Da li mislite da su nam autobusi u Nišu ispravni?

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.191
U lančanom sudaru na uglu Bulevara Nemanjića i 7. jula, oštećen veći broj automobila.

U udesu nije bilo povređenih ali je pričinjena velika materijalna šteta.

Do incidenta je došlo kada je gradski autobus preduzeća "Transprodukt", dolazeći iz pravca Bulevara Nemanjića, udario u vozila koja su bila zaustavljena na semaforu na raskrsnici sa ulicom 7. jula.

- Nije brzo išo. Međutim, počeo je naglo da skreće i samo smo osetili udarac. Srećom niko nije povređen - kaže svedok koji je u tom trenutku bio u autobusu ali nije želeo da mu se pominje ime.

Nekoliko niških medija, pozivajući se na izjave svedoka, prenelo je informaciju da su autobusu otkazale kočnice.

- policija je posle incidenta naš autobus poslala na vanredni tehnički pregled, ali je utvrđeno da je sve bilo ispravno. Vozač je i na licu mesta policiji rekao da je uzrok nezgode klizav put - kaže za Južne vesti Vlada Milanović, direktor preduzeća "Transprodukt".

Nakon sprovedene kontrole javnog gradskog prevoza niška policija prošlog meseca saopštila je da je 17 autobusa putnike vozilo sa neispravnim kočnicama. Nezvanično, gotovo svi autobusi bili su vlasništvo jednog preduzeća.]

http://www.juznevesti.com/vesti/drustvo/Autobus-pokupio-shest-automobila.sr.html

Znaci za ovaj sudar je kriv bus jer je imao neispravne kocnice,sta mislite jel uopste bezbedno se voziti u nasim autobusima?
 
udes.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Svakodnevno putujem do obližnjeg grada na posao autobusima Nišekspresa. Retko se desi da je sa autobusom sve u redu: ili se ne zatvaraju(otvaraju) vrata, ili prozor, ili prokišnjava, kako odozgo tako i odozdo. Nekada prokuva, često pun putnika ide po gorivo, a ovih hladnih dana, svakom trećem ne radi grejanje. Nekad i ne dodje, već čekamo zamenu. Ljudi prefarbali stare autobuse, nalickali ih i predstavili kao nove.
A vozači su posebna priča. Ako te ne ubiju cigaretama, koje kaleme jednu na drugu, onda te ubiju izborom i jačinom muzike.
 
Svakodnevno putujem do obližnjeg grada na posao autobusima Nišekspresa. Retko se desi da je sa autobusom sve u redu: ili se ne zatvaraju(otvaraju) vrata, ili prozor, ili prokišnjava, kako odozgo tako i odozdo. Nekada prokuva, često pun putnika ide po gorivo, a ovih hladnih dana, svakom trećem ne radi grejanje. Nekad i ne dodje, već čekamo zamenu. Ljudi prefarbali stare autobuse, nalickali ih i predstavili kao nove.
A vozači su posebna priča. Ako te ne ubiju cigaretama, koje kaleme jednu na drugu, onda te ubiju izborom i jačinom muzike.

Nisekspres je posebna prica,njihovim autobusima sve fali pocev od grejanja,neudobni su a muzika je posebna kategorija..
 
Valjda jesu, znam da mora neko garantovati kad ga izveze iz garaze da je tehnicki ispravan!
Inace, kakvim drumovima voze sasvim su solidni.

Pre nekog vremena u saobracajnoj kontroli policija je 17 autobusa iskljucila iz saobracaja zato sto im nisu ispravne kocnice,medjutim odbor za saobracaj je to odmah demantovao i autobusi su vraceni u saobracaj pa sada vidite...
 
Сестра ми је ишла овим аутобусом до гимназије,каже да је замало могла да падне собзиром да је полетела неколико метра а да није био човек од кога се зауставила ко зна шта би било са њом,каже да су јој се руке тресле целог дана,и да није могла уопште да се концентрише на наставу,стварно да јој драги Бог није помогао ко зна шта би било,па немогу да верујем колико пара краду,свака карта 30 динара,а не могу за пишљиве кочнице да дају
 
Ovi novi autobusi privatni ne znam koja je firma u pitanju uglavnom svetlo zelene su boje i uglavnom su u ok stanju i cisti su, a ja putujem na relaciji Calije - Bubanj a video sam da ih ima i D. Vrezina - Bubanj. Sto se tice Nis Expresa autobusi su im u raspad stanju zimi je u njima hladno a vozaci su neverovatno bahati i bezobrazni tako da je voznja totalno neudobna pogotovo ako stojite na sredini busa. Mada su skoro kupili par ovih novih autobusa sa TFT televizorima unutra e oni su druga prica ali to je samo dok ih vozaci neraskantaju kao sto to znaju da urade.
 
Сестра ми је ишла овим аутобусом до гимназије,каже да је замало могла да падне собзиром да је полетела неколико метра а да није био човек од кога се зауставила ко зна шта би било са њом,каже да су јој се руке тресле целог дана,и да није могла уопште да се концентрише на наставу,стварно да јој драги Бог није помогао ко зна шта би било,па немогу да верујем колико пара краду,свака карта 30 динара,а не могу за пишљиве кочнице да дају
Ovi novi autobusi privatni ne znam koja je firma u pitanju uglavnom svetlo zelene su boje i uglavnom su u ok stanju i cisti su, a ja putujem na relaciji Calije - Bubanj a video sam da ih ima i D. Vrezina - Bubanj. Sto se tice Nis Expresa autobusi su im u raspad stanju zimi je u njima hladno a vozaci su neverovatno bahati i bezobrazni tako da je voznja totalno neudobna pogotovo ako stojite na sredini busa. Mada su skoro kupili par ovih novih autobusa sa TFT televizorima unutra e oni su druga prica ali to je samo dok ih vozaci neraskantaju kao sto to znaju da urade.

To cu Curdic autobusi i oni su ok cak ima i grejanje kod njih..A Nis ekspres nije u tolikom losem stanju nego su nekako zaostali...
 
Gradski su nam svi skroz aut, al to i nije naj strasnija stvar. Ja svakog radnog dana putujem 50km do posla prigradskim busom. Nisu ni oni ispravni. Par puta se desilo da se bus pokvari negde u nekoj nedodjiji, u sred zime i negde oko 6-7h ujutru! Kasnim na posao, šef se ljuti... Pa stvarno da poludis! Ili vracam se s posla, letnji dan, upekla zvezda na +40C, gladne, umorna i sl. Bus se pokvario i nema mu pomoći, imam sledeci za oko 1h. Vozac se jadan trudi da popravi nesto al bas bas bas mu nikako ne ide.
 
Gradski su nam svi skroz aut, al to i nije naj strasnija stvar. Ja svakog radnog dana putujem 50km do posla prigradskim busom. Nisu ni oni ispravni. Par puta se desilo da se bus pokvari negde u nekoj nedodjiji, u sred zime i negde oko 6-7h ujutru! Kasnim na posao, šef se ljuti... Pa stvarno da poludis! Ili vracam se s posla, letnji dan, upekla zvezda na +40C, gladne, umorna i sl. Bus se pokvario i nema mu pomoći, imam sledeci za oko 1h. Vozac se jadan trudi da popravi nesto al bas bas bas mu nikako ne ide.

Kada bi imali neku cestu kontrolu tj. kada bi cesce isli na tehnicki pregled onda bi bilo ok,ovako samo mozemo da gledamo kako prave saobracajne nesrece...
 
Kao sto rekoh onomad, sad ih retko koristim, mislim javni prevoz....ali koji put i udjem.
gradski tako tako, ali ovi lokalni, uzas!
Taman ih nesto preuredili, presvukli sedista, promenili zavese...kad za kratko vreme...potpisi, poruke, brojevi telefona, neukus od crtanja i pisanja.
Kad udjem u autobus ne razmisljam jel tehnicki ispravan, verujem da jeste !
A i kako da znam ? Treba da udjem i kazem`` dobar dan, molim kartu i jeli vam autobus ispravan?``
 
Kao sto rekoh onomad, sad ih retko koristim, mislim javni prevoz....ali koji put i udjem.
gradski tako tako, ali ovi lokalni, uzas!
Taman ih nesto preuredili, presvukli sedista, promenili zavese...kad za kratko vreme...potpisi, poruke, brojevi telefona, neukus od crtanja i pisanja.
Kad udjem u autobus ne razmisljam jel tehnicki ispravan, verujem da jeste !
A i kako da znam ? Treba da udjem i kazem`` dobar dan, molim kartu i jeli vam autobus ispravan?``

:hahaha::hahaha: ja im i ne trazim nego samo kada me pita jel imam kartu,tada i mozda cak kupim ili kazem jednostavno mesecna:mrgreen::mrgreen: jer su tako i zasluzili..
 
Mora vam se pohvalim:

Izuzeeeetno težak domaći zadatak za Niš-ekspres... Kupio sam kartu London-Liverpul preko interneta... ali, Englezi su shvatili da je bre mnogo mučno sad da ti tu kartu štampaš na kućnom štampaču, pa da je nosiš sa sobom, i tako dalje... priznaćete, teeeško kočenje... e ZATO, karta mi je poslata na mobilni kao SMS!!! :)

Na slici - dve povratne karte do Liverpula :D+



Mislio sam se šta vozaču da pokažem, ali upravo sam mu ovo sa slike pokazao, i pustio me u bus! :)
 

Back
Top