Smešno izokrenute reči

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Pročitah jedan post na temi o Pravopisu, pa mi je palo na pamet da otvorim nešto ovako - gde možemo da pišemo, da se smejemo rečima koji neki, manje pismeni, pretežno stariji ljudi, izgovaraju... dakako, pogrešno :), ali toga nisu ni svesni, jer govore reči onako kako ih čuju...

Pa će moja baba reći: KONTENDER za KONTEJNER.
Drugaričin deda najpre GILINDER za GELENDER, pa na kraju ga je sredio sa DRINGELI :hahaha::super:...

EKSPRESO umesto ESPRESO, NEST umesto NES...

Itd...

Nastavite vi...

SMEJMO SE!!!

:klap::lol:
 
Мама једног ученика ми се жалила што јој је сина тукао један други ученик који тренира САЛАТЕ бокс! (савате)

Моја ујна рече да је јако СУЈЕТНА па не воли кад јој црна мачка пређе пут. (сујеверна)
 
Иначе, давно једном долазио Гадафи код нас, а моја баба мало помешала све те наше несврстане пријатеље па каже:''Долази нам Гамбика!'' (ваљда мешавина Гандија и Гадафија)

А једном је долазио Каролос Папуљас, па је баба рекла:''Био је Пакуљица код Слобе!''
 
"Ja sam Evica" . (moj deda, na pitanje sta je u horoskopu (devica inace) i to posle duzeg razmisljanja)

FLIZIDER (frizider)

KOMPIJUTOR (kompjuter)

BESADIN (bensedin)

BABU POMADA (bebi krema)

REZIK (rizik)


seticu se jos , sad mi na vrh jezika ali ne mogu...;):lol:
 
roditelji redovno izvaljuju ne stizem da ih pratim... ali jedna od najupechatljivjih izvala mog oca je bila: sopstver za softver ... pa onda vindols (windows)... maksli (maksi radnja)... komjuktor (kompijuter)... itd.

...prijateljica: ja sam u enigmi... tachnijeu rebusu.... pomeshala je nazive novina sa ukrshtenicama da bi izrazila svoju zbunjenost...
 

Back
Top