EU trazi od Srbije da de facto prizna nezavisnost Kosova u zamenu za beli sengen

Da li treba prihvatiti ovu ucenu EU?

  • DA - ja bih priznao nezavisnost Kosova u zamenu za beli sengen

  • NE - nikada necu pristati na ovako nesto - hebo ih beli sengen

  • DA - ja bih priznao nezavisnost Kosova u zamenu za beli sengen

  • NE - nikada necu pristati na ovako nesto - hebo ih beli sengen


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Tihi-

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.712
Carina s Kosovom uz "beli šengen"
27. oktobar 2009. | 03:32 | Izvor: Danas
Beograd -- Sistem upravljanja granicama između Kosova i Srbije neophodan je da bi se omogućila sloboda kretanja, kaže ambasador Švedske u Beogradu Krister Bringeus.

Izveštaj EK o napretku Srbije ka “belom šengenu“ ukazao je na činjenicu da je za slobodu kretanje neophodan sistem upravljanjama granicama između Kosova i Srbije a deo upravljanja granicama je i uspostavljanje carinske kontrole, kaže za "Danas" Bringeus.

Ambasador zemlje koja presedava Eu kaže da je ovo nije uslov, jer je to suviše oštar za ovakav stav, već objašnjava da je Evropska komisija je ukazala na potrebu uspostavljanja sistema granica.

“Neophodno je uspostaviti carinsku kontrolu i to je nešto što i srpske vlasti znaju. Postoji problem s krijumčarenjem robe i trgovinom ljudima i taj problem mora da se reši na praktičan način. Nije u interesu Srbije da se Kosovo pretvori u crnu rupu Evrope. Uveren sam da će taj problem u budućnosti biti rešen”, rekao je Bringeus.

Bringeus je kazao da je uveren da će Savet EU u decembru doneti odluku o ukidanju viza za građane Srbije

"U to sam potpuno uveren. Srpske vlasti su obavile mnogo posla. Izdavale su više od milion biometrijskih pasoša, što nijedna Švedska ne bi mogla da učini u tako kratkom roku", rekao je onali i dodao da je ostalo da se urade još neke stvari.

"Video sam neke različite izveštaje, ali da biste saznali o čemu je reč moraćete da pitate ministra unutrašnjih poslova. Ubeđen sam da će srpske vlasti uspeti da obave sve preostale poslove", rekao je on novinaru lista.

Na pitanje da li će u procesu pridruživanja Evropskoj Uniji od Srbije biti zahtevano priznavanje Kosova kao nezavisne države, on je rekao da se od Srbije ne traži da prizna Kosovo.

"Od Srbije se ne traži da prizna Kosovo, ali ono što se zahteva od Srbije i Kosova jeste da budu praktični kada je reč o saradnji i dobrosusedskim odnosima. Dobrosusedski odnosi su uslov za sve države koje teže priključenju EU. Očekuje se da Srbija i Kosovo uspostave policijsku saradnju, saradnju u oblastima sudstva i carina, kao i u očuvanju srpskog kulturnog nasleđa na Kosovu", zaključio je ambasador.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=27&nav_category=206&nav_id=388946

---------------------

malo pojasnjenja

- ako Srbija priznaje institucije nezavisnog Kosova kao sto su carina policija i sudstvo onda ona de fakto priznaje Kosovo kao nezavisnu drzavu
- ako Srbija priznaje Kosovo kao drzavu to je de jure priznavanje nezavisnosti Kosova


Eto vam ga stav EU. Priznajte de fakto ne zavisnost Kosova, priznajte siptarske okupacione institucije, negujte sa siptarskim teroristima "dobrosusedske odnose" a priznajte ih zvanicno i razmenite ambasadore kasnije - sve to u zamenu za beli sengen.

Dali treba prihvatiti ili odbiti ovu sramnu ucenu?
 
Poslednja izmena:
Da naravno ,ne treba ga priznati , ali uvesti najstroziju mogucu kontrolu na administrativnoj granici , a ne da posle po nasoj drzavi vrsljaju siptari sa ko zna cijim dokumentima i da jos mi budemo krivi kada se podave , ko ovi baksuzi pre neki dan u Tisi
da ne govorim sto bi se bez carinske kontrole sa jednom izrazito kriminalizovanom , neprijateljski nastrojenom teritorijom nad kojom nemamo nikakvu fakticku kontrolu, bez obzira sto je formalno deo Srbije i bezbednost samih gradjana i drzave Srbije bili ugrozeni
 
Da naravno ,ne treba ga priznati , ali uvesti najstroziju mogucu kontrolu na administrativnoj granici , a ne da posle po nasoj drzavi vrsljaju siptari sa ko zna cijim dokumentima i da jos mi budemo krivi kada se podave , ko ovi baksuzi pre neki dan u Tisi
da ne govorim sto bi se bez carinske kontrole sa jednom izrazito kriminalizovanom , neprijateljski nastrojenom teritorijom nad kojom nemamo nikakvu fakticku kontrolu, bez obzira sto je formalno deo Srbije i bezbednost samih gradjana i drzave Srbije bili ugrozeni

pa ti imas i sad strogu kontrolu


siptar nema sanse da prodje na bilo kojem punktu prema srbiji bez da bude legitimisan. znaci kontrola maksimalna sa nase strane postoji ali nije to problem koji zulja EU. EU tj Svedska od nas traze da mi zvanicno i prakticno priznamo nezavisnost Kosova.
vise je dilera droge popadalo na prelazu rudnica nego na granici prema bugarskoj.....

ono sto EU od nas trazi jeste da priznamo carinu, policiju, vojsku i sudove Kosova kao nezavisne drzave . A to je prakticno priznanje nezavisnosti Kosova bez razmene ambasadora i zvanicne razmene ambasadora.
 
pa ti imas i sad strogu kontrolu


siptar nema sanse da prodje na bilo kojem punktu prema srbiji bez da bude legitimisan. znaci kontrola maksimalna sa nase strane postoji ali nije to problem koji zulja EU. EU tj Svedska od nas traze da mi zvanicno i prakticno priznamo nezavisnost Kosova.
vise je dilera droge popadalo na prelazu rudnica nego na granici prema bugarskoj.....

ono sto EU od nas trazi jeste da priznamo carinu, policiju, vojsku i sudove Kosova kao nezavisne drzave . A to je prakticno priznanje nezavisnosti Kosova bez razmene ambasadora i zvanicne razmene ambasadora.
Da li ce to sutra da se desi,ili za 5 godina ili za 55 godina-to ce se sigurno desiti...da li sa ovom vlascu,ili sa nekom drugom ili pak sa Spajdermenom kao predsednikom-ipak ce se desiti(to je "javna tajna" koju svi znamo a niko nista o njoj ne prica)...
 
Ne uzbudjujte se ljudi..
"ONI" ce da urade sta njima odgovara, ko sisa narod sta misli, oseca, zeli..hoce..
Mada vidim i ovde ima ljudi koji bi prodali veru za veceru, pa sto onda toliko pljuvanje po vladajucoj strukturi..
Bole njih za sve nas.. rade sta se njima svidja...
A tebe vidim iz Novog sada brine kosovo...tebi je Berlin blizi od kosovske mitrovice...:hahaha:
 
pa ti imas i sad strogu kontrolu


siptar nema sanse da prodje na bilo kojem punktu prema srbiji bez da bude legitimisan. znaci kontrola maksimalna sa nase strane postoji ali nije to problem koji zulja EU. EU tj Svedska od nas traze da mi zvanicno i prakticno priznamo nezavisnost Kosova.
vise je dilera droge popadalo na prelazu rudnica nego na granici prema bugarskoj.....

ono sto EU od nas trazi jeste da priznamo carinu, policiju, vojsku i sudove Kosova kao nezavisne drzave . A to je prakticno priznanje nezavisnosti Kosova bez razmene ambasadora i zvanicne razmene ambasadora.

Тачно - то је и мени познато. Па кажу људи за ове канале у вези дроге - да се једино код нас евентуално ЗАУСТАВЉА - а иначе тамо према јЕвропи СВЕ ЈЕ ШИРОМ ОТВОРЕНО ЗА ДРОГУ.........
 
A tebe vidim iz Novog sada brine kosovo...tebi je Berlin blizi od kosovske mitrovice...:hahaha:

Ти боље погледај у атласу где се сам налазиш - видиш да немаш појма баш ни мало о географским удаљеностима места које помињеш.
 
Da li ce to sutra da se desi,ili za 5 godina ili za 55 godina-to ce se sigurno desiti...da li sa ovom vlascu,ili sa nekom drugom ili pak sa Spajdermenom kao predsednikom-ipak ce se desiti(to je "javna tajna" koju svi znamo a niko nista o njoj ne prica)...

cuti ti sluzavko svapska.

nismo mi srbi svi jajare koje prodaju obraz, veru , kulturu i naciju za pare i svapski/EU ausvajs.
 
A tebe vidim iz Novog sada brine kosovo...tebi je Berlin blizi od kosovske mitrovice...:hahaha:
Lakse decak..
Nije bas ni tebi iz Austrije tako daleko Berlin, cak je i blizi..
Pre svega, to sto zivim u NS ne znaci da mi je Kosovo strano, da ga ne volim i da ne bi kao i svaki srbin poneo neku zrtvu..
Joste, ja sam vec preziveo rat u bosni i vec sam shvatio sta znaci komad svoje zemlje, a ti si jos mlad i nadahnut verujem evropskim idejama, ali ne zameram ti, pre ti zameram brzoplet komentar koji nije na mestu...
 
Moj odgovor: DA! Ionako će dobiti sve što žele! Nekada treba kao Miloš Obrenović ljubiti stopala "turskom" sultanu i čekati pravu priliku... Bez veze je odugovlačiti, to je neizbežno! Što bi rekao onaj pisac: gde god su naše krvi prolivene, to će zauvek biti zemlja naša! Sada jednostavno nije tako, to će vam reći svako razuman, i ko god je u skorije vreme išao "na" AP Kosovo i Metohiju u to se mogao uveriti!
 
Moj odgovor: DA! Ionako će dobiti sve što žele! Nekada treba kao Miloš Obrenović ljubiti stopala "turskom" sultanu i čekati pravu priliku... Bez veze je odugovlačiti, to je neizbežno! Što bi rekao onaj pisac: gde god su naše krvi prolivene, to će zauvek biti zemlja naša! Sada jednostavno nije tako, to će vam reći svako razuman, i ko god je u skorije vreme išao "na" AP Kosovo i Metohiju u to se mogao uveriti!

ti si srpski izdajnik.

sutra bi siguran sam postao musliman za odgovarajucu svotu novca.

takvi tipovi kao ti su za mene najgore sto postoji u ljudskom rodu, to su ljudi ciji se obraz i postenje mere kolicinom ponudjenog novca.

Ti pripads grupi ljudi koja nema obraz, principe, veru naciju kulturu - nesto sto nije na prodaju. Kod tebe je sve na prodaju samo je pitanje sta ti druga strana nudi.

nikakav si covek daleko ti lepa kuca.

Zao mi je samo sto si Srbin a ne Siptar.
 
Lakse decak..
Nije bas ni tebi iz Austrije tako daleko Berlin, cak je i blizi..
Pre svega, to sto zivim u NS ne znaci da mi je Kosovo strano, da ga ne volim i da ne bi kao i svaki srbin poneo neku zrtvu..
Joste, ja sam vec preziveo rat u bosni i vec sam shvatio sta znaci komad svoje zemlje, a ti si jos mlad i nadahnut verujem evropskim idejama, ali ne zameram ti, pre ti zameram brzoplet komentar koji nije na mestu...
Hvala za ovo mlad...imas mocart kugle od mene8ali mislim da bih mogao po cigare da te posaljem,no to sad nije vazno)...

Tebe kao boli i smeta ti neki Ljatif koji je od tebe 400km daleko?Ajde pricaj mi malo o tome....volim bajke i basne...
 
Dobro Tihi...reci realno...mislis li da je Kosovo jos "pod Srbijom"?Mislis li da nasa deca nece da ga pruznaju?Ako tako mislis onda zivis u iluzijama...izvini....

pa ako su nasa deca ko ti onda za nas nema nikakve nade.

sutra ce zbog takvih kao ti i krusevac biti siptarski.

ko sto sam reko onom da kazem i tebi - zao mi je sto si Srbin a ne Siptar.

Lakse bi smo ih pobedili da Siptara vise takvih kao ti a manje Srba.
 
Moj odgovor: DA! Ionako će dobiti sve što žele! Nekada treba kao Miloš Obrenović ljubiti stopala "turskom" sultanu i čekati pravu priliku... Bez veze je odugovlačiti, to je neizbežno! Što bi rekao onaj pisac: gde god su naše krvi prolivene, to će zauvek biti zemlja naša! Sada jednostavno nije tako, to će vam reći svako razuman, i ko god je u skorije vreme išao "na" AP Kosovo i Metohiju u to se mogao uveriti!
Bogami ako budeš čekao i ovog "sultana" i ljubljenje u tuđe dupe postaće ti prava privilegija!!!
 
Znamo Tihi da si najzesci borac na tastaturi,znamo....ali sad "oladi malo....

a zamisli kakva si ti kukavica , i srpski izrod kad nemas hrabrosti da se boris za Srpstvo cak ni preko tastature?

mogu da te zamislim tek u rovu , na -5 napolju

posla 2 sata bi plakao kao neka devojcica, i zvao mamu da dodje da te uzme i vodi kuci.

Ko sto rekoh zao mi je sto si Srbin a ne Siptar.
 

Back
Top