Pomoc...

sunasceJeca

Poznat
Poruka
9.932
Da li ste od onih koji rado nude pomoc svojim bliznjima i rado prihvatate da Vam neko pomogne? Ili ste od onih kojima je tesko da zatraze neciju pomoc a i da je ponude,ako zatreba?
Da cujemo,sta imate da kazete....:D
 
kavu podrsku? fizicku, moralnu, finansijsku???? naravno da sam uvek tu za one koje volim, a inace sam takav tip da ne volim da mi neko pomaze, niti ocekjem... ali mi prija cinjenica sto znam, ako ne daj boze zapnem u bilo kom smislu, da mogu da racunam na drage ljude.... hvala bogu, do sad se nije desavalo, ali nikad se ne zna...
 
Uvek nudim pomoć, to radim i pre nego što razmislim da li je osoba zaslužila bilo čiju pomoć (pa posle lupam glavom, no, nema veze). A pomoć baš retko tražim, nekako računam ako nešto ne mogu da iznesem sama onda radije neću ni da počinjem... nemam pojma, jedinica sam, valjda sam tako naučila da funkcionišem.
 
...pomoc uvek nudim....
ali nikad ne trazim...
....osim ako se neko ne ponudi da pomogne...
a i kad se ponudi...ja skoro uvek odbijem...nisam navikla da mi drugi pomazu...
.......uvek u se i u svoje kljuse...
 
Ne volim da trazim pomoc ali bas kad zagustim znam kome da se obratim.
A ne volim ni da se nudim...mislim ako nekome nesto treba trazice.Jednostavno nisam nametljiva osoba.
 
Imam utisak da što više dajem, više dobijam. Nesebično pomažem u ma kom pogledu svima koji pomoć trebaju, ako sam u mogućnosti. Lično, ne očekujem previše, tako da sam zadovoljna onim što dobijam. Najčešće mi je potrebno samo da me neko sasluša. A malo je osoba koje to mogu... Zato sam ovde.
 
Ja sam osoba koja svima priskace u pomoc koliko je u mojoj moci, ali kad meni treba pomoc nigde nikog. Uvek sam bila tu da pricuvam tudju decu na sat-dva a moju sam morala sa sobom svuda da vucem, pa cak i kod ginekologa. Iako meni niko ne priskace u pomoc ne mogu da geldam da se neko pati u mojoj blizini. Muz mi cesto kaze da sam nevidjena budala, da me drugi iskoriscavaju.Ali nema veze, to je jace od mene. Sve ce to narod pozlatiti. :)
 
Ja sam osoba koja svima priskace u pomoc koliko je u mojoj moci, ali kad meni treba pomoc nigde nikog. Uvek sam bila tu da pricuvam tudju decu na sat-dva a moju sam morala sa sobom svuda da vucem, pa cak i kod ginekologa. Iako meni niko ne priskace u pomoc ne mogu da geldam da se neko pati u mojoj blizini. Muz mi cesto kaze da sam nevidjena budala, da me drugi iskoriscavaju.Ali nema veze, to je jace od mene. Sve ce to narod pozlatiti. :)

..isto.. :)
 
ne volim tudju pomoc i sve sto mogu uradim sama....ali, nemam protiv da pomognem drugima i ne merim.....ali, s obzirom na to koliko sam zauzeta svojim zivotom tesko da imam mnogo vremena za druge.....
 
Ja sam osoba koja svima priskace u pomoc koliko je u mojoj moci, ali kad meni treba pomoc nigde nikog. Uvek sam bila tu da pricuvam tudju decu na sat-dva a moju sam morala sa sobom svuda da vucem, pa cak i kod ginekologa. Iako meni niko ne priskace u pomoc ne mogu da geldam da se neko pati u mojoj blizini. Muz mi cesto kaze da sam nevidjena budala, da me drugi iskoriscavaju.Ali nema veze, to je jace od mene. Sve ce to narod pozlatiti. :)

pa i ja sam ranije bila takva budala, pa sam prestala...sad kad mi neko trazi pomoc, ja pomognem ako mogu i ako hocu i ako me ne mrzi, ranije sam svoje obaveze zapostavljala da bih tudje ispunila jer meni je sve lako i dostupno, i tako se ljudi razmazuli da je zvezda svemocna i da joj nikad ne treba nista, ali da moze kad nekom nesto treba...kad ja trazim pomoc, retko je dobijem...bas retko...i uglavnom vise niko nista ni od koga i ne trazi...a kad se neko sam ponudi da mi pomogne shvatam to kao neki dar ne znam odaklea da ne pominjem sto su svi toliko preokupirani sobom i svojim problemima, da nemaju vremena da se smaraju tudjim...a kamo li da pomazu...i onda sam shvatila da svako sam sebi treba da pomogne...i verovali ili ne..nije mi lakse zbog toga...
 
Mnogo sam se puta u zivotu opekla i pruzajuci i trazeci pomoc...Sada dobro izvagam kada neko trazi moju pomoc, a izbegavam da trazim tudju pomoc koliko god mogu.Postoje naravno osobe na koje uvek mogu da racunam a i one na mene naravno ali to retko koristim, a nikako i nikada nisam i necu zloupotrebiti.
 
Da li ste od onih koji rado nude pomoc svojim bliznjima i rado prihvatate da Vam neko pomogne? Ili ste od onih kojima je tesko da zatraze neciju pomoc a i da je ponude,ako zatreba?
Da cujemo,sta imate da kazete....:D

rado pruzam pomoc dragim osobama, ali tesko je prihvatam... takva sam.... pomoc prihvatam samo u bezizlaznim situacijama.....
 
Da li ste od onih koji rado nude pomoc svojim bliznjima i rado prihvatate da Vam neko pomogne? Ili ste od onih kojima je tesko da zatraze neciju pomoc a i da je ponude,ako zatreba?
Da cujemo,sta imate da kazete....:D

Rado i pomazem a i ne libim se da zatrazim pomoc, mada ovo drugo malo redje. Naravno da uvek rado primam pomoc i uvek se obradujem:D
 

Back
Top