwayu. Mojito koktel je izmišljen u La Bodeguita del Medio u Havani, na Kubi, gdje ih je naravno slavni Hemingway i pio. Brigitte Bardot, Nat King Cole, Jimmy Durante, Erroll Flynn su samo neke od slavnih osoba kojima je Mojito bio najdraži koktel.
sastojci:
kasikica zutog secera
6 svježih listova mente
60 ml juica od limete
20 ml običnog sirupa
59 ml laganog ruma
Limunov prašak
lomljeni led i soda voda
Mojito_IB_03-16365-1-2.jpg



koji je vas omiljeni koktel i obavezno sliku i recept:D...ziveli

moze li 58?
ja sam seljak, ja samo margaritu, stacu kad me sasjeche fino pa nebi da mijenjam.
ponekad me tako sasjeku nekim shuterima al oobicno to pijem i bas mi se svidja.
 
Pinja Kolada (španski: Piña Colada) je sladak koktel, baziran na rumu.
Pinja Kolada

Sadrži rum i sokove od kokosa i ananasa pomešanih sa samlevenim ledom. Kao i mnogi popularni kokteli, Pinja Kolada ima varijacije čiji recepti su prilično jednostavni.

Či Či je identičan Pinja Koladi, jedino što se koristi votka umesto ruma.
200px-Pi%C3%B1a_Colada.jpg

Definitivno se slazem da je odlican, samo sam ga pravila sa vec pripremljenom smesom za taj koktel, naravno + Bacardi rum!
 
Evo nasla sam jedan ali nisam bas sigurna da je to taj, i sta im znaci suvi martini :think:

SASTAV:

Liquers [Absint] :0.5 kašiči
Vermut Extra Dry [] :0.2 d
lDzin [] :0.4 dl


NAČIN PRIPREME:
Sa puno leda izmesaj u stirglasu ili izmuckaj u sejkeru sve sastojke, naspi u Martini casu i ukrasi zelenom maslinkom bez kostice na cackalici.


30_99f384608e1d83c47224ef0329abce91.jpg
 
Evo nasla sam jedan ali nisam bas sigurna da je to taj, i sta im znaci suvi martini :think:

SASTAV:

Liquers [Absint] :0.5 kašiči
Vermut Extra Dry [] :0.2 d
lDzin [] :0.4 dl


NAČIN PRIPREME:
Sa puno leda izmesaj u stirglasu ili izmuckaj u sejkeru sve sastojke, naspi u Martini casu i ukrasi zelenom maslinkom bez kostice na cackalici.


30_99f384608e1d83c47224ef0329abce91.jpg

ja cu casu punu da natrpam sa maslinama a tecnosti koliko stane:D
 
quick-mai-tai-1.jpg
...mai-tai...definitivno za mene najbolji....:D

od sastojaka znam da ide džin..i sirup od maline...i nešto malo vodke...e, koliko
čega i šta još..nemam pojma...ali mi se baš dopada.....volim da sedim u nekoj
baštici i pijuckam.....:whistling:
 
Cosmopolitan

Sastojci
2 cl likera "cointreau"
4 cl votke
1 cl soka od limuna
malo soka od ribizle
Način pripreme
Koktel se priprema u šejkeru, služi u koktelskoj čaši, a dekoriše spiralama pomorandžine kore.
 
Gin Mojito
2 ounces gin
1 ounce lime juice
8-10 mint leaves
1 teaspoon of sugar
Splash simple syrup
Apple juice
Muddle mint and sugar in glass; add everything else but the apple juice; fill with crushed ice; add the apple juice
Garnish with mint sprigs

spacer.gif
mojito_000.jpg
 
Poslednja izmena:
jao, a stranci ne mogu cudom da se nacude kako to vino moze da se mesa sa koka kolom. kao, steta kvariti dobro vino.:roll: a ja bambus bas volim, crno vino samo mi je oporo i ne mogu mnogo da popijem, ali kad se razblazi kokiskom, mmmm:D
 
jao, a stranci ne mogu cudom da se nacude kako to vino moze da se mesa sa koka kolom. kao, steta kvariti dobro vino.:roll: a ja bambus bas volim, crno vino samo mi je oporo i ne mogu mnogo da popijem, ali kad se razblazi kokiskom, mmmm:D

Mogu ja i čisto vino, ali samo ako sam jela nešto konkretnije, u suprotnom mi teško padne na želudac. A sa koka kolom mi je baš pitko.
 

Back
Top