Trazim diplomatski nacin........

Eugenie

Početnik
Poruka
40
Stvar je poprilicno prosta....
moj decko se, zbog nekih porodicnih problema, privremeno preselio kod mene. Sada, posle izvesnog vremena, doslo je do spominjanja da on ovde, uz placanje stanarine, ostane i dalje. Sve je to lepo, volimo se mi, ali meni je rano da se sa 22 godine prakticno udajem! (Narocito sto jos godinu dana treba da stdiram.) I sad trazim nacin da mu to na lep nacin sapostim.
Bojim se da cu ga iygubiti ako mu to kazem, a sa druge strane se bojim da cu "puci" ako on nastavi da zivi kod nas i da u tom slucaju od nase veze nece biti nista. Sta da radim???!!??? Sta da mu kazem???!!?
 
Eugenie:
Stvar je poprilicno prosta....
moj decko se, zbog nekih porodicnih problema, privremeno preselio kod mene. Sada, posle izvesnog vremena, doslo je do spominjanja da on ovde, uz placanje stanarine, ostane i dalje. Sve je to lepo, volimo se mi, ali meni je rano da se sa 22 godine prakticno udajem! (Narocito sto jos godinu dana treba da stdiram.) I sad trazim nacin da mu to na lep nacin sapostim.
Bojim se da cu ga iygubiti ako mu to kazem, a sa druge strane se bojim da cu "puci" ako on nastavi da zivi kod nas i da u tom slucaju od nase veze nece biti nista. Sta da radim???!!??? Sta da mu kazem???!!?

Napravila si gresku sto si dozvolila da u bilo kojoj varijanti uopste stanuje kod tebe tj. to nikako nisi smela da dozvolis.
Imao sam identicnu situaciju (devojka je izgubila godinu na faxu a samim tim i mesto u domu.Presla je da zivi kod mene sto se zavrsilo BRAKOM koji je potrajao manje od dve godine).
Regulisi to otvorenim razgovorom i konkretno mu reci to sto si rekla nama. Upamti, i sad si u zeznutoj situaciji (nisam skapirao da li se odselio od tebe pa bi da se ponovo vrati ili je jos tu).
Da te pripremim, sigurno ce tesko podneti cinjenicu da ne zelis da zivis sa njim tako da je velika verovatnoca da cete puci.Da te ne laze efendija. 8)
 
Pošto si prvi put razmišljala ribicom a ne mozgom, sada za promenu neka bude obrnuto.
Zapamti, u svoju gajbu i svoj krevet, na duže gostovanje, prima se iz sasvim drugih razloga a ne onih koje si ti navela.
Isuviše si mlada da bi bila u takvoj zajednici koja traži obaveze i sputava ti slobodu.

I usput, zamisli, ja se u svemu slažem sa onim što ti je napisao efendija, UBIĆU SE :D
 
kučka:
Pošto si prvi put razmišljala ribicom a ne mozgom, sada za promenu neka bude obrnuto.
Zapamti, u svoju gajbu i svoj krevet, na duže gostovanje, prima se iz sasvim drugih razloga a ne onih koje si ti navela.
Isuviše si mlada da bi bila u takvoj zajednici koja traži obaveze i sputava ti slobodu.

I usput, zamisli, ja se u svemu slažem sa onim što ti je napisao efendija, UBIĆU SE :D

Ubij se... 8)
 
Ne, ja mislim da nisi napravila grešku. Zaboga, ako je trebalo pomoći dečku u nevolji (porodični problemi i to ...), najlogičnije je bilo da ponudiš pomoć. To je dobro i plemenito. Takođe, nisi mogla znati šta će biti posle, pa je i logično bilo da nisi tražila da potpiše ugovor da će da se iseli. Doduše, malo si neprecizna, da li on živi kod tebe, ili kod vas. Ali, svejedno, sad pazi, nemoj da napraviš grešku ni ubuduće.

Najgore greške se u životu prave iz straha da se ne izgubi voljena osoba ! I to su najčešće uzastopne greške, jedna za drugom, da im se kraj ne vidi. Zato, prikupi malo hrabrosti i samopouzdanja, i lepo, bez uvijanja kaži šta imaš da kažeš. Ne radiš ništa ružno ni nemoralno, te nema potrebe da se izvinjavaš unapred i da sebe postavljaš u podređen položaj. I zapamti, za mnoge stvari u životu dobro je postupiti "diplomatski", ali za neke stvari najbolje je jasno i direktno reći šta se ima reći. Ovaj put nemoj tehnikom "tupog noža" nego tehnikom "oštre sekire". A ako ga zbog toga izgubiš, ne očajavaj, jer ako nije u stanju da podnese jedan takav razgovor, onda i nije velika šteta.

Dakle, lepo sednete, i mirno, normalnim glasom kažeš: Vidi, Miki, mislim da je vreme da se vratiš svojoj kući. Pomogla sam kad je trebalo, sada je to prošlo i želim da se sve bude onako kako je bilo pre problema u koji si upao.
 

Ubij se... 8)[/quote]


Zar me toliko mrziš a taman nam je krenulo :oops:
Crne misli, crne slutnje.Ja čas tamo, čas ovamo.Muzika tiha. Tako sladak a tužan. Jasno mi je , 2 godine nije malo. Odbacime samo tako.Nemoj, skupi hrabrosti i ... biću tu i danju i noću.I ne
slušaj tamo neke ljupke cice-mice obesnice, predaj mi se.
 
Mnogo si se upetljala. Ja sam imala slicnu situaciju; jednostavno sam morala da ga pozovem kod sebe na neki kraci period. Mi se u tom periodu kada je on boravio kod mene nismo bas najbolje slagali. Postoje neke stvari koje o nekome otkrijes tek kada zivite zajedno, pa makar to bilo i na neki kraci vremenski period. Tako da sam mu lepo rekla da to ne ide, a i da nam nije vreme, da ja ne osecam da zelim da zivim sa njim jos uvek, i on je to prihvatio... Mada smo ubrzo zatim raskinuli. Mislim da treba otvoreno da mu kazes. Kvalitetna komunikacija je uslov dobre veze. To vam je test.
 
kakvu ti buducnost vidis te veze?
svaka ozbiljna veza na karaju dolazi do stadije kada dvoje zele da vode zajednicki zivot.
ako trenutno nisi spremna da predjes na tu stadiju, onda mu tako i reci.

Jednostavno mu reci da ti nisi spremna da zivis sa njim . i da mislis da bi to ugrozilo vasu vezu. Reci mu da je prerano za tako nesto, da ga volis i da ne zelis da ga izgubis.
jednosavno budi iskrena sa njim...reci mu sve sta osecas i kako stvari stoje. Naravno da cemu biti neprijatno, ali sta se tu moze. Vazno je da tebi bude dobro
 
alexy:
Mnogo si se upetljala. Ja sam imala slicnu situaciju; jednostavno sam morala da ga pozovem kod sebe na neki kraci period. Mi se u tom periodu kada je on boravio kod mene nismo bas najbolje slagali. Postoje neke stvari koje o nekome otkrijes tek kada zivite zajedno, pa makar to bilo i na neki kraci vremenski period. Tako da sam mu lepo rekla da to ne ide, a i da nam nije vreme, da ja ne osecam da zelim da zivim sa njim jos uvek, i on je to prihvatio... Mada smo ubrzo zatim raskinuli. Mislim da treba otvoreno da mu kazes. Kvalitetna komunikacija je uslov dobre veze. To vam je test.

Jel ide? Ne ide. Znaci teraj to iz kuce. Bice drugih a ako mu to ne kazes jer se plasis da ga ne izgubis, onda cuti i trpi.

Ako te je strah, daj meni broj moba ili adresu, ja cu mu reci. Ih, sto volem kada se mladi, zaljubljeni golubcici pate oko takvih sitnica. HA HA HA, bas sam zloban :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:
 
merkat:
alexy:
Mnogo si se upetljala. Ja sam imala slicnu situaciju; jednostavno sam morala da ga pozovem kod sebe na neki kraci period. Mi se u tom periodu kada je on boravio kod mene nismo bas najbolje slagali. Postoje neke stvari koje o nekome otkrijes tek kada zivite zajedno, pa makar to bilo i na neki kraci vremenski period. Tako da sam mu lepo rekla da to ne ide, a i da nam nije vreme, da ja ne osecam da zelim da zivim sa njim jos uvek, i on je to prihvatio... Mada smo ubrzo zatim raskinuli. Mislim da treba otvoreno da mu kazes. Kvalitetna komunikacija je uslov dobre veze. To vam je test.

Jel ide? Ne ide. Znaci teraj to iz kuce. Bice drugih a ako mu to ne kazes jer se plasis da ga ne izgubis, onda cuti i trpi.

Ako te je strah, daj meni broj moba ili adresu, ja cu mu reci. Ih, sto volem kada se mladi, zaljubljeni golubcici pate oko takvih sitnica. HA HA HA, bas sam zloban :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Jesi, bas bas.. pokazi malo saosecanja! ;)
 
kučka:


Zar me toliko mrziš a taman nam je krenulo :oops:
Crne misli, crne slutnje.Ja čas tamo, čas ovamo.Muzika tiha. Tako sladak a tužan. Jasno mi je , 2 godine nije malo. Odbacime samo tako.Nemoj, skupi hrabrosti i ... biću tu i danju i noću.I ne
slušaj tamo neke ljupke cice-mice obesnice, predaj mi se.[/quote]

Imas porukicu na privatu, da ljudi vise ne bi slusali nase baljezgarije :roll:
 
snoshaj efendija:
kučka:


Zar me toliko mrziš a taman nam je krenulo :oops:
Crne misli, crne slutnje.Ja čas tamo, čas ovamo.Muzika tiha. Tako sladak a tužan. Jasno mi je , 2 godine nije malo. Odbacime samo tako.Nemoj, skupi hrabrosti i ... biću tu i danju i noću.I ne
slušaj tamo neke ljupke cice-mice obesnice, predaj mi se.

Imas porukicu na privatu, da ljudi vise ne bi slusali nase baljezgarije :roll:[/quote]

Aha, kako da ne, samo što nije stigla.Nema problema, povlačim se ja, više me čuti nećeš. I ne traži da ti se vratim :cry:
 
kučka:
snoshaj efendija:
kučka:


Zar me toliko mrziš a taman nam je krenulo :oops:
Crne misli, crne slutnje.Ja čas tamo, čas ovamo.Muzika tiha. Tako sladak a tužan. Jasno mi je , 2 godine nije malo. Odbacime samo tako.Nemoj, skupi hrabrosti i ... biću tu i danju i noću.I ne
slušaj tamo neke ljupke cice-mice obesnice, predaj mi se.

Imas porukicu na privatu, da ljudi vise ne bi slusali nase baljezgarije :roll:

Aha, kako da ne, samo što nije stigla.Nema problema, povlačim se ja, više me čuti nećeš. I ne traži da ti se vratim :cry:[/quote]

Mosha! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Pazi kada on nije pp da ce vam veza puci sto ti to predlaze => bezobrazan je! Znaci,gledaj malo obrnuto. Mada, mozda je pogresno (ocigledno jeste pogresno) procenio situaciju? Svakako ga izbaci, a diplomatsi - moze da znaci da neces biti suvise tvrda u stavu i ostade on. To nema veze sa fax - om, vec ti se nece. Taj "fax" argument batali, jer ce ti ga lako oboriti.


kučka:

NEMOJ molim te, cule... pliz...
 
kučka:

NEMOJ molim te, cule... pliz...[/quote]


Onaj prolupao i ništa ga ne razumem.
tn_an11.gif



A kada su kučke sekle vene :?:
Inače pripazi malo do sada si bio fin.
 
Vrati se jednom kuci sa hokejaskom maskom i motornom testerom. Upali testeru i pocni da ga juris po kuci, sa pretnjama da ces ga podeliti na dva dela i da ces gornji deo prineti satani, a drugi ces da bacis na rostilj. Postoje dve situacije koje se mogu odigrati.

I

Pasce na kolena i molice te da mu oprostis sta god da je ucinio. Reci ce ti da te voli i da hoce da mu budes zena, da zeli da ima koje dete sa tobom itd itd. Ako se to desi, udaj se.

II Pobecice glavom bez obzira kuci svojoj. A ti onda sa testericom kod njega. Budi u njegovoj gajbi oko 20.00. U svim horor filmovima, ubistva pocinju da se desavaju uglavnom u tom periodu. A i ima vise mesa za rendanje, mislim tu su i njegovi, mozda mu je tu isvalerka sa kojom te je varao sve vreme, eventualno neki dalji rodjak iz Amerike.

Nadam se da ce moj savet da ti pomogne i na neki nacin da izmeni tok tvog zivota. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 

Back
Top