RAD U KUCI

babba

Početnik
Poruka
8
Da li je neko radio ili radi posao tipa "rad u kuci" (kao "sklapanje proizvoda", "sivenje" i sl.), ili ima bilo kakva iskustva ili informacije s tim ? Konkretno, znam da po oglasima ili sajtovima nude takav posao, pa vam na kraju saopste da mozete da narucite po ceni od X dinara + ptt katalog firmi kod kojih mozete da konkurisete i to deluje kao dobra zarada, ali za oglasavaca, zar ne ? Zanima me da li takva vrsta posla stvarno postoji (a znam ljude koji su nekad to radili) i funkcionise i moze li se naci a da mi ne prodaju maglu? Konkretno jadnu od takvih ponuda sam pronasao na www.radukuci.cjb.net pa bih rado procitao jos necije misljenje
 
imash i na www.srboagent.co.yu
ja sam zvala jedan oglas i lik mi je rekao da mu poshaljem pare na adresu (150 din) i da cu dobiti katalog..medjutim nisam to uradila..bilo je neko sivenje i lepljenje koverti
mislim da to trazi vreme ako ces da zaradis, narocito ako nisi vest u tome, sto s druge strane i nije lose (naucis da sijesh i da budes strpljiv)
e sad postavlja se pitanje slanja..d ali ti placas isporuku i kako to sve ide mislim da je slanje paketa skupo.
ne znam koliko je pouzdano niti ko tebe tu stiti..i da li ako uhvate gazdu koji verovatno radi na crno, i ti nastradas
ali i mene to mami makar da probam
 
mislim da je to ipak pomalo izrabljivanje i nije tkao neka zarada, tj dobijesh pare ako mnogo radish kao shto deca lepe patike u indoneziji
e sta kazu ti ljudi sto su to radili?
 
Traze oni i vise para, 400,500 din, kako ko. Fora je sto je to klasicna prevara,jer za te pare dobijes samo "katalog", koji moze nicemu da ne sluzi. Od jednog tipa sam trazio adresu da idem da vidim sta mi to prodaje i da mu platim na licu mesta i nije hteo da mi da. Pitam se zasto?
 
babba:
Traze oni i vise para, 400,500 din, kako ko. Fora je sto je to klasicna prevara,jer za te pare dobijes samo "katalog", koji moze nicemu da ne sluzi. Od jednog tipa sam trazio adresu da idem da vidim sta mi to prodaje i da mu platim na licu mesta i nije hteo da mi da. Pitam se zasto?

mislim da je to pre zato sto je to sve nelegalno, pa da bi ti znao sto manje o njima...?!?! mozda ipak nisu prevare, jer to ne bi moglo da opstane uopste. ajde ako nesto uradim javljam. da li znas neke ljude koji su to radiil i njihove utiske
 
jagodica:
babba:
Traze oni i vise para, 400,500 din, kako ko. Fora je sto je to klasicna prevara,jer za te pare dobijes samo "katalog", koji moze nicemu da ne sluzi. Od jednog tipa sam trazio adresu da idem da vidim sta mi to prodaje i da mu platim na licu mesta i nije hteo da mi da. Pitam se zasto?

mislim da je to pre zato sto je to sve nelegalno, pa da bi ti znao sto manje o njima...?!?! mozda ipak nisu prevare, jer to ne bi moglo da opstane uopste. ajde ako nesto uradim javljam. da li znas neke ljude koji su to radiil i njihove utiske
Ne znam nikog, ali sam bio na nekim americkim sajtovima gde to isto nude,a i firme koje to rade ce ti rado odgovoriti na pitanja mailom, samo jos nisam uspeo da uhvatim gde je caka. Sve sto ti salju placas unapred, pa ko reskira taj proba
I tvrde da salju iz USA u Evropu i isplacuju na vreme i sve to jednom prosecnom Srbinu izgleda u najmanju ruku cudno

Uzgred, znas li mozda nekog "naseg" koje dobio zelenu kartu preko americke lutrije?
 
moguce da im je tako isplativije nego da traze ljude po fabrikama..? ili sigurno im je lakse da placaju tebe 7$, a u americi ko ce da im radi za 7$ po dinosaurusu? ne znam, verovatno je jeftinije i sigurno znaju shto rade a tebe malko cimaju :)
evo vidim opet oglas o kovertama e ima da zovem
a mozda u stvari pakujem drogu..i svi ti sto siju dinosauruse..a ni ne znaju
 
Ljudi ne nasedajte na sklapanje igracaka kod kuce.Ja sam se raspitala preko drugarice koja zivi u Kanadi.Ti im platis za probni uzorak,posaljes,sve bude o.k.Kad dobijes prvi paket,posaljes ga i tu se zavrsava prica. :(
 
To ti je klasična prevara.
Probao sam verujte mi.
Platiš 500-600 din i dobiješ naku knjižicu i odgovor kao kod nas to nije zaživelo, mislim taj rad u kući i da se javim na neke adrese u USA
Prevara!
 
U isto vreme to i jeste prevara i nije,ti za tih
par stotina dinara dobijes katalog americkih firmi koje nude posao u kuci i one to stvarno rade i placaju,ali fora je u tome sto sam moras da kontaktiras te firme koje verovatno ni ne znaju gde je Srbija,oni koji nude kod nas te poslove
ustvari svu svoju zaradu zasnivaju na prodaji tih kataloga,tako da je moj savet NE SLATI PARE
 
babba:
Da li je neko radio ili radi posao tipa "rad u kuci" (kao "sklapanje proizvoda", "sivenje" i sl.), ili ima bilo kakva iskustva ili informacije s tim ? Konkretno, znam da po oglasima ili sajtovima nude takav posao, pa vam na kraju saopste da mozete da narucite po ceni od X dinara + ptt katalog firmi kod kojih mozete da konkurisete i to deluje kao dobra zarada, ali za oglasavaca, zar ne ? Zanima me da li takva vrsta posla stvarno postoji (a znam ljude koji su nekad to radili) i funkcionise i moze li se naci a da mi ne prodaju maglu? Konkretno jadnu od takvih ponuda sam pronasao na www.radukuci.cjb.net pa bih rado procitao jos necije misljenje
cao ,drago mi je da ima dosta ljudi razlicitog misljenja,ja sam kupio katalog za 200 din-nije puno pa rekoh sto da ne nije 20000 pa da je mnogo,katalog je ok sadrzi sve informacije kako doci do tih firmi pa i neke web adrese,takodje sadrzi infirmacije sta koja firma prodaje....moram jos da dodam da je decko koji dole spominje da je amerima bolje da salju to nama nego da zaposljavaju ljude totalno u pravu razmislite sta je sve potrebno za radnika koji mora da ide na posao.....prostor,radni prostor,prijave,sanitarni uslovi....i mnogo stosta jos,ja sam dobio informacije od ljudi koji rade sa time...ali istina je da su se bas iscimali da to urade i dobiju posao....ja imam katalog i vrlo rado cu ga dati nekoj savesnoj osobi koja ce stvarno da kopa i trazi,salje mejlove i slicno...naravno samnom,jer cemo lakse sa dva kompa i mozga napraviti akciju a i brze pa cemo se kasnije ako uspe lako odvojiti...eto toliko od menejavite se ovde ili mi pustite poruku sa brojem tel....milan
 
i jos neznam dali funkcionise ....mozete da probate samnom dacu vam katalog...vece su sanse da uspe vise ljudi nego 1...pozdrav svima....oprostite ako se nejavim svima
 
i jos neznam dali funkcionise ....mozete da probate samnom dacu vam katalog...vece su sanse da uspe vise ljudi nego 1...pozdrav svima....oprostite ako se nejavim svima

Ako jos imas ovaj katalog zainteresovan sam da pokusam ili ako mislis da je bolje zajedno, onda da se dogovorimo,. Mozes mi poslati i poruku na mail: mkeuronet@gmail. Ocekujem sto pre poruku i spreman sam na saradnju.
 

Back
Top