Pitanje dana

Senta:
Sta je komutator?
sanjaN:
Sad će da se oglase doktori pa će tebi a i meni biti jasnije:)
To ti je oduska kapacitatora fluksa. Ukoliko je zacepljen i time sprecava dovod svezeg vazduha, moze ti napraviti velike probleme na diskobumbulatoru. Moj se zacepio na starom Eskortu pa sam morao da promenim i diskobumbulator i fejzerov ventil... Sta da ti kazem, taj trosak mi uopste nije trebao
eusa_doh.gif
.
 
Senta:
Sta je komutator?
Najčešće deo alternatora (generatora struje)nekad kombinovam i sa četkicama, koji naizmeničnu struju koju proizvodi alternator pretvara u jednosmernu koja se koristi na vozilu. Delimično sa diodama u alternatoru reguliše dozvoljeni napon za punjenje akumulatora.
 
VWaddict:
Senta:
Sta je komutator?
sanjaN:
Sad će da se oglase doktori pa će tebi a i meni biti jasnije:)
To ti je oduska kapacitatora fluksa. Ukoliko je zacepljen i time sprecava dovod svezeg vazduha, moze ti napraviti velike probleme na diskobumbulatoru. Moj se zacepio na starom Eskortu pa sam morao da promenim i diskobumbulator i fejzerov ventil... Sta da ti kazem, taj trosak mi uopste nije trebao
eusa_doh.gif
.


A tek kad se izlize dziberblajzna na cincilatoru.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Komutator u elektrotehnickom smislu je deo elektromotora na koji naležu cetkice.

Malo teorije o auto elektrici.
Alternator je generator trofazne naizmenične struje. Pogon dobija od radilice motora preko klinastog remena (kod nekih proizvođača višekanalni remen). Nema komutator, tj. deo na koji naležu četkice su zapravo dva glatka prstena, bez preseka. (Zato i četkice na alternatoru traju jako dugo) Pretvaranje naizmenične trofazne struje u jednosmernu vrši se pomoću 6 dioda. Smeštene su na takozvanoj diodnoj ploči alternatora. Izlazni napon (a time i struja punjenja akumulatora) se kontroliše promenom jačine struje u pobudnom namotaju alternatora (struja koja teče koz namotaje rotora). To je regler, elektronski deo malih dimenzija koji je istovremeno i nosač četkica.
Mogući kvarovi alternatora su: istrošene četkice, istrošeni ležajevi rotora (biksne), pregorevanje neke od dioda na ispravljačkoj (diodnoj) ploči, ili pregoravanje samog reglera. Ipak, alternator je pouzdan i trajan deo koji ne zahteva redovno servisiranje. Vek trajanja se najčešće poklapa sa vekom trajanja auta.

A sad u vezi "komutatora". Često se taj termin čuje u majstorskom kontekstu, i zapravo je deo sklopa za elektronsko paljenje. Često crkava na zastavinim vozilima.
 
vila_raviojla:
A tek kad se izlize dziberblajzna na cincilatoru...

Mala ispravka - kaze se cinculator :wink:

Istina, to moze biti veliki problem jer je kod vecine modela cinculator montiran odmah iza lonceta sa tecnoscu za kapacitator fluksa kojom se dziberblajzna i podmazuje, po istom sistemu kao i migavci ("Y" razvodna grana). Zato svi vodeci proizvodjaci preporucuju da se ona menja na svakih 150000 blinkova.
 
VWaddict:
vila_raviojla:
A tek kad se izlize dziberblajzna na cincilatoru...

Mala ispravka - kaze se cinculator :wink:

Istina, to moze biti veliki problem jer je kod vecine modela cinculator montiran odmah iza lonceta sa tecnoscu za kapacitator fluksa kojom se dziberblajzna i podmazuje, po istom sistemu kao i migavci ("Y" razvodna grana). Zato svi vodeci proizvodjaci preporucuju da se ona menja na svakih 150000 blinkova.

Aha isto i kao samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
vila_raviojla:
VWaddict:
vila_raviojla:
A tek kad se izlize dziberblajzna na cincilatoru...

Mala ispravka - kaze se cinculator :wink:

Istina, to moze biti veliki problem jer je kod vecine modela cinculator montiran odmah iza lonceta sa tecnoscu za kapacitator fluksa kojom se dziberblajzna i podmazuje, po istom sistemu kao i migavci ("Y" razvodna grana). Zato svi vodeci proizvodjaci preporucuju da se ona menja na svakih 150000 blinkova.

Aha isto i kao samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Zatečen sam ovom visokostručnom diskusijom. Pa šta čeka akademija nauka? :lol:
 
vila_raviojla:
...samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

Koleginice, jel' smo se lepo dogovorili na poslednjem kolegijumu u institutu da se detalji projekta ne iznose u javnost dok ne zastitimo patent!!! Pa gde vam je pamet??? :x :evil:
 
VWaddict:
vila_raviojla:
...samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

Koleginice, jel' smo se lepo dogovorili na poslednjem kolegijumu u institutu da se detalji projekta ne iznose u javnost dok ne zastitimo patent!!! Pa gde vam je pamet??? :x :evil:
Gotovo je! Provaljeni ste. Karaklajznu smo već modifikovali i zaštitili kao "superdizneniberblajznen SL turbo". Ko će pre u Akademiju? :lol: :lol: :lol:
 
VWaddict:
vila_raviojla:
...samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

Koleginice, jel' smo se lepo dogovorili na poslednjem kolegijumu u institutu da se detalji projekta ne iznose u javnost dok ne zastitimo patent!!! Pa gde vam je pamet??? :x :evil:

Ma kolega ne brinite , :roll: , nista im to ne vredi bez hmhm, mislim znate--ONOGA. 8) :wink: :arrow:

:lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
VWaddict:
vila_raviojla:
...samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

Koleginice, jel' smo se lepo dogovorili na poslednjem kolegijumu u institutu da se detalji projekta ne iznose u javnost dok ne zastitimo patent!!! Pa gde vam je pamet??? :x :evil:
Gotovo je! Provaljeni ste. Karaklajznu smo već modifikovali i zaštitili kao "superdizneniberblajznen SL turbo". Ko će pre u Akademiju? :lol: :lol: :lol:

......... i tako na danasnjoj dodeli nagrada Akademije nauka vidjeni su tvorci novog pokretackog sistema vozila.Zvezde veceri bili su Vila Raviojla i VW addict. Sa strpljenjem su odgovarali (strucno) na pitanja novinara i pozirali na crvenom tepihu i delili autograme ......heheheeee he he eh he.. :lol: :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
 
vila_raviojla:
Espanol:
VWaddict:
vila_raviojla:
...samostelujuca karaklajzna sa vazdusnim hladjenjem na motoru sa kalandrakom na prsni pogon...

Koleginice, jel' smo se lepo dogovorili na poslednjem kolegijumu u institutu da se detalji projekta ne iznose u javnost dok ne zastitimo patent!!! Pa gde vam je pamet??? :x :evil:
Gotovo je! Provaljeni ste. Karaklajznu smo već modifikovali i zaštitili kao "superdizneniberblajznen SL turbo". Ko će pre u Akademiju? :lol: :lol: :lol:

......... i tako na danasnjoj dodeli nagrada Akademije nauka vidjeni su tvorci novog pokretackog sistema vozila.Zvezde veceri bili su Vila Raviojla i VW addict. Sa strpljenjem su odgovarali (strucno) na pitanja novinara i pozirali na crvenom tepihu i delili autograme ......heheheeee he he eh he.. :lol: :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
...i onda su se probudili, kad ono...ruka im u noši! :roll: :wink: :lol: :lol: :lol: :?
 

Back
Top