Moje mišljenje o poreku...

Opiši svoje poreklo

  • Srbin slovenskog porekla

  • Srbin ilirskog porekla

  • Srbin helenskog porekla

  • Srbin rimskog porekla

  • Srbin keltskog porekla

  • Srbin slovenskog porekla

  • Srbin ilirskog porekla

  • Srbin helenskog porekla

  • Srbin rimskog porekla

  • Srbin keltskog porekla


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Glasao sam za slovensko, iako su većina Srba su tipični dinarci, potomci Romana (Ilira, vlaha, itd...)

Manja grupa Slovena (protosrbi) se odvojila i posrbila romansko i helensko stanovnistvo centralnog i severnog Balkana. Zato većina Srba ima crnu kosu, crne oči, guste obrve, guste brade... Tipično za Ilire.
 
Glasao sam za slovensko, iako su većina Srba su tipični dinarci, potomci Romana (Ilira, vlaha, itd...)

Manja grupa Slovena (protosrbi) se odvojila i posrbila romansko i helensko stanovnistvo centralnog i severnog Balkana. Zato većina Srba ima crnu kosu, crne oči, guste obrve, guste brade... Tipično za Ilire.

Meni su neki Albanci objasnjavali da se u njihovim rodnom selima bas i danas nose iste nosnje, govori isti jezik i praktikuju isti obicaji kao kod Ilira.

Tako mi i ovo tvoje za crne ilirske oci, obrve i brade nekako podseca na tu logiku.
 
Glasao sam za slovensko, iako su većina Srba su tipični dinarci, potomci Romana (Ilira, vlaha, itd...)

Manja grupa Slovena (protosrbi) se odvojila i posrbila romansko i helensko stanovnistvo centralnog i severnog Balkana. Zato većina Srba ima crnu kosu, crne oči, guste obrve, guste brade... Tipično za Ilire.

manja grupa? to li onih stotina hiljada o kojima su Vizantinci pričali da od njih nije mogla da se vidi zemlja tj. trava kada su naseljavali Balkan.
 
smesna anketa, bez smisla. Imas geneticka istrazivanja pa uporedi.
Srbin slovenskog porekla cca. 20%
Srbin ilirskog porekla cca. 40%
Srbin helenskog porekla cca. 20%
Srbin rimskog porekla ovo poreklo ne postoji
Srbin keltskog porekla cca 10%
 
smesna anketa, bez smisla. Imas geneticka istrazivanja pa uporedi.
Srbin slovenskog porekla cca. 20%
Srbin ilirskog porekla cca. 40%
Srbin helenskog porekla cca. 20%
Srbin rimskog porekla ovo poreklo ne postoji
Srbin keltskog porekla cca 10%

Interesuje me iz kojeg si istraživanja pokupio te procente.

Inače, sva ta genetska istraživanja se mogu obesiti mačku o rep...
 
Interesuje me iz kojeg si istraživanja pokupio te procente.

Inače, sva ta genetska istraživanja se mogu obesiti mačku o rep...

Apsolutno! Kako koja ekipa izvrši istraživanje iznosi rezultate neobičnije i neverovatnije od prethodnih. Pitanje je koliko uopšte takva istraživanja mogu biti relevantna, s obzirom da su uzorci na kojima se ona vrše uglavnom mali, u granicama reprezentativnog uzorka (nekoliko hiljada ljudi), a o nekom opsežnijem istraživanju još niko ne govori
 
Interesuje me iz kojeg si istraživanja pokupio te procente.

Inače, sva ta genetska istraživanja se mogu obesiti mačku o rep...

Sva relevantna genetska istraživanja daju podudarne rezultate osim onoga "čudnog" koje je isfabrikovala Igenea, tako da su u suštini zadovoljavajuća i odgovaraju ovome što je Kor postavio. Inače se veoma podudaraju sa antropološkim što je i za očekivanje.
Ako obesiš genetska istraživanja mačku o rep, za one druge činjenice kojima se ti priklanjaš ostaje samo druga vešalica na tom istom mačku.

Ko se mešao, mešao se, to se i vidi u antropološkoj i genetskoj slici, ali postoje analize koje potvrđuju da mešanja i nije bilo tako mnogo kako se ranije smatralo. Najizmešaniji su, a to je opet za očekivanje, delovi naroda na rubnim područjima.
 
Poslednja izmena:
smesna anketa, bez smisla. Imas geneticka istrazivanja pa uporedi.
Srbin slovenskog porekla cca. 20%
Srbin ilirskog porekla cca. 40%
Srbin helenskog porekla cca. 20%
Srbin rimskog porekla ovo poreklo ne postoji
Srbin keltskog porekla cca 10%

Helensko i rimsko poreklo imaju iste atribute, "kofrđavu" crnu kosu, sastavljene obrve, buljave tamne oči, karakterističan oblik nosa, dolihokefalnost i visinu ispod proseka za centralni Balkan. Ispravljena crna kosa je dodatni "poklon" Džingis Kana (personifikacija, stilska figura).
 
Poslednja izmena:
Interesuje me iz kojeg si istraživanja pokupio te procente.

Inače, sva ta genetska istraživanja se mogu obesiti mačku o rep...

vidis da sam stavio "cca" pred brojevima. Znaci, nije rec o nikakvom direktnom istrazivanju vec o konglomeratu vise njih. 10% nedostaje iz ukupne sume a ono je ostavljeno za nenabrojane rasne grupe.

Geneticka istrazivanja se mogu "okaciti macku o rep" jedino ako se provode tendenciozno i maliciozno. U svakom ostalom slucaju u pitanju je idealno sredstvo utvrdjivanja porekla i ne samo porekla vec i rekonstrukcije cele davne istorije.
 
Helensko i rimsko poreklo imaju iste atribute, "kofrđavu" crnu kosu, sastavljene obrve, buljave tamne oči, karakterističan oblik nosa, dolihokefalnost i visinu ispod proseka za centralni Balkan. Ispravljena crna kosa je dodatni "poklon" Džingis Kana (personifikacija, stilska figura).

U pitanju je ono sto se pre nazivalo "mediteranska rasa". Juzni delovi Italije su bili naseljeni uglavnom helenskim stanovnistvom, tako da ne postoje nikakave dve rase vec se moze smatrati kao jedna.

samo mu sada nije jasno, kakvi su to "kofrđavi" s ispravljenom crnom kosom?!? :cool:
 
Interesuje me iz kojeg si istraživanja pokupio te procente.

Inače, sva ta genetska istraživanja se mogu obesiti mačku o rep...

Dobro, ne bas macku o rep ali pravo mesto u glavama onih koji o genetici tlape da bi nadoknadili upadljiv nedostatak znanja iz istorije i drugih pomocnih disciplina relevantnih za istorijska istrazivanja (sto je najgore, takvi nista ne znaju ni genetci nego kao papagaji ponavljaju ono sto jako slabo razumeju; uglavnom navedu neke zakljucke koji im stimaju, a o metodu, prncipima te nauke i slicno blage veze nemaju), ovakave price zauzece pravo mesto kada shvate da se etnogeneza jednog naroda ne zasniva na njegovoj genetici vec na kulturi, jeziku, obicajima, religiji, ostacima materijalne kulture, etc.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je ono sto se pre nazivalo "mediteranska rasa". Juzni delovi Italije su bili naseljeni uglavnom helenskim stanovnistvom, tako da ne postoje nikakave dve rase vec se moze smatrati kao jedna.

samo mu sada nije jasno, kakvi su to "kofrđavi" s ispravljenom crnom kosom?!? :cool:
Imaš kofrđave, i polubraću ispravljene to su, uglavnom, oni što dobro igraju brejk-dens
 
Dobro, ne bas macku o rep ali pravo mesto u glavama onih koji o genetici tlape da bi nadoknadili upadljiv nedostatak znanja iz istorije i drugih pomocnih disciplina relevantnih za istorijska istrazivanja (sto je najgore, takvi nista ne znaju ni genetci nego kao papagaji ponavljaju ono sto jako slabo razumeju; uglavnom navedu neke zakljucke koji im stimaju, a o metodu, prncipima te nauke i slicno blage veze nemaju), ovakave price zauzece pravo mesto kada shvate da se etnogeneza jednog naroda ne zasniva na njegovoj genetici vec na kulturi, jeziku, obicajima, religiji, ostacima materijalne kulture, etc.
Ahhaaaa, daaa, pričaj ti to nekom drugom, formalizacija u okvirima "naroda" je upravo velika prepreka za nauku, kad god neko iskoči sa prirodnim stavom da je narod antropološka kategorija uvek se nađe neki "etičar" da zapalamudi drugačije. Upravo se geneza naroda zasniva na genetici i jeziku, dok je kultura (o religiji da ne pričam, sami znate da ih Srbi imaju najmanje tri) periferna. "Šta rećiii?".
 
Ahhaaaa, daaa, pričaj ti to nekom drugom, formalizacija u okvirima "naroda" je upravo velika prepreka za nauku, kad god neko iskoči sa prirodnim stavom da je narod antropološka kategorija uvek se nađe neki "etičar" da zapalamudi drugačije. Upravo se geneza naroda zasniva na genetici i jeziku, dok je kultura (o religiji da ne pričam, sami znate da ih Srbi imaju najmanje tri) periferna. "Šta rećiii?".

Sta je narod? :) I sta je prirodan stav?
 

Back
Top