Tko uistinu vlada svijetom?

Не знам да ли је баш намерно, јер да јесте те ствари које наводиш не би писале у Библији.
Али заиста има пуно ствари које су нетачне.
Ја мислим да су то они делови који су убачени, а писали су их они који нису прави верници и нису разумели Божји наум.

У Библији нема убачених ствари.А шта је по теби нетачно?
 
Svaka normalna osoba vidi da to strši da je ubačeno.

Не знам баш да ли то мора да значи, али си у праву да су неки делови убачени.


ALi ima takvih stvari u bibliji na 100-ine i zato ovakve razlike u tumačenjima.

Не знам колико их има, али знам да кад ког некога ко се издаје за верника питам у вези тога, обично каже да не треба да мислим него да верујем.
А то је по мени ругање Богу, јер нам је дао слободну вољу, управо да би смо мислили.


Ali interesantno zemljani se naljepe baš za najgore recimo pakao i kazna jer im je osobnost takva.
Tko je zlopamtilo taj je već u paklu tko oprašta taj je u raju.
Jednostavno.

Не разумем шта си рекао.


Шта неразумеш?

Све оно после: "Заведен је онај ко ради против Христа..."
 
У Библији нема убачених ствари.А шта је по теби нетачно?

Има ствари које су написали они који нису разумели Божју вољу.
Да нема убачених ствари, не би било контрадикција.
Видиш и сам колико има тема и колико људи причају о тим контрадикцијама.

Нетачан је на пример рат Исуса Навина, који се није десио, него је неки безобразни лик то измислио да би се прославио и то подметнуо као део Библије.
У Библији не би смео да се нађе неки нетачан податак, али ето неискрени верници убацише део.
 
Има ствари које су написали они који нису разумели Божју вољу.
Да нема убачених ствари, не би било контрадикција.
Видиш и сам колико има тема и колико људи причају о тим контрадикцијама.

Нетачан је на пример рат Исуса Навина, који се није десио, него је неки безобразни лик то измислио да би се прославио и то подметнуо као део Библије.
У Библији не би смео да се нађе неки нетачан податак, али ето неискрени верници убацише део.
Откуд знаш?Јел вас то уче на веронауци?
 
Откуд знаш?Јел вас то уче на веронауци?

На веронауци су ме мало чему научили.
Углавном да не треба да размишљам својом главом, него да слушам шта ми се каже и да верујем у то.

Откуд знам да није било рата Исуса Навина?
Зато што сам и сам некада веровао да је тај део тачан и често сам га наводио да бих атеистима показао да Библија није измишљотина као што кажу.
Онда ми је један рекао да то јесте измишљотина, а онда сам то исто прочитао и овде на форуму, и на другим местима.
Онда сам решио да сам мало истражим и видим ко је у праву, јер сам у својој гордости мислио да ћу да им докажем да греше.
И када сам истражио, био сам постиђен и поново научен скромности. Испоставило се не само што нема доказа да се тај рат икада десио, него да се оно што се заиста дешавало било потпуно другачије. Да сви докази говоре супротно од онога што пише.
Шта мислиш колико ме је после тога било срамота?
 
Не знам баш да ли то мора да значи, али си у праву да су неки делови убачени...."
Ubačeni jesu samo čije je to djelo??


Не разумем шта си рекао
.
Od izmješanog dobra i zla u bibliji zemljani se ljepe na zlo vrlo lako.
Ljepe se na predožbu vječnog ognja jer im je osobnost takva.
Zahtjevaju osvetu i to je put u pakao u tjelu.
Dok oni koji opraštaju već su u raju sada .
 
На веронауци су ме мало чему научили.
Углавном да не треба да размишљам својом главом, него да слушам шта ми се каже и да верујем у то.

Откуд знам да није било рата Исуса Навина?
Зато што сам и сам некада веровао да је тај део тачан и често сам га наводио да бих атеистима показао да Библија није измишљотина као што кажу.
Онда ми је један рекао да то јесте измишљотина, а онда сам то исто прочитао и овде на форуму, и на другим местима.
Онда сам решио да сам мало истражим и видим ко је у праву, јер сам у својој гордости мислио да ћу да им докажем да греше.
И када сам истражио, био сам постиђен и поново научен скромности. Испоставило се не само што нема доказа да се тај рат икада десио, него да се оно што се заиста дешавало било потпуно другачије. Да сви докази говоре супротно од онога што пише.
Шта мислиш колико ме је после тога било срамота?

Зар ниси понекад помислио да то порицање долази од оних који се труде да порекну истинитост библијских текстова да би наметнули своје погледе на свет другима?
 
Да си прави верник моју поруку би схватио у духу у коме је написана.
Хтео сам да кажем да ниси у праву да су људи зли, него чине зла дела, зато што их преваре они који се издају за праве вернике.
Уопште нисам мислио на тебе.
Због чега си онда тако реаговао? Због чега се жестиш?
Да ли си се препознао у мом посту, без икакве моје намере?



Да, заведен је.
Из психологије сам учио Милграмов експеримент у вези послушности ауторитету.
Послушност ауторитету омогућује обмане.
Зато прави верник мора да мисли својом главом и стално да показује своју слободну бољу коју му је Бог дао и преиспитује оно у шта верује.
Погледај овај снимак, веома је поучан:

И прочитај ово:http://en.wikipedia.org/wiki/Milgram_experiment

Зато нам је Бог дао слободну вољу. Прави верници то разумеју.

Kažeš da ne postoje zli ljudi, nego samo oni koji čine zla djela. No dobro, kako onda nazvati te ljude, bez obzira što su zavedeni ? Postoji dobro i zlo, a svi ljudi imaju savjest, tako da se čovjek ne može vaditi na zavedenost, pošto posjeduje slobodnu volju. Znači, zavedena može biti jedino ona osoba koja nešto radi u neznanju, no ako osoba svjesno uživa i čini zlo, tada ona NIJE ZAVEDENA, nego je samovoljno prihvatila zlo, i tada je to ZLA OSOBA.

:heart: :bye:
 
На веронауци су ме мало чему научили.
Углавном да не треба да размишљам својом главом, него да слушам шта ми се каже и да верујем у то.

Откуд знам да није било рата Исуса Навина?
Зато што сам и сам некада веровао да је тај део тачан и често сам га наводио да бих атеистима показао да Библија није измишљотина као што кажу.
Онда ми је један рекао да то јесте измишљотина, а онда сам то исто прочитао и овде на форуму, и на другим местима.
Онда сам решио да сам мало истражим и видим ко је у праву, јер сам у својој гордости мислио да ћу да им докажем да греше.
И када сам истражио, био сам постиђен и поново научен скромности. Испоставило се не само што нема доказа да се тај рат икада десио, него да се оно што се заиста дешавало било потпуно другачије. Да сви докази говоре супротно од онога што пише.
Шта мислиш колико ме је после тога било срамота?

Svaka čast.
Ne treba da te bude sramota jer si bio u neznanju i to je to.
Ide život dalje počeo si misliti svojom glavom to je najveće blago što čovek može da ima.
I nema stvari koje nećeš otkriti ako to zaista budeš htio.
 
Ubačeni jesu samo čije je to djelo??

Па већ сам ти рекао. Они који нису разумели, а издавали су се за праве вернике.


Od izmješanog dobra i zla u bibliji zemljani se ljepe na zlo vrlo lako.
Ljepe se na predožbu vječnog ognja jer im je osobnost takva.
Zahtjevaju osvetu i to je put u pakao u tjelu.
Dok oni koji opraštaju već su u raju sada .

Сад разумем. Има нешто у томе што кажеш.


Зар ниси понекад помислио да то порицање долази од оних који се труде да порекну истинитост библијских текстова да би наметнули своје погледе на свет другима?

Наравно да јесам. Зато сам и кренуо да сам истражујем, да ми атеисти не би солили памет.
И онда сам схватио да је тај део убачен и да није истинит.



Kažeš da ne postoje zli ljudi, nego samo oni koji čine zla djela. No dobro, kako onda nazvati te ljude, bez obzira što su zavedeni ? Postoji dobro i zlo, a svi ljudi imaju savjest, tako da se čovjek ne može vaditi na zavedenost, pošto posjeduje slobodnu volju. Znači, zavedena može biti jedino ona osoba koja nešto radi u neznanju, no ako osoba svjesno uživa i čini zlo, tada ona NIJE ZAVEDENA, nego je samovoljno prihvatila zlo, i tada je to ZLA OSOBA.

:heart: :bye:

Па то су заведени људи.
Немају сви људи савест, то сам учио из психологије.
Савест многима није развијена, јер се посладња развија, а многима тај развој буде прекинут. Зато постоје криминалци.
Када је неко заведен он мисли да поступа по својој слободној вољи, али у ствари поступа по вољи онога који га је завео. Нема своју слободну вољу, него само мисли да је има.
Заведена особа и чини ствари у незнању, зато што је заведена.
Да није заведена не би самовољно чинила зле ствари.
Заведеној особи је одузет Божји дар слободне воље, па због несклада са Божјим наумом чини зло.

Причаш да су људи зли и жестиш се без разлога, а шаљеш ми срца.
То је неискрено.
 
Svaka čast.
Ne treba da te bude sramota jer si bio u neznanju i to je to.
Ide život dalje počeo si misliti svojom glavom to je najveće blago što čovek može da ima.
I nema stvari koje nećeš otkriti ako to zaista budeš htio.

Срамота ме је од моје гордости, јер сам мислио да ћу да докажем нешто људима који су то истражили пре мене. :rumenko:
Слажем се за размишљање својом главом, јер је то од Бога дата слободна воља. :ok:
 
Јер су ти исти то тако рекли:worth:

Не, него зато што сам сам истраживао.
ДНК не лаже, комади грнчарије не лажу, трагови пожара не лажу, постојање живота се не може сакрити и оставља трагове.
Знам да ми не верујеш и да ти је тешко да то прихватиш.
Потпуно те разумем.
И ја сам био исти такав.
Истражи и сам се увери и видећеш да те не лажем.
 
Срамота ме је од моје гордости, јер сам мислио да ћу да докажем нешто људима који су то истражили пре мене. :rumenko:
Слажем се за размишљање својом главом, јер је то од Бога дата слободна воља. :ok:

Можда ти који су то истражили имају за задатак да убију поверење у истинитост библије као такве.Мало један оспори једно.Мало други друго.И тако то иде у круг.
 
Не, него зато што сам сам истраживао.
ДНК не лаже, комади грнчарије не лажу, трагови пожара не лажу, постојање живота се не може сакрити и оставља трагове.
Знам да ми не верујеш и да ти је тешко да то прихватиш.
Потпуно те разумем.
И ја сам био исти такав.
Истражи и сам се увери и видећеш да те не лажем.

А ма некаем да ти лажеш већ они.Па ниси био тамо на археолошком налазишту да би знао.
 
Ponovo pričate sve i svašta, a pitanje je jednostavno, tko uistinu vlada svijetom ?

Kažete svoje mišljenje i obrazložite činjenicama.

Ja ću ponoviti : ”’Mir na Zemlji‘ — skoro svi ga žele. ’Dobra volja prema ljudima‘ — gotovo svi narodi na svijetu to osjećaju jedni prema drugima. Što onda nije u redu? Zašto, unatoč tim prirođenim željama narodâ, prijeti rat?“

Čini se da je to paradoks, zar ne? Dok je prirodna želja ljudi da žive u miru, oni se ipak mrze i međusobno ubijaju — i s kakvom samo žestinom.

Vjeruješ li da ljudi, koji čeznu za mirom i srećom, mogu sami po sebi biti tako strašno zli prema drugima?

Koje snage tjeraju ljude na tako odvratna djela ili upravljaju njima vodeći ih u situacije gdje se osjećaju primoranima počiniti grozote?

Jesi li se ikad pitao utječe li neka zla, nevidljiva sila na ljude da bi počinili takva nasilna djela?

Ovo su logična pitanja, i činjenice, koje dokazuju da ljudima vlada jedna zla sila, koju Biblija opisuje osobom, pod imenom Sotona Đavo.

:heart: :bye:
 
Можда ти који су то истражили имају за задатак да убију поверење у истинитост библије као такве.Мало један оспори једно.Мало други друго.И тако то иде у круг.

Нисам ти објаснио како треба.
Не спорим ја истинитост Библије, него кажем да има делова који су убачени, а убацили су их они који нису прави верници, да би себе величали.
Ја мислим да стварно није битно да ли се рат Исуса Навина десио или не, ако верујеш у Бога. Онај ко верује у Бога и прави је верник, треба да увек тежи истини.
Зато мислим да тај рат уопште не треба помињати да се не срамотимо и да не бацамо сенку сумње на остале делове су истинити.


А ма некаем да ти лажеш већ они.Па ниси био тамо на археолошком налазишту да би знао.

Јесам, наравно као туриста.
Схватам шта хоћеш да кажеш, али размисли о томе да различити стручњаци, који се баве различитим стварима, говоре једну те исту ствар.
Ако се генетичари, археолози, историчари, египтолози, лингивисте, ботаничари и остали сви слажу око те ствари, а различитих су вера и имају чврсте доказе да потврде то што кажу, онда тешко да сви они лажу.
Пре ће бити да лаже онај један који је измислио причу ради свог величања и убацио је у Библију.
Имаш људе који се баве доказивањем Библије помоћу археологије. Искрене вернике који су цео свој живот и имање посветили томе да докажу делове Библије.
Ако такви људи немају доказа, а остали имају доказе против, зашто се онда држати приче која није тачна?
То није у складу са Божјим наумом.

Знам да ми нећеш поверовати, ма шта да ти напишем, јер то знам по себи.
Ни мене нико није могао да убеди.
Тек када сам почнеш да истражујеш схватићеш.
Не желим да те терам да ми поверујеш, али ти саветујем да сам истражиш.
Мени је требало дуго времена.
Нисам ни ја одмах поверовао да је реч о измишљотини, нарочито не код првог доказа, ни код другог, ни код трећег, али када су докази почели да се гомилају, а ја нисам имао ништа чиме бих парирао, истина је сама од себе испливала на површину.
 
Ponovo pričate sve i svašta, a pitanje je jednostavno, tko uistinu vlada svijetom ?

Kažete svoje mišljenje i obrazložite činjenicama.

Ja ću ponoviti : ”’Mir na Zemlji‘ — skoro svi ga žele. ’Dobra volja prema ljudima‘ — gotovo svi narodi na svijetu to osjećaju jedni prema drugima. Što onda nije u redu? Zašto, unatoč tim prirođenim željama narodâ, prijeti rat?“

Čini se da je to paradoks, zar ne? Dok je prirodna želja ljudi da žive u miru, oni se ipak mrze i međusobno ubijaju — i s kakvom samo žestinom.

Vjeruješ li da ljudi, koji čeznu za mirom i srećom, mogu sami po sebi biti tako strašno zli prema drugima?

Koje snage tjeraju ljude na tako odvratna djela ili upravljaju njima vodeći ih u situacije gdje se osjećaju primoranima počiniti grozote?

Jesi li se ikad pitao utječe li neka zla, nevidljiva sila na ljude da bi počinili takva nasilna djela?

Ovo su logična pitanja, i činjenice, koje dokazuju da ljudima vlada jedna zla sila, koju Biblija opisuje osobom, pod imenom Sotona Đavo.

:heart: :bye:

Малочас си рекао да су људи зли, а сада си рекао нешто потпуно супротно.
Сада кажеш да они који чине зла дела јесу заведени.
Како се онда позиваш на логику?
 
Малочас си рекао да су људи зли, а сада си рекао нешто потпуно супротно.
Сада кажеш да они који чине зла дела јесу заведени.
Како се онда позиваш на логику?

Ja govorim logiku, no ti je izgleda ne razumiješ.

Riječ i pojam ZAVEDEN i ZAO imaju dva sasvim različita značenja.

Naprimjer, osoba je zavedena da prihvati i uđe u komunističku partiju, no kada je ušla i prihvatila načela te ideologije, te ih primjenjuje u praksi, ona postaje komunista. Isto je sa zlom, osoba koja je zavedena, od Sotone, demona, političkih, religijskih, ili bilo kojih drugih grupacija, te ZBOG TOGA postane zla, ako prihvati ideju zla i primjeni je u svom životu, tada POSTAJE ZLA OSOBA.

:heart: :bye:
 
Ja govorim logiku, no ti je izgleda ne razumiješ.

Riječ i pojam ZAVEDEN i ZAO imaju dva sasvim različita značenja.

Naprimjer, osoba je zavedena da prihvati i uđe u komunističku partiju, no kada je ušla i prihvatila načela te ideologije, te ih primjenjuje u praksi, ona postaje komunista. Isto je sa zlom, osoba koja je zavedena, od Sotone, demona, političkih, religijskih, ili bilo kojih drugih grupacija, te ZBOG TOGA postane zla, ako prihvati ideju zla i primjeni je u svom životu, tada POSTAJE ZLA OSOBA.

:heart: :bye:

У оба случаја је реч о заведеним особама, сам си то управо рекао.
Не разумем зашто причаш у контрадикцијама.

П.С. Опет је нестала порука на коју сам хтео да одговорим. :think:
 
Ja govorim logiku, no ti je izgleda ne razumiješ.

Riječ i pojam ZAVEDEN i ZAO imaju dva sasvim različita značenja.

Naprimjer, osoba je zavedena da prihvati i uđe u komunističku partiju, no kada je ušla i prihvatila načela te ideologije, te ih primjenjuje u praksi, ona postaje komunista. Isto je sa zlom, osoba koja je zavedena, od Sotone, demona, političkih, religijskih, ili bilo kojih drugih grupacija, te ZBOG TOGA postane zla, ako prihvati ideju zla i primjeni je u svom životu, tada POSTAJE ZLA OSOBA.

:heart: :bye:

evo i ja da se nadovezem

pozz vorkiju :) :heart:

Bez obzira da li neko postane ZAO jer je obmanut, samoobmanut ili namerno, kriv je za to sto je ZAO

Osoba koja je samoobmanuta, kriva je za samoobmanu :)))

Takodje i obmanu....

Covek svojom voljom moze postati zao...

Coverk uvek ima izbor izmedju dobra i zla, kao i slobodnu volju
 
Bez obzira da li neko postane ZAO jer je obmanut, samoobmanut ili namerno, kriv je za to sto je ZAO

Osoba koja je samoobmanuta, kriva je za samoobmanu :)))

Takodje i obmanu....

Covek svojom voljom moze postati zao...

Coverk uvek ima izbor izmedju dobra i zla, kao i slobodnu volju

Ако је неко заведен и обманут, остао без слободне воље и мисли да чини добро, а у ствари чини зло, како је онда зао?

Ево ти пример.
Ако ти неко да шољу топлог млека да однесеш болесном човеку да лакше заспи и ти то учиниш, то је добро и ти си учинио добро дело.
А ако је тај неко усуо у ту шољу топлог млека неколико капи отрова, од кога болесник умре, ти си онда зао?
Чудно је то што причаш. :think:
 

Back
Top