Mozgalice

blesawi

Aktivan član
Poruka
1.027
Ne znam dali je ovo pravo mesto ali ajd'... Pisite mozgalice i neke logicke zadatke, da malo razvijamo vijuge :D Ja cu prvi...


U sobi bez prozora su tri sijalice.
Izvan sobe su tri prekidaca, svaki povezan za jednu od sijalica.
Zadatak je odrediti koji prekidac je povezan za koju sijalicu, a da smemo samo jednom da udjemo u sobu...
 
Pa vezes joj usta trakom :P :)

Aj ovako, jedan postavi mozgalicu, pa ko tacno odgovori on postavi sledeci...

Idemo, kako da izvalite koji prekidac je povezan sa kojom sijalicom?
 
Ne znam dali je ovo pravo mesto ali ajd'... Pisite mozgalice i neke logicke zadatke, da malo razvijamo vijuge :D Ja cu prvi...


U sobi bez prozora su tri sijalice.
Izvan sobe su tri prekidaca, svaki povezan za jednu od sijalica.
Zadatak je odrediti koji prekidac je povezan za koju sijalicu, a da smemo samo jednom da udjemo u sobu...

pa ni ja bas ne znam da li je ovo pravo mesto...ali kao moderator na ovom pdf..evo dopustam....zabava sega posalica...mi drustvenjaci smo tolerantni i nadasve simpaticni:D..slobodno...povremeno cu da pregledam da vidim da li ste preterali sa mozganjem:D
 
upalis prvi prekidac 10 minuta, pa ga ugasis, a onda upalis drugi prekidac i udjes u sobu . . . sijalica koja svetli vezana je na drugi, onda dodirnes nezno XD preostale dve sijalice i ona koja je topla, vezana je na prvi prekidac, a hladna je vezana na treci . . . ;)
 
Lopov je precizno isplanirao kradju. Za 5 min je stigao do banke, za 3 min ispraznio sef i krenuo nazad. Sve je dobro proslo pa je ukljucio radio u kolima i kada je cuo muziku opsovao je i sam se prijavio u policiju jer je znao da ce biti uhvacen. Kako?
 
Aha kapiram! NIje cuo vesti nego muziku pa je shvatio da nije startovao u tacno vreme!

Ono fora, menjao se sat na zimsko vreme a on nije znao... :lol:



NE. Radio je u radio stanici, ostavio je plej listu da ide, a on je otisao u pljacku. Kada je posle pljacke upalio radio u kolima, izvalio je da ne idu pesme koje je on ostavio sto znaci da je neko usao u njegovu kancelariju i da vise nema alibi...
 

Back
Top