tema o ljubavi...

mermaid_

Zainteresovan član
Poruka
450
Ljudi! Moje dosadasnje iskustvo u ljubavi, i iskustvo posmatranja veza drugih partnera, govori mi da smo skloni da od partnera s kojim smo, koji nam trenutno (ili duze vreme) pruza neznost ,paznju dobar sex,bla bla, ocekujemo vecnu ljubav. Da li imamo prava da to ocekujemo, zasto verujemo u srecne krajeve i da li mislite da je romantika samo zamka prirode koja nas tera da pravimo dugorocne planove zbog pravljenja dece? Da li verujete u vecnu ljubav uprkos razocarenjima koje ste do sad preziveli (ili omogucili da drugi prezivi)?
 
Ljudi! Moje dosadasnje iskustvo u ljubavi, i iskustvo posmatranja veza drugih partnera, govori mi da smo skloni da od partnera s kojim smo, koji nam trenutno (ili duze vreme) pruza neznost ,paznju dobar sex,bla bla, ocekujemo vecnu ljubav. Da li imamo prava da to ocekujemo, zasto verujemo u srecne krajeve i da li mislite da je romantika samo zamka prirode koja nas tera da pravimo dugorocne planove zbog pravljenja dece? Da li verujete u vecnu ljubav uprkos razocarenjima koje ste do sad preziveli (ili omogucili da drugi prezivi)?

Sve je samo praktično i svrsishodno radi produžetka vrste:mrgreen:.
A ljubav nosimo u sebi hteli ne hteli.
 
Ljudi! Moje dosadasnje iskustvo u ljubavi, i iskustvo posmatranja veza drugih partnera, govori mi da smo skloni da od partnera s kojim smo, koji nam trenutno (ili duze vreme) pruza neznost ,paznju dobar sex,bla bla, ocekujemo vecnu ljubav. Da li imamo prava da to ocekujemo, zasto verujemo u srecne krajeve i da li mislite da je romantika samo zamka prirode koja nas tera da pravimo dugorocne planove zbog pravljenja dece? Da li verujete u vecnu ljubav uprkos razocarenjima koje ste do sad preziveli (ili omogucili da drugi prezivi)?
Ne ocekujem od svog supruga vecnu ljubav kao sto je i ne obecavam.Niko to ne moze da garantuje.Uzivam u svakom momentu a da li ce trajati zauvek to mi niko ne moze reci.
 
Ako misliš na doge ipak je to mit. A genetski fabrikovane rase ubica i ne računam u pse.
Nena njih, ima i drugih.Doge volim najvise:)
Zasto je to toliki problem predati se nekome, ceniti nekoga, postovati ga, voleti ga?

Nije poenta u tome, vec da nista i niko ne moze garantovati da ce neka ljubav biti vecna.Prvo za sebe ne mogu garantovati pa posle za njega.Lepo je predati se i voleti ali ko ti kaze da ce to biti zauvek?
 
Ako misliš na doge ipak je to mit.

nisam imala psa, tako da ne znam...cula sam da ima svakakvih rasa, pa i onih koji skacu na gazdu, npr doga...zanima me u sta ljudi veruju dok su u vezi ili braku, odnosno pitanja koja sam postavila. moji odgovori su - da, verujem u vecnu ljubav, volela bih da moja bude vecna, potrudicu se da je odrzavam, rasplamsavam stalno. ali zaljubljenost jeste zamka prirode tj hemijska promena u mozgu koja nas tera na ludosti i dobro je sto je to tako! samo ne treba ocekivati da ce ti leptirici istim intenzitetom i kvalitetom trajati vecno, ali ljubav, ona moze da traje
 

Back
Top