Za koji sistem su Srbi?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Imam dug staz na forumima, ali nikako jos ne mogu da ukapiram za koji sistem su Srbi???

Vecina ih pljuje po komunizmu, ali istovremeno pljuje i po kapitalizmu (Americi).

Bilo bi logicno da oni koji mrze patizane, vole Amere, sestu flotu i Obamu, a ne vole Ruse i Medvedeva, a ustvari nije tako....

Mrze komunizam, a vole Ruse, mrze Ameriku, a vole kapitalizam...

Nekako je to meni sve izmesano.

Imam utisak da Srbi uopste ne znaju sta vole i hoce....
 
паа не нају
то ти јер така сорта ћудна
ништа им не ваља

зато се тражи оптимална

а оптимална јест нека диктатура

мисим, моје сромно мишљење:rumenko:
 
Imam dug staz na forumima, ali nikako jos ne mogu da ukapiram za koji sistem su Srbi???

Vecina ih pljuje po komunizmu, ali istovremeno pljuje i po kapitalizmu (Americi).

Bilo bi logicno da oni koji mrze patizane, vole Amere, sestu flotu i Obamu, a ne vole Ruse i Medvedeva, a ustvari nije tako....

Mrze komunizam, a vole Ruse, mrze Ameriku, a vole kapitalizam...

Nekako je to meni sve izmesano.

Imam utisak da Srbi uopste ne znaju sta vole i hoce....

Ma nije znaju srbi sta hoce bar polovina nas ,ali je problem sto druga polovina srba zna sta nece .
 
Glavni problem gradjana Srbije u zadnjih 20 godina je taj sto medju onima koji ga vode ima mnogo lopova i nesposobnih za posao koji rade.
Sto se tice kapitalizma, socijalizma i uopste sistema ceo svet je sludjen ne samo Srbi.Na ta pitanja sam utrosio tridesetak godina zivota i svetu nudim Teoriju o racionalnom gradjanskom drustvu.
Mnogo toga iz svoje Teorije iznosim na Forumu,ali to su samo mali delovi jedne celine.
 
Glavni problem gradjana Srbije u zadnjih 20 godina je taj sto medju onima koji ga vode ima mnogo lopova i nesposobnih za posao koji rade.
Sto se tice kapitalizma, socijalizma i uopste sistema ceo svet je sludjen ne samo Srbi.Na ta pitanja sam utrosio tridesetak godina zivota i svetu nudim Teoriju o racionalnom gradjanskom drustvu.
Mnogo toga iz svoje Teorije iznosim na Forumu,ali to su samo mali delovi jedne celine.

Sve ovo su interesantne teme za vrlo veliku diskusiju koja daleko prevazilazi nivo ovog foruma.

Ovo nije crkva gde se trebas Bogu moliti.
 
Imam dug staz na forumima, ali nikako jos ne mogu da ukapiram za koji sistem su Srbi???

Vecina ih pljuje po komunizmu, ali istovremeno pljuje i po kapitalizmu (Americi).

Bilo bi logicno da oni koji mrze patizane, vole Amere, sestu flotu i Obamu, a ne vole Ruse i Medvedeva, a ustvari nije tako....

Mrze komunizam, a vole Ruse, mrze Ameriku, a vole kapitalizam...

Nekako je to meni sve izmesano.

Imam utisak da Srbi uopste ne znaju sta vole i hoce....

Bas si , satro- komplikovano pojednostavio celu stvar .
Naravno da je lako dati odgovor na to pitaje , ali je pitaje postavljeno na nakaradan nacin .
 
@Blajbinger

Требао си да поставиш анкету, али народ Србије нико није питао који му систем одговара, углавном је био наметнут.
Много је битније какав је квалитет људи на власти него систем који је на снази у некој држави.
 
С обзиром на хаос који овде влада у овом моменту би била најпогоднија "челична рука у баршунастој
рукавици" и није уопште битно како ће се такав систем звати, већ је битно да завлада ред, рад и дисциплина,
са минималним социјалним разликама. Већ сам негде написала, да распон примања може да буде 1:10.
 
С обзиром на хаос који овде влада у овом моменту би била најпогоднија "челична рука у баршунастој
рукавици" и није уопште битно како ће се такав систем звати, већ је битно да завлада ред, рад и дисциплина,
са минималним социјалним разликама. Већ сам негде написала, да распон примања може да буде 1:10.

Po tom rasponu primanja ispada da bi radnik mogao da ima 20 000 platu, a direktor 200 000, ili grešim. Ako je tako, u čemu je razlika od ovog sada?
U normalnim državama sa socijalno odgovornim vladama, ta razmera je 1:4 ili čak 1:3, kad je reč o državnoj službi, pre svega, ali ni u privatnim firmama nije tolika razlika. Naravno, ovde ne računamo same vlasnike firmi.
 
Imam dug staz na forumima, ali nikako jos ne mogu da ukapiram za koji sistem su Srbi???

Vecina ih pljuje po komunizmu, ali istovremeno pljuje i po kapitalizmu (Americi).

Bilo bi logicno da oni koji mrze patizane, vole Amere, sestu flotu i Obamu, a ne vole Ruse i Medvedeva, a ustvari nije tako....

Mrze komunizam, a vole Ruse, mrze Ameriku, a vole kapitalizam...

Nekako je to meni sve izmesano.

Imam utisak da Srbi uopste ne znaju sta vole i hoce....

Hoće jednu normalnu, sređenu državu u kojoj mogu slobodno da egzistiraju, društveno uređenje je nebitno bitan je status čoveka u državi.
 
С обзиром на хаос који овде влада у овом моменту би била најпогоднија "челична рука у баршунастој
рукавици" и није уопште битно како ће се такав систем звати, већ је битно да завлада ред, рад и дисциплина,
са минималним социјалним разликама. Већ сам негде написала, да распон примања може да буде 1:10.

A ja sam ti već negde napisala da je raspon plata u mom negdašnjem preduzeću u socijalizmu bio 1-3 pa gledajući spram toga kod tebe se nešto ne uklapa
 

Back
Top