giros,sta je potrebno?

mikism

Zainteresovan član
Poruka
227
kao sto pise u naslovu,nesto razmisljam da otvorim giros,samo to u pocetku,za lokal cu se snaci.zanima me sta mi sve treba i koliko se isplati.sve od opreme do realizacije da bude sve pravno cisto,koliko ulaganja i koliko znanja i iskustva treba da bude bar upola dobar kao u grckoj?
molim prenesite znanje i iskustvo!
hvala
 
kao sto pise u naslovu,nesto razmisljam da otvorim giros,samo to u pocetku,za lokal cu se snaci.zanima me sta mi sve treba i koliko se isplati.sve od opreme do realizacije da bude sve pravno cisto,koliko ulaganja i koliko znanja i iskustva treba da bude bar upola dobar kao u grckoj?
molim prenesite znanje i iskustvo!
hvala



Za giros ti je potrebno meso.:D
 
Odkud znaš da je iz N.S. ?

Smatram sebe vrsnim poznavaocem girosa, jer je to moja omiljena hrana.
Postoji ipak razlika između grčkog i turskog načina pripremanja, i to ne samo zbog vrste mesa.

U Novom Sadu postoji izvrstan turski (doner kebab) u Laze Telečkog, i solidan grčki u Maksima Gorkog. Pre je bio bolji u Železničkoj, i davno na Bulevaru oslobođenja, ali mislim da više ne postoje.
Retko sam u Novom Sadu....samo u prolazu...

Što se tiče pitanja postavljača teme, ovde u Grčkoj je to mnogo jednostavnije. Sam aparat ne košta mnogo i krajnje je jednostavan za upotrebu. Prednost je što možete kod gotovo svakog mesara da naručite da vam pripremi materijal po vašoj želji...ovakvo...onakvo meso...masnije, ili ne...Čak u supermarketima možete da kupite zamrznuto obrađeno meso, specijalno za to i vama ostaje samo da ga nataknete na onu šipku. Krajnje jednostavno....

Ovako....kod nas....morate da to pripremate u kućnoj varijanti....videla sam to u Grčkoj da rade kada je neka zabava, ali mi to izgleda gotovo nemoguće odraditi kako treba. Mnoooogo posla i zaprljate celu kuhinju.

Ideja je dobra....ljudi to kod nas vole, a nema mnogo konkurencije za sada.
Što se tiče propisa...., isto kao i za svaku hamburgeriju. Ne vidim razliku.
 
Poslednja izmena:
hvala...da,nisam iz nsa.znam da tamo ima,iz sremske mitrovice sam.
ima samo jedan koji da kazem "valja"u gradu,ali nista narocito i na vrh zubica a 170din,a npr pljeskavica od 130-150din,mislim da bih mogao mnogo bolje i mnogo jeftinije
 

Back
Top