Prisustvo muza na porodjaju

  • Začetnik teme Novikontinent
  • Datum pokretanja
prava zena je uvek ZA ali pitanje je da li muz misli da je stvarno spreman da gleda taj dogadjaj naravno kao nJagradu prvi uzima dete u ruke.
Problem moze biti pretpostavljam sto toga nema u svim gradovima a nikom ne pada na pamet da ide iz svog grada zbog toga.
 
mora biti jako jako hrabar da bi mogao da prisustvuje a ne pravi probleme.
To moze biti samo PRAVI muskarac i muz i otac.
Pitanje je: da li je stvarno spreman :?:
Ne bi bilo dobro da posle kaze joj nisam znao ovo nisam znao ono pa sam zato prvi put pao u nesvest a zato drugi a zato treci....
 
Nbreskva:
prava zena je uvek ZA ali pitanje je da li muz misli da je stvarno spreman da gleda taj dogadjaj naravno kao nJagradu prvi uzima dete u ruke.
Problem moze biti pretpostavljam sto toga nema u svim gradovima a nikom ne pada na pamet da ide iz svog grada zbog toga.
DA slazem se u tom slucaju Otac potpuno zasluzuje da bude prvi koja uzima bebu u narucje, majka je svakako druga.
 
Ja nisam ni pod razno bila ZA prisustvo muza na porodjaju,iz vise razloga:
1.kad me najvise boli,i kad samo cekam da prodje sta god da se desi,ko je glavni krivac-on! Znala sam da nece moci da mi pomogne nekom pricom jer necu biti ustanju da slusam,moze samo jos dodatno da me nervira glupim pitanjima(a sva su glupa u toj situaciji,verujte)
2.kad mi bude delovala anestezija,bolje da se skoncentrisemi da skupljam snagu za glavi momenat nego da me on dekoncentrise
3.kad sve prodje i kad ja ostanem izmucena i krvava(a beba jos nije pored mene da mi da snagu),on ce da ode u neku kafanu i da loce! ..i jos da prica kako mu je bilo tesko.. i da me zove i pusta da cujem kako se provodi
4.oono sto je osnovno-sta ako ne moze da podnese,pa mi se posle porodjaja smuci i on i njegov kukavicluk?

Dakle,posodila sam se bez muza i bez ikakvih problema,on se usunjao u bolnicu cim su mene dovezli u sobu(iscepan i pripit), i snalazio se super sve vreme dok smo nas dve bile u bolnici, -u svako doba dana i noci da mi donese sta treba itd..
 
Narandza:
Nbreskva:
prava zena je uvek ZA ali pitanje je da li muz misli da je stvarno spreman da gleda taj dogadjaj naravno kao nJagradu prvi uzima dete u ruke.
Problem moze biti pretpostavljam sto toga nema u svim gradovima a nikom ne pada na pamet da ide iz svog grada zbog toga.
DA slazem se u tom slucaju Otac potpuno zasluzuje da bude prvi koja uzima bebu u narucje, majka je svakako druga.

Ne razumem,kako je to majka-druga po tvojoj kategorizaciji?
 
U nasoj smederevskoj bolnici nije dozvoljen ulaz muzu ni da dodje do porodilje a ne da prisustvuje porodjaju.... Ne salim se !!! Postoji jedna prostorija koja je malo veca od obicnog WC-a i koja sluzi kao prostorija za posete. U tu prostoriju se u vreme posete "sjati" nekad i preko 30-40 ljudi pa neke porodilje moraju da pricaju sa svojim dragim muzem na stepenistu porodilista stojeci sat vremena zato sto postoje samo dve klupice za sedenje. Nije dozvoljen ulaz u bolesnicke sobe, ni pod razno......Toliko od mene, mozda sam malo promasila temu , izvinjavam se!
 

Back
Top