Vila pita.........

vila_raviojla

Primećen član
Poruka
539
E sad sam se jurila sa spajdermenom i cikama u plavom.Izvukla sam se za kaznu i nosenje kola al htedose da mi pisu kaznu za prelazenje ulice na neobelezenom mestu.

Elem, uzasno me nervira sto se gospoda iz parking servisa ponasa kao da im je od dede ostao svaki moguci prostor za parkiranje u ovom gradu.
Mislim, sta to znaci? Jos malo pa necu moci dragim mi autom da se dovezem do posla, nego cu morati jos draze mi noge da izlazem gazenju po autobusima i tramvajima.

Driveri, dajte da se ujedinimo i da nesto napravimo po tom pitanju.Neki predlog izmene sistema parkiranja za zaposlene ili nesto slicno.


Ajde da vas cujem. :wink:
 
vila_raviojla:
E sad sam se jurila sa spajdermenom i cikama u plavom.Izvukla sam se za kaznu i nosenje kola al htedose da mi pisu kaznu za prelazenje ulice na neobelezenom mestu.

Elem, uzasno me nervira sto se gospoda iz parking servisa ponasa kao da im je od dede ostao svaki moguci prostor za parkiranje u ovom gradu.
Mislim, sta to znaci? Jos malo pa necu moci dragim mi autom da se dovezem do posla, nego cu morati jos draze mi noge da izlazem gazenju po autobusima i tramvajima.

Driveri, dajte da se ujedinimo i da nesto napravimo po tom pitanju.Neki predlog izmene sistema parkiranja za zaposlene ili nesto slicno.


Ajde da vas cujem. :wink:
Sjajno pitanje! Pojava uzima sve više maha, u svakoj gradskoj ulici gde počne neko dešavanje i masovnije parkiranje, koliko sutra postave lik sa navučenom "liht blau benkicom" i počnu da naplaćuju. Pitam se šta naplaćuju? Ulicu u koju su oni uložili novac ili mi iz kojekakvih taksi i poreza? Šta garantuju za taj novac? Ništa! Auto može da bude razbijen, ukraden i nikom ništa. U većini evropskih zemalja odvoženje automobila "paucima" je zabranjeno jer su ustavni sudovi doneli odluke da je to atak na privatnu imovinu (što i jeste). Kod nas su sa pauka automobili padali, oštećivani, a vozači su uz kazne za prevoz plaćali i štete ili im je ostajalo da se godinama tuže sa strvinarima bezuspešno. Krajnje je vreme da se digne glas. Neka padaju predlozi, a ako na forumu ima i pravnika neka počnu da razmišljaju šta dalje.
 
Hm :? pipava tema. Generalno se zalazem za poshtovanje svih propisa(ogranicenje brzine, alkoholisanost, parkiranje...), ali iskljucivo uz odgovaracuje regulative. Potrebno je takodje da se omoguci da vozaci ostvaruju prava na ono shto placaju preko raznih taksi, poraze i pitajbogashtasvene. Pod tim mislim da za placeni parking garantuje "suverenitet i teritorijalni integritet" :roll: a ne samo kao ti platio pa shta sad. Ovi sa paukovima nemaju u interesu da cuvaju i paze vozilo koje odnose, ali opet... Svako ponekad treba da se postavi i u inverznu ulogu. Meni se licno dopada primena "jezeva"(ako se tako zovu) koji ti blokiraju tockic(prednji levi) i nema da mrdash. Jednostavno ONI treba da obezbede valjane uslove za sve shto se plati.
CIAO! 8)
P.S. Ako sam neshto fulao plaese korigujte me.
 
Espanol:
vila_raviojla:
E sad sam se jurila sa spajdermenom i cikama u plavom.Izvukla sam se za kaznu i nosenje kola al htedose da mi pisu kaznu za prelazenje ulice na neobelezenom mestu.

Elem, uzasno me nervira sto se gospoda iz parking servisa ponasa kao da im je od dede ostao svaki moguci prostor za parkiranje u ovom gradu.
Mislim, sta to znaci? Jos malo pa necu moci dragim mi autom da se dovezem do posla, nego cu morati jos draze mi noge da izlazem gazenju po autobusima i tramvajima.

Driveri, dajte da se ujedinimo i da nesto napravimo po tom pitanju.Neki predlog izmene sistema parkiranja za zaposlene ili nesto slicno.


Ajde da vas cujem. :wink:
Sjajno pitanje! Pojava uzima sve više maha, u svakoj gradskoj ulici gde počne neko dešavanje i masovnije parkiranje, koliko sutra postave lik sa navučenom "liht blau benkicom" i počnu da naplaćuju. Pitam se šta naplaćuju? Ulicu u koju su oni uložili novac ili mi iz kojekakvih taksi i poreza? Šta garantuju za taj novac? Ništa! Auto može da bude razbijen, ukraden i nikom ništa. U većini evropskih zemalja odvoženje automobila "paucima" je zabranjeno jer su ustavni sudovi doneli odluke da je to atak na privatnu imovinu (što i jeste). Kod nas su sa pauka automobili padali, oštećivani, a vozači su uz kazne za prevoz plaćali i štete ili im je ostajalo da se godinama tuže sa strvinarima bezuspešno. Krajnje je vreme da se digne glas. Neka padaju predlozi, a ako na forumu ima i pravnika neka počnu da razmišljaju šta dalje.

_________________________
Odlicna tema...sta uciniti. Stanujem u najuzem centru grada i sizim. Svako malo nam ukinu jos po neko parking mesto (ili cak celu ulicu, to su uradili pre par meseci). Spajdermen kako ga je Vila lepo prekrstila samo seta i trlja ruke. Pre desetak godina (vreme inflacije) su mi odneli auto sa propisno parkiranog mesta (ali zadnjeg u nizu, to im je bilo opravdanje) i prilikom dizanja auto im je pao. Na svu srecu nije bila velika visina, tek su poceli sa dizanjem ali ostetili su ga. Da li trebam da pricam koliko sam muka imao (sve uz pretnje) da naplatim stetu. Naravno kako je bilo vreme inflacije, nista mi nije ostalo ali su bar dobijali ospice kada me vide u upravnoj zgradi sa hrpom fascikli i dokumentacije.
Skoro pa svaki dan gledam kako odnose kola koja ne bi smeli da odnesu. Koliko znam imaju pravo da uklone samo vozilo koje ugrozava bezbednost, odnosno stoji na sred ulice. Nisam siguran u ovu tvrdnju morali bi to da proverimo ali...ako je tako...'ajde da dizemo bunu i da strajkujemo. Kada mogu da blokiraju auto-puteve mozemo i mi ulice i to po centru :lol: Zaista bi voleo da neko ko ima zakon u rukama proveri da li sam u pravu i sta treba da radimo u slucaju da nas spajder "digne".
Idemo vozaci........
 
Mislim da je osnovni problem to što je naš grad projektovan za zaprežna kola... i za naseljenost 10 puta manju nego što jeste. A čike koje ubiru novce od taksa i poreza, vodeći se primitivnim nagonima, nisu smatrale da je saobraćaj u gradu od 2 miliona duša nešto što je kritično rešiti. Zakon o zabrani ataka na privatnu imovinu...? Sumnjam da će to uskoro zaživeti kod nas... Kod nas ni život kao imovina nema vrednost... Ukradu auto pa panduri ne izlaze da rade uviđaj. Useli se neko u tuđ stan pa ne mogu da ga izbace. U uređenom društvu ne smeš ni da se šetkaš po privatnom posedu! Vlasti će biti primorane da evropske zakone i norme primene i na ovom terenu, ali kada, to je velika nepoznanica. Moraće da smisle nešto pametnije od »parkiraj i vozi se« ili šta, hoće da te nateraju da se voziš GSP-om ili biciklom??
Da ne spominjem »urbaniste« i raznorazne projektante koji pri gradnji stambene zgrade nisu na umu imali ideju da će možda više od 4 stanara imati auto i da neće želeti da ga uvode u dnevnu sobu! Primer: imala sam nekada adresu na uglu Sinđelićeve i Mileševske. Parking? Moraš da vrebaš, bajaš i da igraš dodole da bi uspeo da se negde uguraš... trotoar naravno.. Ili ona penzionerska trulež: parkiraš – ne voziš - likuješ!
Zaključak: Serbia IS Suburbia!
Živeli!
 
Ranije sam stanovala u Molerovoj, i cak je i tada bila frka oko parking mesta.secam se da se cale vozao okolo ko da priziva kisu.

Vec duze stanujem na Novom Beogradu, i u pocetku nije bilo frke za automobile tj. parking mesto ali....

Kad gledam sa terase kako je uredjeno zemljiste oko zgrade pesaci bi kada krenu do prodavnice ako cemo po pravilima krenuli u nemogucu misiju jer nigde ne postoji pesacki prelaz do centra gde je i prodavnica a jos lepse ne postoji ni trotoar.Sa druge strane imamo uredno iscrtane pesacke prelaze iz nicega u nista, tj . preko kolovoza ali nigde trotoara gde bi i odakle bi eventualni pesak mogao doci tj preci.

Sto se tice zelenih povrsina, ma nikad bre nisu bile zelene. Suva zemljurina koja se samo spira kad kod je kisa .Ni travke ni drveta.
Sva ta zemlja stoji neiskoriscena a parking mesta ni za lek. Iscrtali su doduse neka mesta duz glavnog puta ali mislim da tamo parkiraju ljudi koji ama bas nikako ne mogu da se ubudze negde gde vide auto.Najvaznije da i tamo nose automobile koji su parkirani a nesmetaju bas nikome.Sami se ljudi organizovali pa nesto kao betonirali crtali sta vec.
Zamislite taj sok coveka koji tu stanuje kad ujutro ustane a ono nema auta,ni na kraj pameti mu nije da ga je odneo pauk vec da je dobio noge.

Neko je gore vec rekao da nemaju prava da nose auto i mislim da je u pravu, tako mi bas rece drugar sa saobracajnog faxa.Ne znam sad koji clan i tako to.

Mi smo svi , bar vecina , pokupovali stanove tu zivimo, placamo koje kakve poreze a nemamo prava da zivimo u gradu. Ma najbolje bi bilo da se odselimo a da nastavimo da placamo.

Svi ovi pametnjakovici koji i dalje na auto gledaju kao na luksuz su u najmanju ruku kreteni.
A ovi sto projektuju uzas jedan, toliko su ograniceni i kratkovidi da je to ma nemam reci. Primer moje zgrade.U zgradi ima 5 ulaza , prosek spratova je 10, prosek stanova po spratu je 4, prosek stanara po stanu je 4 pa izracunajte.Ispred zgrade ima 60 parking mesta.
Do skora oko prodavnice i trznog centra nije bilo ni jedno jedino mesto a tu ima ljudi koji rade.Sad je tu i neko ministarstvo za ekologiju, a spremili su samo oko svojih vrata i naravno odma pokacili table da je 10 mesta rezervisano za njih. Fuj.

I na kraju, besna sam sto me na ovaj nacin ucenjuju da ono sto sam svojim radom i trudom pazarila, ne mogu da koristim.Od pre 10 godina kako imam svoj auto zarekla sam se da necu vise nogom krociti u gradski prevoz dokle god se ne uvede neki red ili izgrade metro.
I sa kojim pravom moze neko da mi zabrani da idem na posao kolima?
Za sad se stekujem po raznim coskovima i tako ispadam napolje kad ih snimim ali i to je ponizavajuce.Prepirem se tamo sa nekim strumfom koji je dosao iz neke zabiti... ali necemo o tome.
 

Back
Top