SLAVSKA TRPEZA

Gde ste, nesto ste se uspavale ili bojite se gripa?
Ajde ide Sv.Nikola dajte nesto novo.
Ovo je od Sv.Arhangela, samo da vas razmrdam.Ja sam do sad radila ali moram da vas vidim kako ste sta radite.Aj zdravo.
picture.php
 
Ajde jedna pikantna salata sa lignjama.

Prethodno ociscene i oprane lignje ( 500 gr.) metnemo u serpu sa vodom, dodajemo 3 lorberova lista, soli, mleveni biber i 1 kasika vinsko sirce i kuvamo.Kad su kuvane, dobro se ocede od vode i seku se na krugove.
U drugu serpu kuvamo oljusten krompir ( 500 gr.).Kad se skuva sece se na kockice.
Pomesaju se lignje i krompir, dodaje se sok od limuna, maslinovo ulje i zacini se po ukusu (soli, vegete).Za dekoraciju se koristi limun ili citron.
 
Salata od boranije

1 konzerva boranije (ili ½ kg obarene boranije)
1 konzerva tunjevine u komadićima
1 konzerva ringlica (iseći na komadiće – posto su ringlice mnogo lsane ne treba staviti celu konzevu već po ukusu)
1 mala konzerva kukuruza šečerca ( ili 50-80gr obareni smrznuti kukurz)
Nekoliko maslinki isečenih na pola
Nekoliko zrna kapra
Sok od ¼ limuna
Biber po ukusu

(ako nije za post 2 tvrdo kuvana jaja izmrvljena viljuškom)

Sve sasatojke pomešati, ukrasiti peršunom i kolutovima limuna.
Napomena: ne trba cediti tunjevinu već iskoristiti to ulje.
 
Poslednja izmena:
Mi ne znamo ko je ovde ko, ko je kakvog znanja, zvanja ili obrazovanja, ko je odakle došao, iz kakve porodice potekao...
Ono što me uvek iztiritira je stav: "Tako je kako vam kažem".
Bez ljutnje i uvrede, molim te, da samo pročitaš šta si napisala.
ja ne znam ko si ti, kakvo ti je znanje, zvanje i obrazovanje, tako da se ograničavam ako si diplomirala na bogosloviji, baviš se i proučavaš religiju i narodne običaje sa naučnog aspekta, te je i tvoje znanje iznad onog koje je izneo sveštenik kome je posao, profesija, opredeljenje da se bavi ovom problematikom i pruža ljudima odgovore na ovakva iu slična pitanja.
Iz pozicije nekog ko znanje skuplja iz "ne skupih" popularističkih knjiga pisanih da one čiji su preci rušili crkve nauči kako da slave novoustanovljenu slavu - nije u redu da budeš ovako izričita. Bez obzira na to što ti je ujak bio sveštenik.

Ti moj post od juce izgleda obrisa???Mora da ti se nije svideo odgovor,i kao sto rekoh ne moram da budem izricita,pametnom i pismenom je dovoljno da u crkvenom kalendaru koji,eto takodje nije skup,:mrgreen:,pogleda u kom periodu se slavi Sv.Nikola.Niko nista ne treba vise da ti kaze niti da pitas.Vrlo prosto
 
Ti moj post od juce izgleda obrisa???Mora da ti se nije svideo odgovor,i kao sto rekoh ne moram da budem izricita,pametnom i pismenom je dovoljno da u crkvenom kalendaru koji,eto takodje nije skup,:mrgreen:,pogleda u kom periodu se slavi Sv.Nikola.Niko nista ne treba vise da ti kaze niti da pitas.Vrlo prosto

Pretpostavka je da svako ko uključi kompjuter i kucka po tastaturi zna i da čita. O pameti ne bih... ;). Ono što mi je jako žao, je da ljudi ni ne pokušavaju da se uče toleranciji... u čemu je Vojvodina sjajan primer.
Ovu diskusiju smo već zaključili (lična procena moderatora da prevazilazi ovu temu i ovaj podforum), pa je post zbog toga obrisan. Pošto insistiraš, ovaj ostavljam, ali svaki naredni ću brisati. I tvoj i bilo čiji.
Hvala na saradnji i razumevanju.
 
Nesto ste se uspavali, ajde neka ideja za Sv. Nikolu, dajte da razmenimo iskustva.Dosta :manikir: :telefon: :brus: :gace:, sad se posti, nema piletina, svinjski grip, moze samo o ribama i o ponekom somu.
Jaco evo za tebe nesto posno.
picture.php
 
Onomad sam vam pokazao najavu za Božićni i slavski kuvar. Sve koji su još bez ideja, slobodan sam da obavestim da je na kioscima! Moja kokica momentalno pazarila i kaže da je odličan...Ne bih da se mešam u taj deo, ja kao prosta radna snaga samo turam...Mislim fotku naslovne strane koju sam upravo skenirao. Srećan rad!

379696342.jpg

 
Onomad sam vam pokazao najavu za Božićni i slavski kuvar. Sve koji su još bez ideja, slobodan sam da obavestim da je na kioscima! Moja kokica momentalno pazarila i kaže da je odličan...Ne bih da se mešam u taj deo, ja kao prosta radna snaga samo turam...Mislim fotku naslovne strane koju sam upravo skenirao. Srećan rad!

379696342.jpg


Kupila cim je izaslo u prodaju z;)

ima lepih recepata :kolac:
 
Evo nekih mih 'đakonija' za Sv. Nikolu.
 

Prilozi

  • kanapei.jpg
    kanapei.jpg
    54,2 KB · Pregleda: 25
  • Pita__proso.jpg
    Pita__proso.jpg
    50,4 KB · Pregleda: 20
  • Punjene_lignje.jpg
    Punjene_lignje.jpg
    54,9 KB · Pregleda: 23
  • Salata_morski_plodovi.jpg
    Salata_morski_plodovi.jpg
    50,9 KB · Pregleda: 21
  • salata_paprika_pecurke.jpg
    salata_paprika_pecurke.jpg
    30,6 KB · Pregleda: 22

Back
Top