PRIRODNA KOZMETIKA

Piling od nane za masnu kožu...

• 2 Šoljice očišćene zobi
• 1 šoljica badema
• 2 kašičice sušene lavande
• 2 kašičice sušene nane
• 2 šoljice bele kozmetičke gline

Sameljite zob, bademe i bilje u sitni prah u blenderu ili u havanu. Izmešajte mleveno bilje s glinom, spremite u zatvorenu posudu.
Za upotrebu: izmešajte vrhom punu kašičicu te mešavine s vodom dok nastane pasta. Masirajte u kožu pa dobro isperite vodom.
 
Bakine recepte od ljekovito
Prirodan Rezept za jacanje imuniteta
4 limuna(dobro oprati)
300 gr.oraha
150 gr. suhih grožđica
200 grama svježe mrvke
Sve samljeti i pomiješati s medom,jede se svaki dan 3 puta po jedna kašika prije jela.djeca isto samo po malu kašiku.Ovo je posebno dobro za starije i bolesne.
Ako želite pogledat više recepata pogledajte na http://jovanov.net/
 
Idemo dalje;

LOSION ZA MASNU KOŽU

Potrebni sastojci su:
1.po 10gr sledećih lekovitih biljaka:žalfije, majčine dušice, matičnjaka i nevena
2.50ml propolisa (tinktura)
3.pola kafene kašičice glicerina (kupuje se u apoteci)

Način pripreme:
Lekovite biljke preliti sa 2 dl ključale vode, poklopiti i ostaviti da stoji dok se potpuno ne ohladi.Procediti i u tako spremljen čaj sipati propolis i glicerin, promućkati i držati u frižideru.
Lice i ostale predele čistiti više puta dnevno ovim losionom.(prethodno promućkati)
Ovaj losion je izuzetno efikasan i ne suši kožu jer nema puno alkohola (samo onoliko koliko ga ima u tinkturi propolisa).
Osim kao lek protiv bubuljica, losion se može koristiti i kao potpuno prirodan losion posle brijanja.

Posle čišćenja lica ovim losionom, može se naneti gorepopmenuti puder od zelene gline.

Da li je ovo koncentrat losiona ili losion? Ja sam ga napravila, ali mi deluje da je prejak jer je veoma mala kolicina vode, a velika koncentracija caja i propolisa. Cak sam dodala i vise vode nego sto ste napisali (oko 3dl), ali i to mi deluje malo!!!!
 
Recept za uklanjanje podočnjaka

Pomaže kod uklanjanja podočnjaka:


1/2 kašike soka paradajza
1/2 kašike soka krastavca
1/2 kašičice kurkume
1 kašičica soka limuna
4 kašičice fino usitnjenog kukuruznog brašna
 
ja sam svoju kremu za suvu kožu napravila na sledeći način
sipala 3 do 4 kašike maslinovog ulja u koji sam dodala komadić pčelinog voska koji je veličine kao bombona na primer,to mutila na pari dok se nije otopilo,a kad se rashladilo dodala od 5 do 10 kapljica eteričnog ulja od lavande:) miriše prelepo,suviše je masna i zato se maže pred spavanje.drži se u frižideru,rok trajanja nekih mesec dana.:heart:
 

Back
Top