O aksiologiji i drugim demonima

A

anakin

Gost
forum je zivot u malom, ma koliko se trudili da to sakrijemo. on zaista verno odrazava neku sliku...sto nas, sto opstih socijalnih tendencija...
kao i u svakom drustvu i ovde postoji sistem vrednosti karakteristican za ovo drustvo...

koje vrednosti primecujete da ovde dominiraju? koje vrednosti se stavljaju na dno lestvice?

evo i definicije vrednosti:
vrednosti su skup opstih uverenja, misljenja i stavova o tome sta je ispravno, dobro ili pozeljno, a sta se usvaja kroz proces socijalizacije. vrednosti predstavljaju determinante svoh vrsta covekovog ponasanja. vrednosti nisu prosto stvar ukusa vec su individualno i grupno uslovljene...
 
nema potrebe...vrednosti se mogu videti iz bilo kog posta na bilo koju temu...
npr. vrednost zabave...od zabave se pravi kult...kako pobeci sa posla, otici kod frizera/manikira/pedikira...uvaliti bulju u jakuzzi...
sve je to super...ali kad se to postavlja kao vrhunska zivotna vrednost ne moze da se covek ne zapita...
mislim, svi se redovno kupamo i secemo nokte...
mislim da je to karakteristicno za drustva u tranziciji...velicanje lakog i brzog uspeha bez napora...obrazovanje i posvecen rad na dnu lestvice i vrednost koju treba nipodastavati...
mozda je to nacin bega iz patrijarhalno vaspitane sredine...lazna stvarnost....
 
Ej, lakše malo, nisam ja Apotekarka, pa da me, odmah, tako .... :lol: !!! Uz svo uvažavanje, ne govori o nečemu, ako nisi DOBRO promislila o tome !!! Sve to što navodiš, deluje kao relikt socijalističkog humanizma, koji nikad nije zaživeo ni kao teorija, kreirana kao odbrana od kapitalističkog materijalizma, a kamoli praksa !!!
Zašto misliš da su svi okupani ( bez jakuzija!!! ), kozmetizovani i higijenisani ?!? Možda se nema ni za toplu vodu, a i kupatila je teško instalirati u 20 - tak kvm prostora, neke četvoročlane porodice !!!
Taj pristup, tipa : PAO SAM S' MARSA PRE 15 MINUTA, pa je, sve ovo vrlo normalno i samoposebirazumljivo, teško da drži vodu VS realnost !!! Što je neko iz bolje kuće, stečenih i izgrađenih manira, pogleda i stava, ne daje mu moć i pravo da nekom drugom, ko se mukom izborio za neka materijalna dobra i komotitet ( pa malo i zastranjuje, ističući to, nezgrapno, u prvi plan !!! ), popuje i govori o tim stvarima, kao sui generis normalnim !!!
Se izvinjavam, prolazio, unišao da pripalim cigaru, pa me ponelo ....
:lol:
 
anakin:
nema potrebe...vrednosti se mogu videti iz bilo kog posta na bilo koju temu...
npr. vrednost zabave...od zabave se pravi kult...kako pobeci sa posla, otici kod frizera/manikira/pedikira...uvaliti bulju u jakuzzi...
sve je to super...ali kad se to postavlja kao vrhunska zivotna vrednost ne moze da se covek ne zapita...
mislim, svi se redovno kupamo i secemo nokte...
mislim da je to karakteristicno za drustva u tranziciji...velicanje lakog i brzog uspeha bez napora...obrazovanje i posvecen rad na dnu lestvice i vrednost koju treba nipodastavati...
mozda je to nacin bega iz patrijarhalno vaspitane sredine...lazna stvarnost....

ta lazna stvarnost je, pretpostavljam, beg iz celokupne stvarnosti (gde je patrijarhalno vaspitana sredina jedan njen deo)... a svi mi znamo kakva je nasa stvarnost, samo je pitanje dal nam je lepo da se valjamo ko prasici u blatu, dal smo se snashli ili ne. ja lichno ne mogu da se snadjem. I don't speak pigg-ian...
uzgred, ovaj forum i celo nase drustvo je pravi pravcati buvljak, gde ces gacajuci po kaljuzi naici i na nesto lepo, ali samo ako izdrzis da se ne smoris od onog ruznog. a sto se vrednosti tice, mislim da je najdominantnija bez-vrednost. jer ono sto je ovde vrednost zapravo je bezvredno. nemoj da nesto vredis, nemoj da ti je glava iznad nivoa jer ce je ubrzo namazati g.o.v.n.i.m.a. kao sto moj brat kaze ... "bog vishe voli one koji nista ne znaju nego pametne i nadmene". pa ajmo onda da zavalimo dupe u fotelju i da cugamo pivo... ili jesi ili nisi lav.

mislim da ovo drustvo nije u tranziciji. da smo u tranziciji, nekud bismo se kretali, a sad smo, bojim se, u ofsajdu. ovo drustvo je definitivno razapeto izmedju dve strane, ovi ljudi nagonski skachu na orijentalni zov a istovremeno bi da budu "urbani" (danas sam procitao smesnu izjavu u novinama: mi sviramo samo urbani folk). ili kad slusam one grobare koji na majcama nose "srpske heroje" voju, ratka i radovana kad razglabaju o demokratiji i toleranciji ... sve to naravno vuche korene mnogo duboko kroz vekove, sto bez-vrednosnoj filozofiji ovog drustva ne daje nikakvo opravdanje.
 
krvolok:
Zašto misliš da su svi okupani ( bez jakuzija!!! ), kozmetizovani i higijenisani ?!? Možda se nema ni za toplu vodu, a i kupatila je teško instalirati u 20 - tak kvm prostora, neke četvoročlane porodice !!!

to je i najchudnije... recimo, znam devojke ciji roditelji crnche po ceo dan na poslu ili koji sve propijaju, a uveche su one u gradu najvece machke...
ovde ce svi biti okupani i iskozmetizovani, ne boj se ti nista za uslove .... uvek se nadje nacin za takve stvari.
 
Net, chat i forumi su novi vid komunikacije prilicno neistrazeni, u njihovoj osnovi je urodjena potreba ljudi za interakcijama sa drugima. Ovog puta cu ovu siroku temu sagledati samo iz ugla musko-zenskih nadmudrivanja.
Primetno je da su zene u velikoj prednosti na netu. Prvo, jer ih je manje, a drugo jer svoj bazicni nagon (dominaciju) mogu cak i lakse nego van neta ostvarivati (zbog muske skolnosti da idealizuje). postoji citava armada zena-sociopata koje se hrane bljeskovima kratkotrajnih dominacija kroz munjevita chat ispaljivanja muskaraca.
Mnogi muskarci pak, nezadovoljeni seks nagon kanalisu na net, iako je to fizicki neizvodljivo, dok zenski bazicni nagon se moze lako ostvarivati na netu. Tako da je net, interpolno popriste gde muskarci nemaju nikakve shanse.
Dakle, dok zena svoj nezadovoljeni bazicni nagon plasira na mrezu i to je sasvim u redu i socijalno odobreno, muskarci koji plasiraju svoj bazicni nagon, dakle cine istu stvar, zovemo net-manijacima.
Ako muskarac bude dovoljno mudar i sakrije svoj nagon uz onemogucavanje ostvarivanja dominacije nad njim od strane sagovornice, njegove shanse za susret enormno rastu a ako uz sve to prodje testove socijalne moci i fizickog izgleda eto druzenja sa sagovornicom i van neta.
 
Rendome, ovo nema veze sa temom, kao ni to što si ti opširno elaborirao, ali tek da ti ukažem na jednu jedinu prednost muške populacije na netu, ali je snage srednje atomske bombe, a to je : ŽENSKA RADOZNALOST !!! Igraj na to, i sve što ti odgovara sa neta, dovešćeš u real life !!!
 
krvolok:
Rendome, ovo nema veze sa temom, kao ni to što si ti opširno elaborirao, ali tek da ti ukažem na jednu jedinu prednost muške populacije na netu, ali je snage srednje atomske bombe, a to je : ŽENSKA RADOZNALOST !!! Igraj na to, i sve što ti odgovara sa neta, dovešćeš u real life !!!

Velika istina!
Onaj kog ne uspevaju da odmah deshifriju ima dodatne shanse.
Nadam se da zenski lobi nece unistiti nase postove
 
anakin:
nema potrebe...vrednosti se mogu videti iz bilo kog posta na bilo koju temu...
npr. vrednost zabave...od zabave se pravi kult...kako pobeci sa posla, otici kod frizera/manikira/pedikira...uvaliti bulju u jakuzzi...
sve je to super...ali kad se to postavlja kao vrhunska zivotna vrednost ne moze da se covek ne zapita...
mislim, svi se redovno kupamo i secemo nokte...
mislim da je to karakteristicno za drustva u tranziciji...velicanje lakog i brzog uspeha bez napora...obrazovanje i posvecen rad na dnu lestvice i vrednost koju treba nipodastavati...
mozda je to nacin bega iz patrijarhalno vaspitane sredine...lazna stvarnost....


Devojko, brinem se za tebe. Već mesec dana ne pišeš ni o čemu drugom. Deluješ opsednutije od muškaraca. Opusti se malo,nađi neki način da te ne dotiče ono što ne možeš promeniti.Ti si inteligentna i obrazovana osoba ali deluješ kao neki fanatični propovednik ako stalno pišeš o istom.
 
SVesna:
anakin:
nema potrebe...vrednosti se mogu videti iz bilo kog posta na bilo koju temu...
npr. vrednost zabave...od zabave se pravi kult...kako pobeci sa posla, otici kod frizera/manikira/pedikira...uvaliti bulju u jakuzzi...
sve je to super...ali kad se to postavlja kao vrhunska zivotna vrednost ne moze da se covek ne zapita...
mislim, svi se redovno kupamo i secemo nokte...
mislim da je to karakteristicno za drustva u tranziciji...velicanje lakog i brzog uspeha bez napora...obrazovanje i posvecen rad na dnu lestvice i vrednost koju treba nipodastavati...
mozda je to nacin bega iz patrijarhalno vaspitane sredine...lazna stvarnost....


Devojko, brinem se za tebe. Već mesec dana ne pišeš ni o čemu drugom. Deluješ opsednutije od muškaraca. Opusti se malo,nađi neki način da te ne dotiče ono što ne možeš promeniti.Ti si inteligentna i obrazovana osoba ali deluješ kao neki fanatični propovednik ako stalno pišeš o istom.


hvala na brizi ali nema potrebe. ako bi malo bolje pogledala moje postove, tesko da se odnose samo na jednu temu.
tema je jasna: kulturne vrednosti.
svako ima prava na svoje, kao sto i svako ima prava na svoje misljenje.
tako da ne prebacuj ovu diskusiju na licni plan.
vrednosti jesu licne ali izvoli, odbrani ih sa filozofskog stanovistva jer smo na forumu filozofija.
 
Ako vec postujemo, hajde da poshtujemo temu iliti postujemo samo kada imamo da kazemo nesto sto ima veze sa temom...
Dajte da se ne prepiremo, chatujemo i govorimo o stvarima koje nemaju veze sa ovom temom...
Zaista ovo je forum filozofija, hajde onda tako da mislimo i da se ponasamo...
Postoji mnooogo drugih podforuma gde mozemo da chatujemo i pricamo nevezano za temu, ali ovo nije jedan od njih...
Nesto smisleno pa kuc, kuc... ali opet naglasavam... samo ako je u vezi sa temom.
 
Kelis:
Ako vec postujemo, hajde da poshtujemo temu iliti postujemo samo kada imamo da kazemo nesto sto ima veze sa temom...
Dajte da se ne prepiremo, chatujemo i govorimo o stvarima koje nemaju veze sa ovom temom...
Zaista ovo je forum filozofija, hajde onda tako da mislimo i da se ponasamo...
Postoji mnooogo drugih podforuma gde mozemo da chatujemo i pricamo nevezano za temu, ali ovo nije jedan od njih...
Nesto smisleno pa kuc, kuc... ali opet naglasavam... samo ako je u vezi sa temom.


Važi
 
Vrhunska zivotna vrednost je umeti živeti tako da bude lepo i tebi i ljudima oko tebe.
Opomenuta sam da ne spominjem odakle to znam, ali možete mi verovati na reč da je to živa istina.Pre nego što sam to spoznala živela sam obično, nervirala se oko gluposti, merila druge i njihove vrednosti, zgražavala se nad svim i svačim a sada me tako baš briga za sve to.
Budi prijatan i sebi i drugima i nećeš pogrešiti.
Ako to postižeš time što ideš kod frizera i kozmetičara jednom nedeljno - super.
Ako ti je za to potrebno da pročitaš tri knjige i odeš u pozorište - još bolje.
Ah da, i naravno, jedno ne isključuje drugo.
 
SVesna:
Vrhunska zivotna vrednost je umeti živeti tako da bude lepo i tebi i ljudima oko tebe.
Opomenuta sam da ne spominjem odakle to znam, ali možete mi verovati na reč da je to živa istina.Pre nego što sam to spoznala živela sam obično, nervirala se oko gluposti, merila druge i njihove vrednosti, zgražavala se nad svim i svačim a sada me tako baš briga za sve to.
Budi prijatan i sebi i drugima i nećeš pogrešiti.
Ako to postižeš time što ideš kod frizera i kozmetičara jednom nedeljno - super.
Ako ti je za to potrebno da pročitaš tri knjige i odeš u pozorište - još bolje.
Ah da, i naravno, jedno ne isključuje drugo.
Budi prijatna i zivi u skladu sa prirodom. Zivi normalno i budi iznad intelektualne superiornosti koja vodi u problem. Zivi bez sujete i bez inhibicija koje okolina nosi. Budi svoj ali neka te imaju i drugi i to u kolicini koja ce im pomoci, i u kolicini koja tebi nece odmoci. Vazno je da postignes nivo globalizacije da imas svet u sebi a ne na sebi i da u isto vreme posmatras globalno a delujes lokalno. Mislim da je vazno imati duha i dici se iznad situacija, a SVAKAKO prihvatati ljude onakvima kakvi jesu, jer ko zna kako mi izgledamo drugima, ma kako visoko misljenje imali o sebi.
 
SVesna:
Vrhunska zivotna vrednost je umeti živeti tako da bude lepo i tebi i ljudima oko tebe.
Opomenuta sam da ne spominjem odakle to znam, ali možete mi verovati na reč da je to živa istina.Pre nego što sam to spoznala živela sam obično, nervirala se oko gluposti, merila druge i njihove vrednosti, zgražavala se nad svim i svačim a sada me tako baš briga za sve to.
Budi prijatan i sebi i drugima i nećeš pogrešiti.
Ako to postižeš time što ideš kod frizera i kozmetičara jednom nedeljno - super.
Ako ti je za to potrebno da pročitaš tri knjige i odeš u pozorište - još bolje.
Ah da, i naravno, jedno ne isključuje drugo.

Šta je ovo? Napad Klonova?
crazy.gif
 

Back
Top