Karcinom kostiju

Micky Maus

Početnik
Poruka
3
Moj ujak (36) je operisan pre cetiri meseca od tumora kicme, ph nalaz je pokazao primarni karcinom kostiju-ewing sarkom, pojavio se recidiv, ima metastazu na misic. Imao je 20 zracenja i nije bilo nikakvog efekta. Da li je neko upoznat sa ovom bolescu i da li neko moze nesto vise da mi kaze o njoj? Da li moze da se izvrsi operacija? Da li pomaze hemoterapija, neki vidovi alternativne medicine? Ako neko nesto zna ili je imao neko iskustvo sa ovom bolescu molimo da se javi!
 
Odgovarajuce lecenje je vec,sigurna sam,zapoceto tako da tvoj ujak dobija sve sto mu je potrebno od terapije,koja god da je.Vec je operisan,i to je vid terapije.
Sto se tice iskustva drugih ljudi u vezi ove bolesti,sacekajmo,mozda se jos neko javi.
 
Nisi napisao koliko dugo ujak boluje, tj. kad je bolest otkrivena. Ukoliko se nije prosirila na ostale organe, moze da se prezivi nekoliko godina (neko kaze i 5-6). Nemoj ovo da uzimas zdravo za gotovo, ja sam laik.
Zao mi je sto moram da ti kazem, ali neko drag mi je skoro umro od iste bolesti. Docekao je da se metastaze prosire na ceo organizam i umro je u roku od nekoliko meseci. Bolovi su bili stravicni. Zvuci surovo, ali to ti kazem da na vreme trazite da mu se da morfijuma koliko god da treba. Nema gornje granice. Ja sam mnogo toga iscitala i cula sam da je najbolji lek za tu vrstu bolesti Zometa. Skup je, daje se jednom mesecno i kosta preko 20 000 d, ali mislim da moze i preko socijalnog.
Ono sto je najstrasnije jeste da bolest izjede sve kosti, postoji opasnost od fraktura. Pred kraj dolazi do paralize nogu, nemogucnosti gutanja hrane i otezanog govora. Zao mi je, ali budi spreman na sve.
Uzgred, ako je proces daleko odmakao, razmislite dobro da li bi hemoterapija bila samo mucenje organizma. Izuzetno tesko ju je podneti. Sve najbolje!
 
Poslednja izmena:
То је тешка дијагноза, било да је сарком костију или меких ткива у организму. То је много ређи тип болести од рака плућа и других, па ни лечење није толико узнапредовало као код њих. Утврђена нека правилност у распореду (или како се то каже) хромозома

Шта каже википедија :

Ewing sarcoma is the result of a translocation between chromosomes 11 and 22, which fuses the EWS gene of chromosome 22 to the FLI1 gene of chromosome 11.

Моје питање је да ли се то догоди још у пренаталном раздобљу, јер догађа се да деца оболе већ у првој или другој декади као деца или адолесценти. Шта је узрок те промене унутар хромозома ?


Зар није добио неку хемотерапију после операције, јер увек остане нешто од тих злих ћелија после операције ? Не могу да верујем да није било никакве хемотерапије, јер ипак постоје неке које се дају и ПОСТОЈЕ случајеви излечења
 
Poslednja izmena:
Моје питање је да ли се то догоди још у пренаталном раздобљу, јер догађа се да деца оболе већ у првој или другој декади као деца или адолесценти. Шта је узрок те промене унутар хромозома ?
Ех друже, ко одговори на ова питања, добиће Нобелову награду.:)

Промене унитар хромозома су мутације, а зашто се дешавају, то је кључно питање. Кад одговоримо на њега, мислим да ћемо знати и да лечимо карциноме, а не само да их залечујемо.;)
 
Промене унитар хромозома су мутације, а зашто се дешавају, то је кључно питање.

А да нису изазване атомским зрачењем, хронични излагањем пестицидима, тешким металима...

У сваком случају страшно сазнање за породицу и оболелог, не би то ником пожелео :(
 
А да нису изазване атомским зрачењем, хронични излагањем пестицидима, тешким металима...

У сваком случају страшно сазнање за породицу и оболелог, не би то ником пожелео :(
То што си написао су канцерогени.
Али они неће код сваког довести до мутација као што није довољно да сами делују (осим зрачења).

Мора се одговорити и на питање, зашто код неког доводе до мутација, а код неког не?!
 
Bolest je otkrivena krajem maja ove godine, ali prva dijagnoza je bila karcinom pluca, patolozi su napravili strasnu gresku. Tek u oktobru, kada su mu po drugi put poslate plocice na reviziju, dijagnoza je bio ewing sarkom. Za sada, hvala Bogu, nema tegoba. Trenutno je u Beogradu na hemioterapiji. Svi se nadamo ozdravljenju.
 
I mom ocu su na magnetnoj rezonanci nadjene meta promene na tri prsljena LS kicme, ne zna se gde je primarni, nije nadjen, radjen skener stomaka, sve ok, radjen skener grudnog kosa, takodje ok, magnet glave ok, ultra zvuk uroloski, manji kamen u jednom bubregu, hematoloski ok, samo mu sedimentacija visoka, on ne moze na nogem sve je slabiji, ima bolove
 

Back
Top