ZAKON O LOVSTVU

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
Braco lovci ako niste znali da znate , pred nama se nalazi veliki problem koji je olicen u necemu sto se zove novi Zakon o lovstvu. Predlog zakona mozete da procitate na zvanicnom sajtu Ministarstva poljoprivrede. Ako ovaj zakon bude prosao u neizmenjenom obliku tesko da ce bilo ko od nas obicnih smrtnika biti u poziciji da lovi. Kome ovakav zakon treba mozda i nije tesko rastumaciti ali onima kojima je stalo do realnog ocuvanja fondova divljaci i unapredjenja istih ovakav zakon ne treba. Digitron koji je ovde radio nazalost ne poznaje nesto sto se zove realna situacija u lovistima. Kapitalna grla divljaci vrede vise hiljada evra, samo je jedan problem sto ne padaju sneba i ne radjaju se i stasavaju preko noci. Nekom je jako stalo da u ovoj drzavi otpuca sve sto mrda u narednih godinu dve a onda da drzavi vrati prazna lovista. Samo su se malo zajebali meso se ne moze izvesti, astronomske cifre odstrelnih taksi koje hoce da nametnu u ovoj jadnoj i bednoj Srbiji tesko da ce da ima ko da plati. Ali nema veze ajmo da unistimo lovstvo, ajmo da otkacimo stogodisnju tradiciju, ajmo da satremo sve sto je jos ostalo a da nije prodato , unisteno, pokidano u ovoj sirotoj zemlji. To nam se sprema dragi moji prijatelji ako niste znali da znate. Ako prodje onda ce biti velikog belaja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nekom se strasno zuri , ovaj zakon se gura po svaku cenu, izgovori su razliciti ( kao trazi to EU i slicne gluposti) sve to ne odgovara istini niko ovu drzavu nije nicim uslovio po pitanju lovstva, cak sta visa postoje realna insistiranja na ocuvanju tradicionalnih vrednosti od strane EU. Na sve moguce nacine braco lovci moramo da delujemo u cilju sprecavanja donosenja ovog zakona koji je krajnje stetan po divljac u prvom planu a onda i po organizovano lovstvo uopste. Gde god stignete, po forumima, u lovu, u kafani, na ulici , obavestite svoje kolege lovce o ovome sto nam se sprema. Sve politicare koji su zdrave pameti vucite za rukav i predocite im sta se sprema ovim zakonom. Nedajmo da nas uniste , da divljac koju smo mi negovali, cuvali , hranili, bude unistena zarad brzometnog zakona. Ako trebaju promene po pitanju zakona o lovstvu to sigurno nisu promene koje donosi ovaj predlog koji je krajnje nakaradan i stetan. Nekome je stalo da se razgaci u lovistima koja su braco lovci nasih ruku delo.
 
Nekom se strasno zuri , ovaj zakon se gura po svaku cenu, izgovori su razliciti ( kao trazi to EU i slicne gluposti) sve to ne odgovara istini niko ovu drzavu nije nicim uslovio po pitanju lovstva, cak sta visa postoje realna insistiranja na ocuvanju tradicionalnih vrednosti od strane EU. Na sve moguce nacine braco lovci moramo da delujemo u cilju sprecavanja donosenja ovog zakona koji je krajnje stetan po divljac u prvom planu a onda i po organizovano lovstvo uopste. Gde god stignete, po forumima, u lovu, u kafani, na ulici , obavestite svoje kolege lovce o ovome sto nam se sprema. Sve politicare koji su zdrave pameti vucite za rukav i predocite im sta se sprema ovim zakonom. Nedajmo da nas uniste , da divljac koju smo mi negovali, cuvali , hranili, bude unistena zarad brzometnog zakona. Ako trebaju promene po pitanju zakona o lovstvu to sigurno nisu promene koje donosi ovaj predlog koji je krajnje nakaradan i stetan. Nekome je stalo da se razgaci u lovistima koja su braco lovci nasih ruku delo.

kolega,imas li kakav link ka tvom izvoru informacija?ovi nasi moraju sve po evropskom makar islo to nama na stetu.....
 
Više varijanti je bilo postavljano i skidano sa dnevnog reda a samim tim i sa sajta. Postoji mnogo loših stvari, od na primer minimalne veličine otvorenog lovišta od 2000 ha, pa preko ideje o deponovanju sredstava u vrednosti matičnog fonda divljači na neki račun ministarstva, pa preko načina regulisanja lovočuvarske sužbe i nekih licenci koje ovi pa treba da imaju, plaćanje odstrelne takse u visini od 10% planiranog odstrela, ma sve ti je ubi Bože. Kompletan zakon je napravljen da novopečeni bogataši ulete sa parama , rasparčaju lovišta, pobiju sve što ima okrenu kintu i odu. A onda će lovišta opet biti vraćena lovačkim udruženjima samo ovaj put prazna isto kao kada smo iščupali lovišta od Srbija šuma koja su bila totalno pazna jer ni zrno kukuruza nisu izneli, pa u lovištima Srbija šuma tokom jakih zima , u ogradi divljač ugiba od gladi to ti je prijatelju moj javna tajna. Po meni cela priča treba da se svede na to da država kaže koliko to lovci njoj duguju para kroz lovnu kartu i da se završi poso , jer sve ostalo je na ogromnu i nemerljivu štetu divljači .To što neko neće imati para da plati novu članarinu-lovnu kartu-odstrel koja će ići nebu pod oblake ne znači da on neće krivoloviti čak šta više , samo će se dojučerašnji lovci preliti u lovokradice. Može se samo razmišljati o besu ljudi koji su decenijama odvajali od usta , volontirali po lovištu a da u momentu donošenja novog zakona lov za njih postane davno prošlo vreme. Aktuelni sistem po pitanju lovstva treba da preživi određene modifikacije ali ovo nisu modifikacije ovo je urnisanje lovstva , NAGLAŠAVAM PRE SVEGA NA ŠTETU DIVLJAČI I PRIRODE UOPŠTE.
 
Više varijanti je bilo postavljano i skidano sa dnevnog reda a samim tim i sa sajta. Postoji mnogo loših stvari, od na primer minimalne veličine otvorenog lovišta od 2000 ha, pa preko ideje o deponovanju sredstava u vrednosti matičnog fonda divljači na neki račun ministarstva, pa preko načina regulisanja lovočuvarske sužbe i nekih licenci koje ovi pa treba da imaju, plaćanje odstrelne takse u visini od 10% planiranog odstrela, ma sve ti je ubi Bože. Kompletan zakon je napravljen da novopečeni bogataši ulete sa parama , rasparčaju lovišta, pobiju sve što ima okrenu kintu i odu. A onda će lovišta opet biti vraćena lovačkim udruženjima samo ovaj put prazna isto kao kada smo iščupali lovišta od Srbija šuma koja su bila totalno pazna jer ni zrno kukuruza nisu izneli, pa u lovištima Srbija šuma tokom jakih zima , u ogradi divljač ugiba od gladi to ti je prijatelju moj javna tajna. Po meni cela priča treba da se svede na to da država kaže koliko to lovci njoj duguju para kroz lovnu kartu i da se završi poso , jer sve ostalo je na ogromnu i nemerljivu štetu divljači .To što neko neće imati para da plati novu članarinu-lovnu kartu-odstrel koja će ići nebu pod oblake ne znači da on neće krivoloviti čak šta više , samo će se dojučerašnji lovci preliti u lovokradice. Može se samo razmišljati o besu ljudi koji su decenijama odvajali od usta , volontirali po lovištu a da u momentu donošenja novog zakona lov za njih postane davno prošlo vreme. Aktuelni sistem po pitanju lovstva treba da preživi određene modifikacije ali ovo nisu modifikacije ovo je urnisanje lovstva , NAGLAŠAVAM PRE SVEGA NA ŠTETU DIVLJAČI I PRIRODE UOPŠTE.

Hvala puno kolega... Donekle mi je dočarano...
:klap:
 
juce sam citao malo zakon o lovstvu(link postavio kolega capriolo)-prvo sto mi je zapalo za oko i zasmetalo rec KOMORA....da se covek najezi,da je gora birana.......

ono sto je kolega 13-08-1971 naveo je 100% u pravu............

probao sam i int expl i mozilu i google chrome,netscape navigator al je opera opera(v 9.64 )
 
Situacija je zaista alarmantna i teska , iskreno se nadam da ce razum prevladati . Zato sam apelovao da svako u okviru svojih mogucnosti da licni doprinos u borbi protiv donosenja ovakvog zakona.
 
Situacija je zaista alarmantna i teska , iskreno se nadam da ce razum prevladati . Zato sam apelovao da svako u okviru svojih mogucnosti da licni doprinos u borbi protiv donosenja ovakvog zakona.

Svako zasebno i ništa se neće uraditi... Rat ne dobija Pokret otpora, već vojska! Organizovano i žustro! ZAJEDNO!... pa kud puklo-da puklo...
 
NEOPHODNO JE U OVOM MOMETNU ODRŽATI ŠTO PRE SEDNICA LOVNIH OBLASTI , UPOZNATI ČLANSTVO SA DEŠAVANJEM. ZATIM ODRŽAVANJE VANREDNE SKUPŠTINE LSS-A SA JEDINOM TAČKOM DNEVNOG REDA A TO JE NOVI ZAKON O LOVSTVU.
 
Poslednja izmena:
Zaboravili smo jednu opciju: šta ako "velikima" ovo odgovara?! Mislim, onda skupština i nema smisla...

Obicnim "smrtnim lovcima" ovo apsolutno ne odgovara. Meni je jasno da je nekima jako stalo da ovo proguraju ali prijatelju moj pa koliko juce su lovista dodeljena na gazdovanje L.U. pa zar sada opet treba da radimo lovne osnove . Ko ce da plati projekte koji su napravljeni, i usli u realizaciju a nece moci da se realizuju zato sto sada cemo opet da pravimo nova lovista , pa nove osnove. Jasno je da odredjena ekipa vec trlja ruke kada je izrada lovnih osnova u pitanju. Ko ce da nadoknadi stetu koju ce L.U. i lovci koji su vadili pare iz dzepa i grbacili po lovistu pretrpeti ovim zakonom? Jer jedno L.U. je decenijama ulagalo u loviste i sada odjednom novim zakonom daje se mogucnost rasparcavanja lovisrta na 2000 ha , koja je to produktivna povrsina ?
 
Е, а да најавимо протест или, можда чак и државни удар... Оружја имамо, џебане такође... (:
Могли бисмо један, а? Није га дуго било, 9 година... Ред је... (:
 
Е, а да најавимо протест или, можда чак и државни удар... Оружја имамо, џебане такође... (:
Могли бисмо један, а? Није га дуго било, 9 година... Ред је... (:

Brate dobra ti ideja ''ŠINKO UŽMI PUŠKU IDEMO U LOV'', he, he he, he.....
 
Pozovemo ih svako u svoje LD... ("...kod nas kad neko nekog hoće da ubije, on ga pozove u lov...")

Mislim, realno, ništa drugo ne preostaje... Ili to, ili to... Treće kanda sa ovima nema!
 
Ono što daje nadu jeste stav jednog dela članova, U.O . LSS-a , koji su krajnje nezadovoljni preduzetim aktivnostima od strane jednog dela pregovaračkog tima LSS-a. Ostaje da se vidi da li će na narednom Upravnom odboru konačno rukovodstvo LSS da zazme adekvatan stav i izađe sa svojim predlogom zakona ili će prevladati struja koja je naklonjena špekulativnim aktivnostima koje će se u krajnjoj liniji obiti o glavu običnom lovcu i biti uzrok pustošenja lovišta.
 
E pa daj onda taj deo clanstva nek izadje sa nekim tekstom, ko je upucen i prati sve i stavi ovde da svi pogledamo, dodamo ponesto , TREBA ISCITATI SVE ONO , da bi se moglo pricati pa da idemo na zvanicno. UO moze da izadje sa svojim predlogom ali to treba da usvoji ministarstvo, a i do sada je u radnoj grupi bilo clanstvo LS.
Od komora i slicnih izraza nema nista, vazno je sta to konkretno donosi lovstvu i lovcima i kako ce biti kad se primeni u praksi.
Za dodatno obrazovanje i licence, to ne bi trebalo da bude lose u osnovi, time ce se napraviti malo reda ako i to nije nakaradno postavljeno.

p.s. a vracam se u proslost, ko je i kada ista pitao obicne lovce? Seca li se iko tog perioda ? Od 90-tih na ovamo je poceo haos i jos uvek je isto, pre se barem znalo ko kosi a ko vodu nosi.
 

Back
Top