Dosije FBI

Super je Dosije FBI, mada dugo nisam gledala nikako da ostanem budna. Jedino su poceli da me smaraju jedno vreme kada su poceli da repriziraju neke dogadjaje, ali sve u svemu odlicno. Boze koliko psiho ludaka u onaoj Americi.
 
Super je Dosije FBI, mada dugo nisam gledala nikako da ostanem budna. Jedino su poceli da me smaraju jedno vreme kada su poceli da repriziraju neke dogadjaje, ali sve u svemu odlicno. Boze koliko psiho ludaka u onaoj Americi.

Da...Mada dobro te reprize nekad pomognu,naprimer kad ja zaspim,pa gledam za nedelju dana to sto sam propustio...:D
 
sjajna emisija...realna koliko i poroci majamija...ispadne da se u sad-u niko nije izvukao od kazne za ubistvo...
krece ovako...
u malom mestu je jedan zlocin sokirao javnost...
panduri nemaju nikakav trag,javnost je uznemirena...
hapse nekog,ali se ispostavlja da to nije taj...
opet nemaju trag,ali jedan od svedoka se posle par nedelja seca da je video ubicu kako ubija i da se zove dzek ovens i zivi tu iza coska...nije mislio da je to bitno kada su ga prvi put pitali da li je nesto video...
hapse ubicu u "spektakularnoj" akciji...
ubica biva osudjen na smrt...
odjavni potresan odgovor koji se zavrsava pitanjima"da li smo bezbedni","da li mozete da spavate nocu"...kraj...
 
sjajna emisija...realna koliko i poroci majamija...ispadne da se u sad-u niko nije izvukao od kazne za ubistvo...
krece ovako...
u malom mestu je jedan zlocin sokirao javnost...
panduri nemaju nikakav trag,javnost je uznemirena...
hapse nekog,ali se ispostavlja da to nije taj...
opet nemaju trag,ali jedan od svedoka se posle par nedelja seca da je video ubicu kako ubija i da se zove dzek ovens i zivi tu iza coska...nije mislio da je to bitno kada su ga prvi put pitali da li je nesto video...
hapse ubicu u "spektakularnoj" akciji...
ubica biva osudjen na smrt...
odjavni potresan odgovor koji se zavrsava pitanjima"da li smo bezbedni","da li mozete da spavate nocu"...kraj...

Uredu je,ne moras da budes toliko cinican...Je si li mislio na CSI Miami ili ono druga sa Donom Dzonsonom?
 
sjajna emisija...realna koliko i poroci majamija...ispadne da se u sad-u niko nije izvukao od kazne za ubistvo...
krece ovako...
u malom mestu je jedan zlocin sokirao javnost...
panduri nemaju nikakav trag,javnost je uznemirena...
hapse nekog,ali se ispostavlja da to nije taj...
opet nemaju trag,ali jedan od svedoka se posle par nedelja seca da je video ubicu kako ubija i da se zove dzek ovens i zivi tu iza coska...nije mislio da je to bitno kada su ga prvi put pitali da li je nesto video...
hapse ubicu u "spektakularnoj" akciji...
ubica biva osudjen na smrt...
odjavni potresan odgovor koji se zavrsava pitanjima"da li smo bezbedni","da li mozete da spavate nocu"...kraj...

Hehe, ovo je interesantno...
Nije bas sve kako si naveo, ali definitivno Ameri ovde, kao i u svakoj drugoj njihovoj emisiji, pokusavaju da velicaju sami sebe i da salju nekakvu iskrivljenu sliku u svet. Ovde odgovoram na "ispadne da se u sad-u niko nije izvukao od kazne za ubistvo..."
 
Uredu je,ne moras da budes toliko cinican...Je si li mislio na CSI Miami ili ono druga sa Donom Dzonsonom?
to je sa don dzonsonom...mozda sam malo karikirao,ali takav je koncept emisije...jos bih dodao da im i pomogne slicno ubistvo koje se desilo pre 57 godina...tako neka varijanta bude...ne kazem da je to losa serija,ali stvar je u tome sto je to serija i nista vise...isto koliko i gomila tih krimi serija...jedino se razlikuje sto se to ubistvo stvarno desilo...al je sve ostalo koncept obicne krimi serije...
Hehe, ovo je interesantno...
Nije bas sve kako si naveo, ali definitivno Ameri ovde, kao i u svakoj drugoj njihovoj emisiji, pokusavaju da velicaju sami sebe i da salju nekakvu iskrivljenu sliku u svet. Ovde odgovoram na "ispadne da se u sad-u niko nije izvukao od kazne za ubistvo..."

pa takvi su,varijanta da dobro,tj.oni uvek pobedi...njihov klasicni marketing...
 
to je sa don dzonsonom...mozda sam malo karikirao,ali takav je koncept emisije...jos bih dodao da im i pomogne slicno ubistvo koje se desilo pre 57 godina...tako neka varijanta bude...ne kazem da je to losa serija,ali stvar je u tome sto je to serija i nista vise...isto koliko i gomila tih krimi serija...jedino se razlikuje sto se to ubistvo stvarno desilo...al je sve ostalo koncept obicne krimi serije...


pa takvi su,varijanta da dobro,tj.oni uvek pobedi...njihov klasicni marketing...

Verovatno si mislio na hvatanje Džeka Utervegera,austrijskog ubice koji je klao prostitutke po SAD i Evropi i na kraju su po tome što je već bio hapšen 1974.zaključili njegove slabe tačke,uhapsili ga,osudili na doživotnu,ali onda se i sam ubio.

Ipak najbolesniji je Joseph Paul Franklin,pomahnitala zver,masovni i serijski ubica,koji je imao "zadatak" da ubije sve što je crno,jevrejsko ili ne-čistokrvno belo.Ubio je čini mi se 7 osoba,uključujući dvoje crnačke dece(od 13 i 14 godina),a osuđen je na smrt,ali nikada neće biti pogubljen,već će doživotno truleti u zatvoru.
 
Verovatno si mislio na hvatanje Džeka Utervegera,austrijskog ubice koji je klao prostitutke po SAD i Evropi i na kraju su po tome što je već bio hapšen 1974.zaključili njegove slabe tačke,uhapsili ga,osudili na doživotnu,ali onda se i sam ubio.

Ipak najbolesniji je Joseph Paul Franklin,pomahnitala zver,masovni i serijski ubica,koji je imao "zadatak" da ubije sve što je crno,jevrejsko ili ne-čistokrvno belo.Ubio je čini mi se 7 osoba,uključujući dvoje crnačke dece(od 13 i 14 godina),a osuđen je na smrt,ali nikada neće biti pogubljen,već će doživotno truleti u zatvoru.

Ovde osecam cisto zadovoljstvo u tvojim recima zato sto je kao pravda zadovoljena. Mani se brate, nemoj bas tako da primas to k srcu. Imamo i mi gomilu takvih slucajeva ovde. Sta cemo sa onom decom sto su ubijena na Kosovu dok su igrala kosarku ili sta vec...? Bolje da se njih secamo nego tih serijskih ubica koji su boravili ko zna gde i ko zna kad...
 
Nije lose, mada volim da gledam i Zlocine iz Rusije (ili bese Zlocini u Rusiji). Kakvih tamo sve umobolnika ima, posebno onaj Cikatila. Najgore od svega je sto su ga mogli corkirati posle prvog ubistva, ali je bratska ruska murija nesposobnija od nase, pa je ovaj nastavio da ubija i narednih 10 godina.

@ Terza
Na Kosovu je gradjanski rat. Najnormalnija stvar je u ratu da ljudi bivaju ubijeni, pa cak i deca. Takvi slucajevi nikome nisu interesantni.
 
@therealrocknrolla
Aj' da sad ne menjamo temu, ali se ne slazem sa tobom ni najmanje.
Sto se tice serije (ili mozda da kazem dokumentarne emisije) opet kazem - nije to toliko lose, ali je to sve americka propaganda koja se moze da se poredi sa mtv cribs, pimp my ride i ostalim emisijama gde se velica americki nacin zivota i gde sve izgleda sjajno i nezamenljivo. Pogledaj samo koliko puta spominju izraze tipa "american dream", "girl next door" i ostala njihova sranj_
 
to je sa don dzonsonom...mozda sam malo karikirao,ali takav je koncept emisije...jos bih dodao da im i pomogne slicno ubistvo koje se desilo pre 57 godina...tako neka varijanta bude...ne kazem da je to losa serija,ali stvar je u tome sto je to serija i nista vise...isto koliko i gomila tih krimi serija...jedino se razlikuje sto se to ubistvo stvarno desilo...al je sve ostalo koncept obicne krimi serije...


pa takvi su,varijanta da dobro,tj.oni uvek pobedi...njihov klasicni marketing...

Eh,skoro sam video jednu americku emisiju,nije dosije FBI,ali msm da je nesto na Zone reality ili tako nesto-o ubistvima...I video sam,znaci ono,majka jednog momka dremala u potkrovlju,a sin doveo prijatelja.Prijatelj mu pripretio da prikrije neki sitni zločin,npr.prekršaj nznm ni ja šta,ovaj odbije,i "prijatelj" uzme pušku i ubije žrtvu.Majka počne krivični proces i na prvom suđenju "prijatelj" se izvuče.I majka 5 godina dokazivala i onako baš najvatrenije se borila uz stručnjake da baš onako dokaže da je kriv upravo "prijatelj" i čitava priča je stvorena itd.kad samo ona dolazi u sud i kaže joj sudski zvaničnik,"Žao mi je,ali u ustavu ove zemlje postoji nešto što se zove dupli rizik."Dupli rizik je to da ne može da ti se sudi više puta za istu stvar,i tako se "prijatelj" izvuče,i majka tog momka i danas(snimano 1999.,krajm se desio otprilike,lupam,'84)gleda iz jutra u jutro i eto...toliko o američkom besprekornom pravu!Ali,takođe,dokazali su da mogu da budu i samo-kritični...
 
Nije lose, mada volim da gledam i Zlocine iz Rusije (ili bese Zlocini u Rusiji). Kakvih tamo sve umobolnika ima, posebno onaj Cikatila. Najgore od svega je sto su ga mogli corkirati posle prvog ubistva, ali je bratska ruska murija nesposobnija od nase, pa je ovaj nastavio da ubija i narednih 10 godina.

@ Terza
Na Kosovu je gradjanski rat. Najnormalnija stvar je u ratu da ljudi bivaju ubijeni, pa cak i deca. Takvi slucajevi nikome nisu interesantni.

Da,ima neka emisija o zločinima u Rusiji...Dobro,je da bar neko otkriva kakvih monstruma tamo ima...Pa onda pričamo SAD je najgori...Dakle,evo ispričaću priču nekog lika Andreja,zaboravih kako se preziva...Dakle,dečko je završio pravni fakultet,stalno vežbao,bio osoba za primer,iz jedne od najuglednijih moskovskih porodica...I imao je svoj princip pisanja notes-a,iz kog će da ispunjava sve što napiše.

I bilo je otprilike ovako:

1.Završiti pravni fakultet
2.Neprestano vežbati gimnastiku i ići u teretanu
3.Pomagati ocu da radi na parkingu(njegov otac se penzionisao pa je radio na parkingu da zaradi)
4.OBRAČUNATI SE SA SVOJIM NEPRIJATELJIMA

I lik je zbog 4.počeo da ubija ljude u ulici...Prvo je šipkom ubio prosjaka,pa još nekog u ulici i onda najzad svoju majku...Prosjaci koji su bežali od njega opisivali su osobu kao "siledžiju sa psom."Bio je jedini u ulici koji je imao psa.Uskoro su detektivi počeli da ga istražuju i provaljeno je da ima šizofreniju,uskoro je upao u žešću depresiju,i počeo sve da priznaje kao slagalicu...Onda su sve slike spojene,intervjui sa svakim ukućaninom,i dokazano je da je on jedina osoba koja je mogla da izvrši zločin(nznm koliko bi bilo potrebno da trči osoba sa ulice,pošto nema nikoga ovde i takve neke gluposti,etc.).I eto kako čovek koji je najmorbidnije prebijao,mučio i ubijao prosjake(samo ova 3 ubistva su dokazana,ima ih mnogo...)ostade "in shadow",i nema ga ni na netu(možda se negde i izvuče,ali...).

Zatim,su prikazivali neki centar u Rusiji,gde u svakom trenutku može ubica da otkine šipku i ubije čuvara,ali je to metod da se "rehabilituju",a tamo se čuvaju ko ludaci.Ja ne znam kako i jedna osoba pri zdravoj pameti može da ode da radi u tim centrima,prvo nalaze se u nekim wukojebinama,trošni su,a level bezbednosti je minimalan...Mislim da je taj Andrej tamo poslat,nešto na tu foru...

Emisija je bila na RTS2 i mislim da se zvala "Detektivske priče"
 

Back
Top