Nemoguce stene!

-MetalMaster-

Zainteresovan član
Poruka
230
Potrebna mi je pomoc!
Imam stene staro 3 meseca. U pitanju je muzjak, mesanac.

Kako da ga naucim da me ne grize?
Kada hocu da se poigram sa njim, on odmah skace na mene, grize mi ruke, pantalone, patike... Sve je to normalno za stene, ali vec raste i postaje sve jaci. Hocu da ga sprecim da unistava stvari, a i napravio mi je veliki broj posekotina po rukama, jer ne kontrolise ugriz.

Takodje je od skoro, poceo i da me zaskace. :confused:
Znam da je to povezano sa dominacijom, pokusavam da ga sprecim, ali ne uspeva mi.

Veoma je tvrdoglav i hiperaktivan!
Ako ga lupim novinama on odmah skace na novine ili nastavlja da skace po meni i da pokusava da me "ujede". Pokusava da spreci svaki moj pokusaj da se postavim kao glavni. U vecini slucajeva, prekinem igru i sklonim se (tako sam procitao da mnogi rade), ali cim se ponovo pojavim, on pocinje po starom!

Ovo mi nije prvi pas, imao sam i ranijih godina dosta pasa, ali ni sa jednim nisam imao ove probleme.

Znaci, sta treba da uradim da bi prestao da me zaskace i grize?
 
Ja bih dreknula , klepila po guzi, uhvatila za kozu na vratu i polozila ga da legne. I dok se ne preda ne bih odustala. Kad se preda znaci da prestaje da se opire. Ti moras nekako da mu stavis do znanja da si jaci, nema druge. Moja zenka staforda je istio hiperaktivna i voli da se grize ja joj nisam to nikad sankcionisala jer volim tako da se igram sa njom i ne grize jako. Ali gresku sam napravila jer misli da se tako sa svima treba igrati pa se neki gost koji dodje prvi-drugi put prestravi misli da hoce da ga ujede, a ona samo zove na igru. Moras da ga kaznis, njih majke kaznjavaju kada su neposlusni. Ako se budes sklanjao sto se njega tice povlacis se. To je isto kao kad juris psa da ga kaznis a on ti bezi, ne smes da odustajes da ga juris dok ga ne uhvatis jer dokle god bezi ne postuje te. Iako smara da jurcas ne smes da odustanes, jer ako odustanes on je pobedio sto se njega tice. Ako mislis da ce ker nesto da shvati is tvog povlacenja pa da mu bude krivo , veruj mi nece.
 
@Slayer
Veruj mi, sve to radim! Derem se, klepim ga kad god nesto pogresno uradi, uhvatim ga za vrat pa ga malo prodrmam (rekli su da im to majke rade, pa da ce to da upali). On legne posle par puta, ali cim ustane vraca se na staro.
Znam da mi povlacenja nema, ali jednostavno se ponekad previse smorim i odustanem.
 
Hmmm jednom se jedno zensko stene mesanca (isto otprilike staro 3 meseca) usunjalo u nase dvoriste i sakrilo u drva, oko 5 ujutro. Ja sam cula neko rezanje pa me oblio hladan znoj, reko sada ce nas staford da ga pojede.Medjutim vidim viri iz drva mala njuskica, Bak je totalno bio nezainteresovan. Navukla sam je klopom da izadje posto je bila prestravljena. Od te sekunde ja sam joj bila gazda ili sta vec. Samo u mene i oko mene. Ja u kupatilo ona me ceka ispred, dodje pudla da se mazi ona show program ne da da mi se pridje i tako neke stvari, nikad to videla nisam. Medjutim posto je bila prljava jako i verovatno puna buva, gde cu sta cu ajde u garazu da je stavimo da spava. Polupala je se sto je mogla da polupa. Stavim Baka unutra da ne bude sama, opet da vidim a ona se gubi medju nekim daskama neartikulisano i lomi i baca sve sto moze.Ja sam je toliko grdila, naklepala je po guzi, nista. Ajde na kraju napolju da spava toliko je nalozila staforda onako mala lajuci na sve zivo celu noc, pa se i on prima i laje, sto nikad nije radio (jedva sam oka sklopila). U principu ostala je tu jos par dana dok nismo nasli gde da je damo, odlucili smo da je ne zadrzimo jer nam je bas show napravila, najteze nam je padalo lajanje 00-24 jer zivimo u prilicno mirnom komsiluku i to bi bio problem i za komsije i za nas. Ali sam ubedjena da sam uzela toljagu i odvalila je od zivota da nista ne bi vredelo, uopste nije reagovala na kazne.
Jedino sto jos moze da mi padne na pamet je kad krene da se kubi da ga izgrdis standardno pa ako imas negde da ga zatvoris,box, garaza, podrum bilo sta, samo da ostane sam (sto mu se sigurno nece dopasti) ili ako nemas da ga vezes negde u kuci i ignorises totalno par sati, pa ga pustis ako krene opet , ti ponovi. Pa ko bude tvrdoglaviji (trebalo bi ti) Ako nista ne vredi ne znam sta da ti kazem imas ludog kerica.
 
Vec ti je receno cimaj ga za kozu vrata, to je najprirodnija kazna za stene i ne ostavlja posledice na njegovu psihu. U igri ga obaraj na ledja i drzi ga oborenog, kada se popne na fotelju ili krevet (ako se penje:lol:) gurni ga dole , ali da to deluje kao da veci i dominantniji pas gura onog podredjenog. Moras da pocnes da se ponasas kao veliki dominantni pas, koliko god to smesno zvucalo. :lol:
 
@bloodthirsty - Sedne on kada mu ja kazem, nije mi to problem. Samo sto posle 5 sekundi on ponovo poludi! :D

Vec sam ga malo smirio, poludeo sam sinoc, tako da je jutros bio kao bubica (pa bar jedno prvih pola sata).
 
Mislim da moraš i da imaš strpljenja. Moja pudla, kada je bila mala uopšte nije reagovala na ne, cimanje kože na vratu, šljuske.. I malo po malo kako je rasla postala je mnogo poslušnija.
Iz mog iskustva pomaže da je povučeš za kožu na vratu i zatvaranje na par minuta u neki ograđeni deo sobe. I vremenom će sazreti i sve će biti mnogo lakše!
 
Ja te probleme imam sa mojim bokserom...Kad je bio mali bilo je smesno a sad kad skoci na mene maltene me obori...Ne znam kako da ti pomognem,moj pas ne reaguje ni kad ga uhvatis za vrat ni novina ne radi ni nista...Izgleda da je lud :mrgreen:
 
E ovako najbolje je da mu das neku igracku ili nesto neka grize to, posto je on sada u fazi izrastanje zuba pa ga bole desni, a sad zasto je tako nemiran, kuche je hoce da se igra pun je energije, najbolje je da sto vise trci preko dana da se umori da bi spavao nocu a ne da cvili i da te budi nocu ali i na to moras biti spreman, samo nemoj odustati od njega posto ces to pamtiti i nedostajace ti veruj mi.

:)
 
Danas me iznervir`o posao u skolu skockao se i on onako iskace iz boksa u baru pa pravo skace na mene vec je bilo kasno za smirivanje nije dobio nista od hrane ujutro (a i bilo mu je rano :D) tako da sam ga nahranio po dolasku iz skole.
Kad ga kaznis kako kazu ove chiche gore dakle malo za kozu vrata i povisis ton i izgovoris komandu ne, smiri, ili fuj to nzm ali uvek koristi istu nemoj da ih menjas zbuni se pas :)
aj srecno
 
Potrebna mi je pomoc!
Imam stene staro 3 meseca. U pitanju je muzjak, mesanac.

Kako da ga naucim da me ne grize?
Kada hocu da se poigram sa njim, on odmah skace na mene, grize mi ruke, pantalone, patike... Sve je to normalno za stene, ali vec raste i postaje sve jaci. Hocu da ga sprecim da unistava stvari, a i napravio mi je veliki broj posekotina po rukama, jer ne kontrolise ugriz.

Takodje je od skoro, poceo i da me zaskace. :confused:
Znam da je to povezano sa dominacijom, pokusavam da ga sprecim, ali ne uspeva mi.

Veoma je tvrdoglav i hiperaktivan!
Ako ga lupim novinama on odmah skace na novine ili nastavlja da skace po meni i da pokusava da me "ujede". Pokusava da spreci svaki moj pokusaj da se postavim kao glavni. U vecini slucajeva, prekinem igru i sklonim se (tako sam procitao da mnogi rade), ali cim se ponovo pojavim, on pocinje po starom!

Ovo mi nije prvi pas, imao sam i ranijih godina dosta pasa, ali ni sa jednim nisam imao ove probleme.

Znaci, sta treba da uradim da bi prestao da me zaskace i grize?

njemu se u tom periodu menjaju zubi,kupi mu neku kvalitetnu gumenu igracku..i pokazi mu da si ti gazda vasara,znaci stavi mu do znanja ko je glavni,da li ces ga blago cusnuti po njusci ili ces ga povuci za kozu vrata kao sto bi to njegova majka,zavisi koliko je tvrdoglav..ja sam mog cuskao po njusci i uporedo govoreci NE..
 
Ja sam se bas slatko nasmejao dok sam citao vase postove...Imam slicnih problema sa svojim psom.Ima stene oko 5 meseci i ponasa se kao tvoj pas Metal Master.. Jedino sto mogu da ti kazem je je kad krene da se grize i da te zaskace zatvori ga negde u box ili u garazu,samo da ostane sam (sto mu se sigurno nece dopasti).. Ali uglavnom ce se smiriti..(trebalo bi)...Ja sam takodje sav u ogrebotinama,pas ima dugacak rep tako da voli da se udara sa njime.. (noge su mi modro zelene boje),ali kada je nepodnosljiv ja ga zavezem na par sati bolje to nego da uzmem toljagu i da ga odvalim od zivota..Ipak su to ziva bica..I njima je potrebna ljubav..Pokusaj da izdvojis makar sat vremena na igru sa njim ili ga makar povedi u setnju...Ne bih ti preporucio da ga vuces za kozu na vratu posto moze da se desi da te ujede..sve zavisi do psa... :)
 
Potrebna mi je pomoc!
Imam stene staro 3 meseca. U pitanju je muzjak, mesanac.

Kako da ga naucim da me ne grize?
Kada hocu da se poigram sa njim, on odmah skace na mene, grize mi ruke, pantalone, patike... Sve je to normalno za stene, ali vec raste i postaje sve jaci. Hocu da ga sprecim da unistava stvari, a i napravio mi je veliki broj posekotina po rukama, jer ne kontrolise ugriz.

Takodje je od skoro, poceo i da me zaskace. :confused:
Znam da je to povezano sa dominacijom, pokusavam da ga sprecim, ali ne uspeva mi.

Veoma je tvrdoglav i hiperaktivan!
Ako ga lupim novinama on odmah skace na novine ili nastavlja da skace po meni i da pokusava da me "ujede". Pokusava da spreci svaki moj pokusaj da se postavim kao glavni. U vecini slucajeva, prekinem igru i sklonim se (tako sam procitao da mnogi rade), ali cim se ponovo pojavim, on pocinje po starom!

Ovo mi nije prvi pas, imao sam i ranijih godina dosta pasa, ali ni sa jednim nisam imao ove probleme.

Znaci, sta treba da uradim da bi prestao da me zaskace i grize?


Posto je pas izuzetno mlad, imas velike sanse da ga vaspitas kako treba. Ne treba da se sklanjas od njega kad to radi jer onda on pobedjuje, moras uvek da izadjes kao pobednik. Ako se ne plasi novina probaj da ga zatvoris negde ili da ga poprskas vodom, nadji nesto cega se plasi.
 
Potrebna mi je pomoc!
Imam stene staro 3 meseca. U pitanju je muzjak, mesanac.

Kako da ga naucim da me ne grize?
Kada hocu da se poigram sa njim, on odmah skace na mene, grize mi ruke, pantalone, patike... Sve je to normalno za stene, ali vec raste i postaje sve jaci. Hocu da ga sprecim da unistava stvari, a i napravio mi je veliki broj posekotina po rukama, jer ne kontrolise ugriz.

Takodje je od skoro, poceo i da me zaskace. :confused:
Znam da je to povezano sa dominacijom, pokusavam da ga sprecim, ali ne uspeva mi.

Veoma je tvrdoglav i hiperaktivan!
Ako ga lupim novinama on odmah skace na novine ili nastavlja da skace po meni i da pokusava da me "ujede". Pokusava da spreci svaki moj pokusaj da se postavim kao glavni. U vecini slucajeva, prekinem igru i sklonim se (tako sam procitao da mnogi rade), ali cim se ponovo pojavim, on pocinje po starom!

Ovo mi nije prvi pas, imao sam i ranijih godina dosta pasa, ali ni sa jednim nisam imao ove probleme.

Znaci, sta treba da uradim da bi prestao da me zaskace i grize?

Ja imam isi "problem":) ali je meni to sve smijesno i simpaticnoi ne smeta mi, mada kad mi bas dosadi ja ga samo zatvorim u hodnik 5 minuta, pustim ga i on je miran kao bubica:)
 

Back
Top