Ekonomska ili gimnazija???

Bell's

Početnik
Poruka
10
Ne mogu da se odlucim za srednju skolu:)....Privlaci me ekonomska skola, ali mi svi govore da je bolja gimnazija, da se iz gimnazije moze na bilo koji fakultet i da nije teska kao sto ja mislim,........a ako odem u ekonomsku bojim se sta cu zeljeti da upisem kada je zavrsim, iako mislim da je ekonomska laksa od gimnazije ...Vukovac sam, uz napomenu da na jedvite jade imam 5 iz njemackog i fizike. I ne podnosim hemijuuu, mada je dobro znam:D. Sta da radim???? :think:
 
Ne mogu da se odlucim za srednju skolu:)....Privlaci me ekonomska skola, ali mi svi govore da je bolja gimnazija, da se iz gimnazije moze na bilo koji fakultet i da nije teska kao sto ja mislim,........a ako odem u ekonomsku bojim se sta cu zeljeti da upisem kada je zavrsim, iako mislim da je ekonomska laksa od gimnazije ...Vukovac sam, uz napomenu da na jedvite jade imam 5 iz njemackog i fizike. I ne podnosim hemijuuu, mada je dobro znam:D. Sta da radim???? :think:

Odakle si?Ja sam iz BG-a pa ti govorim kakvo je stanje kod mene....
Nema fizike i drugog stranog jezika u ekonomskim...Hemija ima 1 godinu to vazi i za ekologiju...Ekonomska je laksa,posle nje ces lakse moci da nadjes posao nego maturant gimnazije,imas dosta zanimljivih predmeta samo ako te to zanima,ako te ne zanima onda nemoj da je upisujes...U gimnaziji imas hrpu gluposti koja to nikada nece ni trebati...
 
Gledaj ovako. Kad zavrsis Ekonomsku, ti si Ekonomski/ Finansijski/ Administrativni tehnicar ( zavisi od smera ), a kad izguras Gimnaziju ti si nista.
Sto se predmeta tice, Hemija ima u 1. godini, ali je lagana. Fizike nema, i mozes da uzmes samo jedan strani jezik. Naravno, Engleski. XD
 
Ne mogu da se odlucim za srednju skolu:)....Privlaci me ekonomska skola, ali mi svi govore da je bolja gimnazija, da se iz gimnazije moze na bilo koji fakultet i da nije teska kao sto ja mislim,........a ako odem u ekonomsku bojim se sta cu zeljeti da upisem kada je zavrsim, iako mislim da je ekonomska laksa od gimnazije ...Vukovac sam, uz napomenu da na jedvite jade imam 5 iz njemackog i fizike. I ne podnosim hemijuuu, mada je dobro znam:D. Sta da radim???? :think:

Ako volis ekonomiju, upisi ekonomsku... Nema sta drugi da ti govore...
U gimnaziji imas fiziku sve cetiri godine, hemiju dve u drustvenom smeru (a cetiri u ostalim), a imas i drugi strani jezik i latinski...
Dosta je zahtevnija od ekonomske, i mora vise da se radi, ali daleko od toga da je nemoguce zavrsiti sa uspehom koji ti treba.
I da, zvanje tehnicara ti i onako slabo znaci... Mislim, imas zvanje, ali to ti je to...
Bitno je sta ti volis.
 
Paaa....za faks imam u planu ili pravo ili zurnalistiku....Ako bi isla na pravo onda je najbolje da odem u ekonomsku na poslovno-pravni smjer, a ako bi isla na zurnalistiku onda je bolje gimnazija (opsti smjer),...tu je sad problem......Za faks je prerano da sad razmisljam, a on mi sad stvara problem :(
Iiii za Petra: ja sam iz Banja Luke :D
 
Paaa....za faks imam u planu ili pravo ili zurnalistiku....Ako bi isla na pravo onda je najbolje da odem u ekonomsku na poslovno-pravni smjer, a ako bi isla na zurnalistiku onda je bolje gimnazija (opsti smjer),...tu je sad problem......Za faks je prerano da sad razmisljam, a on mi sad stvara problem :(
Iiii za Petra: ja sam iz Banja Luke :D

e pa to onda menja stvari....
ne znam kako je tamo u srednjim skolama(koji predmeti imaju i koliko godina ih imas)....
 
Mislim da sam moraš da izabereš školu.
I gimnazija i ekonomska imaju svoje prednosti i svoje mane.
Stavi na papir svoje želje i prioritete.
Sve zavisi : da li želiš da učiš tri ili jedan strani jezik, da li želiš da učiš fiziku sve četiri godine, ili ne želiš uopšte... Sve je stvar tvog izbora.

Sigurno već znaš da je gimnazija teška, i veoma te dobro spremi za fakultet ali posle nje ne možeš ništa konkretno da radiš i moraš ići dalje. Ukoliko voliš ekonomiju, nisi siguran da li želiš da nastaviš dalje, možeš upisati ekonomsku školu. ;)
 

Back
Top