Literatura...

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.519
Koje knjgie preporucujete vezano za Grcku mitologiju,istoriju starog veka uopste(zanima me sve),i za istoriju srba(celokupno,sve do danas)
sto se tice istorije srba preporucili su mi "ISTORIJA SRBA U 10 KNJIGA",gde ovo moze da se nabavi?A sto se istorije starog vega tice je to Mashkin i papazoglu "ISTORIJA HELENIZMA" gde ove knjige mogu da se nabave,da li mogu mozda da se kupe negde?Istorija srednjeg veka - peinter
Hvala
 
zoranpetrovic84:
Koje knjgie preporucujete vezano za Grcku mitologiju,istoriju starog veka uopste(zanima me sve),i za istoriju srba(celokupno,sve do danas)
sto se tice istorije srba preporucili su mi "ISTORIJA SRBA U 10 KNJIGA",gde ovo moze da se nabavi?A sto se istorije starog vega tice je to Mashkin i papazoglu "ISTORIJA HELENIZMA" gde ove knjige mogu da se nabave,da li mogu mozda da se kupe negde?Istorija srednjeg veka - peinter
Hvala

istoriju srba u 10 kniiga (toma) mozes naci u svakoj bolje opremljenoj biblioteci. ako mozda zelis da kupis taj komplet imas u plato-u u knez mihailovoj, ali je dosta skup.

A STO SE TICE GRCKE MITOLOGIJE, JA BIH TI PREPORUCIO KNJIGU SABINE OSVALT-GRCKA I RIMSKA MITOLOGIJA (TAKODJE JE IMAS U PLATO-U I MISLIM, ALI NISAM BAS SIGURAN, DA KOSTA 1350 DIN)
 
Za grchku mitologiju Robert Grevs, a moze i Vojtjeh Zamarovski, Sabina Osvalt je takodje ok...a moze i Katerina Servi Greek mytology kao i Kun ali po meni te dve i nisu neshto...mozda je ipak najbolji Grvs pa ti odluchi... :)
 
Mashkin ti je Istorija Rima i moze da se nadje u bilo kojoj bolje opremljenoj biblioteci i knjizari dok Istoriju Helenizma Fanule Papazogulu ne mozesh bash tako lako da nabavish...znam da je ima u biblioteci za Stari vek na Filozofskom u Bgd-u i mislim u Univerzitetskoj... hahaha ja je imam :)
 

Back
Top