zamke za humano hvatanje zivotinja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
znaci, ovo

trap1.jpg


http://sonic.net/~pauline/trap.html

gdje se moze kupiti ili iznajmiti u Bg?
skroz nam je hitno, objasnicu detalje na pp
ako netko zna nek javi

hvala :)
 
ma, ne besendin ne dolazi u obzir
upravo zbog onog sto je rekla Unsaie...vec smo ja i veterinarka raspravile
sve te opcije...preopasno je

sto se zamki tice; vidjala sam male za lasice i slicno, ali ne i velike
realno, sasvim je ok sto su zabranjene za slobodnu prodaju...zato me i zanimalo da li se mogu iznajmiti...za sasvim odredjenu svrhu...
 
ma, ne besendin ne dolazi u obzir
upravo zbog onog sto je rekla Unsaie...vec smo ja i veterinarka raspravile
sve te opcije...preopasno je

sto se zamki tice; vidjala sam male za lasice i slicno, ali ne i velike
realno, sasvim je ok sto su zabranjene za slobodnu prodaju...zato me i zanimalo da li se mogu iznajmiti...za sasvim odredjenu svrhu...

Ajde ti meni reci kakav je to "Tvoj" mačak kojeg ne možeš da uhvatiš??? :dontunderstand:
Ja mog mačka kad pozovem on trči kao u crtanom filmu, sve mu noge proklizavaju :hahaha::hahaha:
Biće da mačak ipak nije shvatio da je "Tvoj", trebaš mu to naučno dokazati. :mrgreen:
 
Ajde ti meni reci kakav je to "Tvoj" mačak kojeg ne možeš da uhvatiš??? :dontunderstand:
Ja mog mačka kad pozovem on trči kao u crtanom filmu, sve mu noge proklizavaju :hahaha::hahaha:
Biće da mačak ipak nije shvatio da je "Tvoj", trebaš mu to naučno dokazati. :mrgreen:

macak nikad ranije nije bio na ulici
ispao je kroz prozor
sretni smo sto je uopce prezivo prolazak kroz teritoriju
ulicnih pasa koji ne vole macke i nasao to skloniste koje je nasao...
pitanje je koliko bi uopce opstao da ga ne hranimo
medjutim, previse je uplasen da bi se vratio i to je to..
da se igramo tih igara s izgladnjivanjem ili da cekamo ne mozemo...
pasa ima previse i svaki dan koji prezivi na ulici je...poklonjen

sto se tebe tice, predlazem da se klonis i mene i teme jer te "poznajem" od ranije
kao besposlenog i besmislenog...jednom rijecju; smaraca
+ "poznajes" i ti mene od ranije pa vjerojatno znas da cu tvoje...deliricne monologe (u najavi)
uredno prijavljivati.

hvala. :)
 
macak nikad ranije nije bio na ulici
ispao je kroz prozor
sretni smo sto je uopce prezivo prolazak kroz teritoriju
ulicnih pasa koji ne vole macke i nasao to skloniste koje je nasao...
pitanje je koliko bi uopce opstao da ga ne hranimo
medjutim, previse je uplasen da bi se vratio i to je to..
da se igramo tih igara s izgladnjivanjem ili da cekamo ne mozemo...
pasa ima previse i svaki dan koji prezivi na ulici je...poklonjen

sto se tebe tice, predlazem da se klonis i mene i teme jer te "poznajem" od ranije
kao besposlenog i besmislenog...jednom rijecju; smaraca
+ "poznajes" i ti mene od ranije pa vjerojatno znas da cu tvoje...deliricne monologe (u najavi)
uredno prijavljivati.

hvala. :)

Ali i pored ovog tvog "objašnjenja" meni nije jasno zašto "tvoj" mačak, ne dođe tebi na poziv??? :think:
 
e, idi bwe radi nesto sto volis...muci kucice, gataj bivsoj zeni...alkoholisi se...zivota ti...nevidjeno si dosadan... : )))

1. ne mučim kučiće nego ih DRESIRAM, tj. učim ih da se odazovu na moj poziv
2. i bivša žena se odazivala i sad se odaziva na poziv
3. i kad sam pijan moji kućni ljubimci se ODAZIVAJU na poziv
4. možda sam dosadan ali moj mačak dotrči u roku 30 sekundi iz komšiluka kad ga ja pozovem. :per::hahaha::hahaha:
 
zakljucili sta???
previse traumaticno????

pa vi niste bas svoji koliko ja vidim.

da, zakljucili smo nakon razgovora s veterinarem
to bi samo dodatno pogorsalo stvar...
naime, za svaku zivotinju boravak u klopci jeste traumatican, a on je sasvim... dovoljno uplasen...
da li smo mi svoji ili ne, nebitno...narocito tebi koji, koliko vidim, o pitanju koje jesam postavila nemas nista...bitno za reci?
 
i jos jedna stvar;
mi ne zivimo na selu, Pero je kucna macka...sterilisan
i naviknut na granule...nije izlazio vani, misa u zivotu vidio nije, a sa psom je odrastao...
tako da uopce ne znamo kako ce se postaviti u odnosu na pse...
po onome sto za sada znamo, sklanja se od ljudi, pasa pa i od drugih macaka...
ako je odlucio da zivi vani i ne vrati se ok, al ne moramo ga bas pustiti da nastrada
ili umre od gladi...zato sto je odrastao u stanu i nema pojma kako vanjski svijet funkcionira...
ostavljamo mu hranu, jednu porciju...ako zeli vise mora sam naci...
mislimo da ima siguran stek negdje, za spavanjac, naslucujemo i gdje...
i to je ok..ako se nauci snaci, super...
ako se ne snadje valjda ce se vratiti ili cemo uspjeti ponovo zadobiti njegovo povjerenje...
zato smo i odustali od ideje sa zamkom jer mozda bismo ga uhvatili, ali cemu to...
da ga vratimo u stan pod svaku cijenu...bez obzira na to sta on hoce i sta sve mora proci
da bi se to dogodilo...bolje ne
tako da, eto, odemo, odnesemo klopu...sjednemo u blizinu i cekamo...
ne jurimo ga i ne plasimo dodatno bez potrebe
 
da, zakljucili smo nakon razgovora s veterinarem
to bi samo dodatno pogorsalo stvar...
naime, za svaku zivotinju boravak u klopci jeste traumatican, a on je sasvim... dovoljno uplasen...
da li smo mi svoji ili ne, nebitno...narocito tebi koji, koliko vidim, o pitanju koje jesam postavila nemas nista...bitno za reci?

ma daj. vataj u klopku i nosi kuci. Nije macka homo sapiens da se istraumira oko zamke. Taj veterinar je idiot. (nije nesto obzirom da sam imao prilike upoznati veterinara koji je drobio pilece kosti da hrani rotvajra, moron).

Napravi mu zamku.

Uhvvati.

Nosi kuci.

Nece se istraumirati ako ga ne ostavis tamo 50 sati pa ni onda.
 
i jos jedna stvar;
mi ne zivimo na selu, Pero je kucna macka...sterilisan
i naviknut na granule...nije izlazio vani, misa u zivotu vidio nije, a sa psom je odrastao...
tako da uopce ne znamo kako ce se postaviti u odnosu na pse...
po onome sto za sada znamo, sklanja se od ljudi, pasa pa i od drugih macaka...
ako je odlucio da zivi vani i ne vrati se ok, al ne moramo ga bas pustiti da nastrada
ili umre od gladi...zato sto je odrastao u stanu i nema pojma kako vanjski svijet funkcionira...
ostavljamo mu hranu, jednu porciju...ako zeli vise mora sam naci...
mislimo da ima siguran stek negdje, za spavanjac, naslucujemo i gdje...
i to je ok..ako se nauci snaci, super...
ako se ne snadje valjda ce se vratiti ili cemo uspjeti ponovo zadobiti njegovo povjerenje...
zato smo i odustali od ideje sa zamkom jer mozda bismo ga uhvatili, ali cemu to...
da ga vratimo u stan pod svaku cijenu...bez obzira na to sta on hoce i sta sve mora proci
da bi se to dogodilo...bolje ne
tako da, eto, odemo, odnesemo klopu...sjednemo u blizinu i cekamo...
ne jurimo ga i ne plasimo dodatno bez potrebe

:hahaha::hahaha::hahaha:
A zašto je moliću lepo, Pero izgubio poverenje u vas????:think:
Da ga niste možda........MUČILI???:sad2:
Iako misliš da:
nisu teme po forumu mjesto za pisanje...autobiografije...(i) za to postoji...blog
odi tamo pa se ispovijedaj koliko hoces onima koje to zanima
ja ti moram preneti svoje iskustvo, jer je tvoje nedostatno. :mrgreen:
DakleM mačke se ne mogu lako istraumirati, osim ako baš ne vršiš krvavu torturu nad njima.:(
Moj mačak redovito dobija batine muholovkom, kad se penje po stolu (to mu je strogo zabranjeno) i bude izbačen napolje, prošeta se 3-4 sata i onda dođe i obesi se na kvaku od vrata i mauče da mu otvorim i pustim ga u kuću. :per:
Šta si ti radila jadnom Peri ne mogu ni da zamislim. :rida:
 
ma daj. vataj u klopku i nosi kuci. Nije macka homo sapiens da se istraumira oko zamke. Taj veterinar je idiot. (nije nesto obzirom da sam imao prilike upoznati veterinara koji je drobio pilece kosti da hrani rotvajra, moron).

Napravi mu zamku.

Uhvvati.

Nosi kuci.

Nece se istraumirati ako ga ne ostavis tamo 50 sati pa ni onda.

pogresno smo se razumjeli;
te zamke, s obzirom da nemamo neko iskustvo s njima, ponekad i ne upale..tipa vratanca se ne zatvore dobro i slicno...
kasnije zivotinju bude skroz nemoguce nahvatati...znaci, jos gore nego sto je bilo
sto se macaka tice one takve dogadjaje bas dugo pamte i stvaraju....averzije
za citav zivot :(
znaci, s tom zamkom imamo jedan...instant pokusaj
 
Poslednja izmena:
pogresno smo se razumjeli;
te zamke, s obzirom da nemamo neko iskustvo s njima, ponekad i ne upale..tipa vratanca se ne zatvore dobro i slicno...
kasnije zivotinju bude skroz nemoguce nahvatati...znaci, jos gore nego sto je bilo
sto se macaka tice one takve dogadjaje bas dugo pamte i stvaraju....averzije
za citav zivot :(
znaci, s tom zamkom imamo jedan...instant pokusaj


onda neka bude vredan pokusaj. a realno, nec mu nista biti ako bude dovoljno brzo, i ako mu to ne nanese bol.
 
znaci, ovo

trap1.jpg


http://sonic.net/~pauline/trap.html

gdje se moze kupiti ili iznajmiti u Bg?
skroz nam je hitno, objasnicu detalje na pp
ako netko zna nek javi

hvala :)
lako ces to da uradis uzmes praznu gajbu ili vecu drvenu kutiju podbocis je sa letvicom za koju vezes konop a drugi kraj za unutrasnjost kutije na kanap vezes mamac citaj nesto od hrane a kutiju odzgo opteretis nekom tezinom (kamenom, blok opekom itd.) kad se macak dohvati hrane poklopi ga kutija i uhvatis ga bez povreda tako smo u nasem podrumu pohvatali macice i macku koju niko nije mogao da uhvati a o macicima ni govora divlje brate mili samo ga nemojte hraniti barem jedan dan sretan ulov!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top