Titovi Pioniri

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
Titovi Pioniri
Liga socijaldemokrata Vojvodine traži da severna pokrajina umesto Statuta dobije ustav po ugledu na onaj iz 1974. godine

BEOGRAD - Liga socijaldemokrata Vojvodine neće se zadovoljiti čak ni usvajanjem Statuta Vojvodine, već traži da severna srpska pokrajina dobije ustav! Ovo potvrđuje poslanik LSV Aleksandra Jerkov pozivajući se na to da je 1974. godine, u vreme SFRJ i vladavine Josipa Broza, Vojvodina imala sopstveni ustav. Ovaj zahtev ponovio je juče i predsednik stranke Nenad Čanak.

- Ne vidim ništa loše u tome. To je stav Lige koji je poznat odranije. Statut nam ne pruža onaj nivo autonomije koliki Vojvodina i njeni građani treba da imaju - ističe Jerkovljeva.

Upitana da li to znači da traže promenu Ustava Srbije, jer on ne predviđa da Vojvodina može imati ustav, već samo statut, konstatuje da njena stranka nije zadovoljna tim ustavnim rešenjem i podseća da je Vojvodina imala ustav 1974. godine.

- Naravno, niko ne želi da se Vojvodina vrati na Ustav iz 1974. godine, jer je sada drugačije političko uređenje i politički trenutak. Ne tražimo rešenja za proteklih 35, nego za budućih 35 godina. Nema to veze sa komunističkim režimom, već sa pravima koja su imali građani Vojvodine - rekla je ona za Kurir, uz uveravanja da LSV nema antidržavni stav.
Kao pokriće, ona navodi da mnoge evropske pokrajine imaju svoj ustav.

- To su slučajevi u Španiji, Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj... U Austriji Štajerska, u Švajcarskoj Tičino, Bavarska se čak tretira kao država, ali to opet ne znači da želi da se osamostali od Nemačke - napominje Jerkovljeva.

Dragan Todorović, zamenik predsednika Srpske radikalne stranke, tvrdi da bi ustav Vojvodine direktno išao naruku separatistima.

- Te floskule da to postoji u drugim evropskim zemljama za nas su apsurdne, jer tamo ne postoje težnje za odvajanjem državne teritorije. Ovde postoje i izražene su u slučaju obe srpske pokrajine. Ustav bi bio inicijalni akt za stvaranje federalne jedinice, a zatim i otcepljenje Vojvodine, gde bi se išlo na scenario sličan odvajanju Crne Gore. Već predloženim Statutom predviđa se da građani Vojvodine na referendumu odlučuju s kim će da žive - upozorava Todorović, koji smatra da iza tih ideja ne stoje Nenad Čanak i Aleksandra Jerkov, već Boris Tadić.
Poslanik SNS Igor Bečić smatra da je izjava Aleksandre Jerkov veoma opasna, pogotovo zato što je reč o staroj težnji LSV da svoju želju sprovede u delo.

- Otvaranje pitanja Vojvodine u momentu kada građani veoma teško žive a Vlada Srbije nije u stanju da odgovori na sve veću krizu, i nastojanje LSV da to radikalizuje samo skreću pažnju sa egzistencijalnih problema koji muče građane. Da ne govorimo o tome da bi eventualno donošenje ustava pokrajine vodilo njenom otcepljenju i daljem rasparčavanju Srbije - smatra Bečić.

Potpredsednik NS Dragan Jovanović misli da građani Srbije još nisu zaboravili sve zlo koje je doneo Ustav Srbije iz 1974. godine, kada smo u Srbiji imali dve države.

- Da li to znači da "ligaši" priželjkuju da Vojvodina krene putem kojim je krenulo Kosovo? Ako tako misle i žitelji Vojvodine, onda teško nama. U ovom momentu najmanje su nam potrebne nove podele, te se nadam da će razum prevladati - sumnjičav je Jovanović./.kurir

korak po korak ... a srbiju nema ko da brani!
kad su jugosloveni branili srbiju ?
a srbi cute !
 
Ma to sve rade "dodjosi" iz dinaroidnih oblasti u Vojvodinu i njihova deca, kao sto je taj Canak na primer.

Oni su veciti problem za Srbiju: primis ih kao sirote izbeglice, a oni ti posle buse satru i sire separatizam.

Баш тако, али има и друго име окупација.........:evil: :evil: :evil:
Имали су више повластица и права од свих нас који овде живимо вековима......
Све им је дато на тацни.......а кад су стали на ноге.........
Пустиш га у кућу да преспава, а он те избаци из твоје куће!!!!!:evil: :evil: :evil:
 
Баш тако, али има и друго име окупација.........:evil: :evil: :evil:
Имали су више повластица и права од свих нас који овде живимо вековима......
Све им је дато на тацни.......а кад су стали на ноге.........
Пустиш га у кућу да преспава, а он те избаци из твоје куће!!!!!:evil: :evil: :evil:

Nemoj da preterujes!

Ja sam cuo da su izbeglice iz Krajine odlicno cuvale kuce i zene Vojvodjana dok su ovi isli na ratista po Hrvatskoj.

Zar to nije lepo od njih?
 
- Naravno, niko ne želi da se Vojvodina vrati na Ustav iz 1974. godine, jer je sada drugačije političko uređenje i politički trenutak. Ne tražimo rešenja za proteklih 35, nego za budućih 35 godina. Nema to veze sa komunističkim režimom, već sa pravima koja su imali građani Vojvodine - rekla je ona za Kurir, uz uveravanja da LSV nema antidržavni stav.
Kao pokriće, ona navodi da mnoge evropske pokrajine imaju svoj ustav.

- To su slučajevi u Španiji, Nemačkoj, Austriji, Švajcarskoj... U Austriji Štajerska, u Švajcarskoj Tičino, Bavarska se čak tretira kao država, ali to opet ne znači da želi da se osamostali od Nemačke - napominje Jerkovljeva.
Мука ми је више од сталног навођења неких примера из ЕУ, од ових наших 'демократа'.
Ево и ова шмизла наводи примере .. Шпанија, Аустрија, Швајцарска, Немачка посебно.

Хоће овде да нам уведу демократију као у Немачкој. Може ... али прво нам дајте плате као у тој Немачкој !!! Да минималац у Србији буде 2.000 евра, па нам онда уводите демократију. Прво стандард па све остало. Плати бато демократију !
У Србији нема довољно народних кухиња колике су потребе, а они нам дробе како је организована једна Немачка, на пример, и како хоће исто да ураде са Србијом. Да увати човек мотку па дам им се слатко натепа. :evil: Ову шмизлу Јерков, лично бих пребио .... 'будалом' :hvala:
 
Vojvodina ima prednost uodnosu na Srbiju kod stanovništva.
Vojvodina nikada nije ratovala, nije etnička nego građanska, ime joj je građansko, zasebni mentalitet, lepša je od Srbije, itd...
Tako da ne bih smeo da se kladim da se Vojvodina neće otcepiti. I Crnogorci su nekad bili Srbi i krvarili za Srbiju, a danas preziru ovu državu.
Ko zna šta istorija donosi, možda se Bugarska prekosutra pripoji Srbiji...
 
Ovaj naslov je antireklama.
Bolje je biti titov pionir nego dražin krezubavi belolučni bradonja.
Mogli su da kažu komunist umesto titovi pioniri, jer je to onda neka druga priča.
 
Vojvodina ima prednost uodnosu na Srbiju kod stanovništva.
Vojvodina nikada nije ratovala, nije etnička nego građanska, ime joj je građansko, zasebni mentalitet, lepša je od Srbije, itd...
Tako da ne bih smeo da se kladim da se Vojvodina neće otcepiti. I Crnogorci su nekad bili Srbi i krvarili za Srbiju, a danas preziru ovu državu.
Ko zna šta istorija donosi, možda se Bugarska prekosutra pripoji Srbiji...

a ti se vrati u tvoju maticnu drzavu pa tamo pravi nove republike!
 
Za razliku od tebe ja sam pravi Beograđanin! Znači da se vratim u Srbiju, a već sam u Srbiji?!

odakle ti tata bejogradjanine ili koje ti je maticno drzavljanstvo za razumevanje tvog separatizma?
ili iz kog si plemena?
tvoja se maticna drzava otcepila zar ne?
uzgred u beogradu zivi ne vise od 100 000 autohtonih beogradjana,svi mi ostali smo pridoslice ali sa razlicitim namerama.
 
Otac Beogradjanin, majka iz Smedereva.
El te zanima detaljniji pedigre?

I kakve veze moje "poreklo" ima sa ovom temom, obaška što među vojvođanskim autonomašima ima i starosedelaca (više) i dođoša(manje)?!
Uostalom zabole me...
 
Nemoj da preterujes!

Ja sam cuo da su izbeglice iz Krajine odlicno cuvale kuce i zene Vojvodjana dok su ovi isli na ratista po Hrvatskoj.

Zar to nije lepo od njih?

hahahah mada

Nadam se da moji NAJVECI DUSMANI uvek imaju podrsku SVOJIH NAJBLIZIH kao Srbi u Krajini od Srba iz Srbije :)

ps Ja se jos uvek pitam gde su bre Valjevcani i ostala buranija da brane Srbiju....oni isti sto su ko najvece pi*c*ke bezali 92 ...............Pogledaj dokumentarni film Kosare pa dobro slusaj po naglasku ko se borio po Kosovu ....
 
Мука ми је више од сталног навођења неких примера из ЕУ, од ових наших 'демократа'.
Ево и ова шмизла наводи примере .. Шпанија, Аустрија, Швајцарска, Немачка посебно.

Хоће овде да нам уведу демократију као у Немачкој. Може ... али прво нам дајте плате као у тој Немачкој !!! Да минималац у Србији буде 2.000 евра, па нам онда уводите демократију. Прво стандард па све остало. Плати бато демократију !
У Србији нема довољно народних кухиња колике су потребе, а они нам дробе како је организована једна Немачка, на пример, и како хоће исто да ураде са Србијом. Да увати човек мотку па дам им се слатко натепа. :evil: Ову шмизлу Јерков, лично бих пребио .... 'будалом' :hvala:

Nemacka, Italija itd itd se ne mogu uporedjivati sa Srbijom....Za razliku od Srbije koja je zemlja srpskog naroda (jednog od slovenskih naroda), Nemacka je zemlja germana tj zemlja skupine naroda (kao sto je bila Jugoslavija).
 
Nemoj da preterujes!

Ja sam cuo da su izbeglice iz Krajine odlicno cuvale kuce i zene Vojvodjana dok su ovi isli na ratista po Hrvatskoj.

Zar to nije lepo od njih?

hahahah mada

Nadam se da moji NAJVECI DUSMANI uvek imaju podrsku SVOJIH NAJBLIZIH kao Srbi u Krajini od Srba iz Srbije :)

ps Ja se jos uvek pitam gde su bre Valjevcani i ostala buranija da brane Srbiju....oni isti sto su ko najvece pi*c*ke bezali 92 ...............Pogledaj dokumentarni film Kosare pa dobro slusaj po naglasku ko se borio po Kosovu ....

Види сад ово још и вређају............Аман Србијо кога си све примила под скуте
А јел тај филм правио онај Дрецун ?
 
Za razliku od tebe ja sam pravi Beograđanin! Znači da se vratim u Srbiju, a već sam u Srbiji?!

odakle ti tata bejogradjanine ili koje ti je maticno drzavljanstvo za razumevanje tvog separatizma?
ili iz kog si plemena?
tvoja se maticna drzava otcepila zar ne?
uzgred u beogradu zivi ne vise od 100 000 autohtonih beogradjana,svi mi ostali smo pridoslice ali sa razlicitim namerama.


Видиш опет тај брдско-шоомски-воокојебина-начин размишљања......
У Београду нема племена, племена су се запатила '45 sa razlicitim namerama
 
Shta su to Pioniri ?!
normal_Mi%20pioniri.jpg


Nasao sam neku staru knjigu ,gde pise
cuvajte bratsvo i jedinstvo ko zenicu
oka svoga.
Sta je to ?
To ti je kad ste braća, pa još i jedinstveni. Lepo zvuči mada retko biva ...
 

Back
Top