Deobni bilans - lepo je dok smo zajedno, a šta će kome pripasti posle?

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Od uvođenja višestranačkog sistema svedoci smo raspada više stranaka. Kad su u pitanju bile parlamentarne sledila je po pravilu ogorčena borba za mandate dok je u senci svega toga ostalo imovinsko pitanje. E, upravo je to ono čime sam mislio da se pozabavimo. Nije tajna da velike partije uopšte nisu siromašne, naprotiv. Kad dođe do raspada obično ovi koji zadržavaju ime teže tome da zadrže sve. Da li je to u redu? Da li je pravedno da recimo polovina ili čak i više članova i funkcionera ode u razlazu se nađe na strani koja nije zadržala ime, tj. postala je nova i ne dobiju ništa? Ti su ljudi godinama radili za stranku. Pazite, kad dođe do razvoda supružnika imovina koju su zajedno stekli se deli. Zašto tako ne bi bilo i sa strankama? Šta mislite?
 
Pa imovina koju su zajedno stekli se deli (za supruznike) ali kada su stranke u pitanju najcesce se radi o imovini koju su zajedno oteli,pokrali ili na neki drugi neposteni nacin dosli do nje !

Strankama treba oduzeti svu nepokretnu i pokretnu imovinu pa lepo neka pocnu da je sticu iz pocetka ali crno na belo za svaki dinar...odakle im !

rece drug
josif-visarionovic-staljin.jpg

:)
 
Pa imovina koju su zajedno stekli se deli (za supruznike) ali kada su stranke u pitanju najcesce se radi o imovini koju su zajedno oteli,pokrali ili na neki drugi neposteni nacin dosli do nje !

Strankama treba oduzeti svu nepokretnu i pokretnu imovinu pa lepo neka pocnu da je sticu iz pocetka ali crno na belo za svaki dinar...odakle im !
Deo prihoda je i od članarina.
 
naslov je nejasan, meni se ucinilo da je rec o srbiji, tj da postavljac trazi podelu imovine drzave srbije i onim delovima koji mse raspadnu iliti otcepe

kad ono ...cvrc

ako se misli na tomu i mladog acu, oni su sami izasli iz vadikala, dakle promenuli firmu. kad menjas firmu ne nosis nista, aki si bio ok dobijes neku nagradu ili otpremninu. ali ako si visoki kadar obavezan si da cuvas firmuine sluzbene tajne, oko delatnosti. doduse oni su drpili mandate, u srpsko politicko nevreme, ali prezivecemo i to cudo.

i...sta sad?
 
naslov je nejasan, meni se ucinilo da je rec o srbiji, tj da postavljac trazi podelu imovine drzave srbije i onim delovima koji mse raspadnu iliti otcepe

kad ono ...cvrc

ako se misli na tomu i mladog acu,
oni su sami izasli iz vadikala,
dakle promenuli firmu.
kad menjas firmu ne nosis nista,
aki si bio ok dobijes neku nagradu ili otpremninu.
ali ako si visoki kadar obavezan si da cuvas firmuine sluzbene tajne, oko delatnosti.

doduse oni su drpili mandate, u srpsko politicko nevreme,
ali prezivecemo i to cudo.

i...sta sad?

Као да сам ја писао ... :ok::ok::ok::ok:

Наравно, иде БОНА ...
 
naslov je nejasan, meni se ucinilo da je rec o srbiji, tj da postavljac trazi podelu imovine drzave srbije i onim delovima koji mse raspadnu iliti otcepe

kad ono ...cvrc

ako se misli na tomu i mladog acu, oni su sami izasli iz vadikala, dakle promenuli firmu. kad menjas firmu ne nosis nista, aki si bio ok dobijes neku nagradu ili otpremninu. ali ako si visoki kadar obavezan si da cuvas firmuine sluzbene tajne, oko delatnosti. doduse oni su drpili mandate, u srpsko politicko nevreme, ali prezivecemo i to cudo.

i...sta sad?
Ne mislim ni na kog posebno, više se značajnih stranaka raspalo, ali kad već pominješ Acu i Tomu moram te podsetiti da je recimo SRS nastala spajanjem tadašnje Tomine i Šešeljeve stranke pri čemu je Šešelj bio poznatiji, ali pred zabranom, a Toma imao pristojnu infrastrukturu. Cela stvar se desila u Kragujevcu - dakle na Tominom terenu.
 
Ne mislim ni na kog posebno, više se značajnih stranaka raspalo, ali kad već pominješ Acu i Tomu moram te podsetiti da je recimo SRS nastala spajanjem tadašnje Tomine i Šešeljeve stranke pri čemu je Šešelj bio poznatiji, ali pred zabranom, a Toma imao pristojnu infrastrukturu. Cela stvar se desila u Kragujevcu - dakle na Tominom terenu.

Ау нешо, немој о томе,
у старту си промашио у чињеницама,
а и мрзи ме да сад почињем да објашњавам како је све почело ...
У крајњој линији, у питању је подела "брачне тековине" ...
Ако би кренули у то ко је шта унео, далеко би стигли ...
(Шта мислиш о оснивању СПС "уједињењем" СК и СОЦСАВЕЗА ???)
 
Poslednja izmena:
Imovina pripada stranci, a ne ljudima koji su je stekli. Stoga dok god stranka funkcioniše imovina treba da bude u njenim rukama.

Apsoltno tako.
Bilo je par primera poslednjih godina, slučaj "Socijaldemokratije" je bio borba za upis u registar i pečat stranke, ko to ima ima i imovinu. Zatim, Nikolić je imao nameru da se sazove stranački kongres gde bi preuzeo rukovodjenje i upisao sebe za ovlašćeno lice, ali su ga preduhitrili.
 
Imovina pripada stranci, a ne ljudima koji su je stekli. Stoga dok god stranka funkcioniše imovina treba da bude u njenim rukama.

Сасвим тачно. правно лице је власник имовине а не делови или чланови тог правног лица,имовина може да се дели тек када се правно лице гаси
 
Ау нешо, немој о томе,
у старту си промашио у чињеницама,
а и мрзи ме да сад почињем да објашњавам како је све почело ...
У крајњој линији, у питању је подела "брачне тековине" ...
Ако би кренули у то ко је шта унео, далеко би стигли ...
(Шта мислиш о оснивању СПС "уједињењем" СК и СОЦСАВЕЗА ???)
Ništa ja nisam promašio, Šekijevi su došli kod Tome u kuću da ne bi bili na ulici. Inače nisam naklonjen nikome od njih, ali tako stvari stoje.
 

Back
Top