Bog i sin ili Bog i sinovi??

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зашто га вређаш?
Боље је да му нађеш цитат и једном реченицом му затвориш тему, а не само да потпаљујеш ватру.
Овако само безбожницима дајеш за право и бацаш сумњу на веру, јер само онај ко нема аргумената вређа.
То прави верници не чине.
Ја сам узео Библију да тражим одговор и теби бих саветовао то исто.

Шта причаш, бре... како га вређам... вређа он мене...па он оваквих тема отвори сваки дан по 10 комада...:roll::roll::roll:

Уосталом, баш ме занима какав ћеш одговор ти да му пронађеш...:hahaha:
 
Шта причаш, бре... како га вређам... вређа он мене...па он оваквих тема отвори сваки дан по 10 комада...:roll::roll::roll:

Уосталом, баш ме занима какав ћеш одговор ти да му пронађеш...:hahaha:


Не видим да је он тебе вређао. Нека отвара теме, никоме не смета. То што си рекао само показује да те је погодио својим темама и да не знаш да му одговориш.
А одговор постоји сигуран сам.

Ја бар одговор тражим, а ти му показујеш да је у праву.
 
Не видим да је он тебе вређао. Нека отвара теме, никоме не смета. То што си рекао само показује да те је погодио својим темама и да не знаш да му одговориш.
А одговор постоји сигуран сам.

Ја бар одговор тражим, а ти му показујеш да је у праву.

Е, очигледно си нов овде - човек отвара сваки дан по 10 тема са једном реченицом... то нигде није дозвољено осим овде. А врло добро зна одговор на свако "питање" које овде поставља. Постављањем 10 тема само затрпава пдф, тролује га и није једном било него више пута његове "теме" све по 5-6 комада модератори спајају у једну. Према томе НИСИ У ПРАВУ.

Изволи па тражи одговор - баш ме занима шта ћеш одговорити а да не буде смешно.:cool:
 
Е, очигледно си нов овде - човек отвара сваки дан по 10 тема са једном реченицом... то нигде није дозвољено осим овде. А врло добро зна одговор на свако "питање" које овде поставља. Постављањем 10 тема само затрпава пдф, тролује га и није једном било него више пута његове "теме" све по 5-6 комада модератори спајају у једну. Према томе НИСИ У ПРАВУ.

Изволи па тражи одговор - баш ме занима шта ћеш одговорити а да не буде смешно.:cool:

Зар није мудрост да си му одговорио, ако знаш одговор?
Тебе вређа што неко отвара по 10 тема са једном реченицом (иако их има две, а не једна), и уместо да му само наведеш цитат из Библије ти се распишеш.
Дао си му материјал да тврди да не знаш одговор, бацио си сумњу на правослаље и учинио си му тему популарном.

Мој труд омаловажаваш.

Човек се познаје по делима.

Само си му помогао.
 
Lepo pitam i ntiko mi ne odgovara.
Gdje piše da je Bog imao samo jednog sina??
AKo ima negde neka mi netko da kordinate iz biblije.

Ja znam da piše da ih je imao više...:confused:

''6. А кад се људи почеше множити на земљи, и кћери им се народише.

2. Видећи синови Божји кћери човјечије како су лијепе узимаше их за жене које хтјеше.

3. А Господ рече: неће се дух мој до вијека прети с људима, јер су тијело; нека им још сто и двадесет година.

4. А бијаше тада дивова на земљи; а и послије, кад се синови Божји састајаху са кћерима човјечијим, па им оне рађаху синове; то бијаху силни људи, од старине на гласу.''

љубоморног ли бога... :aha:
 
Ja znam da piše da ih je imao više...:confused:

''6. А кад се људи почеше множити на земљи, и кћери им се народише.

2. Видећи синови Божји кћери човјечије како су лијепе узимаше их за жене које хтјеше.

3. А Господ рече: неће се дух мој до вијека прети с људима, јер су тијело; нека им још сто и двадесет година.

4. А бијаше тада дивова на земљи; а и послије, кад се синови Божји састајаху са кћерима човјечијим, па им оне рађаху синове; то бијаху силни људи, од старине на гласу.''

љубоморног ли бога... :aha:

Odlično.
To je dokaz da ih je bilo više.

Ima li što drugo osim toga???
 
Ne poznaš bibliju uopće.
Da poznaš razumeo bi što ja tražim.
Тражиш доказе своје заблуде.
То што сам ти рекао потврђују цитати које су други дали, а не тобожње синове које је Бог направио полним општењем.

"Синови Божији" и "Народ Божији" немају везе са контекстом у који их стављаш. Чудим се да трошиш своје драгоцено време читајући Свето Писмо када желиш да га тумачиш на овакав начин "Човече Божји" :D
 
Тражиш доказе своје заблуде.
То што сам ти рекао потврђују цитати које су други дали, а не тобожње синове које је Бог направио полним општењем.

"Синови Божији" и "Народ Божији" немају везе са контекстом у који их стављаш. Чудим се да трошиш своје драгоцено време читајући Свето Писмо када желиш да га тумачиш на овакав начин "Човече Божји" :D
Pa ko zna kakvim ih je putem napravio. Izgleda da je nešto antiprotivan kada je prirodni put u pitanju.

Eno lepo piše sinovi božiji i kćeri ljudske se voleli, a on se na to sve mrštio.
Što su sinovi božiji a kćeri ljudske? :dontunderstand:
 
Pa ko zna kakvim ih je putem napravio. Izgleda da je nešto antiprotivan kada je prirodni put u pitanju.

Eno lepo piše sinovi božiji i kćeri ljudske se voleli, a on se na to sve mrštio.
Što su sinovi božiji a kćeri ljudske? :dontunderstand:

Pa jasno je nije li???
Ali Bog koji je u SZ nema veze s onim u NZ.
No izgleda da to nije mnogima jasno.

Bog iz NZ ima samo jednog sina jedinorođenog.
Tako piše,ništa ja ne dodajem niti oduzimam.

14 I Riječ je tijelom postala i prebivala među nama. I vidjesmo slavu njegovu, slavu kao Jedinorođenoga od Oca, puna milosti i istine ivan 1

Tko vjeruje u njega, ne sudi se: tko ne vjeruje, taj je već suđen, jer ne vjeruje u ime jedinorođenoga Sina Božjega. Ivan 3
 
Poslednja izmena:
Verujem u jednoga Boga Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.
I u jednoga Gospoda Isusa Hrista, Sina Božijeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog; rođenog, a ne stvorenog, jednosuštnog Ocu, kroz Koga je sve postalo;
Koji je radi nas ljudi i radi našeg spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve, i postao čovek;
I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i bio pogreben;
I Koji je vaskrsao u treći dan, po Pismu;
I Koji se vazneo na nebesa i sedi sa desne strane Oca;
I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, Njegovom carstvu neće biti kraja.

I u Duha Svetoga, Gospoda, Životvornog, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
U jednu svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.
Čekam vaskrsenje mrtvih.
I život budućeg veka. Amin!

Gospod Bog ima samo Jednog Sina: Isusa Hrista i On ce ponovo doci samo jos jednom i Njegovom carstvu nece biti kraja (ovo nije onaj iz "Jovanovog" otkrivenja kojemu se pripisuje hiljadugodisnje carstvo na zemlji)..
 
Je li Bog imao samo jednog sina ili više sinova??
Što Biblija kaže o tome??
Хајде опет да пробамо.
Бог није имао синова, сем у варијантама Исус+Магдалена и сл.
Бог је Отац, Син и Свети Дух према православнима и римокатолицима.
Отац има само једног Сина, јер је то механизам стварања (за шта је потребна дужа елаборација).
Старозаветни Бог је сасвим могуће различит од новозаветног, или је јеврејско схватање и приповедање толико различито од грчког.

Да ли си ти протестант?
 
Хајде опет да пробамо.
Бог није имао синова, сем у варијантама Исус+Магдалена и сл.
Бог је Отац, Син и Свети Дух према православнима и римокатолицима.
Отац има само једног Сина, јер је то механизам стварања (за шта је потребна дужа елаборација).
Старозаветни Бог је сасвим могуће различит од новозаветног, или је јеврејско схватање и приповедање толико различито од грчког.

Да ли си ти протестант?

Pa ti pričaš o Bogu o kojem je Krist govorio to mi je jasno.
No ima bog iz starog zavjeta koji je imao sinove.
To je želim ljudima da se razgraniči.
No treba jako dobro bibliju poznavati za takvo nešto a i evanđelja.
A tko sam ja?
Majstor 7-og reda zaboravljenog Kristovog učenja,
:hahaha:
 
No ima bog iz starog zavjeta koji je imao sinove.
Јахве (Елохим) је имао синове?

Хајде баш да видим како си до тога дошао.
Ваљда ти је јасно да Божји син по телу и духу може бити само исто Бог, а не као антички полубог.

Није битно само добро познавати Библијски текст него знати и библијску историју и приступе тумачењима. А најбитније је имати веру која ти отвара сва врата ка духу текста, онда човек може и сам да проникне иза спољашње форме.
 
No vidim da kao po običaju prašina se diže.
A tako jednostavno je moje teme ne čitati i zaobići a tako je teško izgleda kad se čitaju da se nađe neko suvislo objašnjenje da se odgovori na teme.
Svaka gađa velemajstorski u centar problema u hrišćanstvu.
Nije ni čudo što se odgovor ne može da da.
Pa ni papa ni vladike na znaju pa kako će zavedeni puk da zna ako oni ne znaju.
Kad im velemajstor 7.og reda poreda pitanja.
No ne brinite sve ću vam elaborirati postepeno,preobrazićete se u kvalitetne pojedince koji misle svojom
glavom i s kičmom uspravno ćete da hodate.
 
Gospod Bog ima samo Jednog Sina: Isusa Hrista i On ce ponovo doci samo jos jednom i Njegovom carstvu nece biti kraja (ovo nije onaj iz "Jovanovog" otkrivenja kojemu se pripisuje hiljadugodisnje carstvo na zemlji)..

Po bibliji je apsolutno tako. Jovan 3:16... Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.

Jovan 3:18...Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg.


Po bibliji su, SVI LJUDI BOŽIJI SINOVI ali u simboličnom smislu. A valjda je poznato da da smo svi mi RODJENI grešnim začečem a da je po bibliji samo Isus začet od Boga-Svetog duha u onoj devici Mariji.Naglašavam ...po bibliji.
FelixTheCatPaceAni.gif
 
Idemo sva životna nezadovoljstva ovde projektujte na pojedinca koji nema veze s tim.
No ne uzrujavate me uopće.
Zapravo dobro je pokazujete svoje pravo lice i gnjev kojeg kupite u sebi prema roditeljima,djeci,ženi i tko zna čemu.
I sad malo proanalizirajte vaš taj gnjev koji ste prema meni uputili.
Tko sam vam ja ??
Jako netko bitan??
Mislim da su pored vas ti na koje ste gnjevni.
ILi ste na samog sebe jer ste nezadovljni podjeljenim životinim kartama??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top